Zaman: 14 May 2024 22:49

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 24 May 2011 13:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Belash yazdı:
SynTheSizer'e de bu sabah pm attım, durumu açıkladım. Size de açıklayayım;

Zannediyorum ki -birlikte üye olduğumuzu sandığım- Mazda forumundan bir mesajdan hareketle yazmış olacak. Mesajım da aynen şuydu;

Alıntı:
Mitsubishi Lancer önerdiler, ayak üstü alım satım yapan bir arkadaştaymış. 2009 model, invite modeli, lpg'li, garanti kapsamında ve 40 Bin km'de, otomatik vites. 27 Bin lira istiyor ama 40 Bin bakımını ve lastiklerini yenilemem gerekecek... Yarın sabah bir de ona bakacağım artık.

Ertesi gün aracı görmeye gittiğimizde araç sahibi aracı asla 27 Bine vermeyeceğini, bana aracı tavsiye eden arkadaşı tanımadığını, galericiye en son 29500 dediğini söyledi. Galerici de tanıdıksa bişeyler yaparız dediğini, fiyat belirtmediğini söyledi. Arabayı tavsiye eden ve yaşca benden epeyce büyük tanıdığımı mahçup etmemek için aramadım, galericiyle yüzleştirmedim de... Lastiklerin fiyatını, fenni muayenesini, 40 Bin bakımını, lpg sızdırmazlık raporu, egzos ölçümü, galericinin sözü gibi şeyleri de kabaca bişeye saydık, 29.500'den epeyce bir düştük. 27 Bin TL'nin baya bi üstüne aldım ama mesajımı editlemek gibi birşeyde aklıma gelmedi doğrusu. Ne bileyim dedektiflik yapılacağını..

Hoş, 29 Bin düşünüyorum dediğimde elbette zarar etmeyi düşünmedim ama, ne bileyim; amaç birebir ticari gaye sanılınca insan tuhaflaşıyor hakikaten. 29 Bine satılırsa (ki zor görünüyor) hemen hemen ne zarar ne de karla satmış olacağım. Forumdan birileri alırsa eğer, gönderdiğim banka havalelerinin dekontlarını da gösterebilirim, maksat araçta para kazanmadığımı bilmiş olsunlar...

Bu arada, bir müşterinin Mazda 3'ünü denedim, o aracı eledim bu durumda. İç mekan daha kaliteli gibi duruyor ancak serilik ve atiklik konusunda Lancer ile göreceli olarak eşdeğer denebilir. Lancer'den inip 5-6 bin TL fazlasını verip Mazda 3' e binmek bu durumda pek akıllıca gibi durmuyor...

Hayır Mazda forumunda üye değilim 14 Mayıs'ta DH'deki mesajınızı okumuştum. Orada aracı aldıktan sonra şu şekilde yazmıştınız.

Alıntı:
Orijinalden alıntı: Belash

Merhaba,

Dün 2009 Lancer 1.5 Invite aldım bende. Oldukça güzel bir araç; hele ki 27 Bin TL'lik fiyatına göre çok ama çook iyi. Fiyatına göre 40 Bin'de, Lpg'li, boyası hasarı olmayan en iyi araç bence. Fazla ucuz yani.

Yol sesi aldığına katılıyorum. Motor sesi güzel ama, kışkırtıcı. Egzos sesi var biraz.

Benzinde şehir içi 9 Lt yakarken şehirlerarası yolda 6.2 ortalama tüketim gösterdi. 120'nin üzerinde ve otomatik vites için oldukça güzel rakamlar. Lpg yi henüz denemedim.

Vites geçişleri güzel, sarsıntısız sayılır. Pek tabi çok çok güzel denemez ama yine de tatmin edici.

Aracın ivmelenmesi kötü, o güzelim motor sesi ve aracın vahşi duruşuna göre daha atak ve hızlı olmasını beklerdim. Kronik Japon sorunu; Mazda'da da, Toyota'da da öyle zaten... 160-170 beygirlik ivmelenmeden bahsetmiyorum ama kesinlikle 109 beygirlik bir araç değil. Yeni nesil 1.6'larda bu sorunu çözüldü deniyor ama bilmiyorum. Böyle bir araca 1.5-1.6-1.8 yerine Turbo beslemeli bir motor konsaydı daha süper olurdu, eminim...

Handsfree özelliği vardı, bilmiyordum, çok şaşırdım. Telefonumu hemen tanıttım, süper oldu. Ses çok net iletiliyor; diğer araçlardaki gibi yüksek sesle konuşmak durumunda kalmıyorsunuz.

6 hoparlörlü ses sistemi profesyonel olmasada oldukça tatmin ediyor.

Araç cidden büyük. Yani böyle C sınıfı gibi değilde, D sınıfıymış gibi duruyor. İç mekan fazlasıyla geniş hatta. Mazda 3'ten geçtiğim için Japon arabasına göre yadırgadım. Alman-Amerikan arabası gibi geldi..

Plastik kalitesi fena değil ama iyinin iyisi değil. Eşdeğerleri Opel Astra, Renault Fluance, Megane, Chevrolet Cruze'den kesinlikle daha iyi ama; Corolla, Mazda 3, Vw Jetta' dan daha kötü. Fiyatlarını karşılaştırınca sebebi anlaşılıyor zaten; 40 Bin TL'lik Lancer ile 55 Bin TL'lik Jetta arasında bu kadar fark olması fazlasıyla doğal.

Özetle; aldığım için pişman olmadığım bir araç. Temsa; bakım masraflarını, parça fiyatlarını (Bir zamanlar Mermerlerin Mazda'da yaptığı gibi) kazık hale getirmezse, Mitsubishi'yi çok insanın favorisi olacak bir marka haline getirebilir. Ama Mermerler'in düştüğü hataya düşerse, binek piyasasına sadece giriş denemesi yapmakla kalmış olacak ki; bu kadar güzel araçlara yazık olur.

Özetle; 30 Bin TL'lik bütçe ile 2. eli alınabilecek araçlardan. 1.6 motorlu sıfırı da 42 Bin TL imiş, o da şukelaymış.

Ben dedektiflik yapmadım. DH'de mesajınızı okumuştum. Nickiniz tanıdık geldi.. Siteye sırf bu satış için üye olmuş olabilirdiniz. Ben de bildiğimi esirgemem. Sizin sözleriniz net ve açık.. Nasıl şuanda sözlerinize itimat ediyorsak, o mesajınıza da itimat gösterdiğimiz için dedektiflikle anılmak çok üzücü.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2011 22:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kerem
Araç: Yok
Meslek: Muhasebeci
Kan grubu: 0+
Haklısınız, orada açıkca 27 Bin TL yazmıştım ama maalesef fiyat o değil (birazcık daha fazlasıydı). Hoş, pek önemi kalmadı bu konunun, çünkü araç arızalandığı için satıştan çektim, artık onardıktan sonra herhalde çok çok daha ucuza satmak zorunda kalacağım. Motor açılacak, üst kapak ve subaplar değişecek, taşlanacak, eski lpg sistemi çıkartılıp atılacak vesaire... Açılmış telefon gibi oldu yani :)

Hayırlısı diyelim, konu silinebilir...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: