Zaman: 19 Mar 2024 06:31

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 60 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: galant klubü
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2011 23:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: muhammet
Araç: kutluk
Meslek: öğreci
bende 90 model 1.6 super saloon galant sahibiyim arkadaşlar yardım istiyorum aracaın orjinal ön tamponu kazadan dolayı pert oldu şimdi ön tampon arıyorum orjinal veya galant a uyacak hoş duracak başka bi modelin tamponu varmıdır acaba önerilerinizi bekliyorum araca acil bakım laazım çünkü

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2011 09:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: lancer
Meslek: serbset
Kan grubu: arht
selam .
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-y ... 088/detay/?
bu arkadaşın elinde bir galant var parça parça satıyor ön tampon vardı banada bi zaman lasım oldu o zaman fiyat biraz fazla gelmişti ben tamir ettirmiştim.birde sizin araç 1.8 super saloon sa ön tampon biraz meşekatli işçilik ister tamiri zor alt tarafı demir üste nikelajlı.
sıfırını internet üzerinden satış yapan yedek parça sitelerinde bakabilirsin ama komple değil 3 parça halinde satıyorlar ön tamponu oda biraz tuzlu oluyor
sıfırını servisten veya yedek parçacılardan bulman nerdeyse imkansız
çıkmasını bulman istanbulda veya ankarada isen ivedikten bakılabilir ama bulsanda 200 den aşağı vermezler
gelelim çözüm noktasına bence izleyeceğin yol 1993-1998 kasa toyota corolla ön tamponu kullanman hem heryerse sıfırını-yan sanayisini-çıkmasını ucuza bulursun artı galanta yüzde 90 a yakın uyum sağlıyor hatta internette bak bir iki galantta bu tampondan kullanmış
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-y ... 780/detay/
bu tampon yan sarı sinyallerde 30 ar lira olsa 55+60=115 arabanın rengide tonlaması zor olan bir renk değilse mesela bordo-yeşil gibi değilse beyaz gri filansa boyamı ile beraber 200 tl civarı maliyeti olur

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2011 17:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: Mitsubishi Galant
Meslek: Memur
Arkadaşlar merhaba. Ben geçen hafta 1990 model otomatik vitesli, klimalı, 1.8 Galant satın aldım. Bu araba gerçekten makam aracı gibi. Çok hoşuma gitti ve keyifle kullanıyorum. Ancak çözemediğim bie klima düğmesi var. Düğme iki kademeli. İlk basışta düğme üzerinde sarı ışık yanıyor, ikincideyse yeşil ışık. Her iki durumda da soğutma yapıyor, ama neden iki kademeli olduğunu anlayamadım. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2011 10:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
mshothit yazdı:
Arkadaşlar merhaba. Ben geçen hafta 1990 model otomatik vitesli, klimalı, 1.8 Galant satın aldım. Bu araba gerçekten makam aracı gibi. Çok hoşuma gitti ve keyifle kullanıyorum. Ancak çözemediğim bie klima düğmesi var. Düğme iki kademeli. İlk basışta düğme üzerinde sarı ışık yanıyor, ikincideyse yeşil ışık. Her iki durumda da soğutma yapıyor, ama neden iki kademeli olduğunu anlayamadım. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, kendinizi tanışma bölümünde tanıtıp aracınızın fotoğraflarını eklerseniz seviniriz ;)

Klima düğmesinin 2 kademe olmasının sebebi 1. konumda daha az 2. konumda ise daha fazla soğutma sağlamasıdır, siz bunu fark edememiş olabilirsiniz, ama uzun süre klima açık kalınca sanırım net olarak belli olur.
Aaaaaah ah bizdede oslaydı da tek kademe olsaydı keşke :(

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2011 22:11 
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Merhaba, kendinizi tanışma bölümünde tanıtıp aracınızın fotoğraflarını eklerseniz seviniriz ;)

Evet bunu ilk fırsatta yapacağım. Ayrıca, cevabınız için çok teşekkür ederim. Bunun için 2 gün boyunca internette gezinmiştim, ama hiçbir yanıt bulamamıştım.
Aslında arabam sizin avatarınızdaki ile aynı. Rengi de beyaz.

Arabam sanırım biraz yağ yakıyor. Yarın ustaya götüreceğim. Belki de LPG'dendir, ama gaza basınca egzostan bayağı fazla beyaz duman çıkıyor. İnşallah çok önemli değildir. Sonucunu yazarım. Tekrar teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2011 10:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
mshothit yazdı:
Alıntı:

Evet bunu ilk fırsatta yapacağım. Ayrıca, cevabınız için çok teşekkür ederim. Bunun için 2 gün boyunca internette gezinmiştim, ama hiçbir yanıt bulamamıştım.
Aslında arabam sizin avatarınızdaki ile aynı. Rengi de beyaz.

Arabam sanırım biraz yağ yakıyor. Yarın ustaya götüreceğim. Belki de LPG'dendir, ama gaza basınca egzostan bayağı fazla beyaz duman çıkıyor. İnşallah çok önemli değildir. Sonucunu yazarım. Tekrar teşekkür ederim.

Rica ederim, benim avatarımdaki araç Lancer yalnız sizinki Galant değil mi?

LPG den ötürü yağ yakacağını düşünmüyorum, inşaALLAH en az maliyetle halledersiniz, geçmiş olsun.

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2011 10:34 
Kullanıcı avatarı

merhaba burada galantla ilgili bi yazı çıktımı bi iki cümle yazma gereği duyuyorum nedense:)
aracın hayırlı olsun güzel arçtır daha önce kullandım. klima efenin dediği gibi iki kademe ilk kademe sarı ışık ekonomi ikinci kademe power daha güçlü çalışma sağlıyor .dikkat edersen arka koltuk emniyet kemerleri yuvasının yaınında iki tane kanal var onlarda klima açıkken arka koltukları soğutuyor ama yerleşim yeri biraz ilginç mesela sıcakbir yaz günü terli oturulursa bel tutulması yapabilir.
lpg li araçlar normalde motor yağ yaksa bile benzine göre duman atmaz.eğer motorda bi sıkıntı yoksa benim tahminim lpg ayarı gerekiyordur.10-15 lira gibi bi paraya lpg beyin ayarı yapılırsa düzelir .yok araçta motorla ilgili bi arıza varsa genelde galantlar 270.000-320.000 km arası rektifiyeye giriyor sizinki kaç km de km orjinalmi tabi bilmek lazım.ama öyle bir sıkıntı varsa yüzde 15-20 gidermek rektifiye yapmadan mümkün .nasıl dersen 1 adet ardina car care seramik motor koruyucu alıp dökersin motora dumanı baya azaltacağı iddiaa ediliyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2011 15:23 
Kullanıcı avatarı

Öncelikle herkese hayırlı bayramlar diliyorum. Kurban bayramınız mübarek olsun.

Alıntı:
Rica ederim, benim avatarımdaki araç Lancer yalnız sizinki Galant değil mi?

Kusura bakmayın, Lancer olduğunu bilmiyordum. Önden benim araca çok benzediği için Galant zannettim.

Alıntı:
1 adet ardina car care seramik motor koruyucu alıp dökersin motora dumanı baya azaltacağı iddiaa ediliyor.

Dün ustaya götürdüm. Yağını tamamladı. Biraz yol yapsın, ne kadar eksilttiğine bakalım dedi. İnşallah önemli birşey yoktur. Söylediğiniz motor koruyucuyu araştıracağım. Teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2011 02:21 

İsim: ali
Araç: 1990galant1.8
Meslek: memur
Kan grubu: ab+
xantom yazdı:
merhaba burada galantla ilgili bi yazı çıktımı bi iki cümle yazma gereği duyuyorum nedense:)
aracın hayırlı olsun güzel arçtır daha önce kullandım. klima efenin dediği gibi iki kademe ilk kademe sarı ışık ekonomi ikinci kademe power daha güçlü çalışma sağlıyor .dikkat edersen arka koltuk emniyet kemerleri yuvasının yaınında iki tane kanal var onlarda klima açıkken arka koltukları soğutuyor ama yerleşim yeri biraz ilginç mesela sıcakbir yaz günü terli oturulursa bel tutulması yapabilir.
lpg li araçlar normalde motor yağ yaksa bile benzine göre duman atmaz.eğer motorda bi sıkıntı yoksa benim tahminim lpg ayarı gerekiyordur.10-15 lira gibi bi paraya lpg beyin ayarı yapılırsa düzelir .yok araçta motorla ilgili bi arıza varsa genelde galantlar 270.000-320.000 km arası rektifiyeye giriyor sizinki kaç km de km orjinalmi tabi bilmek lazım.ama öyle bir sıkıntı varsa yüzde 15-20 gidermek rektifiye yapmadan mümkün .nasıl dersen 1 adet ardina car care seramik motor koruyucu alıp dökersin motora dumanı baya azaltacağı iddiaa ediliyor.

arka koltuklarda emniyet kemer yuvası yanındaki kanallar için klima kumandasında herhangi bir işaret yok. nasıl açılacak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2011 14:23 

bende 1990 model galant 1.8 düz vites var aracımın silecek kolu yuvası kırık. nereden alabilirim yardımcı olabilecek varmı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2012 19:31 
Kullanıcı avatarı

Araç: mıtsubıshı galant
Meslek: öğrenci
Kan grubu: 0 rh
90 model 1.6 gl galant aldım üzerine 17 jant takmışlar elinde orjinal teneke jant-lastik olan varmı veya nerden bulabiliriz...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2012 10:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: serkan
Meslek: sağlık memuru
Kan grubu: 0 +
90lar ve 2000lerin başındaki galantlar görsel olarak çok hoş çok deli duruyor fakat mitsu nedense son kasada görünümü iyice bir bozmuş. ve neden türkiyede satılmaz bu araç merak ediyorum. nedir bu mitsunun derdi sıkıntısı arkadaş :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2012 20:02 

seskin yazdı:
90lar ve 2000lerin başındaki galantlar görsel olarak çok hoş çok deli duruyor fakat mitsu nedense son kasada görünümü iyice bir bozmuş. ve neden türkiyede satılmaz bu araç merak ediyorum. nedir bu mitsunun derdi sıkıntısı arkadaş :)

temsa

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2013 01:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: birol
Araç: mitsubishi galant
Meslek: öğrenci
Kan grubu: b+
1997 galantım var 2.0 motor 16v 150 hp aracımdan çok memnunum fakat tek sıkıntısı 1600 kilo olması aracın motor gücü kilosuna yetmiyor napmalıyım aracın motor gücünü yükseltmek için :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013 00:45 
Kullanıcı avatarı

çok yakın takıp etmesemde chıp tuning denilen bi olay var motor kapağı açılmadan anahtar değmeden sadece motor işletim sistemine yeniden yazılım yükleyerek 10-15 beygir fark alınabiliyor hatta sizin ki gibi altyapısı olan bi motordan daha da fazlası çıkabilir işin ehlini bulup yaptırabilirsiniz bence

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Ynt: galant klubü
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013 16:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
xantom yazdı:
çok yakın takıp etmesemde chıp tuning denilen bi olay var motor kapağı açılmadan anahtar değmeden sadece motor işletim sistemine yeniden yazılım yükleyerek 10-15 beygir fark alınabiliyor hatta sizin ki gibi altyapısı olan bi motordan daha da fazlası çıkabilir işin ehlini bulup yaptırabilirsiniz bence

Chip tuning atmosferik motorlar için yalan. Turbo olsa idi dişe dokunur bi artış olurdu.

Note 2 ile gönderildi

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2013 23:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ismail
Araç: Yok
Meslek: Öğrenci
konuyu biraz hortlatmak gibi olcak ama :) bende bu sıralar galantlara takıldım kaldım şuanda bütçem yok ama babamı ikna edebilirsem aldırmayı düşünüyorum ama bazı soru işaretleri var motorları konusunda bakalım kısmet

bilalmermer yazdı:
arkadaşlar merhaba
90 model galant vr4 türkiyede varmı satılık ben bi ara 42 plakalı gördüm sanki buralarda

bahsettiğiniz araç kadioglu'nun ki sanırım onda vardı satmadıysa :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2016 16:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim Berkan Aydın
Araç: Henüz mitsubishim yok
Meslek: Güvenlik görevlisi
Kan grubu: 0rh-
Keşke galant'ın 2016 modelini türkiye'ye getirse mitsubishi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017 19:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: ramazan
Araç: galaktik
Meslek: danışman
Kan grubu: brh+
benimde 1986 model 1.6 galantım var bir yıldır.
gerekten ilk arabam olmasına çok ama çok memnunum. muayene zamanı geldi ve arabayı komple bakımdan geçirip kaportayı toplamak istiyorum. ancak ısartada yaşıyorum ve parça bulmak sıkıntı. uygun fiyata bu aracın yedek paralarını nerden bulabilirim. ve bana bu araç hakkında bilgi verebilecek herkese kapım açık.
toparladıktan sonra satmayıda düşünüyorum ama kararsızım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017 19:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
galaktiko_presidento yazdı:
benimde 1986 model 1.6 galantım var bir yıldır.
gerekten ilk arabam olmasına çok ama çok memnunum. muayene zamanı geldi ve arabayı komple bakımdan geçirip kaportayı toplamak istiyorum. ancak ısartada yaşıyorum ve parça bulmak sıkıntı. uygun fiyata bu aracın yedek paralarını nerden bulabilirim. ve bana bu araç hakkında bilgi verebilecek herkese kapım açık.
toparladıktan sonra satmayıda düşünüyorum ama kararsızım.

Isparta konya’ya yakın çok parça verdim Isparta’ya (klasik merco) .. eğer bulamadığınız parça vs olursa arkadaşlarla irtibata geçerim size ulaştırırım inşallah

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 60 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: