Zaman: 18 Nis 2024 08:00

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Colt'umu sattım...
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2016 12:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih
Araç: Colt
Meslek: Mühendis
Merhaba,
1,5 yıl boyunca kullandığım ve beni hiç üzmeyen 2011 Elegance AMT Colt'umu bir arkadaşıma sattım. Arkadaşıma söylemeden evvel sahibinden'e ilan koymuştum, 3 saatte, 270 gösterim 7 favori aldı ve 3 kişi tarafından arandım. Yani Colt'un piyasası yok diyenlere pek kulak asmayın. Ardından arkadaşıma satacağımı haber verdim ve ilanı yayından kaldırdım.

Satış sebebim ise şirketimin bana Opel Insignia vermesi oldu. Ama bu yeni araç 1 haftadır bende olmasına rağmen aidiyet hissedemedim. Şimdiden Mitsubishi ruhunu özlüyorum sanırım...

Ama ileride kendime yeniden bir araç alacak olursam bu büyük ihtimalle yine mitsubishi olacak.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Colt'umu sattım...
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2016 13:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: haydar
Araç: 2015 Mitsubishi Attrage 1,2 İntense
Meslek: memur
Kan grubu: Brh+
Genelde tutulmayan bir markayız açıkçası ama "çok iyi fiyatla gitsin" diye diretmezsek ve biraz da markayı bilen birilerine denk gelirsek ve hele hele de aracımız temiz ise Mitsubishi kolay alıcı bulabiliyor. Japonların geneli böyle, Mazda da mesela pek revaçta değil ama bilen arıyor buluyor ve alıyor. Fakat Toyota istisna "Made in Japan" grubu içinde. Biraz da servis ve parça ağının diğer japonlara oranla daha yaygın ve kolay erişilir olmasından mütevellit olacak ki, çok daha kolay alınıp satılıyor. Corolla 1,3 Terra aracım, yuvarlak farlı olan kasaydı ve Toyota'nın en az alınıp satılan modeli deniyordu. Onu bile üç günde sattım ve 4-5 kişi gelip görmüştü. Gelenlerin hepsi de Toyota'yı önceden kullanmış ve bilen yani bilinçli alıcılardı.
Yeri gelmişken şunu da yazayım. Ben şuna da inanıyorum ki, Temsa ve Toyota Sabancılarda olduğundan, Temsa'nın otomobillere, Toyota'nın otomobil satışlarını törpülememesi için ağırlık vermemesini, daha çok meşhur olduğu kamyon ve pick-up segmentine yüklenmesi talimatı verilmiş olabilir. Nitekim sırf bu uğurda "Galant" gibi bi efsaneden bizi mahrum bırakabiliyor olabilirler bile... :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2016 13:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
Ben de toyota temsanın sanıyordum da galiba 5-6 sene olmuş araplara satalı... o zamanlar forumlarda herkes yazmış umarız temsa mitsubishi yi de satar diye ama değişen birşey yok :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2016 14:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: haydar
Araç: 2015 Mitsubishi Attrage 1,2 İntense
Meslek: memur
Kan grubu: Brh+
Temsa yerine daha iyi iş bilen bi firma olsaydı Türkiye ağında, Mitsubishi daha çok piyasalı bi marka olabilirdi otomobilde...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: