Zaman: 28 Mar 2024 22:33

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2012 03:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seyhan
Araç: Colt 1.5 instyle AMT
Meslek: Elektronik Teknikeri
Kan grubu: 0rh-
Arkadaşlar biliyorsunuzki eski kasa coltlarımızın yol bilgisayar kontrol düğmesi teybin üzerindeydi.
Ben orj. teybin ses kalitesinden memnun değildim ve ileriye dönük bir alt yapı için ana üniteyi değiştirmek istiyordum.
Araştırmalarım sonucu aşağıdaki uygulamayı buldum ve yaptım teybi değiştirdim teybin altındaki göze bir switch taktım
yol bilgisayarını burdan kontrol ettim. Aşağıdaki foto ve videolarda yaptığım işlemleri daha iyi anlıyacaksınız..
Bu fikri komşumuz yunanlıların forum sitesinden buldum http://www.coltclub.gr/index.php?showtopic=5589 üyelik istiyor site.

1-Teybin içini açıp kartı gövdeden ayırıyoruz. Ön panelde disp tuşunun switchine iki kablo lehimleyip istediğimiz yere uzatacağımız bir buton takıyoruz.
Resim

2-Kartı güzelce paketliyoruz yalıtım için.
Resim
Resim

3-Klima kontrol düğmelerinin arkasında boşluk var kartı oraya koydum. Soketleri bağladım kontrol butonunu teybin altındaki göze monte ettim videoda.
Resim
Resim

youtube'a video yükleyince donmalar ve 10-15 sn eksilmeler oldu videolarda anşamadım.

Teybin çerçevesinden de alıp takıcam bi ara. Bu işlem bu kadar arkadaşlar..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2012 09:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Demir
Araç: Yok
Meslek: Memur
Adres ver adres :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2012 09:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fırat Ilgazlı
Araç: Colt 1.3 elegance amt Hematit gri
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: Arh-
güzel olmuş eline sağlık hatta direksiyonun yakınına biryerlere uzatılabilirmi acaba diye düşündüm :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2012 10:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Gerçekten güzel bir çalışma. Elinize sağlık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2012 18:57 
Kullanıcı avatarı

@opeth sağol güzel iş oldu evet :) adminim bu youtube videoları tam ekran niye olmuyor bizim sitede.

@aLeN y.bosna radar/ist :)

@firatilgazli sağol dostum buton istenilen yere takılabilinir. ama sonradan takılan orj. olmayan bir parçanın ortalıkta pekde gözükmesini istemedim açıkça. böylede elimin altında.

@souldemon teşekkürler :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 13:10 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Mitsubishi Colt 2005 1.3 Instyle
Meslek: Filolog
Eline sağlık. güzel olmuş. Ben de yapacak olursam teknik desteği kimden alacağımı biliyorum artık ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2012 13:38 
Kullanıcı avatarı

extrabonus yazdı:
Eline sağlık. güzel olmuş. Ben de yapacak olursam teknik desteği kimden alacağımı biliyorum artık ;)

teşekkürler..

tabiki herzaman yardımcı olmaya hazırım :good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2013 00:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Biraz geç gördüm konuyu. Başarılı bir çalışma...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2013 01:58 
Kullanıcı avatarı

hero4262321 yazdı:
Biraz geç gördüm konuyu. Başarılı bir çalışma...

teşekkür ederim :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2013 09:12 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
Hem çalışmayı, hem tercihin Alpine olmasını tebrik ederim Seyhancığım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2013 00:01 
Kullanıcı avatarı

Aliciğim çok teşekkürler. seviyorum coltuma birşeler yapıp uğraşmayı. geçendede elimde 1 çift ts-e 1670 vardı arka kapılara takim dedim kapı döşemesini söktüm aga naylondan başka yalıtım yok :) kolonun birini taktım ama sesi bi duysan peynir tenekesinde çalıo sanki kolon :)
biraz bitüself bulup döşedim kapının iç ve dış sacına ses düzeldi ama ne bilim pek hoşuma gitmedi zaman bulamadım fazla uğraşmaya.
şimdi tavsiye bekler bu arkadaş :) ön kapılara senin ve vedatın bildiği dsk 165 mi jbl gto6508c mi iyi olur mediamarktta ikiside 150 tl. bunlardan birini alıcam amfide 2. el 100 tl lik marka bişe bakıcam.
alpine gelince eskiden beri sempatim var bu typlere ama usb si falan yok birde radyodan bi tat alamadım çok parazit var nedendir anlamadım alpinenin mi radyosu ayıf coltunmu anten te.isatında sıkıntı var anlamadım bakmak lazım bi ara.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2013 09:58 

seyo yazdı:
Aliciğim çok teşekkürler. seviyorum coltuma birşeler yapıp uğraşmayı. geçendede elimde 1 çift ts-e 1670 vardı arka kapılara takim dedim kapı döşemesini söktüm aga naylondan başka yalıtım yok :) kolonun birini taktım ama sesi bi duysan peynir tenekesinde çalıo sanki kolon :)
biraz bitüself bulup döşedim kapının iç ve dış sacına ses düzeldi ama ne bilim pek hoşuma gitmedi zaman bulamadım fazla uğraşmaya.
şimdi tavsiye bekler bu arkadaş :) ön kapılara senin ve vedatın bildiği dsk 165 mi jbl gto6508c mi iyi olur mediamarktta ikiside 150 tl. bunlardan birini alıcam amfide 2. el 100 tl lik marka bişe bakıcam.
alpine gelince eskiden beri sempatim var bu typlere ama usb si falan yok birde radyodan bi tat alamadım çok parazit var nedendir anlamadım alpinenin mi radyosu ayıf coltunmu anten te.isatında sıkıntı var anlamadım bakmak lazım bi ara.

Midleri DSK165 al kesinlikle, sesi gto6508 ile kıyaslanamaz. DSK165 Satürn' de 129 TL, bilgin olsun.

Amfi alma, DSK165 amfi ile iyi çalmıyor. Direkt teybin ön çıkışlarına bağla, tizleri çıtır çıtır midleri pıtır pıtır çalmaya başlar.

Alpine' nin tuner katı çok iyidir. Muhtemelen anten tesisatında birşey var. Ölçü aletiyle ölçtün mü? değer kaç çıkıyor bi bakıver bakalım.

Ayrıca TS-E 1670 çok canlı çalar. Kapıya özel ihtimam göster, güzelce bi yalıtım yap sesi seni çok memnun eder. Biraz ince çalar biraz zevk meselesi. Logosu yeni mi eski mi peki? Yeni logo olan iyi çalmaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2013 11:00 
Kullanıcı avatarı

dsk ların fiyatı iyimiş bi ara gidim b.paşa satürne gerçi mmaket ile satürn ün fiyatları aynıydı ama indirimmi geldi acaba.
mmarkette dsk lara bakarken dsk 135 in kutusunun dsk 165 ten daha büyük olduğunu farkettim ne iş anlamadım kutuda da madein prc yazıyor çakma değillerdir heralde.
teyple sürersem dsk ları crossoverleri bağlamamam lazım o zaman. antene gelince anten sağlam ölçtümde tesisatı ölçmedim bugün teybi söküpte bi ölçim. ama eski orj. teybin radyosuda zayıfta rdyo kanallarında wait yazıyordu ara sıra frekansı tam çekmediği için. kabloda bi sıkıntı olabilir. kapılara bitüself yapmıştım birde thermaflexin süngerleri ar ondan döşim bari.
ts-e 1670 lerin logoso eski lerden. sorun yok onlarda oricin :) ama kapakları yok bas vurdukça zamanla körüklerde açılma olurmu diye düşünüyorum. kapaklar körüğün yapışıkolduğu yere baskı uyguluyor ya.
vedat aracın orj. kolonları çok zayıf ya taktığım pioneer lerin 3 te 2 ebadında. ses düşükken güzel çalabilir ama ayar iyi olunca.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2013 12:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: musa
Araç: 2006 Mitsubishi Colt CZ3 1.3 AMT
Meslek: yönetici
Kan grubu: Arh+
hocam çok bşarılı bir çalışma eline sağlık.. aynı durumu bende düşünüyorum üniteyi duble yapmak istiyorum fakat yol bilgisayarı tuşundan dolayı yapamıyorum.. öncelikle şunu sorayım anladığım kadarıyla orjial ünitenin ana kart ve tuş takımını paketleyip içeri yerleştiriyoruz tamam da orjinal ünitenin bağlantı kablolarını takınca sonrada takılan cihazı nasıl bağlıyoruz ?? paralel kablo ile ikisinide mi bağladın ?? birde biraz zor gibi oto elektrikçi uğraşmaz bununla bende becerebilirmiyim bilmiyorum yapalım derken içine ederim filan

Bagaj Tampon Arası Şerit Led
Arka Cam- Fitillere İzolasyon
Aydınlatmalara Beyaz Led
Amerikan Park Modül
Açık Hava Filitresi
Kaliper Boyama
Stop Karartma
Logo Kaplama
Park Sensör
Ses Sistemi
Eibach Yay
Czt Spoiler
Cam Filmi
Xenon

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2013 12:56 

_opeth yazdı:
seyo yazdı:
dsk ların fiyatı iyimiş bi ara gidim b.paşa satürne gerçi mmaket ile satürn ün fiyatları aynıydı ama indirimmi geldi acaba.
mmarkette dsk lara bakarken dsk 135 in kutusunun dsk 165 ten daha büyük olduğunu farkettim ne iş anlamadım kutuda da madein prc yazıyor çakma değillerdir heralde.
teyple sürersem dsk ları crossoverleri bağlamamam lazım o zaman. antene gelince anten sağlam ölçtümde tesisatı ölçmedim bugün teybi söküpte bi ölçim. ama eski orj. teybin radyosuda zayıfta rdyo kanallarında wait yazıyordu ara sıra frekansı tam çekmediği için. kabloda bi sıkıntı olabilir. kapılara bitüself yapmıştım birde thermaflexin süngerleri ar ondan döşim bari.
ts-e 1670 lerin logoso eski lerden. sorun yok onlarda oricin :) ama kapakları yok bas vurdukça zamanla körüklerde açılma olurmu diye düşünüyorum. kapaklar körüğün yapışıkolduğu yere baskı uyguluyor ya.
vedat aracın orj. kolonları çok zayıf ya taktığım pioneer lerin 3 te 2 ebadında. ses düşükken güzel çalabilir ama ayar iyi olunca.

coltun kötüydü zaten ben lancer için dedim :)

Çok söyledim. Lancerin midleri kağıt, çok iyi çalıyor. Tizleri ise görünüşte bi halta benzemiyor fakat tane tane çalıyor. Tekrar 1.5 veya 1.6 Lancer alacak olsam teybi double yapar yoluma bakarım.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2013 00:26 
Kullanıcı avatarı

oz_musa yazdı:
hocam çok bşarılı bir çalışma eline sağlık.. aynı durumu bende düşünüyorum üniteyi duble yapmak istiyorum fakat yol bilgisayarı tuşundan dolayı yapamıyorum.. öncelikle şunu sorayım anladığım kadarıyla orjial ünitenin ana kart ve tuş takımını paketleyip içeri yerleştiriyoruz tamam da orjinal ünitenin bağlantı kablolarını takınca sonrada takılan cihazı nasıl bağlıyoruz ?? paralel kablo ile ikisinide mi bağladın ?? birde biraz zor gibi oto elektrikçi uğraşmaz bununla bende becerebilirmiyim bilmiyorum yapalım derken içine ederim filan

şimdi kardeşim elin böyle işlere yatkın değil ve tecrüben yoksa yapman çok zor.
bağlantılara gelince aracın orj. teybe giren soketler takılı kalıyor. hoporlör kabloları orj. soketten kesilip bağlıyacağın teybin hoporlör çıkışlarına bağlanıyor. + - 12v ve kontaktan gelen 12v aracın orj. soketinden paralel alınıyor. ha birde eski teybin kartı metal kasadan çıktığı için kartın bazı yerleri şasi istiyor onlarada eksi vererek çalıştırıyorsun. tekrar dediğim gibi elektrik-elektronik tecrüben yoksa işin zor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2013 09:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: musa
Araç: 2006 Mitsubishi Colt CZ3 1.3 AMT
Meslek: yönetici
Kan grubu: Arh+
seyo yazdı:
oz_musa yazdı:

şimdi kardeşim elin böyle işlere yatkın değil ve tecrüben yoksa yapman çok zor.
bağlantılara gelince aracın orj. teybe giren soketler takılı kalıyor. hoporlör kabloları orj. soketten kesilip bağlıyacağın teybin hoporlör çıkışlarına bağlanıyor. + - 12v ve kontaktan gelen 12v aracın orj. soketinden paralel alınıyor. ha birde eski teybin kartı metal kasadan çıktığı için kartın bazı yerleri şasi istiyor onlarada eksi vererek çalıştırıyorsun. tekrar dediğim gibi elektrik-elektronik tecrüben yoksa işin zor :)

puffff :crazy:
olmaz o iş beceremem

Bagaj Tampon Arası Şerit Led
Arka Cam- Fitillere İzolasyon
Aydınlatmalara Beyaz Led
Amerikan Park Modül
Açık Hava Filitresi
Kaliper Boyama
Stop Karartma
Logo Kaplama
Park Sensör
Ses Sistemi
Eibach Yay
Czt Spoiler
Cam Filmi
Xenon

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2013 22:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bart
Araç: cz3
Meslek: student
Hi. Im looking for solution of this problem many times. Please tell me, there is only one cable to connect (this white) to turn on this integrated circuit from radio?. I have now new radio sony, and damm....I sell original radio aff :(. If i understand this white cable is from video (multi audio and gps system)? Man this solution is so simple and brilliant :D .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2013 22:20 
Kullanıcı avatarı

Is there only one cable to connect? This white i mean? And one more _opeth can you explain how you stick a lens to socket. What type of glue you use? And how it's now? Any problems with headlight? :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2013 00:46 
Kullanıcı avatarı

Ok. But how connect second radio? Resim To use disp button I need to connect this two cables. This black is needed to second radio. How you connect your new stereo?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: