Zaman: 28 Mar 2024 20:33

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2010 23:06 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar merhabalar,

Ben uzun süredir Honda civic kullanan (97) bir tabiri caizse "honda sever" im ama ne yazık ki
artan yakıt giderleri ve aracımını yenileme isteğiyle dizel modelleri bulunan japon üreticilerin modellerine bakmaya başladım.

İşte bu noktada üretimi devam etmesede Colt dizel amt modelleri ile ilgilenme başladım.

Bu konuda her konuda tavsiyelerinizi bekliyorm.

Colt dizel alırken nelere dikkat etmeli?
Triger kayışı olmasada "büyük bakım" diyebileceğimiz bir bakımı var mıdır?
Aracın zayıf noktası sizce nedir (karterin yeri dışında)

Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2010 23:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
inşallah bulursunuz diyerek açıyorum konuşmamı :)

Colt dizel alırken nelere dikkat etmeli?-- normal 2. el araç kontrolleri yapılabilir ama dizel kullanmadığım için motorda bakılacak kısımlar için arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Triger kayışı olmasada "büyük bakım" diyebileceğimiz bir bakımı var mıdır?-- büyük bakım anlayışı pek yok, sadece bitmesiyle baskı-balata, motor kayışları, fren diskleri ve balatalarıdır. biraz maliyetlidirler ama dışarıda uygun fiyatlarada araştırmayla bulunabilmektedir.

Aracın zayıf noktası sizce nedir (karterin yeri dışında)-- karter normalden yüksekte kalıyo bizim, daha vurup çatlatan duymadım.her arabada olduğu gibi çamurluklarımız zayıf.ama tamponlar kuvvetli (ön tamponun 2 cm arkasında şasi başlıyor) .zayıf yönü her kullanıcının diyebileceği motor sesinin ve yol sesinin içeri gelmesidir (ki bence bu + ) ayrıca amortisörlerden dolayı bozuk yollarda hafif konforsuz kalışıdır.başka (-) yön gelmiyor aklıma :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2010 00:12 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
hoşgeldiniz...elinizi çabuk tutun ve bu aracı kaçırmayın...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0-tl/detay

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2010 00:20 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler,

Yarın ilan sahibini arayacağım, şu sıralar m2el.com sitesindeki bir araçla ilgileniyordum ama bu aracım km daha uygun görünüyor.

Kendimi nasıl tanıtabilirim.. Honda civic sedan 1.4is kullanıcısıyım daha küçük bir araç arıyorum colt için çok mu küçük olur korkusunu da duymuyor değilim. Gönül dizel accord almak ister ama daha gerçekçi olmak lazım:-)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2010 00:44 
Kullanıcı avatarı

küçük araç demeyin lütfen :) bagajı hariç heryeri büyüktür :D

her binenin tepkisi: olum bu arabanın içi bu kadar genişmiydi :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2010 13:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet ercan
Araç: outlander 2.0 mt turbo
Meslek: öğretmen
yolgezer, kardeş colt 1.5 did 2006 yılında alıp daha geçen aya kadar kullandım.
performans,yakıt,sağlamlık,genişlik mükemmel bir araçtır diyeblirim.
eğer şehirde yaşasaydım bu araçtan kesinlikle vazgeçmezdim.kasisli yollarda biraz sarsıyor.
4 yıl boyunca(çok kötü dağ yollarınada girmeme rağmen)sıtandart bakımları hariç hiç masrafım olmadı.
sana sadece şunu sölim,mitsubishi konya bayi sefer otomotiv. benim aracı havada kaptı.servis şuan şehiriçi olarak kullanıyor.
zaten bende aracımı autlander 2.0 mt turbo almak için sattım.
yalnız şöle bir kötülüğü var,o paratikliğe,seriliğe alışınca başka bir araca bindinmi diğer araclar kağnı gibi kalıyor.
geçenlerde Nissan Qashqai dizel turbo olanını test sürüşü yaptım.colt'a alışınca aynen kağnı gibi zor yerinden kalkıyo araç.eğer Qaşqai nin performansı colt a yaklaşsadı hemen alacaktım.
sen en iyisi tanıdık varsa bir deneme sürüşü yap ne demek istediğimi anlarsın.
allah gönlüne göer versin...

OĞUL, Üç kişiye acı: * Cahiller arasındaki alime, * Zenginken fakir düşene, * Hatırlı iken itibarını kaybedene. Haklı olduğunda mücadeleden korkma.Bilesin ki atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler. (EDEBALİ)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2010 21:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
bu kadar sözün üstüne benim söyleyecek birşeyim kalmadı...on numara araçtır....kullanınca ne dediğimizi anlarsınız...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2010 14:34 
Kullanıcı avatarı

Araç: 1,3 Invite Colt
Kan grubu: 0rh+
dizelini pek bilmem ama benzinlisi harika bi araç arkadaşlarında dediği gibi kötü yollarda konfordan ödün veriyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2010 14:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Arkadaşım bende 10 gün önce falan sahip oldum bu dizel araca. Eksik görünen yönleri : Elektrikli aynanın olmayışı, cd çaların mp3 çalmaması, sis farı olmaması, arka kapı camlarının otomatik olmaması.
Bunun dışında hiç bir eksikliği yok. Şu saydıklarımdan sis farı dışında hiç biri bana eksik gelmiyor. Hatta avantaj bile sayılabilir. Kapı camlarını kaldırma düğmelerinden birinin masrafı 100 TL'nin üzerinde diye hatırlıyorum. O yüzden bunlara birer avantaj olarak bakacaksın. ve diğer arkadaşların da bahsettiği gibi müthiş bir performansı var.
size sadece şunu söyleyebilirim. Direksiyona geçip biraz kullanınca adeta bir arazi aracı kullanıyormuşçasına güven veriyor. Yakıt yönünden sizi üzmez. aldığımda depoyu fulledim. 400 km yol yaptım. bu km yaparken bazen çok hızlı bazen çok yavaş, yolun yarısında klima açık şekilde gittim. Ama yol bilgisayarında hala 600 km menzil gösteriyor. Sen düşün yani. bütün bunların yanında 95 beygir ve 210 nm tork ile 0-100 hızlanması 9.9 saniye ölçülmüş. Bunlar hafife alınacak değerler değil.
Ben yeni aldım aracı. "Benim otomobil" forumundaki konumu inceleyebilirsiniz. Araca binenler zaten hayran kalıyor. Yol gürültüsünü falan da kafaya takmayın. 97 model bir araç kullandıktan sonra bu araç size uçak hissi verecektir.
:D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2010 18:26 
Kullanıcı avatarı

öncelikle hoşgeldiniz ve yazılanlar epey ayrıntılı oldu zaten daha fazla bişey eklenemez sanırım,hayırlı olsun inş.

ENGİN YILMAZ

0530 413 27 40

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2010 09:08 
Kullanıcı avatarı

İnşallah aradığımı bu araçta bulabilirim.

Kendi aracımda hala kötü değilk zamanın güvenlik paketli orjinal japon arabası idi ama artık emekliye ayrılacak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2010 10:01 
Kullanıcı avatarı

eksikliklerini yazdık size. Objektif davrandığımızı düşünüyorum. Bir de benzinli bir araç gibi çalışmasını beklemeyin. İlk marş anında biraz sarsıntılı çalışıyor araç.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2010 13:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
Kan grubu: B +
ben de tıpkı senin gibi idim aslında coltla hiç alakam yoktu fusion veya fiesta arıyordum tesadüfen konya sefer de (galiba pardus'un aracı) colt denedim ve araca hayran kaldım ondan sonra hep colt aradım ve yaklaşık 3 hafta sonra 1.5 instyle gpli araç buldum ondan önce çok araca baktım ama içime sinmemişti bu aracı görünce içime sindi sorgulama falan da yapmadım aldım geldim tabii ki benzinli benimki torku falan dizel kadar yüksek değil ama oldukça tatminkar ben çok memnunum. tabiki dizel daha iyi ama benim param yetmemişti.
bi olumsuz özelik de ben ekleyeyim maalesef a sütunu sorunu şehiriçi yan görüşler biraz sıkıntılı ama alışılabilri.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2010 15:28 
Kullanıcı avatarı

O sütun sorununu kafaya takmaya pek gerek yok bence. Her güzelin bir kusura vardır demek bazen daha iyi olur :)
Zamanla alışılabiliyor ve bu sorunun sadece Colt'a özgü birşey olduğunu sanmıyorum. Birçok araçta aynı yerde bir sütun var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2010 17:10 
Kullanıcı avatarı

metehjan yazdı:
ben de tıpkı senin gibi idim aslında coltla hiç alakam yoktu fusion veya fiesta arıyordum tesadüfen konya sefer de (galiba pardus'un aracı) colt denedim ve araca hayran kaldım ondan sonra hep colt aradım ve yaklaşık 3 hafta sonra 1.5 instyle gpli araç buldum ondan önce çok araca baktım ama içime sinmemişti bu aracı görünce içime sindi sorgulama falan da yapmadım aldım geldim tabii ki benzinli benimki torku falan dizel kadar yüksek değil ama oldukça tatminkar ben çok memnunum. tabiki dizel daha iyi ama benim param yetmemişti.
bi olumsuz özelik de ben ekleyeyim maalesef a sütunu sorunu şehiriçi yan görüşler biraz sıkıntılı ama alışılabilri.

aynen bende fiesta ve fusion bakıyodum ama içime sinmiyodu. ama kadere bakınki şu anki arabam o gün satılık yazısıyla dükyanın önüne park etti :D

o sutunu takmayın, bi yerden sonra refleks gelişiyo,baykuş gibi kafa sola eğilmeye başlıyo :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2010 00:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
Kan grubu: B +
kafaya takan yok zaten orayı tamamen kapasalar da yine güzeldir colt..
nasip işte herkesi arayıp buluyor...
pazarda domates alırken alıcı ile satıcı tartışmaya basladı.domatesleri seçiyorsun diye...
derken bi hacı amca geldi nur yüzlü birisi ve satıcıya dedi ki boşver evlat aransın:
sanırsın ki dipte iyisini arar halbuki anca nasibini arar...
nasip işte bize hem iyisi hem de nasibimiz denk gelmiş....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2010 01:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet ercan
Araç: outlander 2.0 mt turbo
Meslek: öğretmen
ooo biz colt'u sattık herkes coltcu olmuş...
herkesciklere hayırlı olsun inşallah.
;severim güzeli,birde colt'u; :Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!:

OĞUL, Üç kişiye acı: * Cahiller arasındaki alime, * Zenginken fakir düşene, * Hatırlı iken itibarını kaybedene. Haklı olduğunda mücadeleden korkma.Bilesin ki atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler. (EDEBALİ)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: