Zaman: 29 Mar 2024 00:18

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2016 10:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hasan
Araç: LANCER 2009
Meslek: MEMUR
Merhaba arkadaşlar,
Aracımı ilk aldığımda radyonun iyi çekmediğini fatkettim ama bulunduğum ilçeye radyo istasyonlarına filan bağlamıştım,araçta cd olmadığından da cd ile ses kalitesini deneyememiştim.
Radyodaki kalitesiz cızırtılı ve kopan sesden bıkıp cd yaptım,ama radyodan daha kötü bir sonuç çıktı,ses çok kısık ve radyodan daha beter kopma ve cızırtı hissetmeye başladım.

Bunun sorunu sizce ne olabilir,ayrıca multimedia sistemlerine baktım biraz fiyatlar yüksek ama farklı farklı,bunda marka model işletim sistemi filan ne derece önemlidir bilgi alabilirmiyim?

Şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2016 10:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
sağnak yazdı:
Merhaba arkadaşlar,
Aracımı ilk aldığımda radyonun iyi çekmediğini fatkettim ama bulunduğum ilçeye radyo istasyonlarına filan bağlamıştım,araçta cd olmadığından da cd ile ses kalitesini deneyememiştim.
Radyodaki kalitesiz cızırtılı ve kopan sesden bıkıp cd yaptım,ama radyodan daha kötü bir sonuç çıktı,ses çok kısık ve radyodan daha beter kopma ve cızırtı hissetmeye başladım.

Bunun sorunu sizce ne olabilir,ayrıca multimedia sistemlerine baktım biraz fiyatlar yüksek ama farklı farklı,bunda marka model işletim sistemi filan ne derece önemlidir bilgi alabilirmiyim?

Şimdiden teşekkürler.

cızırtı nedeni genelde müzik sisteminin hoparlör ve enerji bağlantılarındaki gevşeklikten temassızlıktan olur.
radyo çekmemesinin nedeni yine anten girişi temassızılığı anten kablosundaki kopukluk ve anten bağlantı hatalarından olur. ayrıca yine müzik sisteminin adiliğinden dolayı radyo çekim gücü zayıf olabilir.
diğer taraftan hoparlörler patlamış bozulmuş olabilir.

müzik sistemlerinde ne ka köfte o ka ekmek hesabı ne kadar çok pahalı o kadar çok kalite demektir
bir cihazda kalite demek ses kalitesi ve radyo çekim kalitesi demektir. muhtemel ucuz sistemlerin radyo çekim kalitesi çok düşük olacaktır. ve aynı zamanda ses gücü ve kalitesi de düşük olacaktır. birde dayanıklılık da daha az olacaktır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2016 10:32 
Kullanıcı avatarı

bir müzik sisteminde ses kalitesi işletim sisteminden daha çok ses çıkış ünitesinin elektronik devre özelliğine yani anfi ve ekolayzır kalitesine bağlıdır.radyo çekim kalitesi de elektronik devre ile ilgilidir. işletim sistemi ise müzik sisteminin hızı kullanım kolaylığı ve uygulama çalıştırma hızını etkiler
tavsiye edilen android sistemlilerdir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2016 10:41 
Kullanıcı avatarı

akif06eren yazdı:
sağnak yazdı:
Merhaba arkadaşlar,

Şimdiden teşekkürler.

cızırtı nedeni genelde müzik sisteminin hoparlör ve enerji bağlantılarındaki gevşeklikten temassızlıktan olur.
radyo çekmemesinin nedeni yine anten girişi temassızılığı anten kablosundaki kopukluk ve anten bağlantı hatalarından olur. ayrıca yine müzik sisteminin adiliğinden dolayı radyo çekim gücü zayıf olabilir.
diğer taraftan hoparlörler patlamış bozulmuş olabilir.

müzik sistemlerinde ne ka köfte o ka ekmek hesabı ne kadar çok pahalı o kadar çok kalite demektir
bir cihazda kalite demek ses kalitesi ve radyo çekim kalitesi demektir. muhtemel ucuz sistemlerin radyo çekim kalitesi çok düşük olacaktır. ve aynı zamanda ses gücü ve kalitesi de düşük olacaktır. birde dayanıklılık da daha az olacaktır.

İlginiz için teşekkür ederim,aracımda şu an orjinal teyp var,dediğiniz gibi bağlantılarını bi kontrol ettireyim,bağlantılardan değil teypden kaynaklı bi sorun çıkarsada en iyisi bi android multimedia alıp taktırmak gibi görünüyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2016 12:58 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
sağnak yazdı:
Merhaba arkadaşlar,

Şimdiden teşekkürler.

Aynı sorunu kış ayında bende lancer da yaşamıştım. Radyo da sorun yoktu fakat CD taktığımda aynı sizinki gibi ses kısık ve cızırtılı geliyordu. Bu sanırım lancerlarda kronik daha önce forumda paylaşmıştım. Çözümü kolay birşeyi sökmeden sabırlı olarak bir süre dediklerimi deneyin ben kademe kademe iyileşme gördüm.

Öncelikle CD çalar uzun süre kullanılmadı ise bazı noktalarında oksitlenme oluyor sanırım. Neme bağlıda olabilir. CD çaları kullandıkça cızırtının azaldığını ve sesin zaman zaman arttığını keşfetmiştim. Sonra 1-2 hafta aracı kullanırken sesi kısarak CD çaları araçta olduğum sürece çalıştırdım. Sıcak havayı üst kanallardan aracın içine verdirdim. Bir süre sonra tamamen ses düzeldi...

CD çalar kullanıldıkça bu cızırtı v.s. kayboluyor kısaca. Deneyip yorumlarınızı almak isterim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2016 13:19 
Kullanıcı avatarı

AnakinSkyWalker yazdı:
sağnak yazdı:
Merhaba arkadaşlar,

Şimdiden teşekkürler.

Aynı sorunu kış ayında bende lancer da yaşamıştım. Radyo da sorun yoktu fakat CD taktığımda aynı sizinki gibi ses kısık ve cızırtılı geliyordu. Bu sanırım lancerlarda kronik daha önce forumda paylaşmıştım. Çözümü kolay birşeyi sökmeden sabırlı olarak bir süre dediklerimi deneyin ben kademe kademe iyileşme gördüm.

Öncelikle CD çalar uzun süre kullanılmadı ise bazı noktalarında oksitlenme oluyor sanırım. Neme bağlıda olabilir. CD çaları kullandıkça cızırtının azaldığını ve sesin zaman zaman arttığını keşfetmiştim. Sonra 1-2 hafta aracı kullanırken sesi kısarak CD çaları araçta olduğum sürece çalıştırdım. Sıcak havayı üst kanallardan aracın içine verdirdim. Bir süre sonra tamamen ses düzeldi...

CD çalar kullanıldıkça bu cızırtı v.s. kayboluyor kısaca. Deneyip yorumlarınızı almak isterim...

Valla iyi oldu bunu söylemeniz,ilk işim denemek olacak,sonucu buradan paylaşacağım
Teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2016 14:48 
Kullanıcı avatarı

Radyo da cizirti yapıyor deyince aklıma gelmedi
Cd okuma lensi kirlenmiş olabilir onun için lens temizleme cd si kullanabilirsiniz

http://m.n11.com/cd-rom-dvd-rom-lens-te ... lsrc=aw.ds

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2016 14:55 
Kullanıcı avatarı

Yalnız bu hava olayı lensi değilde daha çok muzik sisteminin bağlantılarını etkilemiştir radyo dan cizirti gelme nedeni de odur daha çabuk çözüm için bence bağlantı soketerini söküp kontak temizleyici sprey ile temizleyip yeniden takmak daha iyi olur

http://m.n11.com/kontak-temizleyici-250 ... lsrc=aw.ds

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2016 15:04 
Kullanıcı avatarı

İlan Açıklaması

STAC PLASTIC ITALY ?

Stac ürünleri İTALYAda üretilmektedir.
Nerelerde Kullanırım ?

Her türlü Elektronik ve elektrikli hassas devrelerin temizliğinde kullanılır.
Temizlenen yüzeylere su, nem ve korozyon temas edecekse Q-16 Drive Out Plus ile koruma altına alınması tavsiye edilir.
Tozlu kontaktörlerin ve elektrik panolarındaki diğer ekipmanların temizliğinde kullanılır.
Su ve nem bulaşan elektrikve elektronik akşamların temizliğinde kullanılır.
Klemens bağlantıların veküçük hacimli şalterlerin temizliğinde kullanılır.
Elektronik kartlarda lehimleme öncesi ve sonrası yüzey temizliğinde kullanılır.
Kumanda panolarında şalter ve butonlarının yağ ve kirinin temizliğinde kullanılır.
Bilgisayar ana kartları, soğutucu fanları, klavyeleri gibi özel noktaların temizliğinde kullanılır.
Araçların elektronik beyinlerinde oluşan nem tabakasının temizliğinde kullanılır.
Ofis içinde kullanılan elektronikeşyaların temizliğinde ve bakımlarında kullanılır.
Lazer ve optik okuyucuların yüzey temizliğinde kullanılır.
Kartlarda, siviçlerde, butonlarda ve diğer noktalarda enerji altında yapılacak temizlik işlemlerinde güvenle kullanılır.

Ürün Özellikleri :

Kokusuzdur
Kısa sürede uçar
Boyaya zarar vermez
Yoğunluğu sudan düşüktür
Yüzeyde kalıntı bırakmaz
Kullanım alanı çok geniştir
Vernik, kauçuğa zarar vermez
Zararlı katkılar ihtiva etmez
Çok ekonomiktir, az kullanılır
Yağ ve gresi kolayca parçalar
Metal yüzeylerde korozif değildir
Nemi süratle yüzeyden uzaklaştırır
Her türlü hassas sistemde kullanılır
Kullanımı kolaydır, zaman kazandırır
Kapalı ve dar alanlarda rahatça kullanılır
500 ml

Nasıl Kullanırım ?

Temizlenecek yüzeye 20 cm uzaktan yeterince sıkılır ve kirin akması sağlanır.
Gerekiyorsa işlem sonrasında temizlenen yüzeye hava tutularakistenmeyen artıklar yüzeyden uzaklaştırılır
Enerji altında kullanımda akımı keserek kendinizi emniyete alın.
Açık aleve, kızgın yüzeylere ve arklanma olan yüzeylere sıkmayın.

Ayrıca aracınızda başka oksitlenmis yada kirlenmiş yerleri de bu sprey ile temizlenebilir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2016 22:43 
Kullanıcı avatarı

tekrar merhaba,SkyWalker in tavsiyeleriyle bugüne kadar çalıştırıp deniyorum ama herhangi bi gelişme olmadı,hala cd deyken ses çok kısık cızırtılı ve koparak geliyor.akif06eren in dediği ürünü alıp kullanmak kaldı sadece ama o teybi nasıl sökebileceğim hakkında hiçbir fikrim yok,o soketleri çıkarana kadar aracın estetiğine zarar vermem inşallah,öneriniz varmı veya kolay bi yolu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2016 22:57 
Kullanıcı avatarı

Teyibi sokmeden önce bir temizleme CD ile temizleyerek bir deneyin temizleme CD si bilgisayar sarf malzemesi satan yerlerde olur

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2016 23:01 
Kullanıcı avatarı

akif06eren yazdı:
Teyibi sokmeden önce bir temizleme CD ile temizleyerek bir deneyin temizleme CD si bilgisayar sarf malzemesi satan yerlerde olur

Yarın da onu deneyeyim,yine olumlu sonuç alamazsam teybi nasıl çıkarabilirim öneriniz varmı?benmi yapayım yoksa elektrikciyemi gideyim,gerçi bulunduğum yerdeki oto elektrik işi yapanlar meslek hayatı boyunca kaç tane lancer teybi sökmüştür ondanda emin değilim.
Ayrıca ilginiz için çok teşekkür ederim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2016 23:17 
Kullanıcı avatarı

Bence siz sokmeyin
Onlar lancer teybi sokmeseler bile teyp nasıl sokulur bilirler elektrikçi derken oto elektrikçi si yada oto müzik sistem aksesuarciari soker

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2016 23:21 
Kullanıcı avatarı

Öyle yapayım en iyisi,sonucu tekrar paylaşıcam ,teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2016 22:31 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Üzüldüm işe yaramadığına. Belki biraz daha zamana ihtiyaç vardır :) sökme işi çok zor değil. Youtube da videolar da vardı teybin sökülmesiyle ilgili ordanda yardım alabilirsiniz. Söküp bağlantılar yada nem varsa temizlenebilir belki...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2016 09:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Can
Araç: Lancer 1.5 Manual/2009
Meslek: Muhendis
Sagnak bir iyilesme oldu mu ayni sorun benim aracimdada var suanda, lancer 09.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2017 18:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: yusuf
Araç: Mitsubishi Colt 2005
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: B(+)
Merhaba, benzer bi sorunla bende karşılaştım uzun zamandır çözüm arıyorum. Aracı ilk aldığım zamanlar radyoda ve cd çalarda sorun yoktu. 2-3 ay sonra önce taktığım cd yi okumamaya başladı. Daha sonra radyo gitti. Akü değiştirdikten sonra sıfırlandı diye düşündüm ama yine çözülmedi. Bi süredir radyo kendi kendine açılıp kanal aramaya çalıyor, bulamayınca kapanıyor vs. Bi tanıdığıma gösterdim teypten anlar, bi kod olması lazım falan dedi ama sonradan mitsubishi de öyle bi kod kullanılmadığını öğrendik-yanlışsam düzeltin- son çare hoparlör bağlantısını kesip yeni teyp ile işimizi görmek olacak gibi duruyor. Önerisi olan varsa dinlerim. Teyp önerisi de olabilir. Teşekkürler

Aracım 2005 colt 1.3 inform.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: