Zaman: 28 Mar 2024 16:25

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 81 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2014 11:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: 2009 Colt AMT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh-
android telefonu olmayan kalmadı. makyajsız coltta en guzeli aux yapip telefondan muzik vermek. mesut yapmis cok guzel olmus

Güncel: 99200 km (100500 km bakım)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2014 11:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erman
Araç: Cz3
Meslek: Yazılım
asma yazdı:
Erman o ürün bir markanın bir çok modeliyle uyumlu gözüküyor. Bizim ana ünite ile uymayacaktır.
Ayrıca o usb portuna harici cihaz bağlayıp Mp3 dinleyebileceğinizi düşünmüyorum. (kendi haberleşme hattı için olabilir)

Eski kasa Colt için aux girişi (sokette) opsiyonel olarak mevcut. Serviste +200Liraya çakmaklığın bulunduğu pilastik kısım değiştirilerek veya kendiniz 5-10Liraya yapabilirsiniz.
Bu aux girişine usb girişli Mp3 player takarsanız usb giriş elde edersiniz.
Çakmaklığa da usb soketi olan adaptörlerden taktınızmı, istediğiniz zaman Mp3 playerinizi şarj edersiniz. ;)

Caner'in alacağı kart, teyp altındaki boşluğa güzelce monte edilirse dadından yinmez. Yok ben görünmesin istiyorum derseniz, bir boşluğa (veya torpido gözüne) gömün. :D O boşluğa kumandasını bırakırsınız. Üzerindeki kart yada usb bellek te ne yüklüyse çalsın dursun. ;)

Kolay gelsin.

Zaman ayırıp cevapladığın için teşekkür ederim Oktay abi.
Sizin aracınızda ses sistemi var mı? Bir arkadaşım Jbl Gto 508C 13 cm mid takımı var bunu alıp arka taraftakileri değiştirsem mi acaba diyorum ayrıca bir amfi ve önlere de 1 takım mid almak istiyorum. Tecbrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2014 10:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Oktay
Araç: Colt Elegance AMT
Meslek: Tekniker
Kan grubu: 0Rh+
ermanovic yazdı:
Sizin aracınızda ses sistemi var mı? Bir arkadaşım Jbl Gto 508C 13 cm mid takımı var bunu alıp arka taraftakileri değiştirsem mi acaba diyorum ayrıca bir amfi ve önlere de 1 takım mid almak istiyorum. Tecbrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Teşekkürler.

Aracımda ses sistemi yok.
Jbl in empedansı 2 ohm , bizim araçlarda orjinal teyp ile kullanılmamalı. (amfi ile olur)

Colt için şöyle küçük bir amfi (bulabilirsem) düşünürüm:
http://www.kenwood.com/usa/car/amplifiers/kac-m1804/
veya
http://www.clarion.com/tr/tr/products-p ... index.html
Teyp arkasında yeterli boşluk var, soket dönüştürücü bulursam kabloları doğramadan ve tesisat çekmeden takabilirim.
Hoparlörleri değiştirmek için de ben de model araştırması yaparım.
İlk önce line out çıkışımız olmadığı için hi-input girişinden amfiyi beslerim, üşenmezsem Kaan'ın düşüncesine uyar, teyp içinden kablo çıkartırım, line out çıkışımız olur. ;) (yerleri belli)

Kolay gelsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2014 12:42 
Kullanıcı avatarı

asma yazdı:
ermanovic yazdı:
Teşekkürler.

Jbl in empedansı 2 ohm , bizim araçlarda orjinal teyp ile kullanılmamalı. (amfi ile olur)

veya
Teyp arkasında yeterli boşluk var, soket dönüştürücü bulursam kabloları doğramadan ve tesisat çekmeden takabilirim.
İlk önce line out çıkışımız olmadığı için hi-input girişinden amfiyi beslerim, üşenmezsem Kaan'ın düşüncesine uyar, teyp içinden kablo çıkartırım, line out çıkışımız olur. ;) (yerleri belli)

Kolay gelsin.

Bahsetmiş olduğunuz cihazlar için ufak bir araştırma yaptım. Dediğiniz gibi aslında teybin arkasında olursa müthiş olur kablo ve görüntü kirliliğe de olmaz en azından. Bunlar uyumlu derseniz alabilirim amacım müthiş güçlü bir ses değil zaten biraz daha kaliteli ses alsam yeterli olur.

Clarion için amazonda buldum kargo dahil 91 USD (Ortalama 210 TL)
http://www.amazon.com/Clarion-Electroni ... B00B43LKV0

Kenwood için de ebay de kargo dahil 122 USD (Ortalama 280 TL)
http://www.ebay.com/itm/Kenwood-KAC-M18 ... 3f3f37f04e

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2014 12:58 
Kullanıcı avatarı

birde şu modeli buldum youtube de videoları da mevcut uygulamasının kolay olduğundan falan bahsedilmiş.

Alpine KTP-445U
116 USD kargo dahil fiyatı var.

http://www.amazon.com/Alpine-KTP-445U-4 ... B003VVYL46

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2014 11:15 
Kullanıcı avatarı

asma yazdı:

veya

Kolay gelsin.

Bu arada bende yeni gelişmeler var.
Melih abinden şans eseri aradığım amfi olan pioneer gm6500f amfiyi güzel fiyata aldım. bi set hertz dsk 130 komponent setini de mct fb üzerinden güzel fiyata denk getirmiştim :D aldığım amfi hi input özellikli, eğer istediğimi verirse teybi ellemeyeceğim. deck de kullanmam gerekmiyor :) hoparlörler için teybin soketinden kablolarını çıkaracağım, soketten torna vida yardımı ile çıkar sanırım, kesmeden amfiden gelecek kablo ile soket bağlantısı tarzı bir şeyler ayarlayacağım. ileride araç değişikliğinde kolay ve temiz olsun. :D bu arada amfi için yolcu koltuğu altı düşünüyorum, mesutla bunu tartışmıştık, makyajsızda ön koltuk altlarında ayak havalandırması varken makyajlılarda kaldırılmış. koltuk ayaklarına problem vermeyecek şekilde kesip delmeden montelemeyi düşünüyorum.

Haftaya ses sistemini yaptırabilirim. ilerleyen zamanlarda bi tane daha uygun denk getirirsem hertz komponent alacağım.

En son kaan20 tarafından 09 Kas 2014 01:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2014 20:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
Oktay abi ürün halen gelmedi.Tahminimce bu hafta gelecek.Bu arada benim aracımda Aux seçiliyor.cd kısmına basılı tutunca ekranda aux yazısı çıkıyor ve sabit kalıyor.Yani ürün ile uyumunu yaptıktan sonra usb ve sd kart desteğini orjinal teypte olacak gibi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2014 07:52 
Kullanıcı avatarı

Caner ben de bir arkadaşıma bahsettim beğendi ve bana da sipariş verdiğini söyledi. :good:
Senden bir hafta sonra da bana ulaşır umarım.
Güzel bir şey olursa ticarete dökeriz işi. :gul:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2014 16:12 
Kullanıcı avatarı

Urun bugun elime ulasti cok basit bir parca degil cokta kaliteli degil ama is gorecege benziyor.Uzunlugu baş parmak kadar benim aracimda yerini bile hazirladim resimde gorebilirsiniz.Herhangi bir prüz cikmazsa 1 haftaya orjinal teyp'e lancer,colt ayirmaksizin usb ve kart destegini yapacagız insallah resimleri ve yapilis sistemini yapildiktan sonra anlatirim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2014 16:12 
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2014 16:14 
Kullanıcı avatarı

resim kötü çıkmış kusura bakmayın internetten bulunca böyle oldu galiba.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2014 19:20 
Kullanıcı avatarı

Gelen urun calismadi 2 tane siparis vermistim.digerinide kayincoya kargolamistim iyicene sinir oldum.12 v guc verildi fakat tık yok oktay abi tamir edebilirsen sana yollayim cihazi ben calistiramadim elektronikciye gittim oda bakti guc gelmiyor diyor.baglatamadim yani

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2014 02:07 
Kullanıcı avatarı

Cihaz hiç bir çalışma belirtisi göstermiyorsa (ekranda görüntü, blue tooth ışığı yoksa) çok basit bir sorunu olabilir. (çok karışıkta olabilir)
Kayınço çalıştıramazsa hiç uğraşmayalım, bana gelecek ürün de muhtemelen aynı olacaktır. :cry:
O çalıştırırsa tamir işine bakarız.

Öncelikle 12V bağlantısını doğru bağladığından ve hiç bir zaman tersini denemediğinden emin olmak lazım.
Resimde köşede kırmızı soket var iki pinli, bunlardan köşeye yakın olan + diğeri - olmalı.
Kartta ters bağlantı için koruma göremedim ama girişte voltaj regülatörü var. (7805) Bu meret bozulup kartı kurtarmış olabilir. Kart üzerindeki elemanlardan pek azı (bu dahil) yedeği kolay bulunup temin edilebilir. Diğerleri zarar gördüyse tamir işine girilmez. (ben yapamam, yapacak olan kartın fiyatını ister)
Bahsettiğim 7805 biraz pahalı 1,5lira muadili 50 kuruş. ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2014 11:59 
Kullanıcı avatarı

Evet abi dedigin gibi kırmızı kabloya + verdi siyaha - ama calismadi.ins diger gelen calisir.bu arada adam ile konustum yurt disindaki yenisini gonderecek.problem oluyormus bazen.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2014 14:08 
Kullanıcı avatarı

Acaba bu cihaz uzerindeki cikislarin ortasinda ag yazisi var devreyi tamamlayan bir cikis olabilir mi resimi asagida Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2014 14:09 
Kullanıcı avatarı

Beyaz kablodan 3 adet var birisi sag cikis digeri sol out yaziyor fakat ortasindakini cozemedim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2014 14:16 
Kullanıcı avatarı

...

En son kaan20 tarafından 25 Kas 2014 12:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2014 22:04 
Kullanıcı avatarı

Evet arkadaslar diger urun calismis ve orjinal teyp baglantisi yapilmis ses kalitesi ve usb ve sd kart sıkıntısız calisiyormus.yapilan arac marea orjinal teyp ve kumanda icin yapildi hicbirini sokmeden bu cihaz baglandı.Oktay abi 12 v ile calisiyor kendiliginden devre varmis 5 v dusuren yani alınabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2014 00:33 
Kullanıcı avatarı

blackberry06 yazdı:
Evet arkadaslar diger urun calismis ve orjinal teyp baglantisi yapilmis ses kalitesi ve usb ve sd kart sıkıntısız calisiyormus.yapilan arac marea orjinal teyp ve kumanda icin yapildi hicbirini sokmeden bu cihaz baglandı.Oktay abi 12 v ile calisiyor kendiliginden devre varmis 5 v dusuren yani alınabilir.

hocam zaten araç için olan ürünler böyle tasarlanır. 5v'a düşüren parçayı aşağıda işaretledim.

eğer elektronikçi güç gelmiyor diyorsa şu işaretli yerden 5volt versin. çalışırsa söküp yerine yeni transistör taksın. Ben aynı elemanı çizgi izleyen robotumda kullanıyorum çok işe yarıyor. :) robotu 2tane 9v pille besliyorum, hem 12volt hem 5volt elektriğini bunlarla sağladım. :)

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2014 14:00 
Kullanıcı avatarı

blackberry06 yazdı:
Beyaz kablodan 3 adet var birisi sag cikis digeri sol out yaziyor fakat ortasindakini cozemedim.

AG : Analog Graund. Ses sinyalinin (GND) şase bağlantısı. Teyp arkasındaki pinlerde GND yazar. ;)

Arızalı olduğunu düşündüğümüz eleman hemen her elektronikçide bulunur. (görünüşü tamamen aynı olmasa bile aynı işi yapacak eleman vardır elinde)
D-PAK yada TO-220 adı verilen iki farklı kılıf (gövde) yapısında olabilir. Resimdeki D-PAK her yerde bulunmaz, diğerinden olmayan yoktur. (aynı işi görür)
http://pdf.datasheetcatalog.com/datashe ... 150_DS.pdf
Çalışıp çalışmadığını kontrol için ölçü aleti gerekir. :oops: 10liraya alınır her zaman işine yarar.
Ölçü aleti olan birisini bul, voltaj verdiğin kablonun siyahı ile ölçüaletinin siyah ucunu (probunu) birleştir.
Kaan ın işaretlediği iki uca sırayla dokunup 12V (13,28V olabilir) ve 5V değerlerini görmelisin. Biri var diğeri yoksa o eleman bozuk, değişecek. Bknz: Ulus Konya sk.
İki voltajıda göremezsen temazsızlık olabilir.
İki voltaj da okunuyorsa o iş sıkıntılı bir hal almaya başlar. :o

Kolay gelsin.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 81 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye