Zaman: 27 Nis 2024 22:21

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 125 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 12 Eylül Halk Oylamasi
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 10:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin Subas
Araç: Mitsubishi Colt CA0
Selam degerli Arkadaslar

bildiginiz gibi bu sene 12 Eylül de Anayasa degisikli Halk Oylamasi olucak, ben Almanya da kaldigim icin burada bircok Alman Gazetelerin bu konuyu simdiden ele almislar. Cesitli cesitli yorumlar oluyor.

Tamam biliyorum biz bir Mitsubishi Fanlariyiz, ama sunu merak ediyorum siz bu konu ile neler düsünüyorsunuz. Yani 13 Eylül de Türkiye nasil olucak?

Sizce EVET mi HAYIR mi?

Saygilarimla

Yasin Subas

Resim

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: 12 Eylül Halk Oylamasi
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 10:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: 4D55
Meslek: Stud.
Kan grubu: A+
Çoğunluk evet yanlısı valla:)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 11:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Bu konulara girmek nekadar doğru bilmiyorum.
Her ortamda siyaset çok rahat konuşulamıyo malum Türkiye burası herkes takım tutar gibi parti tutuyo.
Oylamanında mutlaka eksileride artılarıda var. iyi tartmak gerekiyo.

Referandumda evette hayırda çıksa umarım Türkiye için hayırlısı ne ise o olur...

Saygılar...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 11:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
çevremde herkez (1 kişi dışında) hayır diyecek , anncakkk;

12 eylülün adı kullanılarak ve kulaktan dolma bilgiler verdirilerek evet çıkarttırılacak.aralara ekilmiş pek çok saçma ve kayırıcı madde mevcut.
Ha rte çıkıp şunu deseydi bende görüşüm ne olursa olsun evet derdim:

kardeşim ben dokunulmazlık kalkacak dedim aha kaldırıyorum.yemin ediyorum diğer maddeleri dikkate almaz evet derdim ama ne yazıkki doğu oyları , özellikle kırsal oylar evet olacak.ayrıca ister istemez şikede dönecek :(

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 11:47 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Maddeleri teker teker okuyup değerlendirdikten sonra kararı mı vereceğim. Ne körü körüne hayır ne de körü körüne evet denilmesini doğru bulmuyorum. Araştırıp incelenmeli ona göre karar verilmeli.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 11:49 
Kullanıcı avatarı

bu arada yanlış anlaşılmasın öyle tutucu,solcu,holigan bir chp li falan değilim. her görüşe saygım vardır, hatta önceki mesajda yazdığım o 1 kişiyle oturup eğrisi doğrusu tartışırız ;) yukarıdaki mesaj benim kendi görüşümdür ;)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 12:33 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
Hakan' ın yazısına katılıyorum ve tebrik ediyorum.
Çok dikkatli, nazik, yumuşak tavrımızla, sırf sohbet olsun diye fikrimizi paylaşalım.

Ben de Janissary gibi değişiklik yapılan maddeleri tane tane okuyup kararımı vereceğim. Ama öncesinde şu haber gerçekten beni evet demeye ikna etti diyebilirim. Oldukça etkilendim.
http://www.internethaber.com/bitlis-sui ... 80611h.htm

Hatırlarsanız idamlık bir Genç' in yazdığı mektup okunmuştu. Özellikle nişanlısına hitabı aklımda derin iz bıraktı. O yıllarda neler yaşanmış meğer...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 13:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fikret
Öncelikle hepinize selamlar arkadaşlar.Bu konu doğrudur yanlıştır , bazı arkadaşlar görüşlerini dile getirmişler.80'li yıllarda gençliğimin mahvolması nedeniyle özellikle ben de birkaç birşey yazayım dedim.

İlk başta,herkese saygım var görüşlerinde mutlaka...

Bakınız arkadaşlar,bu referandumun 12 Eylül 'le onların failleri ile bir alakası yoktur.Herkesin eşitliği ile ilgili madde koyarlarken bu pakete,TKP nin izmir'deki hayır mitingini "halkı etkiler" diye engelliyorlar.Peki,Tayyip,Kılıçdaroğlu ne amaçla geziyorlar? Trt ne amaçla yayın yapıyor?

İki ; şu durumda Adnan Menderes'in diktası bile polyannacılık olmuştur.Ülkede medya bırakılmamış,yazarlar susturulmuş,orduya çomak sokulmuş,yargının üzerine yürünmektedir.Bu referandumdan sonra,eğer iktidar kazançlı çıkarsa,benim yahut sizin oğullarınız değil,iktidar çocukları parayı kıracaklar.Kimse de bilader napıyosun sen diyemeyecek.

Arkadaşlar,şimdi 80 le ilgili duygu sömürtüsü yapanlar 80 lerde niye karşı saflardaydı, neden iktidarlarının sonunda akıllarına getirdiler bu işi ? Bunları da düşünün lütfen.

Ben bizzat yolun sonuna geldiğimize inanıyorum.Eğer vaziyet değişmez ise ömrü yetenler bana hak verecekler.

İyi forumlar

Fiko.

Dı Pawa Oğf Dırims|Handı

Civic '08 Elegance A/T
Peco '99 206 XR A/T

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 15:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin Subas
Araç: Mitsubishi Colt CA0
Arkadaslar

ilk basta benim bu actigim konuya baya ilgi oldugundan memnun oldum, ve sizlere tesekkür ederim. Bende bu konuda birseyler demek isterim ama malum benim Türkiyedeki gecmisleri yasamdigimdan pek bir yorum yapamiyacagim. Ama benim bu konuda sunu söylemek isterim. Eger bu Referandum Türkiyemiz icin hayirli olucaksa sonuna kadar bende EVT derim, eger Ülkemiz Türkiye icin Hayirsiz olucaksa elbette HAYIR derim ama akli baki oldugumuzu inaniyorum. Ama halen daha bir Askeri Anayasa veya askeri bir sistem ile yasamak benim düsünceme göre güncel degil. Yani sivil Anayasa 21 yüzyilinda sart demek isterim.

Benim yorumum iste böyle.

Saygilarimla

Yasin Subas

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 20:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Yasın bey kardesım, Almanya bu ıse n dıyor ? evet mı hayır mı? yanı yorumlar hangı yonde ?

Bu arada Fıkret Abı gelmıs, hosgelmıs...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 21:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Bu konu silinsin bence..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 21:17 
Kullanıcı avatarı

SynTheSizer yazdı:
Bu konu silinsin bence..

bence gerek yok, belirli sınırları aşmadığı sürece mantıklı şekilde tartışma gerçekleşir,ki bunu yapabilecek mantaliteye sahibiz hepimiz :)

yasin bey gerçekten dış basındaki yorumlar neler??

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 22:47 
Kullanıcı avatarı

Araç: lancer 1.5 mt invite
Ben anlamıyorum başbakan ülkeyi dolaşıp anayasanın ne işe yarayacağını, neyi değiştireceğini madde madde salağa anlatır gibi açık açık anlatacağına muhafetten bahsediyor? Bu kadar bütçeyi ayırıp ülkeyi gezip neden muhalefetle uğraşıyor? Ben buna kıllandığım için hayır diyeceğim. Referandum için ayrılan bütçeye de çok acıyorum.

Bir gün oturun alın elinize bir zaman gazetesi, açın cine 5 akşam haberlerini.. Gazetede şöyle bir yazı okumanız olası: Adını veremeyeceğimiz bir ASKER, filanca yerde filanca ahlaksızlığı yaparken devletten maaş alarak askerlik yaptığını unutmuş halde şu beyanatta bulundu..
ya da
hakkarinin bilmemne bölgesinde teröristlerle karşılaşan tim hangi adını açıklayamayacağımız komutanın hangi emriyle geri çekildi? gibi. sürekli üstü kapalı ithamlar. halkı adalete ve askere kışkırtıcı hikayeler..

Cine 5 haberlerinde de çok dikkatimi çeken şey, Erdoğan bir şey dediyse belirtmiş ya da söylemişken muhalefetten birisi bir şey dediyse iddia etmiş oluyor. Cümle seçimlerinde bile yandaşlık söz konusu. Sırf bu durumlara kıl olduğum için seçimimi akpnin karşı görüşü olarak kullanacağım. Aslında şu an hiçbir partiye sempatim yok ama akpye gıcık oluyorum. Çünkü yandaşlarını gördükçe, ne kadar rahatça neler yapabildiklerine gerçek hayatta şahit olunca insan ister istemez anti akpci oluyor.Ya halkımız o kadar cahil ki, erdoğana sırf boylu poslu diye oy veren var! Zaten bu mantaliteyi kılıçdaroğlunun boyunu kullanarak onla alay etme acizliklerinden de anlayabilirsiniz. Hayvan sürüsü müyüz en kaslımız en uzunumuz lider olsun? Çok konuşmak istiyorum bu konuda ama internet ortamında gerek yok.İnsanı mahkeme süreciyle cezalandıran bir ülkeyiz çünkü.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 23:48 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Agalar ben maddeleri okudum. Ama açık söyleyeyim maddeleri bizim okumamız pek işe yaramıyor. Zira maddelerin üzerine bir de uzmanların (her iki taraftan) yazılarını okuyunca yine insanın kafası karışıyor. görünürde iyi gibi olan maddeye bir bakıyorsunuz başka tarafa çekilmesi muhtemel oluyor. kısacası düzgün yorumlayabilmek için işin uzmanı olmak lazım baız şeyler için. Mesela şu üye sayısı ve seçiliş tarzı meselesi. Ben şimdikini bilmiyorum ki yenisine yorum yapayım. bilsem de yorum yapamam ya.
Kanımca evet çıkacak. Artık hayırlısı. Ama bu işi siyasi hesaplaşma gibi gören zihniyeti açıkcası hoş karşılamıyorum. yani yine ortada bir hizmet çabası yok. evet dememizi söyleyen de hayır dememizi söyleyen de bence genelde (herkese değil sözüm) samimi değil. Maksat gol atmak. Siyaset zaten hazetmem fazla.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 09:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
kafatası zihniyeti o kadar güzel empoze edilmiş ki zamanında insanlar hala futbol takımı tutarcasına siyasette taraftarlık yapıyor, bu meselenin tek örneği BİZİZ... çevremde hertürlü görüşten insan mevcut sosyalistine kadar, taraftarlık yapmayıp maddeleri okuyanlar evet demekten başka bir şey yapamayız diyorlarken, sol görüşe sahip bir başsavcı akrabamız artık görevimizi hakkıyla yapabileceğiz derken, 12 eylülde işkence görmüş hayatı söndürülmüş oğullarının adı Alpaslan Fatih olan bir eski ülkücü abimiz mhp yi lanetlerken evet diyorken, polis amcamın mesleği gereği şu ana kadar siyasi bir fikrini ve konuşmasını duymamışken onun fikirleride olumlu (bir ilin emniyet müdürü) hep başkasının fikirlerine yer verdik bunlara göre karar verip başka bir türk hastalığı yaymayalım :) ülkemizde asker ve yargının içler acısı durumu ortadayken şimdi bunlara rağmen bana taraftarlık yapmadan tamamen maddeleri açıklayarak şu-bu nedenden dolayı hayır denmesi gerekiyor demenizi bekliyorum, şu ana kadar hayır diyenlerden mantıklı bir açıklama bulamadım af buyurun

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 10:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
badboy87 Arkadaşımıza katılmakla beraber.
Sadece şunu belirtmek isterim bu referandum AKP için güven oylaması değil arkadaşlar.
sadece AKP den vaya Erdoğan'dan nefret edildiği için hayır oyu atmaya kimsenin hakkı yok.
veya AKP yada Erdoğana sempati duyulduğu için evet demeyede kimsenin hakkı yok.
yarın ne Akp kalacak nede Erdoğan ama bu anayasa değişsede değişmesede uzun yıllar yürürlükte olacak belkide çocuklarımız bu anayasa ile büyüyecekler.
Lütfen kulaktan duyma laflarla veya birileri istiyor diye karar vermeyin.
Kesinlikle maddeleri okuyun ve anladığınız kadarıylada olsa kendiniz karar verin.

Saygılar...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 11:11 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
toşu yazdı:
Sadece şunu belirtmek isterim bu referandum AKP için güven oylaması değil arkadaşlar.
sadece AKP den vaya Erdoğan'dan nefret edildiği için hayır oyu atmaya kimsenin hakkı yok.
yarın ne Akp kalacak nede Erdoğan ama bu anayasa değişsede değişmesede uzun yıllar yürürlükte olacak belkide çocuklarımız bu anayasa ile büyüyecekler.
Kesinlikle maddeleri okuyun ve anladığınız kadarıylada olsa kendiniz karar verin.

Saygılar...

+1 :good:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 12:40 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
toşu yazdı:

Saygılar...

:Bravo: :good:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 13:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
Kan grubu: B +
bacey yazdı:
toşu yazdı:

Saygılar...

:Bravo: :good:

:good: :good: :good: :good: :good: :good:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 19:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
murat yazdı:
Ben anlamıyorum başbakan ülkeyi dolaşıp anayasanın ne işe yarayacağını, neyi değiştireceğini madde madde salağa anlatır gibi açık açık anlatacağına muhafetten bahsediyor? Bu kadar bütçeyi ayırıp ülkeyi gezip neden muhalefetle uğraşıyor? Ben buna kıllandığım için hayır diyeceğim. Referandum için ayrılan bütçeye de çok acıyorum.

murat kardeş medya olayı sadece o kısımdan aldığı için öyle görünüyor, tv de ıspartaki mitingi canlı izledim paketle ilgili açıklayıcı şeyler söyledi sırayla...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 125 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye