Zaman: 28 Mar 2024 23:51

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013 14:50 

temmuz 15 gibi akyaka'daydım.. yücelenotel'de kaldım.. oradaki en büyük otel.. geceliğine 2 kişilik oda için 180 vermiştim sanırım. oda küçüktü. otelin içinden kaynak suları akıyordu ve direk kaynağın üzerine kurulu apartlar da vardı.. hatta balkonu kaynak suyunun üzerinde olanlar vardı.. ama yazın boş yer bulmak çok zor..

muğla şehir merkezinin marmaris çıkışında da güzel bir otel var. adı neydi tam hatırlamadım.. ama hergün 30 km yaparım diyen birisi orada daha ucuza kalır.. akşam da şehir merkezinde tarihi çarşıda küçük bir esnaf lokantası var.. orada sulu yemeğini yer..

benim amacım sedir adası karşısında yer alan incekuma gitmekti... şu an için benim gördüklerim arasında 1 numara bu plaj... bu arada gökovaya gidenler eski marmaris yolu uzun kavaklı yolun bitimindeki köyde tost yemeyi unutmasınlar.. denizli üzerinden marmarise geçenlere ise tavas ilçesinde kıymalı pide, tavas göveci, süzme yoğurt ve tahinli ballı yemeyi mutlak öneririm. elmallı pide diye bir yer..

gördüğüm plajları güzelliğine göre sıralarsam (tabi ince kum, temizlik, dalgasız deniz ve kalabalık babında bir sıralama yaparsam):

1- marmaris incekum
2- çeşme güney sahilleri altınkum
3- antalya phaselis büyük plaj
4- marmaris sedir adası

yukarıdakiler her zaman gideceğim yerler.

bir zamanların muhteşemleri ama artık gitmeyeceğim yerler (kalabalık, temizlik, işleten zihniyetler vs. sebepler)
1- alanya incekum
2- side küçük plaj
3- didim altınkum
4- çeşme ılıca

henüz görmediğim ama ününü duyduğum
1- bozcaada güney plajı (adı neydi yaaa)
2- datça karakum, hayıt-palamutbükleri
3- anamur-silifke arasında bir yer

bildiğim, gördüğüm ama sıralamaya ne iyi ne kötü sokamayacaklarım: (kalabalık, temizlik vs. sebepler)
1- antalya konyaaltı
2- kuşadası büyük plaj
3- marmaris içmeler
4- bartın inkumu
5- akçakoca
6- olympos (gerçi buralarda incekum ve sığ deniz yok)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2013 23:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Marmaris İçmeler bana göre denize girilecek tek yer marmariste... Hem ucuz hem kalabalık değil. Ha denizi ne çeşmeyi tutar ne gökovayı tutar ne de didim altınkumu tutar o ayrı mesele :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2013 00:58 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
Bende bu yaz rotamı Muğla'ya çevirecem bi aksilik çıkmazsa.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2013 11:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: hakan
Araç: Hyundai i20 1.2 Elite Blue 2015
Meslek: Havayolu
Kan grubu: a+
_opeth yazdı:
Ya ot tostcu geçen belgesele çıkmıştı. Spiker neden meşhur tostunuz dedi, sahibi ben de bilmiyorum demişti :D

HTC Desire S cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

O tostçuyu meşhur eden Muğla'nın yerlisidir. Orada öğrenciyken Muğla'lı arkadaşlar sayesinde öğrenmiştik orayı. Muğla merkezden arabaya atlayıp kahvaltıya giderdik oraya topluca.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2013 11:52 

_opeth yazdı:
Ya ot tostcu geçen belgesele çıkmıştı. Spiker neden meşhur tostunuz dedi, sahibi ben de bilmiyorum demişti :D

malum.. denizden çıkınca adam acıkır.. ne versen gider. . hele mevsiminde olduğu için domat-ekmek ikilisi.. ya da kırmızı erik-şeftali-çilek üçlüsü..

gökovada başka ne yiyeceksin.. 2 kişi otursak balık restoranına.. 80 lira veririz ucuzundan.. ama gidip tosta yamulunca .. yanında bir de köpük ayran.. doymazsan bir daha isteme gibi bir lüksün de var.. yoksa ben de yapıyorum çift kaşarlıyı.. ya da beyaz peynir domates. halis tereyağlı..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2013 12:00 

hero4262321 yazdı:
Marmaris İçmeler bana göre denize girilecek tek yer marmariste... Hem ucuz hem kalabalık değil. Ha denizi ne çeşmeyi tutar ne gökovayı tutar ne de didim altınkumu tutar o ayrı mesele :)

üstad ben sıralamayı kendime göre yaptım zaten..

lakin yan yana sıkışık şezlonglar pek keyif vermez.. içmeler denizin dibi hafif çamurludur.. yürürken parmaklarınızın arasından kumların çıktığını hissedersiniz.. ayrıca eşek arılarının ne işi var denizin üstünde anlamadım.. belki de bizim gittiğimiz zamana denk gelmişlerdi..

marmaris.. sedir adası karşısı incekum'u ve hisarönü-kızkumundan sonra selimiye girişi küçük koyu henüz görmedin sanırım.. fırsatın olursa bak derim.. incekum için marmarise 12 km kala sağa bir yol ayrılır.. kleopatra adası falan yazar.. sabah ilk tekne olursan aracı park et adaya git denizi gör.. gerçi 1 saat geçmeden herkes doluşuyor.. ucuz turlar vs..

çamlı iskelesinden 7-8 km daha aracınla kıyıyı takip edersen seni incekuma götürecek traktörün yanına geliyorsun. 2 km lik araca yasak bir yol sonucunda çok keyifli bir koyda olacaksın. inan..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2013 23:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Tekrar o tarafa giderken dikkate alacağım dediklerini. Bir geceyi hisarönünde geçirdik de benim pek hoşuma gitmedi gece hayatı :) Biraz daha orta yaşa hitap ediyor :D Marmaris barlar sokağından sonra tat vermedi yani :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2013 10:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mıtsubıshı colt 1,5 instyle florit yeşil
Meslek: çalışan
Kan grubu: Arh+
_opeth yazdı:
turizmpsikoloğu yazdı:
_opeth yazdı:

malum.. denizden çıkınca adam acıkır.. ne versen gider. . hele mevsiminde olduğu için domat-ekmek ikilisi.. ya da kırmızı erik-şeftali-çilek üçlüsü..

gökovada başka ne yiyeceksin.. 2 kişi otursak balık restoranına.. 80 lira veririz ucuzundan.. ama gidip tosta yamulunca .. yanında bir de köpük ayran.. doymazsan bir daha isteme gibi bir lüksün de var.. yoksa ben de yapıyorum çift kaşarlıyı.. ya da beyaz peynir domates. halis tereyağlı..

hacı valla söylediklerinin arasına saz versek iyi taşlama çıkar :D

zaten turizmpsikoloğu güzel yazılar yazıyor ilgi ile okuyorum güldürücü ve akıcı tebrikler :))

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: