Zaman: 29 Mar 2024 09:44

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015 11:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet ercan
Araç: outlander 2.0 mt turbo
Meslek: öğretmen
Arkadaslar, 26 bin km.de araç çok temiz,45 istiyor adam.doğru araba,iyi fiyat mi acil bilgi lazım.şimdiden teşekkürler.

OĞUL, Üç kişiye acı: * Cahiller arasındaki alime, * Zenginken fakir düşene, * Hatırlı iken itibarını kaybedene. Haklı olduğunda mücadeleden korkma.Bilesin ki atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler. (EDEBALİ)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015 12:58 
Kullanıcı avatarı

Bir arkadaşın arabası yandı onun için araştırıyoruz.
Demekki fiyat yüksek.

OĞUL, Üç kişiye acı: * Cahiller arasındaki alime, * Zenginken fakir düşene, * Hatırlı iken itibarını kaybedene. Haklı olduğunda mücadeleden korkma.Bilesin ki atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler. (EDEBALİ)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015 14:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: hakan
Araç: Hyundai i20 1.2 Elite Blue 2015
Meslek: Havayolu
Kan grubu: a+
pardus33 yazdı:
Bir arkadaşın arabası yandı onun için araştırıyoruz.
Demekki fiyat yüksek.

Yok artık, geçmiş olsun...nasıl yandı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015 16:38 
Kullanıcı avatarı

mazda araba gece 1 sıralarında yanmış perte çıkmış.sahil bölgesinde bu saate herkes ayakta olduğu için kundaklama olmadığı aracın elektrik aksamanıdan kaynaklandığı tahmin ediliyor.bereket kaskolu imiş.
işin enterasan tarafı sigorta şirketleri aracın perte çıkması durumunda,araç sahibinin araç ihtiyacanı karşılamıyormuş
aranan arac otomatik.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015 18:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: ozan
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Öğretmen
45000 TL bütçe ile otomatik Lancer bakıyorsanız 1.8 CVT Lancer'lara bakın bence.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015 19:57 
Kullanıcı avatarı

Bilgilendirirler için teşekkürler arkadaşlar.başka otomatik araclara bakacaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015 01:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
1.5 otomatiği 1 sene önce sattığım fiyatı düşününce kafamı duvara vurasım geldi :) o 45 ederse ben kendi aracıma 50 yazarım sahibindene yarın :)
Ne alırsanız onu da yazın da merak ettim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2015 14:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali
Araç: Bektaş
Meslek: Kimya Müh.
Kan grubu: ORh+
Araca 45BİN istenmiş olabilir. eder yada etmez fakat aracı gören var mı yorum yapan arkadaşlardan?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2015 17:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Kan grubu: A+
Bu hızla yakında 50 istenir satanlarda kafayı vurur duvara dolar kuruna bakarsak 14 ay önceki fiyatlara göre 40 liralık araç 52 eder artık

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 01:00 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Açıkcası 2011 model, otomatik vites, 1.5 Invite ve 26bin km de bir araç için 45bin TL çok güzel bir fiyat. Sonuçta piyasada aynı donanıma sahip herhangi bir araba 50bin TL den aşağı değil. Kaldı ki bu kilometrede bulabilmek imkansızdır herhalde.

Öte yandan herkesin aracının fiyatını kendi belirler. Satılır satılmaz, yavaş satılır hızlı satılır vs. Ama bildiğim birşey var ise o da arabaların ikinci el piyasasını halen elinde bulunduran araç sahipleri belirler.

hangi marka yada kim olursa olsun, aracını satmadan önce artık herkes sahibinden.com a girip ilanlara bakıyor ve üç aşağı beş yukarı ona göre fiyat belirliyor.

Bu arada ben arabamı 50bin TL'den 1kuruş aşağıya hayatta satmam. Ama benimki eder yahu :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 12:17 
Kullanıcı avatarı

Şimdi ben de bir 1,5 sahibi olarak şunu söylüyorum. Yukarıda arkadaşların yorumuna bakarsak arabamı yakmam lazım. Arkadaşlar, herkes kendi aracına güvenir o ayrı ama sonuçta ezbere konuşmayalım. Benim yılda 2Bin TL ye yakın vergi vermek gibi bir niyetimyok, hızla pek işim olmaz ki performans ve hız sıkıntısı aracımla hiç de yaşamadım ve beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor. 1,8 bana hitap etmiyor. Viraja 140la girecek bir durumum olmadığı için esp ihtiyacı hiç hissetmedim, hissedeceğimi de sanmıyorum. Aracım 1,5 otomatik, 37.Binde kazasız, çiziksiz, boyasız, bodykitli, içi bej, navigasyonlu, geri görüş kamerası, park sensörü, MUT3ten ankarada açılmış bütün özellikler vs. bol extralı. şimdi bu aracı 35bin tl mi eder sizin hesabınıza göre.
Lütfen görmeden ve bilmeden yorum yapıp insanları 1.5 ler hakkında yanlış yönlendirmeyin. herkes kendi malını övsün ona bir demem yok fakat bilmeden de konuşmasın lütfen.

En son alipasa tarafından 04 Eyl 2015 14:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 12:22 
Kullanıcı avatarı

ihtiyaç ve gereksinimler farklı olabilir, buna göre maliyetler de değişir. Sonuçta her biri farklı müşteriye hitap eder. Ben bunun müşterisiyim diğerleri kötüdür diye olaya yaklaşmak doğru değil.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 13:36 
Kullanıcı avatarı

Birde belirtmeden geçmeyeyim. Eski aracım olan ESPli Golf'le savrulduğum bir virajı ESPsiz Lancer ile savrulmadan ve arabada savrulma eğilimi bile yaşamadan dönebiliyorsam bu araca helal olsun derim. 10bin lira daha verip boş bir golf alacağıma 1,5 Lancer alırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 14:44 
Kullanıcı avatarı

Ben de Ali bey neden bu kadar sıkı savunuyor diyordum, meğer aracınız 1.5 imiş :) Ali bey biz 1.5'ler 45 bin etmez demiyoruz. Benim önceki aracım 2010 model 1.5 otomatik idi ve sattığımda piyasa değerinde satmama rağmen kar ederek sattım. Satma nedenim de otomatik olduğu için çok yaktırıyordum (benim beceriksizliğim, az yaktıran olabilir). Bana sorsanız 1.5 lancer 45 bin eder mi eder ama şuan ki yazılan fiyatlar biraz şişirme, 35 bin yazana demiyorum 45 bin TL yazan için diyorum.
Ben şuan aracımı satsam benim gözümde değeri 60 bindir ama piyasaya bakarım herkesin yazdığını yazarım, herkes şuan 1,6 manule 45-48 bin aralığında yazıyor, bende onu yazarım, mantığa uygun olanı budur. Ben aracımı internette yazılan fiyatın 5.000 TL aşağısına aldım. Eski sahibinin gözünde değeri neyse onu yazmış ama piyasa onun dediğinin altında idi. Yoksa geçen gün dedim herkes ilan versin ve fiyatını en az 10 bin TL fazla yazsın, 6 aya kalmaz arabalarımız gerçekten 5-6 bin TL yukarıda alınıp satılmaya başlar. Piyasayı yönlendirmek kolay toplu hareket edildikten sonra. Seçimlerin sonuçlarından kaynaklanan dövizin ve 0 arabaların yükselmesi nedeniyle fiyatlarda yaşanan yapay bir artış var, sadece mitsubishi için değil, örnek vermek gerekirse 1-2 sene önce 20 bin TL ye satılan 2007 Honda Jazz şuan 35 bin TL, 15 bin TL değer kazanması normal mi yani? Eder etmez ayrı mesele... Seçimler olumlu sonuçlar hükümet kurulur, döviz aşağı düşer, sonra göreceğiz araba fiyatlarını, şuan tam araba satılacak zaman :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 17:36 
Kullanıcı avatarı

1.6 manuel Lancerin 45-48Bin olduğu yerde 27binde bir 1,5 otomatik Lancerden 45binTL istenmiş olması sizce de norman değil mi? Hangi arabanın otomatiği manuelinden daha düşük fiyatta satılıyor? Aradaki fark 10beygir. Arabada temizse ki 27binde neden olmasın?
Yakıt konusuna gelince ben otomatik 1,5 ile 5,8lt yaktım. 6,7ten yukarısını da ortalamada görmedim. yeterli değil mi?
Piyasa yaptıracaksak bu araçlara toplu hareket etmek ayrı birşey fakat önce "benim arabam öyle seninki şöyle, o araba şukadar etmez buna şu para verilmez" deyip bütün Lancerlerin fiyatını ve piyasasını kendi kendimize öldürdüğümüzün farkında olmak lazım. Lancer almayı düşünen birisinin google a yazdığında yalnızca bu siteden ve birkaç yerden yorum alabildiğini unutmayın. yanlış bilgilendirmeyelim insanları ki insanlar bindiğimiz arabaların nekadar mükemmel araçlar olduğunu anlasın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 18:46 
Kullanıcı avatarı

1.6 motor ile 1.5 motoru hiç kıyaslamayalım bence, o işe girersek çıkamayız. Şu varki Mitsubishinin ne kadar kaliteli ve sorunsuz olduğunu herkes biliyor. 1.5 de olsa 1.6 da olsa tercihe göre alınıp uzun yıllar binilir. Yakıt olarak dediğim gibi ben az yaktıramadım, yaktıran vardır illaki. Ben geçen sene 1.5 otomatik aracımı 1.6 manuel ile takas yapmaya çalışırken keşke sizinle gitseydik Aşkaleye de servis müdürü ile bir görüşseydiniz de para vermeden halledeydik :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 19:23 
Kullanıcı avatarı

Beklenti önemli bence. Benim beklentimi 1.5 karşılıyor sizinkini 1.6. Kimse kimsenin arabasının parasını vermiyor. Ha şunu da söyleyeyim. Öyle bana göre çok abartılacak bir fark da yok 1.5 ve 1.6 arasında benim açımdan. Siz şimdi 1.5 ten 1.6ya geçtiğiniz için fark var diyeceksiniz. Söylediğim gibi ben 1,5 ten tatminim. Zevk ve beklenti meselesi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 19:28 
Kullanıcı avatarı

Ben otomatikten manuele geçtiğim için benim için çok şey fark etti ama manuelden manuele yada otomatikten otomatiğe geçen ne der bilemem. 1.5 otomatiği kullanması da çok zevkli yalnız ataklık anlamında güç anlamına sıkıntısı hiç yok. Otomatik kullanmakta çok zevkli, ben sizin gibi az yaktırabilseydim asla satmazdım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2015 15:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: Muhasebe
Bende hem 1.5, hem 1.6 var hatta ikisi de satışta şu an. (ikisi de düz.)
1.5 ve 1.6 arasında performans olarak hissedilir bir fark yok.

Şunu belirteyim, şahsi fikrimdir; 1,6 da ruh/karakter yok. Sürüş keyfi diye bir şey yok. Düz/standart bir araba.
1.5 de farklı bir şeyler var, nedendir bilmiyorum, ilk aklıma gelen; direksiyon hissi, debriyaj yumuşaklığı/hissi, motor/egzosttan çıkan o muhteşem ses ve kemikli vites geçişleri çok farklı, sürüşü çok zevkli bir araba.

Beklenti derken, 1.6 nın verip 1.5 in veremediği nedir onu anlayamadım. İki araba da 4-5 senedir bende, neyi fark etmem gerekiyordu da fark edemedim acaba. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2015 20:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
İki arabanın da motoru dışında neredeyse her parçası aynı. Aynı kasa, aynı sac, aynı plastik, aynı şanzuman, aynı süspansiyon, aynı rot/rotil, aynı lastik ebadı, aynı orjinal lastik...

ikisi de 1.75 boyunda, sarışın, uzun saçlı, mavi gözlü, 90-60-90 ölçülerinde biri 70 kilo, öbürü 72 kilo, aynı eğitimi almış, aynı esprileri yapan, fiziksel özelliklerinin yanısıra aynı ruh haline sahip olan ikiz kızlardan 70 kilo olan ile evlenip 72 kilo olana "çirkin" demek gibi birşey bu :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: