Zaman: 29 Mar 2024 08:11

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2016 10:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: Rıdvan
Araç: Yok
Meslek: Migros bölüm sorumlusu
Kan grubu: B+
Arkadaşlar herkese merhaba,
Foruma Mitsubishi Lancer almayı düşündüğüm için yeni üye oldum. Bir arkadaşın tavsiyesi ile özelliklerini aşağıda paylaştığım aracı almayı düşünüyorum. Fiyat-performans, eksileri artıları konusunda desteğinizi rica ederim. Ben de Lancer alıp aranıza katılmak istiyorum.

2008 Model 1.5 inform manuel vites
44.000 km
kazası yok sadece arka tamponda ceviz büyüklüğünde boya var
benzin + lpg (ruhsata işli)
motor gücü 101 - 125 HP
tüm bakımları bir hafta önce yapılmış faturalar duruyor.
fiyatı 36.0000 TL

Değerli yorumlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2016 14:22 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
36 bine 2008 model birde inform? Tamam km si düşük ama bence çok yanlış bir hareket olur. Bakım biraz daha yüksek km daha üst model bakmanızı tavsiye ederim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2016 14:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Rıdvan
Araç: Yok
Meslek: Migros bölüm sorumlusu
Kan grubu: B+
AnakinSkyWalker yazdı:
36 bine 2008 model birde inform? Tamam km si düşük ama bence çok yanlış bir hareket olur. Bakım biraz daha yüksek km daha üst model bakmanızı tavsiye ederim...

internette baktım biraz aynı aracın (2008-2009 model) km 100 bin üzerindekilere 36-42 arası fiyatlar yazılmış

informun dejavantajları nelerdir? invite olanlarda kazalılar bile 40 tan aşağı yok gibi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2016 17:16 

Bu ÖTV zammı ve dolardan sonra çok saçma sapan fiyatlar var. Biraz,sabırlı davranıp takip edin uygun fiyatlı. Önemli bir başarı olmayan 1-2 parça boyalı 2010 1.5 yada 2011 1.6 o fiyatlara bulursunuz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2016 21:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: 2008 lancer 1.5 invite A/T
Meslek: serbest
Kan grubu: 0Rh+
Rıdvan bey öncelikle foruma hoşgeldiniz . Bulduğunuz araç fiyat olarak küçük bir pazarlıkla makul bence. Biliyorsunuz 2008 lancerla 2015 lancer arasında çok fark yok. Kasa , iç dizayn aynı. Sadece motorları ve beygirlerinde 1.5 ten 1.6 ya geçilmiş 109 hp den 117 hp ye çıkılmış. Yeni lancerlarda inform modeli yok . İnformların eksi olarak deri olmayan direksiyon, alaşımlı jant gibi küçük 1-2 eksiği var invite modelinden. Bu arada Timuçin bey 2008 inform özelliklerine ve temizliğine sahip, aynı km lerde, aynı segmentte sedan bir başka araç gösterebilir misiniz 35000-36000 tl ye ? Mitsubishi sahipleri olarak fazlaca alçakgönüllü davrandığımız kanaatindeyim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2016 08:56 

izafiyet yazdı:
Rıdvan bey öncelikle foruma hoşgeldiniz . Bulduğunuz araç fiyat olarak küçük bir pazarlıkla makul bence. Biliyorsunuz 2008 lancerla 2015 lancer arasında çok fark yok. Kasa , iç dizayn aynı. Sadece motorları ve beygirlerinde 1.5 ten 1.6 ya geçilmiş 109 hp den 117 hp ye çıkılmış. Yeni lancerlarda inform modeli yok . İnformların eksi olarak deri olmayan direksiyon, alaşımlı jant gibi küçük 1-2 eksiği var invite modelinden. Bu arada Timuçin bey 2008 inform özelliklerine ve temizliğine sahip, aynı km lerde, aynı segmentte sedan bir başka araç gösterebilir misiniz 35000-36000 tl ye ? Mitsubishi sahipleri olarak fazlaca alçakgönüllü davrandığımız kanaatindeyim.

Güzel arkadaşım işin cılkı çıktı. Mitsubishi lancer colt v.s. İkinci elde fiyat performans için alınırdı. Son zamanlarda araç fiyatları mantıksız. Herkezin kendi malı kıymetlidir. Fakat ilana koyun bakalım aracınızı 35-36 binden satabiliyor musunuz? Hele inform ise... Bilenler almaz zaten de anlamayan temiz düşük km diye almak isteyebilir.

Inform ile invite farkları sitede var o yüzden detay yazmıcam. En önemli fark deri direksiyon v.s. geçtim. ESP yok. Güvenlik paketinde eksikler var. Ses sisteminde eksikler var. Lancer'ı lancer yapan özellikler yok kısaca...

2008 model inform bir aracın fiyatı benim gözümde bu piyasaya göre 30 bin TL'yi geçmez. Invite modelleride 32-33 bin... Arkadaş almak istiyorsa saygı duyarım. Fikrimi belirttim zaten...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2016 16:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
2010 sportback verelim :)
Bu araç 36 ise ben bedavaya satıyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2016 21:43 
Kullanıcı avatarı

AnakinSkyWalker yazdı:
izafiyet yazdı:

Güzel arkadaşım işin cılkı çıktı. Mitsubishi lancer colt v.s. İkinci elde fiyat performans için alınırdı. Son zamanlarda araç fiyatları mantıksız. Herkezin kendi malı kıymetlidir. Fakat ilana koyun bakalım aracınızı 35-36 binden satabiliyor musunuz? Hele inform ise... Bilenler almaz zaten de anlamayan temiz düşük km diye almak isteyebilir.

Inform ile invite farkları sitede var o yüzden detay yazmıcam. En önemli fark deri direksiyon v.s. geçtim. ESP yok. Güvenlik paketinde eksikler var. Ses sisteminde eksikler var. Lancer'ı lancer yapan özellikler yok kısaca...

2008 model inform bir aracın fiyatı benim gözümde bu piyasaya göre 30 bin TL'yi geçmez. Invite modelleride 32-33 bin... Arkadaş almak istiyorsa saygı duyarım. Fikrimi belirttim zaten...

Değerli kardeşim o işin cılkını çıkaranlar Mitsubishi kullanıcıları değil , üç kuruşluk aracını 5 kuruşa pazarlayanlardır. Ya araba piyasasına uzaksın ya da senin araç satılırken ucuza gitmiş. Bu yüzden gözünde çok para etmiyor bu araçlar. . Demişsin ya "36.000 e satabiliyor musunuz" diye . Geçen yaz sırf lancer piyasası yok diyen bir arkadaşa 2008 a/t 101.000 deki aracımı 37.500 tl ye ilana koymasını istedim. Sonuç ? Araca çok kısa sürede 37.000 tl ye bir kaç müşteri çıktı. Satmak isteseydim mutlaka satılırdı. ESP nin olmaması gerçekten ciddi bir eksiklik ama başka hangi güvenlik donanımından eksik bu araç o konuda da aydınlatırsan bizi sevinirim. Hiçbir markayı kötüleyerek şu araba şu fiyata gidiyor diye bir kıyaslama yapmak istemiyorum ama dünkü sorumu tekrarlıyorum. 2008 model 40-50 bin km aralığında , inform özelliklerine sahip "Lancer kalitesinde " sedan bir araç bulur musunuz ? Sizin teraziniz nesnel değil öznel olduğundan sene 2020 de olsa 32.000 tl den fazla etmez bizim araçlar..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2016 10:06 

Daha esp dışında hangi güvenlik donanımı olup olmadığını bilmiyorsunuz. Kalkıp sen ne anlarsına getirmişsiniz. Üslup yanlış bir kere... Ne kadar bilgi sahibi olmadığımı nasıl ölçtünüz bilmiyorum?

Siz bana 36 bine satılan 40-50 bin km aralığında 2008 inform bulun madem... Öyle şehir efsanelerinden bahsetmeyin gerçek piyasa koşullarından bahsediyoruz. Geçen yıl başka bu yıl başka. Sizin gibi düşünenlerin araçları bakın bakalım kaç aydır satılamıyor. O saçma fiyatlarla millet keriz avında... Altın değil araç bu her yıl değeri düşer zaten. Tüm varlığı arabası olana zaten arabası en bulunmaz Hint kumaşıdır. Böyle adamlardan araba da alınmaz zaten.

Her malın kıymeti vardır. Alan memnun satan memnun ise beni ilgilendirmez. Ben burada FİKRİMİ söyledim konuyu açan arkadaşa. İsteyen istediğini yapsın beni bağlamaz...

Burada kimseyi fikrinden dolayı YARGıLAMıYORUZ yargılayamayız...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2016 11:49 
Kullanıcı avatarı

Bak öyle iğneleyici cümleler kurup aklınca laf çarpan , sonra da "YARGILAMIYORUZ , yargılamayız" yazan birisiyle normalde hiç muhatap olup tartışmam ama bir iki cümlene cevap vermek zorunda kalıyorum.
Hangi güvenlik donanımı eksik diye sordum alınganlık yapıyorsun .Söyle o zaman arkadaşım hangi güvenlik donanımı yok ? . Belli ki imzanda bulunan lancer ı çok makul fiyata vermişsin ve piyasadaki araçlar senin için hep o fiyatta kalmış. İçini acıtan ve araçları değersizleştiren fikir(!)lerinin temeli bu. Sen geçen yıl 30 bine araç sattın diye araçlar o fiyatta sabitlenmiyor. Burası Türkiye , Avrupa değil. Misal 40 bine sıfır Toyota alıp 2 yıl sonra 45 bine satan insanlar var. Mitsubishi de 3-4 yıl sonra sıfır fiyatını geçiyor. Çünkü ekonomi sistemimiz böyle. Enflasyon var bu ülkede , Türk lirasının değer kaybı var. Aslında fiyat sabit ama para değersizleştikçe fiyat artıyor değer değişmiyor . Tabi bunu algılamak ve anlamakta mesele haklısın... .Bu durum hoşuna gitmeyebilir, serzenişte bulunabilirsin ama madem GERÇEK piyasadan bahsediyorsun o zaman gözünü bu gerçekliklere kapatmayacaksın.

Ben milletin aracı satılmış mı , kaç ayda satılmış diye takip etmiyorum ama aç araç satış sitelerine bir bak. O model de ve km de bir aracı 30 bine veren bir tek ilan göster gösterebiliyorsan. Burada satıcıları dolandırıcı, alıcıları kerizmiş gibi görmen de senin ayrı bir ayıbın...

En çok ta "Tüm varlığı arabası olana zaten arabası en bulunmaz Hint kumaşıdır. Böyle adamlardan araba da alınmaz zaten." bu lafına takıldım. Sen hangi hadsizlikle bu cümleyi kurabiliyorsun ? En sevmediğim şeylerden birisi para muhabbetidir. Emin ol foruma saygımdan dolayı seviyenden cevap vermiyorum ama altındaki aracı ,varsa tabi ikinci ve üçüncü aracını, evini, arsalarını istediğin fiyattan pazartesi günü satın alabilirim. Burada herkes cebindeki paraya göre konuşsaydı şu satırlar içinde bir harf yazamazdın. Unutma kimsenin aracı tek malvarlığı araçları olduğu için değil alın teriyle o araçları aldığı için değerlidir. Bunu da yaz aklının bir köşesine.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2016 12:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: hikmet
Araç: colt
Meslek: idareci
Kan grubu: 0rh+
Foruma cok girmemekle beraber kucuk bir anlasmazlik olmus ama o bile seviyeli ve kirici degil.uzatilmamali diye dusunuyorum.bende 2012 colt sahibiyim ilk sahibiyim tek malim o :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2016 16:26 

Zaten seviyeni belli ettin. Tanımadığın biriyle senli benli konuşulmaz. Ne alıp sattığımı ne biliyorsun. Yok neyim varsa alacakmış vs? Yaşının hakkını ver. Bu forumda seviye önemlidir. İğneleyenin kim olduğuna, yukarıda yazdıklarına ve benim yazdıklarıma bir daha bak karar ver. Tahammül edemiyorsan yazma. İnsanların fikrine saygı duy yargılama. Tekrar yazıyorum YARGILAMA. Burası kavga etme tartışma yeri değil. Fikir paylaşma yeri.

Daha fazla uzamasın. Ne yazar çizerim yorumlarına...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2016 17:39 
Kullanıcı avatarı

Bir insan ancak bu kadar okuduğunu anlamaz ve yazdığından bir haber olur... Sahi sen yargı cümlesi kurduğunun farkında değil misin ? Bu cümleyle "Tüm varlığı arabası olana zaten arabası en bulunmaz Hint kumaşıdır. Böyle adamlardan araba da alınmaz zaten." tanımadığın onlarca Mitsubishi satıcısını tüm mal varlığı tek araba olan diye yargılayıp "böyle adamlar" statüsüne koymuyorsun değil mi ? Göstersene benim yargı cümlelerimi. Ben yaşımın getirdiği olgunlukla sana daha ilk mesajda sadece piyasa gerçekliğini hatırlatmak için bir sor sordum. 36.000 e aynı özelliklerde bir araç bulabilir misiniz dedim . Bu mu yargılama ? Senin cevabın ne oldu peki ? Satıcılara keriz avcısı , alıcılara keriz imasında bulunmak oldu değil mi? Bak bir daha söylüyorum. Değerinde satamadığın lancer yüzünden insanların sattığı araç fiyatlarına çamur atmayı bırak. Son olarak milletin malına mülküne laf edersen senin üç kuruşluk mülkünün de burada lafı edilir. Bundan sonra muhatap olmaya gerek yok ben de çok hevesli değilim tartışmaya.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2016 17:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Kan grubu: A+
Konuyu açan arkadaşa da saygı gösterip iyice konuyu dağıtmayalım.

Anlayışınız icin Teşekkürler.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: