Zaman: 28 Mar 2024 18:03

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 58 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Bölünmüşlük
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 17:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: turgut
Araç: 2013 lancer 1,6
Meslek: doktor
Kan grubu: ARh+
Ankara daki grupta herkesin kafası rahat ve eğlenceli işler çıkartıyorlar. Diğer illerdeki oluşumlarla birlikte hareket edip, giderek de büyüyorlar. Herkes kendi içinde olmak istediği arkadaş grubunu seçebilir. Kimsenin kimseye alınganlık göstermesine gerek yok.

En son pictorion tarafından 19 Mar 2015 17:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 18:37 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Her daim farklı rüzgarlara kapılıp, ayrı yerlere savrulanlar olacaktır...
Kimi zaman bu ticari amaçlı olur, kimi zaman bir heves uğruna olur.

Buranın(MCT) kalitesi ortadadır. Dostluk ve bilgi paylaşımı neredeyse kurumsal seviyededir.

Ortada bir gerçek varki,
bu site Mitsubishi markası için forum anlamında ilkleri başarmıştır ve birçok yerde de referans olarak gösterilir.
Dileyen yuvada kalıp dostluk ve paylaşımlara devam eder,
dileyen de benzer oluşumlarda devam eder.

Biz yeri gelir benzer oluşumlara da yol gösterir, projelerini hayata geçirmesi için destekleriz.
Yeterki, insan dönüp dolaşıp geri geleceği yere, geri dönebilmek için yüzünü kötü etmesin, yüzü olsun.

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 22:45 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Kan grubu: A+
Normalde bu tarz konulara çok yorum yapmam dikkate almam ancak değer verdiğim kişiler yorum yaptığı için ve sitemizle ilgili de yorumlar olduğu için cevap hakkı doğduğunu düşünüyorum.

Öncelikle mitsubishiclubturkey.com sitesi forum donanımdan sıkılıp daha samimi bir arkadaş ortamı ihtiyacına istinaden kurulmuştur. Herhangi bir karımız olmadığı gibi hosting ve domain giderleri de cebimden karşılanmaktadır.

İsteyen istediği gibi mitsubishi ile ilgili site açabilir. Vedat ve diğer moderatör arkadaşların düşüncelerine katılmıyorum. Herkes özgür her memleket için klüpler kurabilir siteler açabilirler. Biz tescilli ve resmi bir klüp sitesi değiliz bizden izin almaları gerekmiyor. Daha iyisini daha farklısını daha samimisini yapmak isteyen tabi ki yapmalıdır.

Arkadaşların siteyi açış tarzları ve olanlar hoş değil. Tabi ki büyük markaların bilinirliliğini yeni ortaya çıkan markalar kullanmak isterler. Bu durumdan bölünmüşlük olarak bahsetmek doğru olmaz. Bölünmek için bir bütünün büyük parçalarının ikiye ayrılması gerekir. Biz çok büyük bir siteyiz 5400 küsür üye 238.000 indexlenmiş içeriğimiz var. Bu berbat ve seoya uygun olmayan tasarım ve phpbb ile durumlar böyleyken daha yeni açılmış üye sayısı belli olan bir siteyi rakipmiş gibi görüp bu şekilde dikkate alıp başlık açılmasına bile gülüyorum işin aslı. Arkadaşların da bizim gibi büyük bir aile olmalarını temenni ediyorum. Bizim kapımız herkese açık. Yarın bir gün tekrardan gelmek isterlerse bekleriz. Kendilerine başarılar dileriz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 23:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Ben teamviwer teamspeak programlarını bile kaldırdım pc den yanlışı görmem yeter benim

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 23:34 
Kullanıcı avatarı

Ankaralı arkadaslarada buluştuğunuzda bir sorun bakalım birbirinize benide kenana sorun :-) az çok söyler belki farkında değilsiniz eskiden bir buluşma olacağı zaman burada facebookta duyuru olurdu herkes bilirdi Göynük çorlu Vs.de olduğu gibi şimdi öylemi sadece ahmet bir tane link atıyor yeni bir site hayırlı olsun bir ustamızın telefonu onada eyvallah sorana diyoruz zaten ankarada bu usta diye bence çıkar ilişkileri olunca tadı olmaz birşeylerin misal facebook grubunda Mikail peker farlarını tanıttı ilginçti değişikti soran çok oldu sonra kayboldu arkadaş marketlerdeki yerini aldı

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 23:48 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
ne konu açarmışım be :) Herkes eteğindeki taşları döktü. :)

Ama ben şu "akılsız" lafına hala takılıyorum ya...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015 00:04 
Kullanıcı avatarı

Allah akil fikir vermiş laf bu

GT-S7562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015 09:53 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Janissary yazdı:
Normalde bu tarz konulara çok yorum yapmam dikkate almam ancak değer verdiğim kişiler yorum yaptığı için ve sitemizle ilgili de yorumlar olduğu için cevap hakkı doğduğunu düşünüyorum.

Öncelikle mitsubishiclubturkey.com sitesi forum donanımdan sıkılıp daha samimi bir arkadaş ortamı ihtiyacına istinaden kurulmuştur. Herhangi bir karımız olmadığı gibi hosting ve domain giderleri de cebimden karşılanmaktadır.

İsteyen istediği gibi mitsubishi ile ilgili site açabilir. Vedat ve diğer moderatör arkadaşların düşüncelerine katılmıyorum. Herkes özgür her memleket için klüpler kurabilir siteler açabilirler. Biz tescilli ve resmi bir klüp sitesi değiliz bizden izin almaları gerekmiyor. Daha iyisini daha farklısını daha samimisini yapmak isteyen tabi ki yapmalıdır.

Arkadaşların siteyi açış tarzları ve olanlar hoş değil. Tabi ki büyük markaların bilinirliliğini yeni ortaya çıkan markalar kullanmak isterler. Bu durumdan bölünmüşlük olarak bahsetmek doğru olmaz. Bölünmek için bir bütünün büyük parçalarının ikiye ayrılması gerekir. Biz çok büyük bir siteyiz 5400 küsür üye 238.000 indexlenmiş içeriğimiz var. Bu berbat ve seoya uygun olmayan tasarım ve phpbb ile durumlar böyleyken daha yeni açılmış üye sayısı belli olan bir siteyi rakipmiş gibi görüp bu şekilde dikkate alıp başlık açılmasına bile gülüyorum işin aslı. Arkadaşların da bizim gibi büyük bir aile olmalarını temenni ediyorum. Bizim kapımız herkese açık. Yarın bir gün tekrardan gelmek isterlerse bekleriz. Kendilerine başarılar dileriz.

altına imzamı atarım. sadece şunu ekleyeyim. coğrafi uzaklık nedeniyle belli şehirlerdeki arkadaşların daha fazla buluşma ve aktivite yapması doğaldır. mesela otogeyikteki arkadaşlar ki çok sayıda değiliz orada istanbuL tayfası aile ziyaretleri dahil 5-6 kişi buluşup duruyor. AMA AYRI FORUM AÇMIYOR

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015 12:00 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bende demedim bu konuda genişiz. sadece; onlar olmasın biz olalım diyerek forum açılması şık olmaz.
bölünmüşlük bayaa birleştirdi be :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015 13:33 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Yazılanların bir çoğunu okudum. Potansiyel değere sahip her yapıda farklı düşünce ve yeni yönelimler olabilir. Ayrılanlar kimdir nedir tanımam. Yolları açık olsun. Yapacakları her olumlu iş markaya yarar, yapacakları kötü işler ise MCTnin değerini ortaya koyar. Her türlü MCT kazanır yani. Burayı sahiplenmiş, kendini buranın parçası görenlerdenim. Öyle ki dün Shell'in doğrudan yönettiği bir istasyonda MCTnin reklamını yaptım. Hemen kaç kişi olduğumuzu (hem ülke genlinde hem de İzmir özelinde) sordular, indirim teklif ettiler. Markanın değerini biliyorlar. Biraz, zamanımız nispetinde, bu tür işleri kovalayalım. Birbirimizi destekleyelim. Hiçbir MCT üyesinin aldatılmasına rıza göstermeyelim. Bütünleşmenin örneğini ortaya koyalım. Bunu kurumsallaşma konuları içinde defaatle yazdım, yineliyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015 13:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: turgut
Araç: 2013 lancer 1,6
Meslek: doktor
Kan grubu: ARh+
Ormancının işi ağaçlara iyi bakmak zamanı gelmişleri endüstriyel amaçlı kesmek ve işlenmesi için fabrikalara yollamak. Fabrikada kağıt olarak işlenenlerin kimileri market raflarında kağıt havlu olarak karşımıza çıkıyorlar ve bir dünya farklı markayla. Bu kadar çok marka kendi aralarında yada kendi içlerinde bölündük bölünmedik diye kavga mı ediyorlar yoksa yeni stratejiler geliştirerek isimlerini daha iyi mekan yada durumlarda duyurmaya mı çalışıyorlar. Daha da önemlisi ormancı her şeyin başlangıcı olmasına ve gerçekte en önemli işi yapmasına rağmen kimseyle kavga etmiyor.
Bence insanların tepkisine neden olan şey ayrı bir grubun veya ayrı bir forumun oluşması değil. Sonuçta ormancı olan ve bütün bu işlerin başlangıcında olan yer burası. Ancak buradan ayrılanların hırsları yada burayı bir çeşit rakip olarak görmeleri insanları rahatsız ediyor. Herkesin kendi vicdanı ve aklı var. Bunları kullananlar durmaları gereken yeri nasılsa kendileri bulabilirler.
Bence artık onlar, bunlar diye konuşmayı bir kenara bırakıp kendi bildiğimiz gibi çalışmaya, yeni fikirlerle, yeni hedeflerle kendi yolumuzda yürümeye devam etmeliyiz. Sonuçta hepimiz kullanmakta olduğumuz araçlarımızı seven ve özgür ruha sahip bireyleriz. Hepimizin kendimize özgü meziyetleri var.
Bir arada durup birbirimizi destekleyelim ve büyük bir aile olmak varken sadece arkadaş olarak kalmayalım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015 15:37 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
:MCT: ilk gözağrımız...yeri her zaman başka...paylaşımlar, sorunlar ve çözümler elbette ki önemli ama en öenmlisi dostluklar, arkadaşlıklar...

Colt aracımı satalı 2 yıl olmasına rağmen gerek burayı gerekse de MCT facebooku takip ediyorum...Facebook daha aktif olduğum bir alan olduğu için bu durum MCT facebook sayfasına da yansıyor haliyle...Buraya pek bakamıyorum, bakınca da zaten ya cevaplar verildiği için geç kalıyorum ya da cevabı forumda defalarca verilen basit cevaplar olduğu için aynı şeyi tekrar tekrar yazmıyorum...

Bunların ötesinde üstlendiğim gizli misyonu da paylaşayım o zaman :) DH forumdaki imzam ve vakti zamanında açtığım Colt konusu oradan çok soru almamı sağlıyor, aldığım soruya cevaben verdiğim kısa paylaşımın hemen ardından direkt MCT forum adresini veriyorum...Belki aramızda böylesi bir daveti alarak bu sayfayla tanışan olmuştur :)

Her neyse... Honda aracım olduğu halde herhangi bir honda forumda aktif olmayı istemedim...İstesem de buradaki ortamı bulamayacağımdan da adım gibi eminim...

Farklı gruplara gelince..."herkes hiç kimsenin hayatına karışamaz " felsefesini ben de paylaşıyorum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015 17:59 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Ormancının işi...... diye yazmaya başlayınca bu iş odun kereste medefeye kadar gidecek sandım. Kağıt...... şeklinde oluncada selpak solo.. diye gidecek sandım :D amma kötü niyetliymişim beee.
neyse bacey abey yazını gören cennetlik. ben de face de olamıyom pek. senin bu face'ciler portalcılar diye ayırman hiç hoş değil :)
ersin abey ortaya atarsan atlarım: ortaya karışık severim. hem alıngan hemde maydanozluk oluca böyle oluyor :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2015 12:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: hakan
Araç: Hyundai i20 1.2 Elite Blue 2015
Meslek: Havayolu
Kan grubu: a+
_opeth yazdı:
İnsanlar cins cinstir. herkesi burda tatmin edemeyiz. tatmin olamayan da gider kendi grubuna kurar buna birşey yapamayız. Hatam/hatamız olduğu söyleniyor. Yanlışımız varsa yüzümüze söyleyin diyoruz forumdan memnun musunuz diye anket açıyoruz ona bile cevap alamıyoruz. Eleştrilmekten korkmuyorum. Tek yoldan baktığımız için bazen bazı şeyleri göremiyor olabiliriz.

İnsanların burada tatmin olmak gibi amaçları varsa zaten yanlış yerdeler bence. Burası aidat toplanılan, aidat karşılığı beklenti içerisine girilen bir yer değil. Saadet zinciri hiç değil. Site adminleri, moderatörleri maaş da almıyor. İnsanlar buraya sadece tecrübelerini paylaşmaya, başkalarının tecrübelerinden faydalanmaya, birbirine yardım etmeye geliyor. Kimisi hep yardım eden taraf olur ve buraya resmen her gün mesai harcar, kimisi sadece problem yaşadıkça veya parça, fikir vs lazım oldukça gelir ve gider. İkisi de çok normal, çok doğal. 6 ayda bir foruma girip soru soranlara yönetimin veya eski üyelerin trip attığını da görmedim hiç. Altı üstü forum burası, bilgiye yardıma ihtiyacı olan gelir, alır, gider. Kimse de kendini kullanılmış hissetmez. "Forumdan memnun musunuz" diye anket açmanız tamamen sizin iyi niyetinizden, bana kalsa böyle bir ankete gerek yok. Burada sen de dahil özellikle birkaç kişinin o kadar ileri düzeyde bilgisi mevcut ki, Yetkili servis çalışanları sizin bildiğiniz kadarını bilmiyordur. Forumdan memnun olmayacak ne var? Birisi çıkıp "şundan memnun değilim" dese de gülsek biraz. Arapların pis bi lafı vardır "ne sıçtın elime, ne süreyim yüzüne" diye, o hesap yani.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2015 15:06 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
İnsanlar cins cinstir. herkesi burda tatmin edemeyiz. tatmin olamayan da gider kendi grubuna kurar buna birşey yapamayız. Hatam/hatamız olduğu söyleniyor. Yanlışımız varsa yüzümüze söyleyin diyoruz forumdan memnun musunuz diye anket açıyoruz ona bile cevap alamıyoruz. Eleştrilmekten korkmuyorum. Tek yoldan baktığımız için bazen bazı şeyleri göremiyor olabiliriz.

bizde cevap verme ZAHMETİNDE bulunma kültürü yoktur!
sevdiklerimize bile olumlu tepki destek DANK ETMEDEN zor gelir. bunun bence en önemli örneği rahmetli barış manço. son dönemlerinde kaset satışlarında listelerde tepede olmadı. tarkan rüzgarı ESTİRİLDİ. ne zaman barış bir gün toprak oldu cenazesi mahşeri kalabalık oldu. tarkan öyle olmayacak ama hayattayken ERİŞİLMEZ süper ultra oldu. neyse bize kalite lazım o da var Allahın izniyle.....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2017 10:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Nostalji oldu benim için; Teşekkürler
Arılar nasıl oğul verir çoğalırsa birçok grup oluşturursa İnsanlarda bir sebepten farklı gruplar oluşturur, oluşturmalı da....Ancak mesele grupların birbiri ile hoşgörülü ve diyalog içinde olması gerektiğidir.Mesela bizim forum Ankara'da buluşma yapacak olsa Ankara üyeleri fazla olan diğer grupla bu buluşmayı yapsa, başka zamanda İzmir buluşması yapsak ve İzmirli üyeleri fazla olan diğer başka bir grupla bunu yapsak ne güzel olurdu değil mi? Her grubun kendine has bir özelliği vardır, bunları değerlendirmek lazım.
Gruplaşmanın doğal olduğunu ve amacın diğer gruplarla tanışmak yani güzel münasebetler kurmak/buluşmalar düzenlemek olduğunu Dinimiz bile öğütlüyor. (Din, birleştirmek içindir, ayrıştırmak için değildir!) ;Hucurat13. ayet mealine bakılabilir; İnsanları kavim kavim (grup grup) yarattık ki tanışıp anlaşsınlar diye!
Ben şahsen hep kavga edenlerle mecbur kalınca "edeplice" kavga ettim onun dışında hiç kavgam olmadı. Yunus Emre;“Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için. Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim.” :friends: :Rose:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2017 06:01 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
İlhami üstadım; yine döktürmüşsün. :good: Daha öncede başka bir başlık altında yazmıştım. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır ve forumların güzel yanı budur. Mitsubishi ile ilgili sayfalarca bilginin Bir cocuk gibi küsüp yanına birkaç arkadaşını da alıp buradan giderken sayfalarca yorum, bilgi ve paylaşımın silinmesi tam anlamıyla çocukça bir davranış. Ha buna bölünmüşlük denir mi? Sanmam. Bende Barış hocama katılıyorum. Biz böylede gayet iyiyiz. Yeni bir gurup, yeni bir forum vb. kuran her arkadaşın işi, gücü rast gelsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2017 09:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Teşekkür ederim o sizin nezaketiniz. Döktürdüm mü döküldüm mü emin değilim :D
Diğer yeni grupla da muhabbetim devam ediyor ancak mesaj silinmesi olayına doğru yanlış diyemem ama şahsen çok üzüldüğümü belirteyim. :(

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 58 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: