Zaman: 28 Nis 2024 17:18

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2010 12:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Çağatay
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 MT Siyah
aracımda çift egsoz ve hava filtresi var bide araç yere basık bu 3ü daha spor gösteriyo aracı millet coltların 150 hp lik modelleri olduğunu biliyor fakat bi çoğu hangisi olduğunu bilmediği için benim aracıda bol gürültülü gördüğünden kapışmıyor normalde çok gaza gelen 106cıların kaçının yanından ara gaz verip geçtiysem bi tanesi bile benimle kapışmadı 106 gtilar halbuki beni çok rahat yer yani :D turbo motorların sadece tek kapılarda olduğu hakkında toplumu bilinçlendirmeyelim biraz havamız olsun :D:D:D

başımıza gelen bu tarzda komik şeyleri buraya yazalım diye düşündüm =)

Resim
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2010 12:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Konu için teşekkürler. Ben sürekli yaptığım bir olayı anlatayım size :D

Trafik lambalarında beklerken eğer 2. sıradaysam yayaların en öndeki aracın arka tamponu ile benim aracın ön tamponunun arasından geçmesine sinir olurum :crazy: Yaya geçidi varken neden araçların arasından geçtiklerine anlam veremem. Neyse birgün gene trafik ışığında bekliyorum, önümde bir araç var. Baktım adamın biri yaya geçidi yerine benim aracımın önünden geçmek istercesine öndeki aracın kıyısından yaklaştı. Debriyajı hafif kavrayarak, öndeki aracın arka tamponu ile benim aracımın ön tamponu arasındaki mesafeyi tahminen 10 cm'ye indirene kadar yaklaştım. :lol: Aradan geçmek için gelen yaya ise aracımın hemen sağ çaprazında durdu ve bön bön suratıma baktı. Ben baktım o baktı. Bu bakışları bana sen napıyorsun der gibiydi :D Bende istifimi bozmadım. 10 saniye bakakaldı. Sonrasında yeşil yandı ve bastım gaza gittim :lol:

Ama ben napayım. Yaya geçidi kullansınlar. Ben kurallara uyuyorsam onlarda uysunlar.

Bazende gene trafik ışıklarında beklerken. Işığın yeşile döneceği zaman yaklaşırken vitesi 1'e atarım. Yayalara kırmızı yanmasına rağmen hiç istiflerini bozmadan mıy mıy yürüyerek yaya geçidinden geçerler. Bende buna sinir olduğum için, biraz ara gaz ile debriyajı kavrayarak arabayı çok kısa bir mesafe hareket ettiririm. Aman ya rabbi, o yaya geçidinde umursamazca hareket eden yayalar bir anda nasıl zıplıyorlar :D sonra suratıma bakıyorlar :D :lol: :crazy:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2010 13:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Çağatay
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 MT Siyah
_opeth yazdı:
benim araçta full orjinal görünülü olduğundan 206 dizellere tam basmadan boy atmıştım bagaj doluyken. tey tey o zman benzinde ucuzdu

ben bu ay lpg taktırıyorum niyeti bozdum walla arabayla uzun yola çıkmak bir öğrenci olarak bana koyuyor uzun yolda basmadan duramıyorum benzin masrafı 1.5 kata çıkıyor direk lpg forever =)

Resim
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2010 16:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 2005 COLT 1.3 - Invite AMT- LPG
Meslek: Mak. Müh.
Başka başlıkta paylaşmıştım, hatırlayanlar bilir...

" HER SİNYAL VERENİ ÖNÜMÜZE Mİ ALAGGHHH "

ötesi yok...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2010 16:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
ben de başka bir yerde söylemiştim ama tekrar anlatayım.
sağa sola dağılım veren ışıklarda öbür tarafa gidecekmiş gibi sıranın önüne kadar gelip sonra da en öne geçen tiplere gıcık oluyorum. Tek sıra oluşturmuş sola dönüş için yapılmış cepte yavaş yavaş ilerliyoruz, yan aynadan bakıyorum tipin birisi geliyor sağdan sağdan ama önüme girecek ben de kafa kafaya gelince biraz açıktan alıyorum elaman da dönüşe giremiyor yolun ortasında kalıyor.
bir defasında da bu şekilde ben ışığı görecek tarzda durdum. arkam kuyruk oluşturdu. tipin teki geldi sağdan hoop önüme girdi. ama ışıkları filan göremiyor. ben de yeşilin yanmasına 5-6 sn varken (zaman gösteren ışıklardandı) sanki yeşil yanmış gibi aracı azıcık saldım. eleman da atladı hemen yeşil yandı sanıp. mal gibi yolun ortasında kaldı. öbür tafartan gelenlerin önünü kesti. ne korna ne küfür. çok eğlenmiştim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2010 19:33 
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
ben de başka bir yerde söylemiştim ama tekrar anlatayım.
sağa sola dağılım veren ışıklarda öbür tarafa gidecekmiş gibi sıranın önüne kadar gelip sonra da en öne geçen tiplere gıcık oluyorum. Tek sıra oluşturmuş sola dönüş için yapılmış cepte yavaş yavaş ilerliyoruz, yan aynadan bakıyorum tipin birisi geliyor sağdan sağdan ama önüme girecek ben de kafa kafaya gelince biraz açıktan alıyorum elaman da dönüşe giremiyor yolun ortasında kalıyor.
bir defasında da bu şekilde ben ışığı görecek tarzda durdum. arkam kuyruk oluşturdu. tipin teki geldi sağdan hoop önüme girdi. ama ışıkları filan göremiyor. ben de yeşilin yanmasına 5-6 sn varken (zaman gösteren ışıklardandı) sanki yeşil yanmış gibi aracı azıcık saldım. eleman da atladı hemen yeşil yandı sanıp. mal gibi yolun ortasında kaldı. öbür tafartan gelenlerin önünü kesti. ne korna ne küfür. çok eğlenmiştim.

Bende bunun aynısını kırmızıda beklerken yanımdaki veya önümdeki araç lambayı göremeyecek şekilde durursa yada yavaş yavaş ilerlerse yapıyorum. Lambayı göremediğine inandığım zaman hafif hafif ilerleyerek (çok ama çok yavaş) bir hafif korna çalıyorum, eleman zaten basıp gidiyor :crazy:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2010 00:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
Sanırım trafikte en tepkisiz süren benim.Ayda 1 araba kullandığım için olabilir :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2010 00:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: evren
Araç: colt czt
Meslek: öğretmen
hafızamı şöyle bi yokladım ama trafikte komik olaylardan çok üzücü olaylar olduğu için aklımda hep kötü anılar var

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2010 02:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
valla aklıma gelen:

arkadaşlarla çorba içmeye gittik, canımızda sıkılıyo 4 kişi iki arabayız, arkadaş bırakmıyo arabasını, tabi bende :D o zaman efsane broadway var tabi(ehliyette yeni, daha polis yüzü görmemişti) :D neyse hava hafif yağışlıydı,dönüşe geçtik önde ben arkada arkadaş(çaça bi corsa idi modifiyeli) neyse keskin bi viraj vardı yolumuzun üzerinde, yerlerde ıslak,gecede geç yollar boş;tamam dedim tam yeri. çektim el frenini döndüm köşeyi.gayette güzel dönmüştüm.tam yeniden hızımı aldım çıkarken bi doblo kesti önümü,ama kestikten sonra tepe lambalarını açtı (polis amcalar :P ) çek lan sağa dedi,nolduğumu şaşırdım, hemen arabadan biri atladı oda arkadaşı durdurdu.

polisin ilk sözü: kaza yapıyodun lan
ben: abi lastikler kabak ,kaydı araba zor topladım (aklıma gelen ilk yalan)
amcam ondan sonra sakinledi biraz.

p: (arkadaki arabaya bakarak) yarışıyomuydunuz lan
b:yok abi ne yarışı
p:delikanlı gibi söyle
b:abi az önce ekip arabası yanından geçtik sor istiosan
p:peki o zaman alkol var mı?
b:yok abi
p:delikanlı gibi söyle lan
b:yok abi yahu
p: bak trafik ekibi çağırcam
b: abi yok
p: peki bu saatte ne yapıyosunuz?
b:abi acıktık yemeğe gittik dönüyoruz,200metre ilerde oturuyoruz
p:peki ruhsatı ver
ben verdim ruhsatı ama eski tip,sayfalı değil 4 e katlanık yani
p:bu nasıl ruhsat lan
b:abi eski işte biraz karışık olabilir yaşlı araba(yandaki polis onaylayınca bana geri attı)

neyse öyleydi böyleydi saldı bizi,döndük siteye.oturduk çocuklara anlatırken site kapısında bi ekip arabası belirdi :) geldi yanımıza.aha dedim avantasını almaya geldi :D .

p:gençler müzik yayını varmış arabalardan dedi (5 araba park halinde.10-12 kişi falanız ama hiçbirinde müzik yok)
b:abi ne müziği
p:(beni görünce şaşırdı) arabalardan müzik açıyomuşsunuz dedi
b:abi in bak dedim hepsi kilitli hiçbirinde müzik yok aha gelirken gördün araba yanında olanda yoktu dedim
p:e kim şikayet etti
b:dedim burada yaşlı bi teyze var, biz hık desek polisi arıyo kesin odur

bu dialogtan sonra gittiler.gün ağarınca öğrendikki teyzenin günahını almışız :) sahil tarafında başka bi grup müzik açmış,polisi onlara çağırmışlar :)

En son hilmi tarafından 24 Haz 2010 02:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2010 02:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
yuh ne uzun yazmışım :S

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2010 07:53 
Kullanıcı avatarı

Bir hikayede ben patlatayım sabah sabah :D

Bir cumartesi günüydü geçen yaz. O günün akşamına 3 farklı noktada 3 düğün var. Ve bizim hepsine gitmemiz gerekiyor. 2 si komşumuz birisi akrabamız. Neyse işten geldik giyindik kuşandık. Çıktık yola. 3 düğün olduğu için her birinde biraz takılıp diğerine kaçacağız. Yani her düğüne bir saat süre biçtik babamla beraber. Neyse ilk düğünden çıktık. Babam dedi ben kullanayım arabayı(Doğan SL:)).Tamam dedim geçti babam direksiyona. İzmir - Menemen karayolu üzerinde ileride bir kırmızı ışık duruyor. Babam zaten acele ediyor. Ben dedi durmucam bu lambada. Dedim baba ne yapacaksın arabaların üzerinden mi atlayacaksın. Bekle görürsün dedi. Bir baktım babam sağdaki tali yola dönen yola girdi. İlerden tekrar karayoluna çıktı. Tabi toz toprak dakar rallisi yapıyor babam. 50 - 60 km hızla ortalık karıştı. Neyse babam kopardı gidiyor. Asfaltı da yenilemişlerdi. Tabiri caizse kaymak gibi yol. 120 - 130 km hızlarında seyrederken bir de ne görelim; bir tane megane polis aracı solumuzda. Babama sağa çek sağa diye işaret ediyor. Babam sağa doğru yanaşırken sen hasta numarası yap dedi. Bende iyi dedim. Zaten alerjik rahatsızlığım olduğu için sürekli gözlerim kızarıyordu. Neyse biz durduk poliste önümüzde durdu. Geldi yanımıza camdan içeri kafasını soktu. Hocam o ne biçim bir gidişti yaa zor gördüm seni diyor babama. Babam da hastaneye yetişmemiz lazım oğlan hasta iğne yemesi gerekiyor dedi. Açtı el fenerini polis gözlerime bakıyor. :D Bende yalandan öksürüyorum ciğerlerimi falan tutuyorum :lol: babama araçtan inip ehliyet ruhsat verir misiniz dedi. Babamda evrakları hazırladı indi araçtan. Ama aracı stop etmesine izin vermedim :D Neyse gittiler kısa bir sorgulama yaptılar. O sırada ben gene araçtan öksürüyorum, bağıra çağıra, sırf polis duysun diye :D 5 dakika içinde babam geldi. Yola devam ettik. Polis de geçmiş olsun dedi :D Saol dedi babamda bastık gittik :D Kısa günün karı 62 TL ceza yemekten bu şekilde kurtulduk :D :crazy:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2010 08:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
@hero4262321
benzetmek gibi olması karşına ayı çıkınca ölü taklidi yapmak geldi nedense aklıma :D
gerçi benzetmek gibi olsun nedir ki?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2010 09:00 
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
@hero4262321
benzetmek gibi olması karşına ayı çıkınca ölü taklidi yapmak geldi nedense aklıma :D
gerçi benzetmek gibi olsun nedir ki?

Aydın abi napim valla ceza yememek için elimden geleni yaparım :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2010 09:33 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
Bizim akrabanın olayına benzemiş.Ameliyata hasta götürürken baya bi polis takmış peşine :D Adamlar artık sağ şeritte beklemeye başlamış öyle durdurmuşlar :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2010 13:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
Kıbrısta askerken girne acil servisinde ambulans şöförüydüm, malum askeri ambulans çoğu kişi yol vermiyordu bilerek bende bir şekilde aklını alıyordum :D bir gün faça bir araba kırmızıda ilk sırada acil yaralı asker götürüyorum zaten psikolojiyi tahmin edersiniz yol vermedi girnenin ortası en işlek yeri bekletiyor bilerek kenarından sürterek bir geçtim adam bakakaldı faça arabasıda oldu mort :d tabi gidip kimseyede şikayet edemez ederse daha beter olacağını bildiği için bir şey çıkmadı kıbrıs küçük yer meşhur olmuştum alkışlayanlarımı dersin :D bir daha siren açtığım da da kaldırıma çıkanı mı dersin :D bu hadise ülkemizde olsa eminim ambulans şöförü hapse bile girer... amerikada bir arkadaşımız görmüş yangın musluğunun önüne park eden araçları itfaiye kamyonu gelişine bir koyuyormuş arabaya atıyormuş kenara :D böyle yaptırımların ve yetkilerin bizdede olması lazım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2010 00:12 
Kullanıcı avatarı

Sen harbi badboy olmuşsun İsmaiL :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2010 14:56 
Kullanıcı avatarı

tabip albayımın sözü "acile herşey mübahtır" :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2010 15:17 
Kullanıcı avatarı

Şaka bir yana youtube da bakın bir çok ülke ambulansını itfaiyesinin camera görüntülerini halkının nasıl yol verdiğini yayınlıyor çok aradım ama bizim yok :(

bundan övünerek birbirleriyle yarışıyorlar :D bizim henüz öyle bir gayemiz yok ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2010 10:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih YAGMUR
Araç: Colt 1.3 AMT 5 Kapı
Meslek: Gemiadamı
az ama öz benim şahid olduğum polis anonsu:
pendik de araç engelli araç yerine park ediyor polis anons ediyor:
REANULT PARK ETME ORAYA ÖZÜRLÜ PARK YERİ ORASI,SEN ÖZÜRLÜMÜSÜN!!!

Slmlr

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 79 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: