Zaman: 28 Mar 2024 17:17

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2015 20:43 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
İki arabanın da motoru dışında neredeyse her parçası aynı. Aynı kasa, aynı sac, aynı plastik, aynı şanzuman, aynı süspansiyon, aynı rot/rotil, aynı lastik ebadı, aynı orjinal lastik...

ikisi de 1.75 boyunda, sarışın, uzun saçlı, mavi gözlü, 90-60-90 ölçülerinde biri 70 kilo, öbürü 72 kilo, aynı eğitimi almış, aynı esprileri yapan, fiziksel özelliklerinin yanısıra aynı ruh haline sahip olan ikiz kızlardan 70 kilo olan ile evlenip 72 kilo olana "çirkin" demek gibi birşey bu :)

Ha bir de 70 kilo olandan boşanmak üzereyken hem de :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2015 21:01 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
chopin yazdı:
Bende hem 1.5, hem 1.6 var hatta ikisi de satışta şu an. (ikisi de düz.)
1.5 ve 1.6 arasında performans olarak hissedilir bir fark yok.

Şunu belirteyim, şahsi fikrimdir; 1,6 da ruh/karakter yok. Sürüş keyfi diye bir şey yok. Düz/standart bir araba.
1.5 de farklı bir şeyler var, nedendir bilmiyorum, ilk aklıma gelen; direksiyon hissi, debriyaj yumuşaklığı/hissi, motor/egzosttan çıkan o muhteşem ses ve kemikli vites geçişleri çok farklı, sürüşü çok zevkli bir araba.

Beklenti derken, 1.6 nın verip 1.5 in veremediği nedir onu anlayamadım. İki araba da 4-5 senedir bende, neyi fark etmem gerekiyordu da fark edemedim acaba. :)

Bende 1.5 varken bir arkadaşım kullandı çok beğendi. 2013 model sıfır 1.6 mt aldı. 1 yıl sonra sattı. Sizin söyledikkerinizin aynısı söyledi. Bende kullandım 1.6 emin olun yeni olması dışında hiç bir fark göremedim. Sadece daha az yaktığı gibi bir söylenti var. Oda km de ne kadardır bilmiyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2015 23:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: Muhasebe
Adriclarna yazdı:
İki arabanın da motoru dışında neredeyse her parçası aynı. Aynı kasa, aynı sac, aynı plastik, aynı şanzuman, aynı süspansiyon, aynı rot/rotil, aynı lastik ebadı, aynı orjinal lastik...

ikisi de 1.75 boyunda, sarışın, uzun saçlı, mavi gözlü, 90-60-90 ölçülerinde biri 70 kilo, öbürü 72 kilo, aynı eğitimi almış, aynı esprileri yapan, fiziksel özelliklerinin yanısıra aynı ruh haline sahip olan ikiz kızlardan 70 kilo olan ile evlenip 72 kilo olana "çirkin" demek gibi birşey bu :)

Siz bunları iki arabayı da kullanmış birisi olarak mı yazdınız?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2015 23:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: İng. öğretmeni
Kan grubu: 0rh+
arkadaşım benim araçtan etkilendi ve aracını satıp 2009 model 80.000 km de 1.5 otomatik Lancer aldı. herşeyimiz aynı. sağ arkada ufak bir boya. 17" jantlar. 34.000 TL ödedi. gayet normal bence.
benim aracım 130.000 de. Landirenzo marka tüp var, supaplex korumalı. tüm yağlar ve filtreler yeni. şanzıman yağı 2 kez değişerek pırıl pırıl. çalışmayan aksam yok. yazlık lastikler yeni, kışlıklarda yanında verilcek. muayene geçen hafta yapıldı. kimse yanlış anlamasın ama bu araç 34.000 ile 35.000 arasında gider :) Mitsubishi satılmaz efsanesini de unutun. gece 12 de ilana koyduğum aracımı sabah 9 a kadar 5 kişi aradı, 3. arayana verdim.

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Açık hava filtresi ve cold air intake

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2015 15:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
chopin yazdı:
Adriclarna yazdı:

Siz bunları iki arabayı da kullanmış birisi olarak mı yazdınız?

Evet.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2015 18:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Arcan Bey in dediklerinin altına imzamı atarım :) Bu arada 1.5 im var 1.6 ınız ile takas yapalım parada üste almayın desem çok farklı yorumlar alırım...
Ben hala diyorum 1.5 ile 1.6 arasında çok fark yok...
Cüzi miktarda (1 lt) az yakması dışında, eruo5 motorlu olması dışında, motor hacminin fazla olması dışında, 0-100 hızlanmasının daha iyi olması dışında (1 sn) , 6 kw ve 8 hp lik fark dışında, 11 NM torkun dışında, 10 kg daha ağır olup 30 kg daha az taşıma kapasitesine sahip olması dışında, üretimi durdurulup yeni motorlu bir seri olması dışında hiç bir fark yok :)
Bu konudaki son mesajım bu, 1.5 de kullandım bayıldım, 1.6 da kullandım bayıldım... Yaşasın lancer kardeşliği.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: