Zaman: 04 May 2024 09:41

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 125 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 12 Eylül Halk Oylamasi
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2010 10:58 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
av.ilhami yazdı:
murat yazdı:
Bu akp geldiğinden beri halkı parça parça ayırdı böldü. ZATEN PARÇA PARÇAYDIK YENİ BİRŞEY DEĞİL12 EYLÜLDE BÜTÜNMÜYDÜK. ZATEN ORDUMUYUZ Kİ TEK PAÇA TEK FİKİR OLALIM. ANADOLU MOZAİK DİYORUZ. BU SADECE YEMEK ÇEŞİTLERİ Mİ OACAK SADECE İNCİR KAYISI ÇAY ÜRETİMNDE Mİ FARKLILIK OLACAK. ÖNEMLİ OLAN HOŞGÖRÜDÜR. ABI HAYAT VERENİ RED ETMEK DE HOŞGÖRÜMÜDÜR
Yine bi ayrışma zemini yine akp planı. Şu an evet ve hayırlar yüzde 40ar oy alıyor anketlerde.yani yüzde 50ye 50 bir bölünme var. BÖLÜNME YOK FİKİR AYRILIĞI VAR
Peki bu oylanan şey ne? ANAYASA! Yüzde 51le kabul edilen anayasa değişikliği halkın ihyiaçlarından doğan bir değişiklik midir yoksa DAYATMA mıdır?İHTİYACIN DANİSKASIDIR. VE BEN HUKUKT OKURKEN İSTİSNASIZ TÜM HOCALAR ANAYASA DEĞİŞMELİ DİYORDU
Ya da bunun adı gerçekten demokrasi midir? Memurun zam almak için oturduğu masada referandum ona dayatılıyorsa ben bu partinin verdiği ab-ı hayat olsa almam arkadaş. DAYATILMIYOR AMA MEVCUT SİSTEMLE YENİSİ ARASINDAKİ FARKI HAYIRCI SENDİKALARA PRATİK OLARAK UYGULAMALAI GÖSERİLİYOR.Madem hap gibi paket yaptın, anayasayı değiştirmeye kalktın halkın talepleri nerde? HSYKnın yapısı değişince her evdeki sıkıntı bitecek değil mi?
YETMEZ AMA EVET DİYORUZ ZATEN Zaten millet senden yemek kitabı değil yemeğin kendisini istiyor. Halkını doyuramamış fakirlik sınırlarında yaşatan bir ülkenin başbakanı tüm enerjisini ve ülkenin kaynaklarını ziptirikten bir değişikliğe harcıyor.MUHALEFETLE BERABER. Bu kadar halkçıysa bu RTE kendini padişah zanneden milletvekillerinin dokunulmazlığını neden kaldırmaya yanaşamıyor? YARSAVCI BENİ YARGILAMASIN DİYE. Yoksa davetiyeyle ihale verdiren milletvekilleri yüzünden mi? Onu geçtim insan haklı olduğu konuda neden baskıcı ve tehditkar bir yaklaşıma bürünür? Madem haklısın tek tek anlat arkadaş. Ben bunu daha önce de yazdım bir arkadaş çıktı yok RTE tek tek açıklıyor dedi. Sonra cumhurbaşkanı çıktı içerik dışında konuşuluyor dedi. Demekki içerik hakkında pek konuşulmuyormuş! BU KISMA KISMEN KATILIYORUM AMA HAYIR DEMEK İÇİN SEBEP DEĞİL: PARTİYİ DEĞİL PAKETİ OYLUYORUZ.

Benim ülkemin hakimleri savcıları bugüne kadar hiç yapmadıklarını yapıyor, çıkıp demeç veriyorlar. Yargıyı sizden bizden olanlar diye ikiye böldüler diye. Benim ülkemde en çok güvenmem gereken insan hakimse, ve bir hakim çıkıp bunu diyorsa oturup düşünürüm. MÜnferit bir durum da değil tüm hakim ve savcılar huzursuz. SENİN HAKİM DİYOR AMA BENİM HAKİMİM(DEMOKRAT YARGI BAŞKANLARI VS.) ÖYLE DEMİYOR: HSYK NIN BASKISIDAN KURTULACAĞIZ ÖZGÜR KARAR VERECEĞİZ DİYOR.

Açtım baktım mhpnin sitesinde 23. madde ile ilgili çarpıcı bir açıklama yapılmış. Seyahat özgürlüğü diye yurtdışı çıkışlarını sadece hakim kararına bağlayan bir madde. Askerlik ve vergi kaçırma yüzünden yurtdışı yasağı almış kişilerin yurtdışı çıkışlarını sadece hakim kararına bağlıyor. Yargılanma sürecinde kaçış serbest. Vergi kaçır askere gitme ordan belçika zaten sana kucak açacaktır.SERBEST DEMİYOR HAKİM KARARI DİYOR YANİ ENGELLENEBİLİR.

18. madde yüce divan kararlarını tekrar inceleme başvurusu hakkı. Bu kadar bariz siyasi bir madde olamaz. Yüce divanda yargılanmaktan korkanlar artık korkmayacaklar çünkü yüce divanın verdiği kararı bozdurabilecekler.Bu maddeye dayanarak çıkaracakları yasalarla kendilerini kimin kurtaracağını da atama hakkını elde edebilirler. Bu anayasa sadece yolu açıyor. Evet bu da gerçekten halkın yoğun talepleriyle oluşturulmuş belli(!)
KARARLAR MUTLAKA TEMYİZ GİBİ BİR DENETİME TABİ OLMALI BU EVRENSEL HUKUK KURALIDIR.
bir madde daha.bu da kaldırılan madde:
anayasanın 84. maddesinin son fıkrasına göre, partisinin temelli kapatılmasına söz veya eylemleriyle sebep olduğu Anayasa Mahkemesi’nin temelli kapatmaya ilişkin kesin kararında belirtilen milletvekilinin milletvekilliği, bu kararın Resmi Gazete’de gerekçeli olarak yayımlandığı tarihte sona erer.

partisi kapanan ahmet türk vs. bunlara tekrar seçilme özgürlüğü veren bir durumu doğuracak bir uygulama.MESELE AHMET TÜRK DEĞİL ONA OY VERİLMESİNİ ENGELLEMEK; SEÇMENİN SORUNUNU ÇÖZMEK

Yüksek askeri şura ile akpnin alıp veremediği sona ermedi. Son round nakavt ile sona eriyor anayasa ile. Yeni anayasayla YAŞ kararlarını yargıya açık hale getiriyor. Yargılayamadığı bir o kalmıştı herhalde. MİLLETİN VEKİLİ YARGILANSIN AMA PAŞALARIN KARARLARI YARGILANMASIN OH NE ALA DEMOKRATİK LAİK ÇAĞDAŞ HUKUK MEMLEKETİ

Oturdum inceledim düşündüm. Ben de
avrupa birliği kuklası siyasetçilere!!!
benim askerimi fişleme cesaretini gösteren zihniyete!!ASKER BENİ NİYE FİŞLİYOR. PAKET FİŞLEMEYİ DE YASAKLIYOR
ve onun tüm türevlerine sonuna kadar HAYIR diyorum.

ÜST YAZDAKİ BÜYÜK HARFLER BENİM YORUMLARIMDIR. SONUÇ OLARAK TAMAMEN DUYGUSAL(SİYASİ) BİR HAYIR.

+1 :good:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2010 11:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
merak ettiğim birşey var insanların fikir ayrılığında olmaları ve kendi fikrine yakın insanlarla beraber (dernek vs.) olmaları demokrasi ile bağdaşmayan şeyler mi. biz burada ve başkaca ortamlarda tartışırken karşımızdakini demokrasi ve hukuka inanan VE BUNUN SONUCUNDADA DARBELERE KAYITSIZ ŞARTSIZ KARŞI OLAN insanlar olduğu varsayımından hareket ediyoruz. tabii ki de bir kişi demokrat olmak zorunda değildir. hukukun üstünlüğünü kabul etmek zorunda değildir. DARBECİ DE OLABİLİR.bunlara saygılı ve hoşgörülüyüz YOKSA KENDİMİZLE ÇELİŞİRİZ. ancak bu demokrasi-hukuk ve darbe konularında herkes kendini özgürce ifade ederse ona göre ortak zeminde tartışma olabilir yoksa senin adamın benim adamım. vs. biryere varamayız gibi geliyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2010 22:43 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

yok mu neden hayır diyeceğini söyleyecek bir araştırmacı gazetecilik yapacak birileri. bu forum 12 eylüle kadar arkadaşlar zaman konuşma zamanı susma değil:VATANDAŞ SUSMA! DEMOKRASİMİZİ GELİŞTİRELİM. SANIKSAN SUSMA HAKKI VATANDAŞSAN SUSMAMA HAKKINI SONUNA KADAR KULLANMALI.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2010 04:21 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

herhalde hayır diyecek vatandaş (mitsu cu) kalmadı :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2010 05:20 
Carisma Uzmanı

İsim: Bahattin
Araç: Proton 1.6GLX
Meslek: Teolog
Kan grubu: Brh+
Neden "Hayır" dediğini açıklayabilecek bir vatandaş Türkiye de şimdiye kadar çıkmadı.Burda da çıkmayacaktır...
Genelde inadına hayır cümlelerini duyuyoruz...

http://www.mscsi.net/destek

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2010 07:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Beyler bişey sorucam, biliyosunuz bu ilk paket. diğer paketler içinde yine bu şekilde referandum mu yapılacak??

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2010 13:49 
Carisma Uzmanı

Şahsi kanaatim : Referandumda hezimete uğrayacak ve akabinde seçimlerde tasfiye olacak olan muhalefet sonra ki paketlerde şimdi yaptığı yüzsüzlüğü yapma cesaretini bulamayacaktır. En ufak aykırı ses çıktığında RTE'nin elinde referandum silahını göreceklerdir.
Muhalefet partileri bu tavırlarıyla siyasi gelecekleriyle oynadılar. Daha önce söylemiştim. Bu aynı zamanda benim nazarımda bir samimiyet, hakkaniyet testidir. Bu referandumda hayır diyen bütün partiler ömrüm boyunca benden oy alamayacaklar.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2010 01:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERKAN
Araç: 3008
Meslek: PERFÜZYONİST
Kan grubu: ARH+
ya abicim bizim iş yerinde bu refarandumun hiç iceriğine hala bakmayan bir dünya insan var.
ve bizlere soruyolar evetmi vereceksiniz yada hayırmı diye...!!!
bizim bölüm yaklaşık 50 kisi cıvarında ve bunların yaklaşık 20 si hala habersiz olacaklardan vb.
oranımız burada metropol bir şehirde yaşayan insanlar ya kırsallar buralarda oran nasıl acaba.
evet veya hayır
eğitim ,bilinçli halk gerekli bence bunlardan önce
TÜRKİYE^'NİN AŞMASI GEREKEN COK ŞEY VAR.
kültürel düzeyi artırmadan, halkın kendi fikirlerine bağımsız olarak dillendirebilildiği bir ortam yaratmadan bu refarandum bana hala garip gelmekte.
benim şahsi görüşüm saygılar herkese...
bir seydaha söylemek istiyorum bu ülkede öğretmenler bile okul müdürleri tarafından fiyatlandırılıp velilerden para
alınmaya calışılıyorsa daha ne diyelim ben yaw.
benim şahsi görüşüm saygılar herkese...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2010 01:53 
Carisma Uzmanı

COLT_74_INSYTLE_1.5 yazdı:
"metropol bir şehirde yaşayan insanlar ya kırsallar buralarda oran nasıl acaba."

Taşra da durum farklı.
İnsanlar Akp ye güveniyorlar.
Taşra yine cumhurbaşkanlığı referandumunda olduğu gibi full çekecek, Sandık görevlileri hariç:)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2010 02:17 

hilmi yazdı:
Beyler bişey sorucam, biliyosunuz bu ilk paket. diğer paketler içinde yine bu şekilde referandum mu yapılacak??

Yürürlükteki Anayasamız' a göre, 367 ve üzeri oy alan Anayasa değişiklikleri kabul ediliyor. 330 ila 367 arasında oyla kabul edilen anayasa değişiklikleri ise referanduma sunuluyor.

Hatırladığım kadarıyla mecliste 367 ve üzeri oyla kabul edilen Anayasa değişikliklerine göre kabul edilen pakete karşı yargı yolu açık. Yani kabul edilen paket Anayasa Mahkemesi' ne götürülebiliyor.

Halk oyu ile kabul edilen deiğişikliklere karşı ise yargı yolu kapalı olması gereliyor.

İlhami üstat uğradığında yanlış veya eksik bilgi varsa düzeltir.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2010 02:48 
Carisma Uzmanı

367 den fazla oy alsa da maddeler C.başkanı referanduma götürebiliyor.
Ortamın gerginliğinden dolayı 367 den fazla oy alsaydı bu maddeler yine referanduma gidecekti ki muhtemelen diğerleri de aynı olacak...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2010 10:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
COLT_74_INSYTLE_1.5 yazdı:
TÜRKİYE^'NİN AŞMASI GEREKEN COK ŞEY VAR.

kardeş bu dediğin bu anayasayla olmaz zaten, olsaydı yıllardır neden hiçbirşeyi aşamadık(kötü yönetimler hariç) ve neden sürekli darbeler, suikastler oldu?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2010 13:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin Subas
Araç: Mitsubishi Colt CA0
Arkadaslar

benim Siyasetten fazla anladigim yok ama, ben sunu düsünüyorum. Biz 21 yy. yasiyorsak ve Türkiyenin yönetim sistemi
halen daha darbe sistemi ise bu bence Haksizliktir Ülke adina. 21. yy hangi Ülke de yani batili Ülkelerde böyle bir sistem var
benim bildigime göre hicbirinde.

Bende sunu soruyorum bizim Türkiyemiz evet cogunlugu müslüman ama batili bir Ülkeyiz neden halen, daha bir Askeri sistemde
yasayasin öyle degil mi?

Bence coktan olmasi gereken sey anca simdi olmaya basliyor, maddeler ne olursa olsun yazilan ne olursa olsun en önemlisi
bu Anayasa degisikligi Halkin Anayasasi olmasi en önemli husus diye düsünüyorum.

Benim düsünceme göre insallah olumlu bir netice cikar, Ülkemizin daha demkrotik, daha sosyal, daha halkin sesiyle olan bir sistem olmasi gerekiyor ve bunlarin devami icin 12 Eylül kader degil de, Türkiyenin yolu belli olucaktir.

Saygilarimla

Yasin Subas

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2010 21:50 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

umera yazdı:
Şahsi kanaatim : Referandumda hezimete uğrayacak ve akabinde seçimlerde tasfiye olacak olan muhalefet sonra ki paketlerde şimdi yaptığı yüzsüzlüğü yapma cesaretini bulamayacaktır. En ufak aykırı ses çıktığında RTE'nin elinde referandum silahını göreceklerdir.
Muhalefet partileri bu tavırlarıyla siyasi gelecekleriyle oynadılar. Daha önce söylemiştim. Bu aynı zamanda benim nazarımda bir samimiyet, hakkaniyet testidir. Bu referandumda hayır diyen bütün partiler ömrüm boyunca benden oy alamayacaklar.

demirel rahmetli özalın cumhurbaşkanlığına geçiş usülünü eleştirmiş ama aynı şekilde kendi cumhurbaşkanı olmuştu. politikadaki bu yüzsüzlüğü gördükten sonra SAKIN YÜZSÜZLÜK YAPMAZLAR DEMEYİN DERİM. soru politikacılar neden 2 kere traş olur cevap: iki yüzlü olduklarından!!!. arkadaşlar hayırcı cephe basit politik hesaplarla sırf akp ye muhalefet olduklarından böyle davranmıyorlar. osmanlının son döneminden itibaren kazandıkları ve 1950 den beri de kaybetmeye başladıkları kazanımları koruma mücadelesi veriyorlar. önceden bunu demokrasi kılıfıyla yapıyorlardı araya taşeron (sağcı solcu parti, devrimci, milliyetçi örgütler vs.) ile yapıyorlardı. şimdi ise bütün bu taşeronlar düştü takke düştü kel göründü. ARTIK USÜL DEMOGAJİ VS. ARDINA SAKLANMADAN TÜM ÇIPLAKLIKLARIYLA SAKLANMADAN KIVIRTAMADAN MÜCADELE EDİYORLAR. bakın ortam dinlemelerine anayasa mahkemesi ve HSYK üyelerinin konuşmalarına MEL'UN APO'DAN BİLE YANİ ŞEHİTLERİN KANINDAN BİLE MEDET UMARAK VAMPİRCE BESLENMEYE HAYATTTA KALMAYA ÇALIŞIYORLAR. heron skandalının hala devamı geliyor. buradaki yazılar hayırcı arkadaşlar için olmayıp tepedekiler içindir. yoksa vatandaş olarak bir mesele oylanırken illa ki en az 2 farklı görüş olacaktır. aynı oyu farklı nedenlerle verecektir.
yeni anayasa paketi eğer muhalafat onaylarsa referanduma gerek yok. ama inanın HERTÜRLÜ ENGELLEMEYİ YAPACAKLARDIR. DENİZE DÜŞEN YILANA SARILIR MİSALİ. BÜTÜN ARGÜMANLARIYLA DEVLETİN YÖNETİMİNİ MİLLETE BIRAKMAMAYA ÇALIŞACAKLARDIR. şehit kanından medet umanlardan namus ve yüz beklemeyin. imkanları olsa 40 milyonu öldürmekten çekinmeyenler var aralarında. KEŞKE ABARTMIŞ OLSAYDIM :(

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2010 22:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Bugün eğitim bir-sen'in hazırladığı anayasa kitapçığını aldım. Hiç bilmediğim birşey öğrendim.

Mevcut düzende hakim ve savcıları Adalet bakanlığı müfettişleri teftiş ediyormuş. Bu da zaman zaman yürütmenin erklerinin yasamayı etkilemesi manasına gelebilir.

Yeni düzenlemeyle adalet bakanlığı, yani hükümet hiçbir şekilde hakim ve savcıları inceleyemeyecek. Bu görev tamamen yagıtayın ve yüksek yargının elinde.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2010 23:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
av.ilhami yazdı:
umera yazdı:

demirel rahmetli özalın cumhurbaşkanlığına geçiş usülünü eleştirmiş ama aynı şekilde kendi cumhurbaşkanı olmuştu. politikadaki bu yüzsüzlüğü gördükten sonra SAKIN YÜZSÜZLÜK YAPMAZLAR DEMEYİN DERİM. soru politikacılar neden 2 kere traş olur cevap: iki yüzlü olduklarından!!!. arkadaşlar hayırcı cephe basit politik hesaplarla sırf akp ye muhalefet olduklarından böyle davranmıyorlar. osmanlının son döneminden itibaren kazandıkları ve 1950 den beri de kaybetmeye başladıkları kazanımları koruma mücadelesi veriyorlar. önceden bunu demokrasi kılıfıyla yapıyorlardı araya taşeron (sağcı solcu parti, devrimci, milliyetçi örgütler vs.) ile yapıyorlardı. şimdi ise bütün bu taşeronlar düştü takke düştü kel göründü. ARTIK USÜL DEMOGAJİ VS. ARDINA SAKLANMADAN TÜM ÇIPLAKLIKLARIYLA SAKLANMADAN KIVIRTAMADAN MÜCADELE EDİYORLAR. bakın ortam dinlemelerine anayasa mahkemesi ve HSYK üyelerinin konuşmalarına MEL'UN APO'DAN BİLE YANİ ŞEHİTLERİN KANINDAN BİLE MEDET UMARAK VAMPİRCE BESLENMEYE HAYATTTA KALMAYA ÇALIŞIYORLAR. heron skandalının hala devamı geliyor. buradaki yazılar hayırcı arkadaşlar için olmayıp tepedekiler içindir. yoksa vatandaş olarak bir mesele oylanırken illa ki en az 2 farklı görüş olacaktır. aynı oyu farklı nedenlerle verecektir.
yeni anayasa paketi eğer muhalafat onaylarsa referanduma gerek yok. ama inanın HERTÜRLÜ ENGELLEMEYİ YAPACAKLARDIR. DENİZE DÜŞEN YILANA SARILIR MİSALİ. BÜTÜN ARGÜMANLARIYLA DEVLETİN YÖNETİMİNİ MİLLETE BIRAKMAMAYA ÇALIŞACAKLARDIR. şehit kanından medet umanlardan namus ve yüz beklemeyin. imkanları olsa 40 milyonu öldürmekten çekinmeyenler var aralarında. KEŞKE ABARTMIŞ OLSAYDIM :(

bravo! masonların bu ülke üzerindeki etkilerini yapılanmalarını birileri artık araştırıp çıkartıp TV lerde yayınlamalı (varmı öoyle kanal bilmiyorum) işte o zaman kel ortaya öyle bir çıkacak ki :D, Filistine yardım olayında bir çok vatandaşımız "bırakın gebersinler" gibi ifadeler bile kullanıyor "neden?" dediğimizde "Osmanlıya sırt dönmüş satmışlar zamanında" diyorlar, çünkü tarihten haberleri yok araştırın bakalım bahsi geçen mevzu sırasında TAHTta kimler vardı yani filistin kime sırt dönmüş aslında sırt dönmede değil bizzat nefsi müdafa olarak kendilerini savunmuşklar adamlar, İttahat ve terakkiden bu yana masonları takip edin Türkiye deki bir çok ünlü ismin evinden geçer, cumhurbaşkanı başbakan dahil... bunları öğrenmeden de ne olup bittiğini anlayamayıp birbirimize saldırırız onların istediği gibi :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 00:56 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bugün bizim sekreter demez mi ilhami bey siz ne oy vereceksiniz diye!!??? şaşırdım ve tabikii evet diyeceğim dedim. AMA NEDEN? AKP ATATÜRKÜN ANAYASASINI DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR!! DEDİ. bu kez ben şaşrdım. ve değişecek olan 1980 de darbeci kenan evrenin anayasası. atatürk zamanındaki özellikle 1921 anayasası bile bugünkünden çook daha demokratikti. dedim. haa öyle mi bizde eşimle beraber ne oy verelim diye düşünüyorduk dedi. referandum sonucunda hayırcı medya ve entel takımı diyecekler ki millet evet dedi ama bunlar cahil "bidon kafalı" göbeğini kaşıyanlar diye türk milletine hakaretler yağdıracaklar. DEMOKRATİK SONUÇLARI AŞİRET REİSİ NE DERSE O OLUYOR KENDİLERİ DÜŞÜNEMİYOR DİYE KIVIRTACAKLAR. haa birde bizim seçmen tatildeydi oy kullanmadı ve "yağmur yağdı böyle oldu" diyecekler.atatürk istediği kadar "bir türk dünyaya bedeldir. ne mutlu türküm diyene" demiş olsun. atatürkü kullanan çakma atatürkçüler yine ortalıkta benim oyum çobanın oyundan kıymetlidir aristokrasisini anlatacaklar. ben de asıl bu sebeple evet diyorum. "HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR" OLACAK İNŞAALLAH!!!!

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 01:35 
Kullanıcı avatarı

Araç: lancer 1.5 mt invite
av.ilhami,

her mesaja bir cevap atıp ortaya düşüyorsun ama bu tavırların emin ol ki artık tiksindirdi. bu başlığı bana yazdığın kahvede konuşulan içeriğin dışına gitmeyen yorumundan beri takip etmiyorum ancak yeni mesajlar kısmında sadece bu başlık olur oldu. herkesin reyi kendine. herkes kendi kararını zaten verdi.

mitsubishiclubturkey sitesinde ayrışma yaratacağını düşündüğüm bu başlığın kapatılmasını talep ediyorum.

daha içten yorumlarımı herkese saygımdan ötürü yazmıyorum. burası bir otomobil forumu olarak kalacaksa devam edelim. yok sizci bizci siyasetçi bir forumsa, bilelim de yol alalım. istenmediğimiz yerde durmayız evelallah.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 01:46 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

üzdüysem özür dilerim ancak her zaman hayır oyu verecek arkadaşları ve vatandaşları eleştirimin dışında tuttum. ve yorumlarımda belirtmeye çalıştım. genelde oto forum ancak bu bölüm referandum başlığı taşıyor diye böyle yazmıştım. kusura bakmayın. eğer bir parti seçimi (genel seçim)olsaydı tek kelime bile etmezdim. tekrar özür diliyorum tiksindirdiğim için :(

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 10:27 

murat yazdı:
av.ilhami,

her mesaja bir cevap atıp ortaya düşüyorsun ama bu tavırların emin ol ki artık tiksindirdi. bu başlığı bana yazdığın kahvede konuşulan içeriğin dışına gitmeyen yorumundan beri takip etmiyorum ancak yeni mesajlar kısmında sadece bu başlık olur oldu. herkesin reyi kendine. herkes kendi kararını zaten verdi.

mitsubishiclubturkey sitesinde ayrışma yaratacağını düşündüğüm bu başlığın kapatılmasını talep ediyorum.

daha içten yorumlarımı herkese saygımdan ötürü yazmıyorum. burası bir otomobil forumu olarak kalacaksa devam edelim. yok sizci bizci siyasetçi bir forumsa, bilelim de yol alalım. istenmediğimiz yerde durmayız evelallah.

Murat Bey,
Olaya bizler gibi geniş bakarsanız, kimsenin sözü kimseye batmaz. Şahsen bana hiçkimsenin yazdığı batmadı. Objektif olarak yeni pakedi değerlendiriyoruz. Herkesin oyu tabi ki kendine...

Bizler genelde aklı başında, muhakeme yeteneği olan insanlar olduğumuz için bir aradayız. Bu tarz bir başlığın sayfalarca sıkıntısız buraya kadar gelmesinin ardında da bu sağduyu yatar.

Av. İlhami Bey, kıdemli bir hukukçu olduğu için, objektif yorumlarından da zerre şüphe etmediğimiz için konuya bilirkişi bakış açısıyla yaklaştı, hepsi bu.

Eğer ki olara siyasi açıdan bakacak olursak, burası Türkiye Cumhuriyeti, burada herkesin bir görüşü var. Hiçkimseninki de birbiriyle uyuşmaz... Sohbet olarak bakarsak, karşımıza çıkacak en sert durum tatlı atışmalar olacaktır.

Saygılarımla...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 125 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 56 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye