Zaman: 27 Nis 2024 23:27

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Tablet ile multimedya sistemi
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2014 15:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Arkadaşlar ucuz yollu bir multimedya sistemi geldi aklıma.
Bizim makyajsız kasa coltların bilgisayarının olduğu yere double din yerine bir tablet alıp koyayım diyorum. 5"lik Navigasyonu tam onun üstüne monte edip kullanıyordum. Görüşü engellemiyordu.
Geçenlerde bir arkadaşım Excon ptab 7 tablet aldı. Tablet fiyatına göre oldukça donanımlı. Zaten bu düşünceyi aklıma sokan da bu tablet oldu. Tablette android 4.2 sürümü var. Arayüzü birebir olmasa da sony cep telefonlarının arayüzünü andırıyor. Kullanımı çok basit. IPS ekran 1024x600 çözünürlüğü var. Radyo var. İki çekirdekli 1.3 ghz işlemci ve 4 çekirdekli bir ekran kartı mevcut. Dahili sim kart girişi ile 3G bağlantısı var. GPS alıcısı var.

Bu tableti cam vantuzu ile cama tam yol bilgisayarının önüne gelecek şekilde monte edersem ve aux girişini ses çıkışına bağlarsam, güzel bir GPS programı, Radyo, müzikçalar ve video player uygulaması ile harika olur diye düşünüyorum. Buradaki tek sıkıntı double dindeki gibi dvd tak çıkar olayım olmayacak. Ama kapasitif dokunmatik ekranlı dahili navigasyonlu radyo müzik çalar ve video oynatıcım olacak.
Tabi burada siz değerli arkadaşlarımın da fikrini almak istiyorum.
Ne dersiniz olur mu? :) Farklı bir önerisi olan var mı ?
Tabletin piyasa değeri 270 TL.
Emsal cihazlar ise Reeder A7s(300 TL) ve huawei mediapad youth 7 (400 TL)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2014 23:10 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
benim de böyle bir projem vardı. bunu biraz abartıp yapılmış birkaç video da youtube'da izlemiştim.
Bilgisayarda bildiğimiz CD sürcüyü kullanarak kapanıp açılanını bile yapmıştı adam.
onu seyrederken şöyle bir şeye de rastladım.
http://www.youtube.com/watch?v=_zmo4fyTNMs

hiç cama vantuzlamayla uğraşmadan, cd koyduğun yere takabiliyorsun. Evde nasıl yapılır diye düşünürsen; cd yi ortadan ikiye güzelce kesip, sıcak silikon ve biraz destekle o tablet tutucuyu montajlayıp yapılabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=hQNXtRjaLuo böyle de bir yol mevcut

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2014 17:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Adriclarna yazdı:
benim de böyle bir projem vardı. bunu biraz abartıp yapılmış birkaç video da youtube'da izlemiştim.
Bilgisayarda bildiğimiz CD sürcüyü kullanarak kapanıp açılanını bile yapmıştı adam.
onu seyrederken şöyle bir şeye de rastladım.
http://www.youtube.com/watch?v=_zmo4fyTNMs

hiç cama vantuzlamayla uğraşmadan, cd koyduğun yere takabiliyorsun. Evde nasıl yapılır diye düşünürsen; cd yi ortadan ikiye güzelce kesip, sıcak silikon ve biraz destekle o tablet tutucuyu montajlayıp yapılabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=hQNXtRjaLuo böyle de bir yol mevcut

Abi bu ilk linkte verdiğin ilk başta aklıma geldi. Hatta bizim CD-Rom girişine harika olur. Fakat klima kanallarını kısmende olsa kapatır. Öte yandan navigasyon kullanırken CD slotuna bakmak tehlikeli. Coltta tam yol bilgisayarının olduğu yer bu iş için harika fakat, orada da anlık müdahale etmek sıkıntı.
Kararsızım bakalım. Arkadaştan şu tableti alırsam bir test edeceğim duruma göre şekillendireceğim kafamda...

Şu bir gerçek gidip 200 TL'ye navigasyon cihazı almanın hiç bir mantığı yok. Rezistif ekran ve sadece navigasyon. Onun yerine 50 Tl fazla verip 7" tablet ile harika bir çevrimiçi trafik bilgisi alabilen bir tabletiniz olur.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: