Zaman: 28 Mar 2024 15:47

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2016 23:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cem
Araç: Lancer 1.5
Meslek: Yazılımcı
Kan grubu: ARH+
Merhaba arkadaşlar,

Aracımın döşemelerini kendim temizlemek istiyorum ne zaman bi yere gitsem hem yüksek fiyat çekiyorlar hemde yaptıkları temizlikten titiz olmamama rağmen memnun kalmıyorum, yani anlayacağınız fiyattanda ziyade kendim temizleyeyim işçiliğide malzemeside güvenilir olsun istiyorum

-İç döşeme temizliği ile ilgili leke çıkarıcı, koku giderici vs.. önerileriniz var mı ?
-iyi bir sonuç almak için bu temizlik malzemelerini nasıl uygulamalıyız ?

Bonus Soru:
Bu yağan karlardan sonra aracımın içi leş gibi kokmaya başladı benim düşünceme göre ya bagajda suni deri bi çanta var rutubetten o koktu, ya soğukta çiğ oldu aracın döşemesi nem aldı o kokuyor veya içeriye bi yere hayvan girdi öldü.
Hayvanın girdiğini sanmıyorum çünkü motora ve bagaja baktım birşey göremedim, bu kokuyu nasıl giderebilirim.
Şimdilik çözümü arabaya otomatik glade fısfıs koyarak buldum :LOL:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2016 01:58 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Koltuk için Atas Vinet tavsiye ederim. Erdem boya konsantre olarak satıyor. Çok güçlü bir temizleyici. Ph değeri düşük olduğundan koltuk ve döşemelere kullanılabiliyor. Torpido ve plastik aksamları da çok başarılı temizliyor.

Önce koltukta biriken tozu makine ile çekmeden önce koltuğu hafif hafif oklava yada benzeri bşrşeyle döv. Tozu makinayda al.

Suda köpürtüp köpüğünü koltuğa yayıyorsun. Elbise fırçası gibi hassas bir fırça ile koltuğu güzelce fırçalıyorsun. Sonra mikrofiber ile ovala güzelce. Makine ile tekrar çek nemini alsın.

Güneşli bir ilkbahar yada yaz günü bu dediklerimi yap. Sıfır gibi olur. Atas ürünleri bu konularda çok başarılı ve fiyat uygun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2016 14:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: selim
Araç: lancer glx
Meslek: bilişim
Koltuk ve döşemeler için kesinlikle valet pro carpet öneriyorum, kir durumuna göre 1:20/1:10/1:5 oranlarında ya da tamamen kendi insiyatifinizde olan bir oranda sulandırırsınız, köpük yapan bir fısfıs şişeyle temizlik yapacağınız kısma sıkarsınız(mesela arka koltuğu sırt dayama ve oturma kısmını komple 4 birim diyelim, 1 er birim temizleyerek devam edersiniz), sert bir elbise fırçası ile yumuşak bir şekilde fırçalarsınız(fırçalamaktaki amaç kirleri hareket ettirmek, yumuşatmak), ardından halı yıkama makinası ile güzelce kirini çekersiniz, ardından daha az ürün, daha fazla su ile hazırladığınız karışımı tekrar bütün koltuk yüzeylerine sıkıp halı yıkama makinası ile çekersiniz, son olarak da su ile yine bütün koltuklara fısfısladıktan sonra hiç su gelmeyene kadar halı yıkama makinası ile çekersiniz. Kurutma için de aracın 4 camını da hafif aralayıp(1-2 cm kadar) kaloriferi en sıcak seviyeye alıp 1 saat kadar çalıştırırsanız, en azından koku yapmayacak kadar kurutma sağlamış olursunuz. Bu benim uyguladığım yöntem, biraz meşakkatli gelebilir ama mf bezle falan olacak işi değil eğer koltuklar kirli ise, ancak ciddi anlamda temizlenmiş bir koltuk sonradan mf bez ile periyodik temizlikte kullanılabilir :) o yüzden ilk iş çevrenizde, eşinizde dostunuzda emanet alabileceğiniz bir halı yıkama makinası bulmaya odaklanın derim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: