Zaman: 28 Mar 2024 12:20

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013 11:51 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Bildiğiniz gibi lancer yada colt araçlardaki müzik sistemi ile mobil telefonu bluetooth üzerinden bağlayarak müzik dinlenemiyor. Bunun ile ilgili araştırma yaparken aşağıdaki gibi bir alet olduğunu gördüm :) Alan kullanan varmı ?

Bir kaç alternatif var;

http://www.hizlial.com/u30.057.9352.0001/dark-bluetooth-v20-kablosuz-li-ion-pilli-stereo-kablosuz-ses-alicisi-dk-ac-btsr01

http://www.amazon.ca/Aluratek-AIS01F-I-Stream-DockFree-Bluetooth/dp/B006OT2WFM

http://www.vatanbilgisayar.com/Hoparlorler(Speaker)/logitech-980-000541-wireless-speaker-music-adapter-(bluetooth)/productdetails.aspx?I_ID=57768

http://www.gold.com.tr/U215829/Logilink-BT0022-Kablosuz-Bluetooth-Ses-Alicisi

En son AnakinSkyWalker tarafından 26 Şub 2013 14:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013 12:04 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
Resim

Resimden benim anladığım, Telefonumuzdaki ses dosyalarını kablosuz ağ vasıtası ile bu cihaza aktarıyoruz, bu cihazı da 3,5' jak vasıtasıyla araca bağlıyoruz.

Bu bizim işimizi görmez. Bu cihazı araca bağlamak yerine direkt telefonu bağlayabiliriz zaten.

Ben şu an için kaliteli bir tuneri olan mp3 çalar araştırıyorum. Malum bizim araçların tuneri çok zayıf ve sesi de çok mat. Fakat Aux girişine kaliteli bir kaynak bağlarsak sistem çok iyi çalıyor.

Bugün yarın imkan bulursam gidip şu cihazı alacağım,

Resim

http://www.gold.com.tr/U211646/Philips- ... MP3-Player

Mp3 kalitesinden şüphem yok. Dahili DSP ses katı ve Custom 5 band ekolayzeri var. Tek düşüncem FM kanalından dışa aktarım alabilir miyiz? Eğer alabilirsek bizim çözümümüz bu cihaz...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013 12:12 

Aslında ses dosyalarını değil orda bir yanlış anlaşılma olmasın :unknown:

Gönderdiğim cihazlar o anda telefon yada herhangi bir cihaza bluetooth aracılığı ile bağlanıyor. Kablosuz ağ ile değil. Bu şekilde mobil cihazda(mobile phone, tablet, laptop...) o anda alınan herhangi bir ses çıktısını bluetooth aracılığı ile aux'dan aracın ses sistemine aktarıyor. Dosya transferi yapılmıyor kısacası.

Ekstra güzellikleri şu, mobil den navigasyon açarsanız onuda aracın ses sismine aktarabilirsiniz. Sizi arayan kişinin sesinide aktarın. Film acarsanız onun sesinide aktarabilirsiniz. Hatta youtube'dan bir music klip açın onuda aktarın :D

Benzer bir uygulamayı citroen c4 de kullandım. Yanlız ordaki bluetooth receiver aracın kendi ses sisteminde var.

Bluetooth desteği olan yada güzel bir akıllı telefonunuz varsa mp3 çalar almanıza da gerek kalmıyor bu alet ile. Yanlış anlaşılmasın diye açıklama yapayım dedim :oops:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013 12:27 

Yanlış anlaşılma olmasın. Ben zaten mobilden açtığım bütün sesli uygulamaları Jak / RCA kablosu ile aracın Aux' una verip tüm sesleri aracın hoparlörlerinden alabiliyorum. Araya Bluetooth receivere gerek yok ki? Aradaki kablo kirliliği olmasın diye belki tercih edilebilirdi, bu cihazda da o özellikler yok gibi görünüyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013 12:32 

Büyük ihtimalle pek çok kişi zaten kabloyla bu işi hallediyor. Mesele kablo kirliliğine çözüm bulmak. Artı olarak bu müzik yada araçta eğlence olayını mobil cihazdan bağımsız kılmak. Arka koltuktaki kişide ses sistemini kontrol edebilir. Cihaz ses sistemine torpido icerisinden bağlanabilir diye düşünüyorum. Yada onun gibi bir şekilde gizlenirse oldukça pratik ve kullanışlı gözüküyor. Bahsettiğim özelliker var bu cihazlarda, aralarında marka kalite farkları var sadece...

MP3 player fonksiyonalitesi yanında saydıklarım karşılaştırın bence. İyi bir ses için ses sisteminin de çok iyi olması gerek. Sadece MP3 player yeterli değil. Tabi tercih meselesi...

Arabanın içinde min. 1m kablo ile mp3 player veya telefonu nereye koyacağını şaşırıyor insan 8) Hele birde araçta DJ rolü eşlerde ise, durum daha da vahimleşebiliyor :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013 16:47 

Lancer mid ve tizleri oldukça kaliteli, sadece kaynak problemi var. Buna rağmen aux girişinden kaliteli bir kaynakla girdiğimizde kısmen biraz düzgün ses elde edilebiliyor.

Bahsettiğiniz gibi 1m kablo ve telefonu nereye koyacağımız yerine uygun fiyata bu cihazı temin edebilirsek, aux girişinin olduğu yere sabitlenip kullanılabilir. Tabi şarj işi için illa ki tekrar kablo kalabalığı olacak.

Siz bu cihazı TR' de bulabildiniz mi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013 16:52 

Evet Türkiye'de de varmış biraz daha arştırınca buldum. Üstteki entry'imi güncelledim bu sebeple. Aşağıda linkini verdiğim şarzlı pille çalışıyor.

http://www.hizlial.com/u30.057.9352.000 ... -ac-btsr01

Çok küçük bir cihaz. Aracın elektrik sisteminden besleme alınıp torpido, ön döşeme içi yada benzeri bir yere gizlenebilse bir daha kabloya ihtiyaç kalmaz diye düşünüyorum. Kablo bağlantıları ön konsol içinden de yapılabilir sanırım. En yakın zamanda alıp deneyeceğim. Sonrası bunu gizleme işi var, kabloyu kesip 5-10 cm yapıp belki gerek bile kalmayabilir :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2013 17:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: electro
Araç: yok
Meslek: elektronik
Tesadüf buya benimde bu konu üzerine araştırmalarım vardı, yalnız ben olayı biraz daha amatör gibi gözüksede bildiğimiz bluetooth kulaklıkla çözeceğim, marka model olarakta samsungun HS3000 modelini kullanacağım eğer projeyi uygulamayı netleştirirsem.. geleneksel bluetooth cihazlarını ise tavsiye etmiyorum ben, ses kalitesinde kayıp yaşayabiliriz, samsungun bu kulaklığında, APT-X ses aktarım teknolojisi bulunuyor, yine AVRCP desteği sayesinde üzerindeki tuşlarla, cihaza dokunmadan şarkı atlatmayı, ileri sarmayı (akıllı cihaz destekliyorsa) durdurup başlatmayı sesi vs kontrol edebiliyorsunuz, cihazı direkt 3.5mm fiş kabloyla bağlamayı yeğleyen arkadaşların anlamadığı nokta bu, akıllı cihazınızla temas etmiyorsunuz, araca binip tlf nu algıladığı bikaç sn içerisinde cihaz kullanıma açık oluyor ve içerisindeki mediayı bluetooth aparattan kontrol ediyorsun, samsungda da ses işlemcisi mevcut ayrıca, sesi ciddi mana da iyileştiriyor, bass-tiz-vocal-mid hepsini birden zenginleştiriyor,

ha bide içinde radyo,ses işlemci, mp3 player, kart girişli bluetooth kulaklıklar var ama ciddi pahalı mesela,

http://www.hepsiburada.com/liste/sony-m ... w%3dlister

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2015 16:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin
Araç: 2005 COLT 1.3 AMT Instyle
Meslek: Mühendis
arkadaşlar böyle bir şey buldum.

http://www.aliexpress.com/item/Universa ... eb201560_9

aracın aux çıkışını aldıktan sonra bu aleti ona bağlarsak sanırım telefondan bluetooth ile müzik dinleyebiliriz araçta diye düşünüyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2015 17:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
emngny yazdı:
arkadaşlar böyle bir şey buldum.

http://www.aliexpress.com/item/Universa ... eb201560_9

aracın aux çıkışını aldıktan sonra bu aleti ona bağlarsak sanırım telefondan bluetooth ile müzik dinleyebiliriz araçta diye düşünüyorum.

Alternatif olarak...
Car Wireless Bluetooth 4.0 Handsfree Stereo Aux USB FM TF Music Receiver Adapter

http://www.ebay.com/itm/311452929318?_t ... EBIDX%3AIT

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2015 18:52 

Başlığı lancer aracım varken açmıştım fakat ona almak nasip olmadı. Lancer için aşağıdaki linktekini aldım 1 yıldır kullanıyorum sadece 1 kez çakmaktan şarz ettim. Dahili pili kolay kolay bitmiyor. Uzun yolda müzik ve telefon konuşmalarını bununla idare ediyorum :)

http://www.dx.com/p/b3502-car-bluetooth-2-1-music-receiver-with-stereo-output-black-dc-12-24v-151063#.VnV8cRV97Dc

Bluetooth 2, 3 ve 4 gibi versiyonları var. Ben 2 olanı almıştım. Diğerlerinin frekansları daha yüksek ama araç içinde çokda gerekli değil. Çok parazit olan bir yerde iseniz yüksek frekanslı tercih edilebilir...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2015 09:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: Engin
Araç: Mitsubishi Colt Cz3
Meslek: Organizatör
Kan grubu: arh+
BT cihazının torpidoya almak ses kalitesini öldürmezmi? Birde bunlara bu kadar masraf etmeye gerek var mı bi tane roadstar double din alın 500tl ye kurtulun gps anteni bluetooth falan içinde

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2015 10:46 

celikelengin yazdı:
BT cihazının torpidoya almak ses kalitesini öldürmezmi? Birde bunlara bu kadar masraf etmeye gerek var mı bi tane roadstar double din alın 500tl ye kurtulun gps anteni bluetooth falan içinde

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bahsettiğin çözüm herkesin zaten aşağı yukarı bildiği. Paylaşımda önemli olan nokta ~30 TL (~10$)'ye ekran ihtiyacın yoksa Bluetooth ihtiyacını görebilmen :) Kablosuz müzik dinle veya handsfree telefonla konuş v.s.

Ses kalitesinde ise colt standart ses donanımında bir kayıp olmadı. Epey zamandır kullanıyorum oldukça pratik bir alet. Çok iyi bir tesisat olsa anlaşılabilir belki fark...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: