Zaman: 28 Mar 2024 17:19

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Doğu Karadeniz Gezisi
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2011 14:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
Doğu Karadeniz de gezilecek görülecek çok yer var.Herkese tavsiye ederim.Yalnız yaz aylarında sahil şeridi oldukça nemli :fan: olduğundan bazen çekilmez bir hal alabiliyor.Fotoğraflar cep tel kamerasından olduğu için pek iyi çıkmadı.Daha birçok fotoğraf var ama buraya ekleye zaman lazım:)) Özellikle akçaabatta köfte yemeyi ihmal etmeyin.İki yer var ikiside çok iyi ama ben size cemil ustayı tavsiye ederim.Hem ucuz hem ikramı ayranı şahane :good: Yollar çok iyi orduyu saymazsak.Asx ile çok keyif aldığım güzel bir sürüş deneyimi yaşadım.Özellikle sümela manastırına çıkarken atsc'nin tam anlamıyla ne işe yaradığını öğrendim.Bu güzel yerleri herkesin gezip görmesi dileğiyle...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Ailecek akçaabat köftesinin tadına baktık:))

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Doğu Karadeniz Gezisi
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2011 15:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERDAL
Araç: 2009 1.5 İNVİTE YAKUT KIRMIZI LANCER
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: Brh+
Güzel yerler hocam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2011 17:22 
Kullanıcı avatarı

Evet hocam güzel yerler ama biz sahip olduğumuz güzelliklerin zenginliklerin değerini hiç bilmiyoruz.Bu da bizim ayıbımız.Elin gavuru bizdekini bizden iyi biliyor ve koruyor.Hele sümela manastırının duvarlarındaki fresko resimler çizilmiş kazınmış hatta isimler yazılmış.Zaten 1990 yılına kadar korunmasızmış.Anca 1990 senesinden sonra koruma altına almışlar.Çok harika değerlerimiz var yurdumuzun dörtbiryanında ama değerini bilip korumamız gerek.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2011 19:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
samsundan geçerken haberimiz olsa tanışırdık.misafirim olurdunuz.halen oralardaysanız dönüşte beklerim.05324886350 numaram.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2011 20:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Geçen sene ben de oralardaydım :) İlk resimde yukarıda soldan ikinci dağ evinde kalmıştık. Liligum pansiyon :D

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2011 10:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: fuat KEHRİBAR
Araç: COLT 1.3 Invite
Meslek: tasarımcı
Kan grubu: 0RH+
hocam hani görüşeceyduk!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2011 10:55 
Kullanıcı avatarı

precious yazdı:
samsundan geçerken haberimiz olsa tanışırdık.misafirim olurdunuz.halen oralardaysanız dönüşte beklerim.05324886350 numaram.

Teşekkür ederim şuan Amasyadayım.bende tanışmak isterdim.Lakin o kadar çok programımız vardıki birçok arkadaşa uğrayacaktık unuttuk.Birazda bizim ufaklık uzun yolda sıkıntı verince bazı programlarımızı iptal ettik.Samsun - Amasya yakın belli olmaz Denizliye gitmeden bir iftar gezisi düşünebilirim.İnşallah görüşmek dileğiyle.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2011 10:58 
Kullanıcı avatarı

kefu yazdı:
hocam hani görüşeceyduk!

Sorma Fuat kardeşim az öncede yazdığım gibi.Her zaman istediğin gibi gitmiyor planlar:)) İnşallah Samsunda bir iftar organizasyonu yapar buluşuruz.Bence süper olur gibime geldi:))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2011 11:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: 1.3 Colt AMT
Meslek: Avukat
Kan grubu: BRh+
ben bu sene niyetine girmiştim ama tatili zamanını planlayamayıp iki gün içinde istanbuldan kaçınca kaldı tabi, imrendim valla.
nerelere uğrayıp nerelerde konakladınız? Tecrübelerini paylaşabilirsen memnun oluruz.
Hoş tatil bitti ama bilginin zararı olmaz yazarız kenara, seneye foruma bakıp ayarlarız biz de bir plan.

2011 Honda PCX 125

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2011 11:27 
Kullanıcı avatarı

yba_05 yazdı:
kefu yazdı:
hocam hani görüşeceyduk!

Sorma Fuat kardeşim az öncede yazdığım gibi.Her zaman istediğin gibi gitmiyor planlar:)) İnşallah Samsunda bir iftar organizasyonu yapar buluşuruz.Bence süper olur gibime geldi:))

neyse sıkıntı olmasın da gerisi hikaye...

hocam buluşma bölümüne açtım başlığı amasya samsun ordu mordu yapalım bi iftar?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2011 11:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Çok güzel kareler ve yerler gerçekten...

Karadeniz in bendeki yeri bir ayrıdır, herkesin mutlaka gezip görmesi gereken bir bölgemiz,
değerlerimize sahip çıkılması konusunda size katılıyorum...

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2011 14:10 
Kullanıcı avatarı

gandalf yazdı:
ben bu sene niyetine girmiştim ama tatili zamanını planlayamayıp iki gün içinde istanbuldan kaçınca kaldı tabi, imrendim valla.
nerelere uğrayıp nerelerde konakladınız? Tecrübelerini paylaşabilirsen memnun oluruz.
Hoş tatil bitti ama bilginin zararı olmaz yazarız kenara, seneye foruma bakıp ayarlarız biz de bir plan.

Ganalf kardeş ben liseyi zaten Rizede okuduğum için bildiğim yerlerdi.Ama liseden 1998 yılında mezun olalı epey sene geçti bir gidip gezip geleyim istedim hemde eşim doğu karadenizi hiç görmemişti vs. Allah nasip etti gezdik geldik inşallah herkese nasip eder.
Gelelim tecrubelere:)
Hocam ilk yapacağınız iş eğer ben en sınıra Artvin Sarp falan gideceğim demiyorsanız ondan bir önce zaten Rize var.Bence önce Rizenin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Ayder Yaylasındaki bir otel yada pansiyondan yer ayırtın.Ayder de 50 kadar otel var ben size haşimoğlunu tavsiye ederim.Çamlıhemşinde yol ikiye ayrılır biri aydere biri zilkaleye gider.Önce Aydere çıkın.Ayder de en az birgün konaklayın.Aydere giderken yanınıza içme suyu taşıyabileceğiniz boş bir bidon alın.Çünkü ayderden inerken aşağıda bir su çıkıyor akıllara zarar güzellikte.Çok soğuk ve içimi birhayli güzel ve doğal.Yaz aylarında sahil şeridi inanılmaz nemli o yüzden olabildiğince yaylalarda konaklayın.Ayderi gezdikten sonra ayderden inince Çamlıhemşinde yine yol ayrımından 13km Zilkale var oarayada gidin gezin.Sonra Rize merkeze dönün.Rizeye dönün diyorum çünkü bu gezi Ayderden başlıyor yani ayder Rize merkezden sonra artvine giderken.Rizenin tam merkezinde halk arasında "Ziraat çay bahçesi" olarak bilinnen asıl adı botanik parkı olan yere çıkın.Orada çayı ilk getiren Zihni derin ve çay enstitüsünü göreceksiniz.Rizeyi kuş bakışı göreceksiniz.Çok güzel çay ikramı olan kavucuk ağaçlarının gölgesi altında birçok çeşit bitkinin bulunduğu çaybahçesinde çayınızı için.Yine Rize merkezde Rize kalesi var çıkmak isterseniz.Sonra Trabzona doğru yola çıkın.Trabzonun OF ilçesinden çaykara ilçesine doğru gittiğinizde Uzungöl'e varacaksınız.Uzungölde fazlaca arap turist gördüm:) ayrıca çok fazla sivvrisinek var:( Uzungölde de konaklanacak birçok otel pansiyon var.Trabzonun Sürmene ilçesinde bıçakçılar var bıçakları ile meşhur bir yer.Trabzon merkezde Boztepe ve Ayasofya müzesi var görülecek yerler arasında.Trabzon havalimanından Maçka ilçesine yani Sümela manastırına yol ayrılmakta.Sümela manastırı çok güzel.Yalnız manastır alanına vardıktan sonra 3km yürekleri ağıza getircek tipte bir çıkış sizi bekliyor.Çünkü iki araba yanyana o kadar zor sığıyorki.Hatta arada bir biri duruyor diğeri geçiyor.Yan tarafınızda da 400-500 metre dik uçurum olunca epey heyecanlı oluyor.Bu yol araçla geçildikten sonra da 300 metre dik ve sarp bir patika yürümek için yine sizi bekliyor.Çıkarken yanınızda mutlaka su götürün.Son olarak bu eziyete inanın değiyor.Muhteşem bir manzara sizi karşılıyor.
Sümela yada Meryem Ana Manastırından sonra yolunuza devam edip Giresunun Tirebolusunda mola verip TİREBOLU 42 çayından paket paket almanızı ısrarla tavsiye ederim.Rize çayına ben deyim 5 siz deyin 10 çeker.Ne demek istediğimi aldığınızda yada tattığınıda anlayacaksınız.Bu Tirebolu 42 çayını tireboluyu samsun tarafına geçtikten sonra yol kenarında bulabilirsiniz.Ben burdan sonra pek durmadım.Çünkü Ordunun bir Boztepesi var bilgimiz yer Samsunu her daim geziyoruz.O yüzden Amasya ya döndüm.Sizleri de bu yerler dışında Şehzadeler Şehri Amasyaya da bekleriz.Ramazanda yazabildiklerim bunlar:))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2011 00:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Özgür Turhan
Araç: 2009 Mitsubishi Lancer İnvite
Kan grubu: BRh+
Karadeniz yayları görülmeye değer... Herkese tavsiye ederim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2011 00:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERDAL
Araç: 2009 1.5 İNVİTE YAKUT KIRMIZI LANCER
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: Brh+
Aynen katılıyorum hocam.Doğru söze ne denir.Bu değerler bir avrupa ülkesinde olsa düşünemiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2011 09:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Karadeniz gezisi benim hayalimdi bu sene ama işlerimin yoğunluğu nedeniyle olmadı. Yerine geçen hafta 3 günlüğüne iğneada yaptım. İyiki yapmışım hem zaman açısından hemde maddiyat açısından çok keyifli oldu. Ayrıca köyleri ve çeşitli yerlerini gezme imkanım oldu, karadenizi aratmayacak bir orman ve bitki örtüsüne sahip. İstanbulda olupta kısa kaçamak yapmak isteyen arkadaşlara kesinlikle öneririm.

Giderken navigasyon sayesinde toprak yollara girmek zorunda kaldım (asfaltsız yolları tıklamışım :) ) yol o kadardıki dereden bile geçmek zorunda kaldım ama banamısın demedi kerata :) Coltumla resmen offroad yaptım, iğneadada anlattığımda yanımdaki adam kangoo ile o dereden geçemeyeceğini düşünüp geri dönmüş siz düşünün artık :D

Dupnisa mağarası, beğendik köyü ve sahili (biz gittiğimizde müthiş bir dalga vardı, manzaraya bayıldık) ve limanköy görmenizi tavsiye ettiğim yerler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2011 14:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: ergün
Araç: Astra H
Meslek: memur
Kan grubu: arh+
eşşek niyetine biniyon arabaya Mesut :D
adamın kangoyu sokmadığı yere bizim narin hassas tayımızı ne diye sokarsın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2011 14:56 
Kullanıcı avatarı

Aslında bende sokmazdımda köylü bi amca vardı. Geçermi dedim şöyle bi baktı "geçer be yaaa" dedi :D
geriye dönmek demekte yaklaşık 8-9 km toprak yolu geri tepip yaklaşık yolu 50 km geri uzatmaktı napam..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2011 15:54 
Kullanıcı avatarı

mesuttgur yazdı:
Aslında bende sokmazdımda köylü bi amca vardı. Geçermi dedim şöyle bi baktı "geçer be yaaa" dedi :D
geriye dönmek demekte yaklaşık 8-9 km toprak yolu geri tepip yaklaşık yolu 50 km geri uzatmaktı napam..

tabii senin keratanın benim karayılan gibi kartel derdi :( yok nası olsa vurdun girdin dereye.... :fan:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2011 16:08 
Kullanıcı avatarı

kefu yazdı:
mesuttgur yazdı:

tabii senin keratanın benim karayılan gibi kartel derdi :( yok nası olsa vurdun girdin dereye.... :fan:

He valla :Yahoo!:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2011 17:25 
Kullanıcı avatarı

Abi Şu colt denen canavarı birde 4X4 olanı sizin elinizde nelere çıkarmış? Nereleri aşarmış bilmem :game: :kart:
http://www.carsplusplus.com/specs2007/m ... ab_4x4.php

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: