Zaman: 28 Mar 2024 23:57

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2012 00:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: muhammet
Araç: galant 1985
Meslek: öğrenci
sa öncelikle foruma yeni katıldım buradan kendimi tanıtayım adım muhammet ankarada öğrenciyim
konuya gelirsek uzun zamandır süre gelen araba hasretine dayanamadım ve bir kaç gün önce 1985 model bir galant 1.6 aldım aracın sahibi tanıdıkdı ve acil ihtiyacı olduğundan ucuza satıyordu(2000 lira) bundan dolayı hiç araştırmadan bakmadan aldım amma için içinde tırsmıyor değilim uzun yıllardır araba kullanırım arabalara olan ilgimde çok büyük fakat gerçek manada bir otomobil sahibi olarak hiç tecrübem yok devlete ne vergi veriyoruz muayenesi için ne gerekiyor onları dahi bilmiyorum
sorularım şöyle,
1:böyle bir araba almakla yanlış mı yaptım :(
2:bu arabanın yedek parçasını bulabilirmiyim ve çok pahalımıdır :sorry:
3:muayenesi 6 ay geçik muayeneden geçirememe gibi bir durumum olur mu
4:en kötü hurdaya çıkarsam yine belgeleri falan büyük masraf olur mu
yukarıdaki sorulara cevaplarınız olumluysa yok almakla iyi yapmışsın diyorsanız diğer sorularım
1:arabada hidrolik direksiyon olduğunu gördüğümde çok şaşırmıştım bunun gibi başka şaşırtıcı bir özelliği varmıdır
2:özellikle dikkat etmem gereken bir şey varmı(acemi birine göre cevap verirseninz iyi olur yağına suyuna bak gibi)
3:araba çok ağır gibi gözüküyor km de ne kadar yakar aşağı yukarı LPG de

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0354/detay araba farlar hariç bu ilandakinin aynısı mavi renk

not:hurda falan dedim ama arabanın duruşu gerçekten çok güzel ve diri hele direksiyon bildiğin parmakla dönüyor bunlarıda belirteyim istedim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler parmaklarınız dert görmesin inş :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2012 21:19 
Kullanıcı avatarı

teşekkür etttim hocam sağolasın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2012 14:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
msy78 yazdı:
sa öncelikle foruma yeni katıldım buradan kendimi tanıtayım adım muhammet ankarada öğrenciyim
konuya gelirsek uzun zamandır süre gelen araba hasretine dayanamadım ve bir kaç gün önce 1985 model bir galant 1.6 aldım aracın sahibi tanıdıkdı ve acil ihtiyacı olduğundan ucuza satıyordu(2000 lira) bundan dolayı hiç araştırmadan bakmadan aldım amma için içinde tırsmıyor değilim uzun yıllardır araba kullanırım arabalara olan ilgimde çok büyük fakat gerçek manada bir otomobil sahibi olarak hiç tecrübem yok devlete ne vergi veriyoruz muayenesi için ne gerekiyor onları dahi bilmiyorum
sorularım şöyle,
1:böyle bir araba almakla yanlış mı yaptım :(
2:bu arabanın yedek parçasını bulabilirmiyim ve çok pahalımıdır :sorry:
3:muayenesi 6 ay geçik muayeneden geçirememe gibi bir durumum olur mu
4:en kötü hurdaya çıkarsam yine belgeleri falan büyük masraf olur mu
yukarıdaki sorulara cevaplarınız olumluysa yok almakla iyi yapmışsın diyorsanız diğer sorularım
1:arabada hidrolik direksiyon olduğunu gördüğümde çok şaşırmıştım bunun gibi başka şaşırtıcı bir özelliği varmıdır
2:özellikle dikkat etmem gereken bir şey varmı(acemi birine göre cevap verirseninz iyi olur yağına suyuna bak gibi)
3:araba çok ağır gibi gözüküyor km de ne kadar yakar aşağı yukarı LPG de

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0354/detay araba farlar hariç bu ilandakinin aynısı mavi renk

not:hurda falan dedim ama arabanın duruşu gerçekten çok güzel ve diri hele direksiyon bildiğin parmakla dönüyor bunlarıda belirteyim istedim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler parmaklarınız dert görmesin inş :)

Öncelikle hayırlı olsun, parasına göre bedava bencede.

1:böyle bir araba almakla yanlış mı yaptım :( bence hayır, aynı bedelle piyasada satılan arabaları cebinden çıkarır...
2:bu arabanın yedek parçasını bulabilirmiyim ve çok pahalımıdır :sorry: Anormal derecede pahalı değildir, neticede Ankara hurdalıklarında bu aracın hurdasından ve çıkma parçasından epeyce var
3:muayenesi 6 ay geçik muayeneden geçirememe gibi bir durumum olur mu sanmam
4:en kötü hurdaya çıkarsam yine belgeleri falan büyük masraf olur mu bilgim yok
1:arabada hidrolik direksiyon olduğunu gördüğümde çok şaşırmıştım bunun gibi başka şaşırtıcı bir özelliği varmıdır klima olabilir, direksiyon yükseklik ve koltuk yükseltme ile içeriden açılan bagaj ve benzin depo kapağı olmalı
2:özellikle dikkat etmem gereken bir şey varmı(acemi birine göre cevap verirseninz iyi olur yağına suyuna bak gibi) aracın tüm sıvı kontrolünü yapın yaptırın (motor yağı, şanzuman yağı, soğutma suyu, fren hidroliği, hidrolik direksiyon yağı) sonrasında lastiklerin diş derinliği, üretim yılına göre eskime durumu ve elbette basınç seviyesi... bu liste uzar gider
3:araba çok ağır gibi gözüküyor km de ne kadar yakar aşağı yukarı LPG de şehiriçinde 25-30 kuruş civarı yakması lazım

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2012 18:43 
Kullanıcı avatarı

ağzınızdan bal damlamış :) Allah razı olsun son bi soru daha sorayım satmak istesem bu arabayı dörde beşe gidermi sence o fiyata satabilirsem daha bilindik bir araba alayım diye düşünüyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2012 13:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Amin cümlemizden...

Satmaya kalksan çok düzgünse o paralara gidebilir,

yalnıııııııııııız şunu da bilesinki o arabaya bir süre binersen vazgeçemeyebilirsin ve satarsan da o paraya alacağın arabadan sonra bu arabayı çooook ararsın...

Detaylı fotoğraf yükle de bizde görelim şu canavarı :)

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2012 22:42 
Kullanıcı avatarı

doğru söylüyorsun biraz kalkışlarının yavaş olması bide ufak tefek sorunları haricinde modelli bir araba gibi kolay vazgeçemez insan ama işte ister istemezde korkuyorsun olurda bi yerinden büyük bir sorun çıkarırsa büyük masraf çıkarır diye neyse artık hayırlısı inş yakın zamanda fotolarını yüklerim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: