Zaman: 28 Mar 2024 11:00

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 81 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2014 19:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
Kaan verdiğin bilgi çok işime yarayacak tşk.Aynı zamanda oktay abi senin dediğin şekilde akşam uygulayacağım.Evde voltaj aleti var.Anladığım kadarı ile hiç 12 v adaptöre bağlamama gerek yok.Direk voltaj ölçeceğim galiba.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2014 11:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: colt amt
Meslek: Kamu-Bilgi sist. ve haberleşme
Kan grubu: arh-
kaan20 yazdı:
blackberry06 yazdı:
Evet arkadaslar diger urun calismis ve orjinal teyp baglantisi yapilmis ses kalitesi ve usb ve sd kart sıkıntısız calisiyormus.yapilan arac marea orjinal teyp ve kumanda icin yapildi hicbirini sokmeden bu cihaz baglandı.Oktay abi 12 v ile calisiyor kendiliginden devre varmis 5 v dusuren yani alınabilir.

hocam zaten araç için olan ürünler böyle tasarlanır. 5v'a düşüren parçayı aşağıda işaretledim.

eğer elektronikçi güç gelmiyor diyorsa şu işaretli yerden 5volt versin. çalışırsa söküp yerine yeni transistör taksın. Ben aynı elemanı çizgi izleyen robotumda kullanıyorum çok işe yarıyor. :) robotu 2tane 9v pille besliyorum, hem 12volt hem 5volt elektriğini bunlarla sağladım. :)

Resim

konuyu baştan sona okudum kaan beyinde söylediği gibi 5 voltluk regülatör entgresi o.Piyasada 7805 diye bulursunuz yine olmazsa kartta 220 ohm luk sigorta direnci olması lazım (sarı renkde) buna bakın genlede çin işi devrelerde olur ve çabuk yanar :) nette 220 ohm resistör diye ararsanız görürsünüz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2014 17:48 
Kullanıcı avatarı

ResimResimResim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2014 17:50 
Kullanıcı avatarı

5 v tarafına verdigim zaman 043 12 v tarfina verdigimde 1386 degerleri cikiyor birde bu cihaz dogru konumda mi onu bilmiyorum ama sanki 5 v tarafi bozuk gibi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2014 18:14 
Kullanıcı avatarı

blackberry06 yazdı:
5 v tarafına verdigim zaman 043 12 v tarfina verdigimde 1386 degerleri cikiyor birde bu cihaz dogru konumda mi onu bilmiyorum ama sanki 5 v tarafi bozuk gibi

Bu şekilde değil hocam öncelikle kırmızı kabloya +12,siyahada - yi bağlayın.ölçü aleti konumuda DCV kısmında 20 de olsun.Daha sonra siyah entegrenin sırasıyla uçları 1 2 3 nolu uç dersek.Ölçü aletinin siyah probu ortada 2 nolu pine değdirin.Daha sonra kırmızı probuda 1 ve 3 e değdirin.birinde 12v diğerinde ise 5 volt veya 3.3 volt görmelisiniz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2014 19:19 
Kullanıcı avatarı

Dediginiz gibi yaptim bir tarafta 12 v geldi yanliz 5 v tarafinda 003 gibi bir deger cikti.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2014 19:31 
Kullanıcı avatarı

blackberry06 yazdı:
Dediginiz gibi yaptim bir tarafta 12 v geldi yanliz 5 v tarafinda 003 gibi bir deger cikti.

tamam hocam eğer ölçümler dediğiniz gibi ise o küçük siyah regülatör transistöründe sıkıntı var.7805 smd regülatör transistöre ihtiyacınız var.Kesin çözüm olarak siyah transistorün üzerinde yazanları söylemisiniz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2014 19:39 
Kullanıcı avatarı

78M05
HT1425G bu değerler var üzerinde.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2014 19:56 
Kullanıcı avatarı

tamam caner bey dediğimiz gibiymiş bu smd transistör diye geçer ankara konya sokakda birisine takdırabilirsiniz veya siz alın takın tanesi 50 kuruş veya 1 tl gibi bişi olması lazım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2014 00:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Oktay
Araç: Colt Elegance AMT
Meslek: Tekniker
Kan grubu: 0Rh+
İyi iş çıkatmışsınız. Arızayı bulmak işin yarısıdır. ;)

Daha önce iki tipte piyasada bulunur yazmıştım. Bu üzerindekini söküp takmak biraz incelik ister. (gövdesi karta lehimli olduğu için)
Bol bulunan 50 krş diğeri 1,5lira dır ama aynı işi yapar.
Bir öğrenci bile bu işi yapar aslında ama tamirciye verince en az 5-10 liraya yapar bu işi. (kart ne kadar? )
Yasin gibi yakın olsam biner hızlı trene gelir yaparım, yeni arabanı görür , çayını içer dönerim. :P
Ürünle ilgili dökümanı tekrar ekliyorum ama üzerindeki harfleri önemseme (7805 rakamları olsun yeter)
http://pdf.datasheetcatalog.com/datashe ... 150_DS.pdf

Kolay gelsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2014 00:38 
Kullanıcı avatarı

asma yazdı:
İyi iş çıkatmışsınız. Arızayı bulmak işin yarısıdır. ;)

Daha önce iki tipte piyasada bulunur yazmıştım. Bu üzerindekini söküp takmak biraz incelik ister. (gövdesi karta lehimli olduğu için)
Bol bulunan 50 krş diğeri 1,5lira dır ama aynı işi yapar.
Bir öğrenci bile bu işi yapar aslında ama tamirciye verince en az 5-10 liraya yapar bu işi. (kart ne kadar? )
Yasin gibi yakın olsam biner hızlı trene gelir yaparım, yeni arabanı görür , çayını içer dönerim. :P
Ürünle ilgili dökümanı tekrar ekliyorum ama üzerindeki harfleri önemseme (7805 rakamları olsun yeter)
http://pdf.datasheetcatalog.com/datashe ... 150_DS.pdf

Kolay gelsin.

aslında hafta sonuna ankara yapma planım var ama malum memleket ankara olunca pek boş vakit olmuyor eş dost :) yine de gelirsem özelden yaazarım caner bey.Aslında iş çoook basit oktay bey dediğiniz gibi ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2014 00:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: 2009 Colt AMT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh-
Ankaraya geleceğim cuma günü, vaktim olsa entegreyle gelirim değiştiririm :)

Güncel: 99200 km (100500 km bakım)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2014 11:23 
Kullanıcı avatarı

İnce lehim yapmak icin makinam var elimden de gelir biraz konya sokaktan alip kendim baglayacagim.bakalim nasil olacak.bu arada cihaz 15 tl

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2014 15:46 
Kullanıcı avatarı

Ankara konya sokaga yaptırmak için gittim daha doğrusu parçayı alıp takacaktım direk fakat oradaki3 tane elektronikçiye dediğimiz parçayı kontrol ettirdim.Voltajın çıktığını fakat içerisinde başka bir parçanın gücü çektiğini söylediler 3 kişide aynı cevabı verince benim yanlış bir işlem yaptığımı düşündüm açıkcası.Orada bir elektronikçiye parçayı bıraktım bugün tamir ettiğini söyledi 15 Lira.Parça ile aynı fiyat. Yapmasını istedim zaten 2 tane daha yolda geliyor.Araca bağlatırsam onuda ihtiyacı olan birisine veririm diye düşündüm.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014 02:23 
Kullanıcı avatarı

Çalışması sevindirici bir haber:) güle güle kulllanın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014 14:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Çağkan
Araç: colt-lancer
Meslek: Çevre Müh.
Kan grubu: AB+
Kaan konuna salça olup biraz saptırıyorum ama kusura bakma.

bu kadar uğraşamayıp aux girişi isteyenler için İngiltere Ebay'de şöyle bir parça buldum;

http://www.ebay.co.uk/itm/Mitsubishi-L2 ... 3a7fc1acee ;

söylediğine göre orj sokete pinleri yerleştirip kabloyu içeri çekiyormuşsunuz fiyatıda gayet uygun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014 15:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: 2009 Colt AMT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh-
Önemli değil, bi yönden iyi oluyor. Herkes bir şeyler katıyor. Sonuçta amfi ile sınırlı kalmamalıyız ses konusunda. Amfi takan ses için telefon da kullanmak isteyebilir.

Soketler elektronikçide bulunur, kablo da ayarlanır. fiyatı biraz fazla bana göre. sonuçta metal ve plastik materyal... içinde devre vs yok... elektronikçide 5-10tl'ye yaptırılabilir aynısı...

Güncel: 99200 km (100500 km bakım)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2014 18:44 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar cihazı tamir etmiş elektronikçi bütün fonksiyonları çalışıyor.Adamın dükkanında denedim.usb okuyor sd kart okuyor aux ile çalışıyor.Orada bulunan bir araba teypine bağlamış çıkışları 10 numara valla.Hatta senin teypi sök getir ücret almadan bağlarım dedi fakat bizim teyplerde tuşlar ve kasa ayrı olduğu için olmaz dedim ben yanlış mı yaptım yoksa.arka girişlerini tam bilsem adama şunları şuraya bağla diyeceğim ama korktum açıkcası ayrıyetten telefonun bluetoohtu ile bağlanıp istediğiniz parçayı çalabiliyorsunuz.Cihaz oldukça mantıklı ve kullanımı çok kolay hepinizin yardımları için çok tşk ederim.Ama bitmedi montaj yaptırdığım zaman fotolarını sizinle paylaşacağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2014 13:14 
Kullanıcı avatarı

blackberry06 yazdı:
Arkadaşlar cihazı tamir etmiş elektronikçi bütün fonksiyonları çalışıyor.Adamın dükkanında denedim.usb okuyor sd kart okuyor aux ile çalışıyor.Orada bulunan bir araba teypine bağlamış çıkışları 10 numara valla.Hatta senin teypi sök getir ücret almadan bağlarım dedi fakat bizim teyplerde tuşlar ve kasa ayrı olduğu için olmaz dedim ben yanlış mı yaptım yoksa.arka girişlerini tam bilsem adama şunları şuraya bağla diyeceğim ama korktum açıkcası ayrıyetten telefonun bluetoohtu ile bağlanıp istediğiniz parçayı çalabiliyorsunuz.Cihaz oldukça mantıklı ve kullanımı çok kolay hepinizin yardımları için çok tşk ederim.Ama bitmedi montaj yaptırdığım zaman fotolarını sizinle paylaşacağım.
,

fotoğrafları dört gözle bekliyorum ... :) bende almayı düşünebilirim :vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2014 11:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erman
Araç: Cz3
Meslek: Yazılım
Merhabalar

Ben colt için uyguladım işlemi gerçekten ses kalitesi çok hoş cd den pek farkı olmadığını söyleyebilirim. Usb, sd kart ve bluetooth üzerinden bağlantı kurabiliyorsunuz. Bluetooth ile cihazı eşleştirip telefondan müzik yada video oynattığımda ses aracın ses sisteminden gelmektedir.

Yalnız bir şey sormak istiyorum aux ta ses mono mu oluyor? Çünkü aracın sadece sağ tarafındaki hoparlörlerden ses geliyor ya da ben bağlantıları mı eksik yaptım. Yaptığım işlemler için detaylı bir anlatım paylaşacağım.

http://youtu.be/PNKfIS6R_cs

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 81 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye