Zaman: 28 Mar 2024 16:04

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Araç Teybi Hakkında
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2013 20:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: gökşin
Araç: mitsubishi lancer
Meslek: emekli
Merhaba,
aracıma yeni bir teyp almak istiyorum, lakin elektrikçilere ve hatta sürekli gittiğim servise de sorduğumda, orijinalinin yerini tutmayacağını, elektrik aksamına gereksiz bir değişiklik olacağını söylediler. ben de ikilemde kaldım, hoparlör değişimi falan yapmayacağım. siz ne dersiniz bu konu hakkında, bir de panelde orta kısmı çıkarıp geniş bir multimedia player düşüncem vardı, o nasıl olur dersiniz?
selamlar.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Araç Teybi Hakkında
MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013 12:39 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
ohtararan yazdı:
Merhaba,
aracıma yeni bir teyp almak istiyorum, lakin elektrikçilere ve hatta sürekli gittiğim servise de sorduğumda, orijinalinin yerini tutmayacağını, elektrik aksamına gereksiz bir değişiklik olacağını söylediler. ben de ikilemde kaldım, hoparlör değişimi falan yapmayacağım. siz ne dersiniz bu konu hakkında, bir de panelde orta kısmı çıkarıp geniş bir multimedia player düşüncem vardı, o nasıl olur dersiniz?
selamlar.

Yetkili servis ve oto elektrikçiler hakim olmadıkları konuda yorum yapmışlar.

Oto hi-fi denilen devasa bir sektör var.

Profilden gördüğüm kadarıyla 2004-2007 kasa Lancer aracınız var. Aracınızın hoparlörleri oldukça akustiktir. Yalnızca bir takım (2 adet tweeter (tiz ses veren mini hoparlör) ihtiyacınız olur hoparlör manasında. İlave olarak kalite müzik için teybi değiştirmeniz şarttır.

Aracınızın elektrik aksamında (yalnızca teyp değişimi yapılacaksa) herhangi bir değişiklik, ekleme yada çıkarma olmayacak. Yalnızca eski teyp çıkıp onun bağlantısına yeni teyp takılacak.

Bütçenizi ve beklentilerinizi yazabilirseniz, teyp tavsiyesi verebiliriz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013 13:25 
Kullanıcı avatarı

çok teşekkür ederim ilgili cevabınız için.

aracım fotoğraftakidir. aslında evde hi-fi sistem kullanıyorum, dengeli seslere merakım yüksek. böyle güm güm ses veren kicker' lar yahut yüksek ses gibi ilgi alanlarım yok. akustik havada, zengin bir sound, yeterli ve dengeli pes ve tizler istiyorum, grado kulaklıkların sesini örnek verebilirim. hoparlörlerimiz bu konuda bahsettiğiniz üzere pek fena değil lakin teybi değiştirmek istiyorum, zira lensi de yavaş yavaş gidiyor artık.

sadelik ve konsola yakışabilirlik olarak KENWOOD KDC X 7016 L modelini beğendim. bir de alpine' in çok hoş modelleri var lakin bütçemin çok üstüne çıkacak onlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013 22:42 

Bahsettiğiniz kenwood modelini hiç dinlemedim. Fakat KDC U 7046 BTL olan modelini 1 gün aracıma takıp dinledim (2011 Lancer Sportback). Mavi tuş aydınlatması çok sırıttığı için kutusuna koyup kaldırdım. Sahibinden.com' a ilan verdim fakat pek ilgi görmedi.

Ben size Pioneer öneririm. Tabi üst serilerden olması şartıyla.

Bluetoothlu olması da avantajlı olur. Handsfree üzerinden seyir halindeyken konuşma yapabilir, cep telefonunuzdan kablosuz müzik aktarımı yapabilirsiniz.

Ben klasikçi olduğumdan dolayı 1997 model Pioneer Keh-P 9700R tavsiye ederim. Deh-P 825R de olabilir. Her iki cihaz da dahili DSP katına sahiptir.

Günümüz modellerinden tavsiye isterseniz, sonu 50 ile biten seriler fiyat olarak makuldur fakat radyo çekim güçleri iyi değildir. Deh-P 7150 iyi bir seçim olabilir.

Tweeter için Hertz DT16 alıp teyp çıkışından kendi cross-overi ile sürerseniz çok iyi çalar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013 11:07 
Kullanıcı avatarı

çok teşekkür ederim, bahsettiğiniz yeni modelin görüntüsü de sade yeterince, bir araştırayım, İstanbul' a gelince doğubanktan falan mı bakayım yoksa önerebileceğiniz uygun fiyatlı nereden alabilirim. uygulamayı da iyi yapacak biryer olursa sanırım daha iyi olur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013 13:43 

Rica ederim,

7150 modeli yeni dememe rağmen 3-4 yıl önce çıkmış model olduğundan sıfır bulmak biraz zor olabilir.

Son tespitlerime göre Deh-P 7450BT hemen hemen aynı özellikle ve ilave olarak bluetooth özelliği de var.

Modelleri internette en uygun fiyatı bulduğunuz yerden alabilirsiniz. Zaten digi-com ithalatı olmadığından hiçbirinin garantisi olmaz.

www.atateknolojicenter.com

Bu firmaya sorabilirsiniz. Sahibi Mustafa Bey, ben de bir alış veriş yaparak tanıştım. Mali Müşavir Ali yönlendirdi derseniz yardımcı olacaktır.

Montaj konusunda İstanbul' a geldiğinizde EMS sound var, o işi muhakkak orda yaptırmak lazım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013 22:47 
Kullanıcı avatarı

çok teşekkür ederim, çok değerli bilgiler verdiniz, özellikle montaja pek önem veriyorum, dediğiniz yer için istanbul' a gelmeyi bekleyeceğim.
selamlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2013 04:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: ASX 2012 1.8 DİD, İnvite, kırmızı
Meslek: Kimya
Selam arkadaslar,
Benim asx'im var ve ses konusunda uyumlu bir sound sistemi taktirmak istiyorum.
Bu isi bilen nereyi tavsiye edebilirsiniz bana.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Ynt: Araç Teybi Hakkında
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2013 09:27 

Forum olarak EMS sound' a gidiyoruz. Sitedinden yaptigi araclarin bazilarini gorebilirsiniz. Telefonda da tatmin edici bilgi verir. Mitsubishi klubunden aradiginizi soylerseniz ilgilenir.

www.emssound.com 0212 570 04 28

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2013 02:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: ASX 2012 1.8 DİD, İnvite, kırmızı
Meslek: Kimya
Tesekkürler ali bey, yaza arabayla gelince mutlaka ugrayacagim.
Saygilar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2013 01:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: sertac
Araç: lancer 2006
Meslek: tekstil
Kan grubu: b+
selamlar;
yaklaşık 2 hafta once 2006 model lancer comfort aldım tek begenmedigim tarafı orjınal teybı
bende bu teyp yerine entegre navigasyonlu ekranlı bir teyp taktırmak istiyorum, fakat orjınal teybi ve altındaki bölmeyi çıkarttığımızda arada bir çıta kalıyor, bu çıtanın olmadıgı bir çerçeve araştırdım ama bulamadım bu malzemeyi temin edebilecegim yer varmıdır yoksa aradagı bağlantı çıtasını kestireyımmı? Yardımlarınız için sımdıden tesekkurler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2013 08:42 

oceanus yazdı:
selamlar;
yaklaşık 2 hafta once 2006 model lancer comfort aldım tek begenmedigim tarafı orjınal teybı
bende bu teyp yerine entegre navigasyonlu ekranlı bir teyp taktırmak istiyorum, fakat orjınal teybi ve altındaki bölmeyi çıkarttığımızda arada bir çıta kalıyor, bu çıtanın olmadıgı bir çerçeve araştırdım ama bulamadım bu malzemeyi temin edebilecegim yer varmıdır yoksa aradagı bağlantı çıtasını kestireyımmı? Yardımlarınız için sımdıden tesekkurler

Önce kendinizi bi tanıtsaydınız, çerçeve kolay.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: