Zaman: 09 May 2024 09:33

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Bir Oyun...
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2014 14:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: turgut
Araç: 2013 lancer 1,6
Meslek: doktor
Kan grubu: ARh+
Biliyorum şimdi size bir oyun fikrim geldi diyeceğim sizlerde bana yinemiiiii bir fikrin var diye söyleneceksiniz. :oops:
Ama yaşlandıkça huysuzlaşan rahatsız biri olarak yine kendime saklayamadım. :D
Geocaching adında tüm dünyada oynanan bir oyun var. Bir çeşit hazine avı oyunu. GPS koordinatları verilerek saklanmış bir kutu ve içinde bulanların alması için bırakılmış küçük hatıra eşyaları. Kutuyu bulan içindekileri alıp yerine kendinden sonraki için birşeyler bırakıyor.

Aklıma bu oyunu acaba şehir içinde oynayabilirmiyiz diye geldi hatta işi biraz daha ileriye götürüp sonuna bir ödül koyarak gerçek bir hazine avına dönüştürebilirmiyiz? Bir başlangıç noktası belirlenip ve o noktaya ait GPS koordinatlarını ve oynayanları bir sonraki adıma taşıyacak bilgilerin bulunduğu zarfı bulmak için kullanacakları ip uçlarını verebiliriz. Bulacakları her zarf oynayanları hep bir sonraki adıma götürür ve en sonundada büyük ödüle. Zarfların bulunabilmesi için çeşitli bilmeceler veya oyunlar uydurabilir insanların gittikleri yerlerde onlara çay çorba filan ikram ettirebiliriz. Gidecekleri yerleri üyeler arasından seçip insanların birbirleriyle tanışmalarını bile sağlayabiliriz. Hatta becerebilirsek bu oyunlar için sponsorlar bile bulabiliriz.

Bu tür oyunları daha önce kurgulamıştım tabii daha küçük ölçekle, belirli bir mekan ve sınırlı oyuncular için, hatta bazen evde bile kızıma birşeyler saklayıp bulması için küçük yol gösterici resimler olan oyunlar bile oynuyoruz ancak iş tüm şehir ve sınırsız oyuncu olunca biraz yardıma ihtiyacım olacak.

Ne dersiniz böyle bir oyun oynayalım mı?

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Bir Oyun...
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2014 19:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: ümit kılıç
Araç: Mitsubishi Lancer 1.8 Intense
Meslek: kamu
Valla mükemmel fikir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2014 11:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: turgut
Araç: 2013 lancer 1,6
Meslek: doktor
Kan grubu: ARh+
sanırım kafamdakini biraz yanlış aktarmışım sizlere. düşündüğüm şey geocaching den biraz daha farklı. hani hatırlarmısınız bruce willisin oynadığı zor ölüm diye bir film vardı sanırım serinin 3. filmiydi. yanında samuel jacksonla bir seri bilmeceleri takip ediyorlardı. yada nicolas cage büyük hazine filminde yaptığı gibi bulduğu ip ucu hep bir sonraki ip ucuna götürüyordu. düşündüğüm şey oyunu bir günde oynayıp bitirmekten ziyade belirli bir zaman aralığına yayıp insanların boş vakitlerinde yada yol güzergahlarında olan ip uçlarını toplayıp sonunda da ödülerine ulaştırmak. böylesi bir oyunu kurgulayabilirim ancak iş olayı detaylandırmaya geldiğinde tek başıma altından kalkabileceğimi düşünmüyorum.
bunun yanısıra tüm türkiyeyi kapsayacak bir geocaching de oynayabiliriz bunun hiçbir maliyeti yada çok fazla külfeti olacağını sanmıyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2014 16:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Anladım ama zor iş con makkilot yok içimizde :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2014 16:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Onun yerine oto bilgi ağırlıklı kim 'Mitsubishi si olsun istemez ki! ' diye yarışma yapalım

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: