Zaman: 27 Nis 2024 22:22

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Direksiyondan kumanda sorunu
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2014 21:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Oğuz
Araç: 2013 Lancer 1.6 Invite MT Beyaz
Meslek: NCO
Kan grubu: AB+
Aracıma double din uygulaması yapıldıktan sonra direksiyondan müzik kontrolü yapılıp yapılamayacağını araştırdım. Pioneer, Alpine gibi müzik kalitesi yüksek cihazların mitsubishi araçlarla uyumunun olmadığını öğrendim. Ancak bu imkansız olamazdı. Araştırdım ve bir aparat satın alınarak olabileceğini öğrendim. Ancak 160 TL gibi bir fiyatı vardı. Sanki yeni bir teyp alır gibi...
Araştırmaya devam ettim ve forumda http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=8&t=6592&start=0 konusuna rastladım.
Kemo kullanıcı adlı forum üyesi Engin bey'in yaptığı bir aparattan bahsetmiş ve telefon numarasını yazmış.
İzmir'de bulunan Engin bey ile irtibata geçtim ve alıştığım direksiyondan kumanda konforuna tekrar kavuşmuş oldum.
Benim aracım 2013 model Lancer, teybim Pioneer. Bu araç için temin edecek olanlar ek bir uğraş gerekmeden 45TL ye hemen aparatlarını temin edebilirler. Başka model araçlarda ek olarak elektronikçi yardımıyla direnç ölçümü yapmaları gerekmektedir.

Engin beyin e-posta ve telefon numarasına ihtiyacınız olacaktır. cherno359@hotmail.com (0554 302 2574)

Not: Direksiyondan kumanda sorunu olan arkadaşlara yardımcı olmak için paylaşıyorum. Yanlış anlaşılmasın kesinlikle reklam amacı yoktur. Benim de herhangi bir çıkarım yoktur.

Resim
Resim
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2015 02:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan
Araç: 2015 Attrage CVT Plus
Meslek: Yazılım
gayet şık olmuş peki Colt içinde aynı aparat olur mu acaba? birde araştırmalarınızda başka markaların direksiyon kumandasına uyumlu olduğunu görebildiniz mi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2015 13:28 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler. Evet önce colt'a yapmış. Daha sonra ben Lancer kumanda tuşlarını dirençlerini ölçtüm gönderdim. 2013 model Lancer kumanda dirençlerine göre de bir aparat yaptı. Eğer önceki yaptığı colt ile sizin colt modelleri aynıysa ya da kumanda dirençleri uyuşuyorsa hiç ölçüm yapmadan size de bir aparat yapacağını düşünüyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2015 09:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: cem
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 elegance amt 2011
Meslek: bilişim
Kan grubu: b +
Oghux lancer direksiyon kumandasi direnc degerleri nedir? Halihazirda varsa yazarsan cook sevinirim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2015 15:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: ejder
Araç: asx 2013
Meslek: subay
Kan grubu: ab -
Avgo marka double din var. 2013 asx invite. Bende direksiyon kumandasini ve anteni degistirmeme ragmen tv yi calistiramadim. Aparati yapan ustanin bilgilerini paylasabilirmisiniz. Siparis vermeyi dusunuyorum. Tesekkurler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2015 16:47 
Kullanıcı avatarı

Engin Bey'in telefon numarasını ve e-posta adresini yukarıda paylaştım. Bu arada direnç değerlerini kendi arabanızda ölçmeniz daha sağlıklı olur. Aynı marka model araçların direksiyona giden kabloları soket üzerinde farklı yerlerde olabiliyor. Ayrıca dirençleri de farklı çıkabiliyor. Ben kablonun soket üzerinde nerede olduğunu bulmakta çok zorlandım. Deneyerek ve elektronikçi bir arkadaşın yardımıyla buldum. Kabloları bulduktan sonra tek tek butonlara basarak değerleri ölçmek kolay. Ben tekrar değerleri bulabilirsem atarım ama sağlıklı olmaz sizin araçlarınız için. Engin Bey yeterince yardımcı oluyor zaten. Kolay gelsin :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2015 17:04 
Kullanıcı avatarı

Benim lancer (2013 Invite) için direnç değerleri:
Ses Açma: 2,13 K.Ohm
Ses Kısma: 3,13 K.Ohm
Yukarı: 0,74 K.Ohm
Aşağı: 1,31 K.Ohm
Mode: 0,27 K.Ohm
Soket üzerinde 2 nolu pin direksiyondan kumanda kablosu için ve 12 nolu pin direksiyondan kumanda şasesi için. bu pinler alt alta duruyor. e-posta adresi verirseniz size soket resmini ve şemayı atabilirim. Tekrar söylüyorum kendiniz kendi aracınızı ölçseniz sağlıklı olur.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: