Zaman: 28 Mar 2024 20:32

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2018 09:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: mitsubishi lancer 1.6
Meslek: Memur
Kan grubu: A+
Herkese selamlar. 9 aylık Mitsubishi seruvenimden sonra tekrardan Subaru'ya dönme kararı vermiş bulunmaktayım. En önemli sebebi 1 ay sonra 2. Oğlumun gelmesi ve eşimin daha geniş araç istemesi.
Elimdeki araç 2014 model 2015 trafiğe çıkışlı Mitsubishi Lancer 1.6 invite otomatik vitesli modeli. İstedigim fiyat 65000 TL'dir. Yaklaşık 58000 km civarında. Benzinli. Satın alındığından beri tamamen yetkili servis bakımlı. Benden önceki sahibinde karda başka bir aracın kaymasından dolayı arka tampon yetkili serviste değişmiştir. Başka da boyali veya değişen bir parçası yok. Motorundaki veya herhangi bir yerinde oynama olmadı. Vidalarinin üzerindeki boya izleri bile duruyor. Kozmetik olarak da içi dışı gayet başarılı. Ufak tefek rutuş isteyen yerleri var. Resimde de görüldüğü gibi sağ ön çamurluk üzeri avuç içi kadar çukur bir yer ve sol ön tamponun tutma yerinde kırık oldu. Tamir edilirse yetkili servis 500 TL dedi. Kaskodan da değiştirebilirdim ama bozmak istemedim.
Rastgele yerlerde veya benzinliklerdeki yikama makinelerine giren bir araç değil. Alındığından beri ya kendi imkanlarımızla veya elit yıkama yerlerinde yıkanmıştır. 2017 verilerinde Mitsubishi en az arıza veren araç seçilmiştir bende ve önceki sahibinde (maşallah diyelim) hiç problem çıkarmamıştır. Araç alındığından beri Shell VPower dışında benzin kullanılmamıştır. Fabrika yakıt verilerine en yakın oranda araç (%95 oraninda)yine Mitsubishi seçilmiştir. Normal kullanımda 7 ile 7.5 arasında yakar Kayseri trafiğinde.
Aracı satarken tek sartim şu an araçsız kalma durumum olmadığından alacağım aracı bulmadan satma imkanım yoktur.
Takas sadece Forester 2009-2012 arasi ile olacaktır.
Şu an vermiş olduğum bir karar olduğundan elimdeki resimler bunlar. İlgilenen olursa yardımcı olacağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2018 10:08 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Allah hayırlısıyla gönlünüze göre versin.
ilana koyduysanız buradan paylaşabilirsiniz. (resimden bahsetmişssiniz ama benim bilgisayarımda görünmüyor)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2018 11:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Allah gönlünüze göre versin ama subaru geçmişi biri olarak subaruya çok dikkat edin derim... İnşallah 1.5 yada 1.6 subaru almayacaksınızdır :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2018 14:42 
Kullanıcı avatarı

Tesekkurler arkadaşlar. Benim 2.lancer aracım bu. İlki 2011 model 1.8 lancer'di. Onu sattigim için çok pişman oldum. Sonra Subaru legacy ve Subaru Forester kullandım. Bende Subaru konusunda tecrubeliyim :) şimdi yeniden Subaruya donucem. Keşke asx'in otomatik vitesli olsa da ondan alsam ama malesef yok.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 6671/detay

En son frktyln tarafından 30 May 2018 09:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2018 14:46 
Kullanıcı avatarı

İlana koymicam simdilik. Çünkü arabasiz kalamam bu aralar. Önce aradığım araci bulmam lazım. Sonra satmayı düşünüyorum. Bakımı da 200km oldu yapalı. Kayseri servisinde. 10000km bakımı da yok. 1.5 sene muayene yok. 2020 şubata kadar garantisi devam ediyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2018 07:46 
Kullanıcı avatarı

frktyln yazdı:
İlana koymicam simdilik. Çünkü arabasiz kalamam bu aralar. Önce aradığım araci bulmam lazım. Sonra satmayı düşünüyorum. Bakımı da 200km oldu yapalı. Kayseri servisinde. 10000km bakımı da yok. 1.5 sene muayene yok. 2020 şubata kadar garantisi devam ediyor

bence siz genede ufaktan ilan yada letgo ya felan koyun derim, piyasa biraz kötü gidiyor. Aradığınız aracı bnulunca birde elinizdeki elden çıkarmak için ter dökmeyin.
Allah hakkınızda hayırlısını versin.

Bende ev için outlander satmak zorunda kalırsam şöle ucuza 2.0 s turbo alırım :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2018 07:56 
Kullanıcı avatarı

Ben araçlarımin satışı konusunda hiç sıkıntı çekmedim. Subaru legacy yi 1 hafta Forester satmam 3 gün aldı. Ki o araçları da forumdan sattım diyebiliriz.temiz araç arayanlar böyle araç bulunca kaçırmazlar. Sadece Subaru foruma koydum 3 alıcı çıktı bile. Şu an tek sorun Forester bulmak... Teşekkürler ilginiz için.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2018 07:58 
Kullanıcı avatarı

S turbo da efsane bir araçtır. Alacağınız zaman haber verirseniz yardımcı olabilirim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2018 12:18 
Kullanıcı avatarı

frktyln yazdı:
S turbo da efsane bir araçtır. Alacağınız zaman haber verirseniz yardımcı olabilirim

eyvallah...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: