Zaman: 19 Nis 2024 11:41

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2010 17:47 
Kullanıcı avatarı

Merhabalar,

Forumda gezindikce icimdeki Lancer sevgisi acayip atmaya basladi :)), yeni Lancer in dis gorunusu mukemmel, eminim surusude oyledir, henuz test etme firsatim olmadi ama bendeki bu sevgi kisa surede bir tutku olmaya basladi. umarim sorunsuz bir araba bulabilirim
Simdi opel astra HB 1.3 CDTI kullaniyorum, arabayi satiliga cikardim, tabi once onu satmam lazim sattikdan sonra ilk isim lancer almak olacak...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2010 21:05 
Kullanıcı avatarı

Araç: lancer 1.5 mt invite
köpekbalığımı satamam size ancak bir öneride bulunabilirim. aracınızı bayiye takas olarak verdiğiniz zaman piyasa fiyatının üstünde bile saydırabiliyorsunuz. şirket üzerine alacaksanız, alacağınız şirketin üzerine 10 adet herhangi bir araç olması durumunda yüzde 3 filo indirimi alabiliyorsunuz. dönem dönem temsanın japon yeniyle bağlantılı indirimlerini de takip ederseniz birkaç milyar fazla verip sıfır araç alabilirsiniz.

şunu da söylemeden geçemem, fiat 150 bglik turbo motoru çıkardı, renaultun 130lukları satışa çıktı, 2011 passat geliyor sonra aklınız başka arabada kalmasın malum bizimkilerde 143 beygirliğin pek tadı yok. 109luklar ise yeni aşırı besleme trendine ayak uydurabilmiş değiller. ama benim gibi sadece dış görüntüsüne aşık olduysanız alın gitsin. ben her gün camdan arabamı seyrediyorum ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2010 21:28 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
murat kardeşime katılıyorum. Arabalarımız çok güzel. Alalı 8 ay oldu ala bakıp duruyorum. Bunun bir sebebi de araçlarımızdan fazla olmadığı için göz alışkanlığı olmuyor. Sonuçta araba bizim de olsa bizler içindeyken göremiyoruz. Valla camekanlı yerlerden geçerken camdan yansımasına bakıyorum bazen.
Ben de aracı satardım ama şimdi vialle lpi filan taktırdım performans kaybı olmadan 19 kuruşa geziyorum. Tadını çıkaramadım henüz. Eh şimdi satmaya kalksam lpi'nin fiyatı bana monte olur. Yoksa arabadır alınır satılır. (lan hala kaşınıyorum ha).
Lancer aracma lpi yaptırmadan önce ben de acaba dizele mi döneyim demiştim.gidip 1.3 cdti easytronic test etmiştim. Hanımla çok beğenmedik açıkcası. Bizim araçtan sonra hafif bastı bizi. ama bunda çok koyu cam filmi ve aracın içinin de siyah döşemeli olması etkili oldu sanırım. Bir de koltukları çok set geldi bana. Sanki sürcüye araba sürdüğünü her an hissettirmek için yapılmış. Öyle kaykılıp oturacağınız rahat bir pozisyon aldırmıyor size. Bunları arabayı kötülemek için de söylemiyorum bu arada. Sonra da dedik biz aracmızı seviyoruz lpi yaptıralım gitsin. Neyse bunun hikayesinin zaten lpi konusnda anlatmıştım.
Ne yapsam? Satsam mı aracı ki ne? (Allah'tan hanım okumuyor burayı. terliği yerdim)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2010 01:38 
Kullanıcı avatarı

Evet hayırlısı olur insallah,
@murat, haklısın gidip bi mitsubishi bayisi ilede konussam iyi olur... keske oyle bi kampana yakalayabilsem, 30bin lira para ayırabilirim simdilik, aslında inform modelinin fiyatına yakın saylır gibi ama kendimi biliyorum ben ilk once celik jant ve lastik alırım, body kit falan derken alır gider o :)
motor gucu konusunda da haklısın ama nezaman gelir, o kadar bekleyebilirmiyim, gelince kac para olur, limiti asabilir ama yeni motor secenegi gelince ikinci el piyasası düşebilir, (acaba temsa dan birinden oğrenebilirmiyiz ?? )
bende alsam kesin icinde yatar yada bi sandalye çeker oturur izlerim...
@sinir küpü kardeş sana da katılıyorum :) ben hali hazırda 11 aydır 1.3 dizel astra kullanıyorum ve arabadan baya bi soğudum, az yakıyo (karışık 6.4/ ş.dışı 5.4 çok da az değil sanırım) ama araba gitmiyo yokuşda acayip bayıyo, artık yakıp yakmadigina bakmıyorum yokuşda araba kasılıp sağ şeride yavaşdan geçince vallahi lanet olsun iki katı benzin parası vereydimde basıp gitseydim diye... bende kötülemek istemiyorum ama şans mı bilemem ben biraz sorun yaşadım arabayla... ama ilk arabamdı bana iyi bi tecrübe oldu
kendi açımdan şimdi 1.5 109hp motordan bir evo performansı beklemek yanlış olur, ama 1.3 dizelden iyi olmalı, beni rampalarda boynu bükük bırakamasın, sollarken iyi ivmelensin yeterli, dış görünüş de çok önemli ama bunun için şöyle olsun diyemeyecegim/gerek yok yeni kasası çok hoşuma gidiyor
sinir küpü şimdi sana nasıl sat diyim :) sen bilirsin :)
bu konuyu bu foruma yazdım hani gider sadece sahibinden.com da araştırırdım ama burda samimi bir ortam var, insanlar az çok birbirini tanıyor, bi alışveriş olsa sorunsuz olacağını düşüyorum çünkü arabamı ikinci el aldım ve beni baya uğraştırdı
çok yazmışım ya :)
çok teşekkürler tavsiyeleriniz için

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2010 09:03 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Ben kendi aracımı satardım ama senin elindeki paraya veremem. Lpi yaptırmasam olurdu ama artık zor.

Bak aklıma geldi kardeş. bir tanıdık satıyordu aracını. Tanıdık dediğim öyle yakın filan değil. Temsa'da çalışan birisi. Bir konuda adamla görüşürken laf arasında söylemişti. Babasının kullandığı 2009 model lancer'ı satacağını söylemişti. Tek aklımda kalan aracın renginin bej olması. yani seni açmayabilir. km'si düşüktü aklımda kalan. bir de deri döşeme vardı. Temsa da yaptırılmış. renk olayı sorun değilse (zira çoğunluk bej rengini tutmuyor aracın.) senin için fiyatını vs sorabilirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2010 00:16 
Kullanıcı avatarı

Çok teşekkürler hocam, bej renk düşünmüyorum, şimdilik beyaz kırmızı siyah arası gidip geliyorum, temmuzun ilk haftası sanırım alabileceğim bir sorun olmazsa,
bu arada sattım arabamı ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2010 12:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: EVO VIX
Kan grubu: ARH+
Dostum selam eğer düşünürsen 2009 model Invite AT 22.000 km de bir araç var bayinin kendi aracı 0216 442 97 20 den ulaşabilirsin. Gökhan BEY

Selamlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2010 19:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: bülent
Araç: lancer
Kan grubu: 0rh+
selam dostlar ben yeni katıldım aranıza.öncelikle forumda yazdığınız lancer için yazılan olumlu yazılardan çok memnun oldum.bu forma rastlamadan evvel diğer formlarda lancerleri yerden yere vuruyolar.bu yazılar beni çok üzdü..nasipse önümüzdeki hafta lancer almak için bayiye gidiyorum.fiyatta anlaştık 2011 model olarak alıcam.bundan önce bir çok araç markası gezdim ama lancer beni büyüledi.sizin yazdıklarınızı okumadan önce alıp almama konusunda çok tereddüt ettim.sayenizde kesin kararımıverdim sadece renk olarak kaya grisi aklımda var sizler ne dersiniz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2010 19:55 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

kardeş sorması ayıp hengi donanım seviyesi için ne kadar fiyat aldın. hatta nereden aldın fiyatı. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2010 11:00 
Kullanıcı avatarı

kardeş ben ınvıte mt modeli için fiyat aldım ve hatta aracın kaporasınıda göndercem.fiyatı anahtar teslim 37.000 lira sakın bana nereden aldın nasıl veriolar yada başaka sorular sormayın arkadaşlar arabayı alıncaya kadar sööleyemem :)))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2010 11:03 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar test sürüşünde canımı sıkan unsurlar var.birincisi araç içinde kullanılan plastik aksam iyi deil.araç 2500 devirden sonra yani 120 den sonra içeriye motor sesini alıyo.bunlar banamı çok geldi yoksa benmi abartıyorum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2010 19:56 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

yoo benim aracımda hariçten ziebart ses yalıtımı vardı ama motor sesi geliyordu dediğin hızlarda. ama 2500 devir biraz az olmuş. 3500 den sonra motor mivec olduğundan supap zamanlası değişiyor sanırım sesin bir sebebi de bu. 120 den sonra rüzgar sesi de özellikle aynalardan dolayı fark edilir oluyordu. ama ziebart sayesiğnde yol sesi gerçekten azdı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2010 20:19 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
Mivec o kadar erken mi giriyor ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2010 14:31 
Kullanıcı avatarı

selam.ben japon olarak toyota corolla kullandım.ses hiç yok denilebilir.ama lancer aynı değil.2011 modellerde motor izolesi değiştirildi dediler.ne kadar doğru bilmem ama yarın aracı görmeye gidicem.kaya grisi gelmiş nasıl bir renk acaba bu rengede modifiye olurmu yorumlarınızı bekliyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2010 23:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Bülent Bey 120 ile giderken her araç içeriye bir nebze ses alır. Sesin desibel yüksekliği yolun yapısına göre değişir. Mesela altınyolda 120 ile giderseniz hiç ses duymazsınız. Ama kemalpaşa yolunda ses değil de gürültü duyarsınız. Bence pek takılmayın ses konusuna.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2010 10:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Eminim ses zamanla zevk verecek :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2010 21:27 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için.bugün gidip kaporasını verdim aracın,sözleşmeyi yaptım.kaya grisi aracımıda gördüm çok tatlı olmuş.içi baj döşeme göğüslük çift renk ne diyeyim güzel işte :) sizlerden renk olarak yorum beklemiştim ama kimse yorumda bulunmamış..neyse artık aldık gitti :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2010 00:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
izmirli dostum :) aRabanın resimlerini göremediğimiz için yorum yapamadık. Ama eminiz ki güzeldir :) Sonuçta Köpekbalığı İzmir Körfezine vurdu desene :p

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2010 17:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: onur
Araç: lancer 2009
hayırlı olsun aynı araçtan bendede var ve çok güzel.resimlerin eklerim bi ara , ama en çok o bej koltuklara dikkat etmeni şiddetle tavsiye ediyorum.en ufak su damlası leke yapabiliyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2010 13:48 
Kullanıcı avatarı

tekrar selam.hero kardeşim izmirde körfezde artık bir köpekbalığı olacak.aracı 3 ağustosta teslim alıcam.onurer haklısım kardeşim bej renk sorun oluyor önceki aracımda bejdi ama bej renk ayrı bir hava ayrı bir görünüm veriyor araca.sabırsızlanıyorum aracımı ne zaman alıcam geçmio günler.hiç bir yerede gitmiyorum her yere lancerimle gidicem diyorum.ne iliim çocuk gibi oldum neyse dağıttım kendimi.selamlarr

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: