Zaman: 27 Nis 2024 19:04

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2015 10:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Burak Burcin
Araç: 2005 Colt
Meslek: Turizm
Kan grubu: Ab+
Aslında çook basit şeyler bunlar ama yapmaya üşeniyoruz. Tamam offroad yapanlardan sonra en pahalı hobiyi biz yapıyoruz, Mitsubishi insanın içinde sürekli gezme isteği uyandıran bir marka. Az yakıyor benim Colt, istediğim yere gidebiliyorum, yemek-yatak masrafları çok çıkıyor haliyle. Geleyim değinmek istediğim mevzuya...

Resim

Geleceğinizi güvence altına almanın en iyi yolu yatırım yapmaktır. Yatırım yaparak tüm mal varlığınızı kaybedeceğinizi düşünüyorsanız, bu konunun da sizin elinizde olduğunu bilmeniz gerekiyor. Yatırım yapmaya başlamadan, nereye yatırım yapmalı, nasıl yatırım yapılır, dikkat edilmesi gerekenler neler, nasıl kazanç elde edebilirim gibi sorularınıza yanıt aramalısınız. Ayrıca günümüzde bulunan ücretsiz eğitimlerden de faydalanmanızı öneririm.

Borsa ve forex piyasası, yüksek kazançların elde edildiği piyasalardır. Borsa uzun vadeli kazançlar sunarken, forex piyasası kısa vadeli kazanç sunmaktadır. İşlem özellikleri bakımından değerlendirildiği zaman forex piyasasının borsaya göre daha kazançlı olduğu görülmektedir. Ayrıca işlem hacimleri bakımından da forex piyasasının daha büyük bir piyasa olması bunu kanıtlıyor. Günlük 6 trilyon dolarlık işlem hacminden kendi payınızı almanız için öncelikle forex piyasasında nasıl yatırım yapıldığını öğrenmelisiniz. Bu konuda da aracı kurumlar tarafından verilen ücretsiz eğitim olanakları bulunmaktadır. Bu eğitimlerden faydalanarak kısa sürede profesyonel yatırımcılar gibi yatırım yaparak para kazanabilirsiniz. Kaldıraç oranları, çift yönlü işlem özelliği gibi avantajları sayesinde de borsaya göre daha karlı işlemler yapmış olursunuz.

Tasarruflu Olun!

Resim

Tasarruflu olmak hem maddi açıdan hem de manevi açıdan rahatlamanızı sağlayacaktır. Su, elektrik, doğal gaz gibi tüketim mallarında tasarruflu olmanız daha az faturayla karşılaşmanızı sağlarken, dünya servetini korumanız anlamına da geliyor. Aynı şekilde mutfak masrafınızı da tekrar gözden geçirmeniz, tasarruf edebileceğiniz noktalar bulmanızı sağlayacaktır.

Tasarruf özellikle eğlence giderleri konusunda yapılmalıdır. Her öğlen veya akşam dışarıda yemek, işe arabayla gitmek, sürekli sinemaya gitmek, arkadaşlarla dışarıda eğlenmek gibi parayı nasıl harcadığınızı düşündürecek aktiviteleri azaltmanız gerekiyor. Tasarruf adına bu kısıtlama bile daha fazla paranız kalmasını sağlayacak.

Para Biriktirin

Resim

Para biriktirmemek için hemen herkesin kendince geçerli olan bahaneleri vardır. Bu bahanelerden kurtulmalı ve elinize geçen parayı mutlaka biriktirmelisiniz. Biriktirecek kadar kazanmıyorum diyen kişilerin bilmesi gerekiyor ki, asgari ücret almasına rağmen para biriktiren kişiler bile var. Para biriktirmek için öncelikle gelirinizi ve giderlerinizi tam olarak bilmelisiniz. Tasarruf etmeli ve bilinçli bir tüketici olmalısınız. Eğlence giderlerinizi kısmalı, mutfak masraflarınızı gözden geçirmelisiniz. Mümkünse ek gelir elde edecek işler bulmalısınız ve gelirinizi arttırmalısınız.

Birikim yapmak için en önemli noktalardan birisi, elinize geçen paradan öncelikle biriktirmek için belirlediğiniz kısmı ayırmaktır. Biriktirmek için kendinize belli bir miktar belirlemeli ve daha sonra kalan parayla geçinmeye çalışmalısınız. Bu şekilde paranızın değerini bileceğiniz gibi az bir sürede maddi olarak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Ufkunuzu Genişletin

Resim

Okumanın ne kadar önemli olduğundan herkes bahsediyor. Ama maddi anlamda yaşam standardınızı yükseltmek istiyorsanız, mutlaka bilgili, kültürlü bir insan olmalısınız. Para ile alakalı her konuda bilgi sahibi olmanız, elinize ne geçiyorsa okumanız gerekiyor. Yatırım alanında bilgi sahibi olmanız, paranızı nasıl yöneteceğiniz konusunda uzmanların görüşlerini okumanız kesinlikle faydalı olacaktır. Başarı hikayelerini okumak, size bir yol gösterici olabilir. İlham alabileceğiniz uzman yatırımcılar hakkında bilgi edinmek para kazanmak ve yaşam standardınızı yükseltmek için en iyi yol gösterici olacaktır.

Bakış açınızı genişletmek, yaratıcılığınızı da geliştirecektir ve bu şekilde daha başarılı girişimler bulabilirsiniz. İnternetten aradığınız, öğrenmek istediğiniz her konuda bilgi bulabilirsiniz. Çıktığınız bu yolda size yardımcı olacak tavsiyeler bulabilir, en uygun yolu belirlemek için farklı yolları değerlendirme imkanına sahip olabilirsiniz. Kişilerin para biriktirmek, yatırım yapmak gibi konularda nasıl bir yol izlediğini öğrenebilirsiniz.

Sonuç

Resim

Daha iyi bir yaşamınız olsun, parayla ilgili bir sorununuz olmasın istiyorsanız; parayı takip etmeniz gerekiyor. Sıfırdan başlayıp lüks bir hayata kavuşan birçok kişinin ilk tavsiyesi budur. Gelecek 10 yıl içerisinde popüler olacak iş alanlarına yönelmelisiniz. Gösteriş merakınızdan uzaklaşarak, kendiniz gibi davranmalısınız. Paranızı yatırım yapmak için biriktirmelisiniz. Paranıza çok sevdiğiniz kıskanç bir sevgiliymiş gibi özen göstermeli ve attığınız adımları paranızı düşünerek atmalısınız.

borsa nasıl oynanır co

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2015 10:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: hakan
Araç: Hyundai i20 1.2 Elite Blue 2015
Meslek: Havayolu
Kan grubu: a+
Paylaşım için teşekkürler. Güzel topic olmuş, umarım uzun süre canlı kalır. Tasarruf, birikim ve fon yönetimi son yıllarda çok ilgilendiğim konular. Çok da faydasını gördüm. Ama şu Forex piyasasına cesaret edemiyorum bir türlü.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2015 22:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Kan grubu: A+
Borsa için bir maymun fıkrası vardı hep onu anlatırım neden bilmem bizim milletimiz kolay yoldan para kazanmaya çok hevesli alinteri dökmeden yorulmadan bir ara titancilar vardı sonra networkculer cikti. biraz döviz altın alıp fiyatı arttı diye sevinenler var ama değer kaybeden Türk lirası

GT-S7562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2015 13:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: hakan
Araç: Hyundai i20 1.2 Elite Blue 2015
Meslek: Havayolu
Kan grubu: a+
muratyayla yazdı:
Borsa için bir maymun fıkrası vardı hep onu anlatırım neden bilmem bizim milletimiz kolay yoldan para kazanmaya çok hevesli alinteri dökmeden yorulmadan bir ara titancilar vardı sonra networkculer cikti. biraz döviz altın alıp fiyatı arttı diye sevinenler var ama değer kaybeden Türk lirası

GT-S7562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hangi yatırım aracını seçerseniz seçin risklerini de kabul etmiş oluyorsunuz. Evet bence de Titancılar NWciler cidden kolay yoldan para kazanma amacıyla hareket edenlerdi, ama dövize, altına yatırım yapan ve yükselince sevinen sade vatandaş sadece paralarının değerini korumak istiyorlar. Sade vatandaş ne kadar döviz, altın biriktirebilir ki, ufak kur artışlarından para kazanmış olsun. Onlar "para kazandık" diye sevinse de aslında olan, paralarının değerini korumasıdır. İki üç gün önce Ekonomi Bakanı vatandaşa seslenip "kur, döviz yatırım aracı değildir" gibi bir açıklama yaptı. Millet ne yapsın istiyorlar anlamadım. vatandaş TL veya TL fonlarında kalsın parası sürekli değer kaybetsin, büyük yatırımcı da dövizle, altınla para kazansın. Yanlış anlamayın siyasi tartışma açmak niyetinde değilim ama hangi partiden olursa olsun tüm siyasiler de evlerinde hesaplarında döviz biriktirmiyor mu sanıyorsunuz. Kusura bakmayın ama ben döviz fonlarına yatırım yapıyorum ve döviz artınca da seviniyorum param değerini koruduğu için. Çünkü maaşım artmıyor ve 2 ay önce kilosunu 15 TL ye aldığım peyniri bugün 24 TL ye alıyorum. Ne oldu, sütün, peynirin mevsimi mi geçti? Daha bir sürü ürün var bu şekilde. Saymanın alemi yok, hepiniz çarşıya pazara gidiyorsunuzdur.
Ülkede çimento, plastik boru haricinde ciddi boyutta üretip sattığımız, ülke olarak para kazandığımız ürün çeşidi artmadıkça, arabistan'dan katar'dan aldığımız borçları betona asfalta gömmeyip, sanayi ve üretim teknolojisine yatırım yapmadıkça Türk lirası değer kaybetmeye devam edecektir. ABD ve EU ekonomisi de pek parlak günler geçirmiyor ama bizden yine de iyiler. Bu nedenle döviz/TL her ne kadar ara sıra düşse de trend hep yukarıya doğru olacaktır. Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, siyasi mesaj içermemektedir.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 52 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: