Zaman: 28 Mar 2024 11:32

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 58 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Bölünmüşlük
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2015 17:03 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
aşırı sevgi, nerde çokluk... gibi meselelerle bu tip olayların yaşanması sanırım doğal. mazda forum da da böyle bişi olmuş. ama ben şahsen bizim için böyle bir şeyin olacağını aklımın ucundan bile geçirmedim. daha bugün DH carisma forumda burayı tarif ettim. DH forumdaki son yazılar hep şu parçayı nerden bulurum yazıları, ama cevap yazan yok herkes şaşkın bulduğu foruma üye olmuş medet bekliyor. neyse... benim açımdan -eğer bi anlamı varsa- ;
forum çeşitliliği normal, bir forumdan ayrılıp yeni forum açmak da normal. unutmayalım dinimizde bile yaşayan ameli 4 hak mezhep var. eskiden daha fazlaydı. demek istemem insan fıtratı gereği çeşit çeşit meşreplerden oluyor. önemli olan kötülememek hiçbir mezhep diğerini kötülemediği gibi. HERKES EN GÜZEL FORUM BENİMKİ DİYEBİLİR AMA SADECE BENİMKİ GÜZEL DİYEMEZ.
bizim gibi amatör forumlarda çıkar amacı hoş karşılanmıyor. benim açımdan bu da sorun değil. bir arkadaşımızın sorunu çözülsün bence bu daha önemli. karşı çıkacağım nokta üye olup kendinden hizmetlerinden bahsedip kaybolması. yani hem ziyaret hem ticaret yapsın. sadece reklam olmaz. zaten yapacağı ticarette memnun olmayan olursa herhalde buraya yazacaktır. bu durumda tüccar arkadaş daha zor durumda kalacaktır. başka türlü menfaati olanlar varsa da dediğim gibi forumdaki üyeler memnun olduktan sonra bizi ilgilendirmez
HEY ALLAHIM BU GÜNLERİ DE Mİ GÖRECEKTİK :( :kır:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2015 17:33 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bu başlığı tekrar baştan okudum. yukarıdaki yazılarım benim hayattaki genel geçer fikirlerimden oluşmaktadır. aşağıda somut olaya ilişkin yazacağım;
1- çoğalma evet ama bu forumu düşman ilan edip rakip olmak için gitmeye hayır. menfi değil müspet çoğalma olmalı; belli bir özel gaye olmalı. mesela bu foruma üye olmayan ama açılan yeni foruma üye olabilecek insanlara hitap etme açısından. bazıları araç-modifiye konusunda almış başını gitmiş bunlar buraya takılmak istemeyebilir basit görebilir, bunları kazanma adına ayrı forum olabilir
2- yeni oluşumlardan çıkar amacı olduğunu anladım, çıkar amaçlı deniyor. bunlar somutlaşsa iyi olur. yoksa benim gibi uzaktan yazan birebir tanışmamışlar için bişey ifade edemiyor.
3- BEN BURDAYIM. 2.ÇOCUĞUM DOĞDUĞU GÜNLERDE VAR OLDU BU SİTE BENİM 3. ÇOCUĞUM SAYILIR. her ne kadar teknik yardımda bulunamasam da. KURUCU DEĞİLİM AMA İLK ÜYELERDEN OLMA ŞEREFİNE ERİŞTİM. maalesef buluşmalara da gidemedim yoğunluktan. hatta bursada iken bursa buluşmasını teknik sebeple tarihini başka zaman bilip aranızda görünmediğime hala pişmanılığımı hissederim. opeth belki hatırlar.
4- ali Kerimoğlu, nightmare, bacey ve umera hocam gibi duayenleri pek göremiyorum artık inşallah sebebi bu bölünmüşlük hikayesi değildir. sanmam ama en azından bu soru yüzünden ortaya çıkarlar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2015 19:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: turgut
Araç: 2013 lancer 1,6
Meslek: doktor
Kan grubu: ARh+
Elimden geldiğince herkese en baştan beri söylediğim ve hatta unutmamak için kendimce notlar aldığım bir söz var.
"Böylesi bir organizasyonda bizleri bir arada tutan olgularıda unutmamak gerekir.
Önceliğimiz; sosyalleşme olgusu gelişmiş, birlikte olmaktan ve etkinlikte bulunmaktan hoşlanan, heyecanlı ve pozitif düşünen, takım halinde hareket edebilen, yeniliklere ve öğrenmeye her zaman açık bizlerin, ortak payda altında buluşması olmalıdır. Gerisi içinde el ele vermek yeterli olacaktır."
Bence forumlardaki üye sayısından yada buluşmalardaki araba sayısından daha önemlisi arkadaş olarak yan yana durabilmemiz.
Kendi adıma elimden gelen ve tabii sizlerde kabul ederseniz yeniden "sağlıklı günler" başlığı altında yazılar yazmak isterim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2015 20:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

mod. değilim ama ne olursan ol gene gel.
diğer forum mitsuankaragrup mu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2015 21:12 
Kullanıcı avatarı

mitsu konulu buranın haricinde başka bir grup yada forumla ilgim yok. Hatta yaklaşık 3 aydır konuştuğum kimse yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2015 01:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

alinin çevrim dışı desteklediği zaten ekranda görünüyor ama biz onun kadirlerini vs özledik 2 ayaklının adı ne ki mesela
bacey antalyadaydı çok mu uzaklara gitti de yazamıyor
umera hoca dalmış gazlara boğulmuş durumda bitkisel hayatta nasıl döndürürüz bilmiyom hani neredeyse ruhuna fatiha diyeceğim.
proton grupta bile kuruculardan ama yok. foruma reklam isteyelim de bize reklam versin hem o hem biz görüşmüş oluruz
sonuçta mitsunun kökü bizde dalları nerelere ulaşırsa ulaşsın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2015 02:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sezgin
Araç: Outlander Turbo
Meslek: Kamu
Kan grubu: 0Rh+
Wallahi ben sadece en son yapılan karting buluşmasında bir kaç arkadaşla tanıştım çokda iyi samimi güzel nezih bir ortam oldu.
Başka bir grubun varlığından da yeni haberim oldu. Farklı grupların mevcut olması birlik beraberlik ve kuvvet anlamında aynı zamanda fikir zenginliği açısından iyi değil tabi ama frekans tutmuyorsa zorlamanın da mantığı yok kim nereyi seçer tercih ederse oraya gider.
Ben diyorum ki şahsen bizzat kendim :)

forza :MCT:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2015 13:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Paylaş mesut bilelim

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2015 13:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Akif
Araç: Mitsubishi Lancer Sportback 1.6
Meslek: araş. gör.
Ankara grubunun ayrı bir forumu yok, bizler sadece bir araya gelip hasret gidiyoruz, bir buluşmaya birisi gelmedi mi yüreğimiz hemen yokluğunu hisseder ve arayıp sorarız nerede diye. Kapımız herkese açık herhangi başka bir ayrı grup olduğumuzu da düşünmüyorum. Burası mitsubishi ailesini temsil eden tek forum başka forum varsa da ben bilmiyorum. Hem Sportback hem de carisma kullandım ve ikisini de sattım. Mitsu yok ama @redstorm un dediği gibi ben arkadaşlarımı özlerim ve görmek isterim. Ben kendi adıma gerçek yaşantıya bakarım, sanal alemde grup olmuş paylaşım yapmış o başkasının eğlencesidir çokta sorgulamaya gerek yok. Mct kapısını herkese açık tuttuğu müddetçe bölünmüşlüğün tarafıda olmaz. Bu forum değerlidir ve öyle de kalmalıdır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2015 16:58 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
agbozkurt yazdı:
Ankara grubunun ayrı bir forumu yok, bizler sadece bir araya gelip hasret gidiyoruz, bir buluşmaya birisi gelmedi mi yüreğimiz hemen yokluğunu hisseder ve arayıp sorarız nerede diye. Kapımız herkese açık herhangi başka bir ayrı grup olduğumuzu da düşünmüyorum. Burası mitsubishi ailesini temsil eden tek forum başka forum varsa da ben bilmiyorum. Hem Sportback hem de carisma kullandım ve ikisini de sattım. Mitsu yok ama @redstorm un dediği gibi ben arkadaşlarımı özlerim ve görmek isterim. Ben kendi adıma gerçek yaşantıya bakarım, sanal alemde grup olmuş paylaşım yapmış o başkasının eğlencesidir çokta sorgulamaya gerek yok. Mct kapısını herkese açık tuttuğu müddetçe bölünmüşlüğün tarafıda olmaz. Bu forum değerlidir ve öyle de kalmalıdır.

valla artık ankara buluşması olduğunda forumda herhangi bir eserini göremediğimizden ayrı gayrı düşünmeye başladık

arada girip face ve buraya link atıyorlar ya idare edip anlayış gösterecez artık yeni oluşumlara :)

birde eskiden buluşma yapacağı zaman ankara grubu bizimde haberimiz olurdu şimdi bakın attıkları linke girince renkleri döndükleri taraf belli en büyük destekçisi olan usta bile ayrıldığına göre menfaatler karışmış

En son muratyayla tarafından 16 Mar 2015 12:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2015 17:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Ayrı bir forum, grup vs. oluştuğunu veya oluşturulmaya çalıştığını şuan öğrendim ben. Onun dışında forumda eski bazı üyeler pek görünmüyor.
Sorun edilecek birşey değil. Uzaktan uzağa girip bakıyorlar konulara.
Ama şunu bilmeliyiz ki herkes gününün belli bir zamanını buraya ayıramıyor. Zaman geliyor foruma hiç giremiyoruz. HErkesin kendine göre sebebi var. Kendi adıma konuşmak gerekirse siteye üye olduğum zamanlarda günün ağırlıklı bir zamanını burada geçiriyordum ama zaman ilerledikçe, iş güç, askerlik evlilik derken sorumluluklarımız arttı ve artık eskisi kadar aktif olamıyorum. Forumda göremediğimiz kişilerin bir çoğunun da bu sebeplerle foruma girmediğine eminim. En azından ben kendim telefonla falan görüştüğümde hiç bir samimiyetsizlik hissetmiyorum.

Öte yandan bir buluşmada vedat benim yanıma gelmedi. Hep bilmem kimlerle takıldı demek çok yanlış. Buluşmada 100 kişi varsa vedat her birine 1 dakika ayırmaya çalışsa (ki olmaz) 100 dakika yapar. Buluşmalarda bu durumları kafaya takan varsa o buluşmaya gitmesin bence.
Geçen yaz yapılan ege buluşmasında (emeği geçenlere ve gelenlere çok teşekkürler) baya geç buluştuk. vedat daha uzaktan gelmesine rağmen bizi bekledi. Belki organizasyonda eksikliklerimiz oldu. Masalarda biz bir yanda sohbet muhabbet ettik diğerleri bir yanda sohbet muhabbet etti. Akabinde en son 4 araç kaldık. Ama kimse ya diğerleri gelmedi veya bizim için bak bunlar ayrı takılıyor demedi. Ve gayet güzel eğlenceli bir buluşma oldu.

Bir de şunu eklemek istiyorum. Bir kişi bir buluşmada kimseden habersiz team falan yazdırıp pankart açıyorsa, o sadece buradaki insanları aferdesiniz ama kullanmıştır. Böyle bir davranışın savunması olamaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 12:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

buluşmalarda illa ki gruplaşmalar olur, birbirini görmeyen de olabilir malum çokluk bir durum var maximum hoşgörü minimum alınganlık olmalı . ben çok alınganımdır ama şimdiye kadarki buluşmalarda hiç alınganlık yapamadım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 12:58 
Kullanıcı avatarı

Sanırım bahsedilen bölünmüşlük, herhangi bir buluşmadaki gruplaşmadan farklı bir şey. Bu ay sonunda İstanbul da sponsorlu ve etkinlikli bir organizasyon planlanıyormuş. Haberi olan ya da gidecek olan var mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 13:56 
Kullanıcı avatarı

pictorion yazdı:
Sanırım bahsedilen bölünmüşlük, herhangi bir buluşmadaki gruplaşmadan farklı bir şey. Bu ay sonunda İstanbul da sponsorlu ve etkinlikli bir organizasyon planlanıyormuş. Haberi olan ya da gidecek olan var mı?

ben o hatayı yaptım bir kez arkadaşımız dostumuzdurlar diye gittik ama neyse boşver giden gider kalan adamlar bizimdir :)

birde yöneticiler el atın ankaralı grubun reklamlarını engelleyin artık meraktan tıklıyorum bazen gözüme batıyor rengimiz belli olsun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 14:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bu iş çözüm süreci gibi oldu :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 15:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Akif
Araç: Mitsubishi Lancer Sportback 1.6
Meslek: araş. gör.
@muratyayla hocam ben ankaradayım bir sorun mu var? Ben anlamadım neyi engelleyeceksiniz? Hangi renktesiniz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 16:25 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

http://www.torukonippon.com/av-burcak-u ... -kulturu-2

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 16:32 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar anlamsız gerginliğin fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Kendimizi renklerle ifade etmek yerine yapacağımız daha renkli işlerle anlatsak daha iyi olmaz mı?

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 16:34 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Denizlililer grubu kuralım: ben katılırım
Marmaralılar grubu kuralım ben katılrım
akdeniz grup yapalım ben katılırım......
niye senin rengin benden daha koyu diyen çok.....dedim ya yahu bu dünya benim memleket(B:manço)

16.Mitsubishi nin üç elması sadece kuru şekil değildir, 3 elmasın altında 3 nasihat yatar. "mesuliyet al", "adil ol" ve "dünya halklarını ticaret vesilesiyle dost kıl"...

23.üç kanatlı baklava şeklindeki amblemde, samurai armasından esinlenilmiş.

firmayı kuran iki japon aile, tercih ettikleri amblemin sorumluluk bilincini, centilmenliği ve cemiyetler arası uyumu simgelediğine işaret ediyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 16:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

temel amerikada otobüs şoförü imiş. zenciler ile beyazlar kızıldereliler arasında önce kim binecek öne kim oturacak vs. tartışması varmış. Temel olaya el atmış; boşverin kızıl siyah beyaz renkleri varsayalım herkes yeşil demiş. herkes memnun olmuş temelide alkışlamaışlar. tam karışık olarak binecekken temel seslenmiş; hooop önce açık yeşiller binecek :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 58 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye