Zaman: 28 Mar 2024 14:41

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2011 11:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Burak
Araç: Lancer Sportback
Meslek: Jeofizik Mühendisi
Kan grubu: BRh+
Aracına taktırmayı düşünenler için umarım yardımcı bir kaynak olur
Önce bir kaç resim koyalım

Müzik Çalar
Resim

Navigasyon
Resim

Tv
Resim

Film ve Video
Resim

Geri Görüş
Resim

Ve Windows Masaüstü
Resim

Öncelikle merak ettiğinizi sandığım ve benim en çok araştırdığım hususlara değineyim

-Ekranın duruşu değişmiş.İlk serilerde cama doğru bir açıyla dururken bu yeni seride cihaz daha dik ve biraz içeride duruyor.Sanırım güneşten etkilendiği için şikayet aldı ve değiştirdiler.
-Navigasyon olarak dont panic diye sanırım kendi yazılımları var ama gerek harita güncelliği olsun gerek kullanılabilirlik olsun güzel seviyede.
-Gps bir kaç saniyede bağlantıyı kuruyor gerçekten hızlı.İşlemci ve performans olarak müthiş diyemem ama yine iyi,tünel çıkışlarında vs hemen sizi buluyor.
-Navi haritalarının da yüklü oldugu 4gb micro sd içinden çıktı bu karta isterseniz mp3,video vs de atabilirsiniz.Ayrıca torpidoda 2 adet usb ve 1 ipod,iphone,ipad baglantı kablosu hazır bekliyor.Ben filmleri ve videoları atmak icin kipadan 8gblık bir flash bellek aldım müzikleri ise sd karta kopyaladım aracı çalıştırınca direk sd kartı okuyup müzik çalmaya başlıyor son kaldığınız yerden.Usb girişine 160 gb 2.5'' hdd taktım gayet güzel çalışmıştı ama torpidoda yer sıkıntısı yapıyor o yüzden flash bellek en güzel çözüm az yer kaplıyor.
-Tv her yerden iyi çekmiyor ama yakaladığınızda kalite tatminkar.
-Video oynatması güzel,bazı avileri açmıyor sebebini anlayamadım ama ben mp4 e cevirip atıyorum o zaman %100 açıyor.
-Geri görüşü güzel iş görüyor mesafe gösteren park sensörü ile iyi bir ikili oldular.
-Bt araç kiti mevcut büyük kolaylık anlatmama gerek yok sanırım.
-Dvd oynatıcı standart.Her türlü okuyor müzik,film farketmez.
-Ipod,iphone,ipad bağlantısı iyi çalışıyor,bağlayıp direk ekrandan cihazınızı kontrol edebilirsiniz müzik çalar olarak.Ben ipadimle denedim uyumlu.
-Direksiyon kumandası ile %100 uyumlu.
-İçinde windows ce çalışıyor bildiğiniz masaüstü falan var.Baya bir kişiselleştirmek mümkün açılış logosu,duvarkağıdı,menü temaları vs ama daha kurcalamaya vaktim olmadı.
-Windows olduğu için kullanımda kolaylıklar var kopyalama,arama vs özellikleri kolaylastırıyor.
-Can alıcı noktayı ise yine vakitsizlikten malum yıl sonu araştıramadım pek ama cihaz internete bağlanabilir.Usblerden birine vınn gibi birsey yada wifi adaptoru takılıp tanıtılarak internete girer diyorlar.Mitsubishi değil ama insigniasına cyclone taktırmıs bir vatandas yapmıs bunu resimleri vardı insigiateam forumda.
-Montajda kesinlikle kesme,biçme,araca zarar verme vs yok sadece sizin cd çaları ve cerceveyi cıkarıp bunu takıyorlar ve bağlantılar soketler zaten uyumlu.Tabi ki tavsiyem serviste aracı tanıyan kişilere taktırmanız.
-Fiyat 2500TL diyen Balıkesir servisimize inat ben Eyüp Mar'da 1900TL ve kredi kartına 7 taksit olarak yaptırdım.Dısarıda 1600-1700 civarı diyenler oluyor ama dısarıda taktırdıktan sonra garanti muhabbetleri ne olur bilemem 200-300 lira icin riske değmez yarın bir gün sorun olduğunda arayıp çatır çatır konusabileceğiniz bir muhatap bulmak önemli bence.

İlk etapta aklıma gelenler bunlar.Benim araç lancer sportback ama asx e takılan da çerçevesi hariç aynı özelliklerde ki cihaz o yüzden aklınıza takılan soruları sorun ben de elimden geldiğince cevaplarım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2011 20:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: akın
Araç: asx
Meslek: TSK
hayırlı olsun güle güle kullanın..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2011 20:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
güzel paylaşım olmuş teşekkürler.bende samsundaki serviste sordum 1950 fiyat verdiler geri görüş yok üstelik eski tip yatık olandandı.taksit felanda yok.belki bastırsam senin fiyata kamerada dahil takarlardı ama içime sinmedi sanırım takma işinide dışardan birine yaptırıyolar.yakın zamanda bi istanbul yapma durumum var o zaman ilgileneceğim artık.regi nin sitesinde samsunda nerede bulurum yazmıyor mail attım dönmedilerde.
-ürün gayet güzel görünüyor eğiminide iyi ayarlamışlar.ancak torpidoyla girinti çıkıntı açısından bi uyumsuzluk var gibi geldi.(sağ üst köşe tarafı)
görüntüler fotoda bile net.windovs masa üstüde enteresan.
sormak istediklerimde var tabi
1-geri görüş kamerasında açı tam olarak nereye kadar.mesela benim tamponun sol arka tam köşesini görmem gerekiyor garajdan çıkarken orası sıkıntılı benim için
2-usb ıpod kablolarının hepsi torpidoda mı.yani zaten hazırda küllüğün orda ıpod bağlantı girişleri var oraya bağlama yapılamıyormu.
3-yine usb için torpidoda yer var aslında sol üst köşede bir boşluk(1.8 yeni versiyonlarda orada usb girişi var)usb kablosu oraya yapılabilir miydi?torpidonun içinde öle kablolar olmasını önlemek için diyorum herşey yerli yerinde olsa
4-tv yada filmi seyir halindeykende izleyebiliyormusun.tv için ayrı anten gerekiyormu gerekiyorsa nereye takılıyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2011 20:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ejder
Araç: lancer 2011
Meslek: Kaptan
Kan grubu: Brh+
cylone iyi zaten klasik olan iç dizaynı dahada klasikleştirmiş gibi.ama şu haliyle fabrika çıkışından daha orjinal duruyor.geçen yükseliş otoda fly audio gördüm servis 2000 tl ye takıyodu geri görüş kamerası dahil.o daha bi spor tipte çerçevenin üst kısmında gri renkli hafif parlak bir ek var.bi kıyıp taktıramadım şundan. e-bay da 300 usd ama ona da güven olmuyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2011 00:22 
Kullanıcı avatarı

precious yazdı:
güzel paylaşım olmuş teşekkürler.bende samsundaki serviste sordum 1950 fiyat verdiler geri görüş yok üstelik eski tip yatık olandandı.taksit felanda yok.belki bastırsam senin fiyata kamerada dahil takarlardı ama içime sinmedi sanırım takma işinide dışardan birine yaptırıyolar.yakın zamanda bi istanbul yapma durumum var o zaman ilgileneceğim artık.regi nin sitesinde samsunda nerede bulurum yazmıyor mail attım dönmedilerde.
-ürün gayet güzel görünüyor eğiminide iyi ayarlamışlar.ancak torpidoyla girinti çıkıntı açısından bi uyumsuzluk var gibi geldi.(sağ üst köşe tarafı)
görüntüler fotoda bile net.windovs masa üstüde enteresan.
sormak istediklerimde var tabi
1-geri görüş kamerasında açı tam olarak nereye kadar.mesela benim tamponun sol arka tam köşesini görmem gerekiyor garajdan çıkarken orası sıkıntılı benim için
2-usb ıpod kablolarının hepsi torpidoda mı.yani zaten hazırda küllüğün orda ıpod bağlantı girişleri var oraya bağlama yapılamıyormu.
3-yine usb için torpidoda yer var aslında sol üst köşede bir boşluk(1.8 yeni versiyonlarda orada usb girişi var)usb kablosu oraya yapılabilir miydi?torpidonun içinde öle kablolar olmasını önlemek için diyorum herşey yerli yerinde olsa
4-tv yada filmi seyir halindeykende izleyebiliyormusun.tv için ayrı anten gerekiyormu gerekiyorsa nereye takılıyor

1-hocam benim sportback oldugundan plakalık üstte kalıyor sizin sedansa bilemiyorum ama bir sekilde istediginiz açı ayarlanır mesela benim ki ilk taktıklarında cok yere bakıyordu sonradan açısını düzelttik şimdi güzel...deneyerek kendinize göre ayarlarsınız montaj sırasında.
2-evet torpidoya çekiliyor ama bunu da istediğiniz yere alabilirsiniz bence montaj sırasında
3-oraya yapılabilir mi bilmiyorum ama bende zaten öyle bir yer yok torpidoda
4-film izleyebilirsin seyir halinde de fakat tv her zaman iyi çekmiyor açık alanda daha iyi çekiyor...tvnin anteni zaten ön cama yapıstırılıyor ufak bisey

en guzeli istanbulda hallettirmek zaten cyclone'un kendi elemanları gelip yapıyor montajı.montaj sırasında dediğim şeyleri kafanıza göre nasıl istiyorsanız yaptırabilirsiniz kamera ve usb olayını

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2011 01:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: koray
Araç: colt amt 2009 yeni kasa
Meslek: turizmci
ürün gayet başarılı olarak gözüküyor umarım kullanım açısından da rahattır. güle güle arızasız kazasız belasız kullanın...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2011 03:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
sedan la sportback ön göğüs farklımı ki.sedanda klima kontrol düğmelerinin altındaki boşluk kısımda ıpod girişleri mevcut sportbackte yok mu.gerçi belkide kol dayamanın içindedir bilemiyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2011 03:33 
Kullanıcı avatarı

ipod degil aux girisi var orada bizde

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2012 22:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: okan esin
Araç: asx
Meslek: yönetici
güzel aletmiş..bende araştırıyorum .geçen bir forumda radyosu bozuk diye okumuştum..kullananlar lütfen paylaşsın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2012 23:17 
Kullanıcı avatarı

radyoda sorun yok eskilerinde varmış sanırım bu modelde düzeltilmiş

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2012 00:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: erkan
Araç: Mitsubishi ASX
Meslek: kamu
artık windows masaüstü kalmadı ve radyo da hiçbir sıkıntı yok

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2012 00:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ejder
Araç: lancer 2011
Meslek: Kaptan
Kan grubu: Brh+
Bugün Eyüpmar ile konuştum 3 farklı model taktıklarını Cylone , Alphine ve bi model daha ismini unuttum söylediler.Cylone 1600 tl - Alphine 2400 tl hepsinde geri görüş montaj ücrete dahil.Andak konuştuğum kişi özellikle radyonun iyi çekmediğini vurguladı.(Alphine de bile)bende bunun üzerine diğer markalara yöneldim.Burda(Karşıyaka'da) yıllardır bu işi yapan biyer var bana Cylonu falan boşver Necvox takalım çok iyi dedi.Hatta bu doubledin e ses sistemi falan bağlamışlar iyi sonuç almışlar(bu işten pek anlamam beni yemişte olabilir) . Yakında taktırmayı düşünüyorum alphine'nin sitesinde acaip ürünler var geri görüş kameralı falan kamera 3-5 farklı açı gösterebiliyor(panaromik,tampon ucu,tampon köşeleri vs vs.sitede videosu mevcut) . Acaba o cihazları lenco ya uydurabilirmiyiz ? Direksiyondan kumanda falan çalışır mı ?? bu soruların cevabı ve daha fazlası yarın bu başlık altındaa.. :))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2012 16:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: çağdaş
Araç: lancer 1,6 invite (nav)
Meslek: gümüşcü
Kan grubu: arh+
bende var cyclone daha 1 hafta oldu kullanalı ama gayet yetenekli sadece telefonları kaydetmek sorun :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2012 17:29 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Teyp çıkınca ön göğüs plastiği komplemi değişiyor acaba?
Çünkü sadece ekranın girip çıkacağı yer yok gibi duruyor...

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: