Zaman: 28 Mar 2024 23:08

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: MP3 CD' si hazırlama
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2015 09:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Osman
Araç: Üçelmas 2010 Lancer 1.8
Meslek: Denetim
Merhaba arkadaşlar,

Önceki aracıma sonradan taktırdığım Pioneer müzik setime her türlü MP3 CD' sini okuyordu. Bizimkiler için aynı şey söz konusu değil maalesef. Araçlarımızdaki Mp3 okuyucuların biraz nazlı olduğunu denemeler sonucu anladım, biraz araştırma ile çözüme de ulaştım, sizinle de paylaşmak istedim. En kolay yol "Nero Burning Rome" isimli oldukça popüler olan CD/DVD yazma programı ile Mp3 CD' mizi hazırlamak.

1- Boş CD' mizi yazıcımıza yerleştiriyor ve "Nero Burning Rome" isimli programımızı açıyoruz.

2- CD yazma formatımızı (UDF-ISO) olarak seçiyoruz. Universal Disc File, bizim nazlı Rockford' lar için. Aşağıda resimdeki gibi ayarlama yapmanız yararınıza olacaktır. CD' nin sonunu mutlaka kapatmalıyız ki içerik bilgisi, hangi şarkı hangi Layerda müzik sistemimiz bulabilsin. Yazma hızımızı da en düşüğe almamız yine olası yazım risklerinin önüne geçecektir.
Resim

3- Yine aynı ayar sayfasının üzerinde "ISO" bölümü var. Ekteki resime göre ayar yapıyoruz. Amaç Uzun Dosya/Şarkı isimlerini müzik sistemimizin bize gösterebilmesi..
Resim

4- Artık Müzik CD' mizi Yakma :evil: zamanı. "Yeni" diyoruz. Dosyalar halinde 700 mb' tı geçmeyecek şekilde sevdiğimiz şarkıları sürükleyerek en soldaki ana dizinin içine bırakıyoruz. Bazen Otomatik seçili gelen "Image Recorder" kısmını ihtiyaç dahilinde CD/DVD Rom olarak değiştiriyoruz. VE "ŞİMDİ YAZDIR" diyoruz. MP3 CD' niz hayırlı olsun..
Resim

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: MP3 CD' si hazırlama
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2015 22:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Kan grubu: A+
Usb nimet :-)

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2015 15:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Burning rome hatırladığım kadarıyla dosya türü ayırt etmeksizin yazmaya yarıyor. O nedenle mp3 formatında olmayan dosyalarınızı cd ye yaktığınızda okumayabilir.

Aynı firmanın Nero Express'i daha kolay geliyor. track bile atsanız convert işlemini kendisi yapabiliyor. Şimdiye kadar okumama sorunu ile karşılaşmadım. Pek vaktim olmadığından şu ara cd ile uğraşamıyorum. Kaliteli olması açısından .flac dosyardan track yapıyorum. Mp3'ten daha güzel ses veriyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2015 16:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Osman
Araç: Üçelmas 2010 Lancer 1.8
Meslek: Denetim
Nero Express' te ayarlar otomatik geliyor, program arayüzü basite indirgenmiş, Burning Rome ise ayrıntılı ayar yapmak isterseniz kullanacağınız arayüz olmalıdır. Flac dosyası muhakkak bir MP3' ten daha iyi ses kalitesine sahiptir fakat burada içerisinde 15-20 adet müzik ihtiva eden CD hazırlamayı değil, 200 ve üzeri orta kalitede 196kbps MP3 yazmayı anlatmaya çalıştım. Zaten AUDIO CD okumasında sıkıntı yok, sadece MP3 CD formatında bazı özellikler anlatıldığı gibi uygulanmalı.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: