Zaman: 25 Nis 2024 12:26

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

ATAS Buluşmasına gelir misiniz?
Anket 09 Eki 2011 16:51 tarihinde bitecek
Evet 30%  30%  [ 3 ]
Hayır 20%  20%  [ 2 ]
Henüz belli değil. 50%  50%  [ 5 ]
Toplam oy : 10
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Detailing buluşması
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2011 10:45 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Her iki yakada da olacağım :) Osmanlı arşivi valiliğin içinde yani Avrupa yakasında, Anadolu yakasında da İSAM'a gideceğim. 23'e kadar açıklarmış. Uygun bir konaklama olanağı bulursam Anadolu yakasında kalır, karşıya gider gelirim artık. Orada geçireceğim bir pazar günüm olacak eğer benim için çok ters bir yer olmaz işlerimi de toparlamış olursam o pazar buluşmanıza iştirak edebilirim. Dediğim gibi muhtemelen araçla gelmeyeceğim. Amaç sizlerle tanışmak :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2011 23:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: 1.3 Colt AMT
Meslek: Avukat
Kan grubu: BRh+
Bugün kendi çapımda bir detailing olayına girdim, :kirli:
Akşamdan arka koltukları söküp eve alıp balkona atarsın kosla halı ile bir güzel silersin, baktım suda hala iş var aşağı inip bir güzel ön koltukları da sildim. aslında biraz tırstım sabaha kadar kurur mu kurumaz mı diye ama gece bir ara dışarı çıkınca baktım kurumuştu. misler gibi oldu valla.
aslında niyetim arka koltukların kılıflarını sökmekti ama fermuarların kafası olmayınca evde de uygun bir tane bulamayınca vazgeçtim. belki ilerde.
öğlen ofise geçtim; 2 arabalık yer var normalde ama genelde bir tane kalıyor hep ve pazar günleri de olsa bazen gelen giden olduğu için pek niyetlenmiyordum; ama baktım yer bulamıyorum ve havaların ne kadar daha iyi gideceği belli değil dedim bu hafta pazar da çalışayım :LOL:
önce güzelce bir süpürdüm elektrikli süpürgeyle ve sildim, araba birden bir ferahladı ki sormayın :D
sonra turtle'ın cilalı şampuanı ile yıkarsın kurularsın araba ortaya çıkar.
vee kil ile temizliğe başlarsın, atomiser içinde camsil ile su karışımı kullandım bitirdiğim kısımları da bezle kurulayınca gayet kolay oldu tekrar yıkama kurulama derdi kalmadı.
Aslında niyet komple Meguiars M83 ardından M82 ile devam edip yine Meguiars Show Car Glaze7 ve M26 Koruyucu ile tamamlamaktı ama hepsine vaktin yetmeyeceğini anlayınca birkaç yer hariç M83 ve M26 koruyucu kısmını atlayarak sadece M82 ve Glaze7 yapabildim.
Zaten Glaze7 bittiğinde saat 6,5 olmuştu :crazy: M26yı da belki haftaya atar bitiririm.
fotoğraf falan istemeyin çekemedim, deklaşöre basacak hal kalmamıştı netekim. %)
Ama eve gelince eşime "yeni araba aldım" deyince o kadar güzel mi oldu diye üşenmedi arabaya bakmaya çıktı. veee :vauv:

2011 Honda PCX 125

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2011 23:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mıtsubıshı colt 1,5 instyle florit yeşil
Meslek: çalışan
Kan grubu: Arh+
enteresan ama arabanızı seviyorsunuz galiba ilginç bir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2011 09:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Kendi aramızda bişeyler yaparsak tarihe göre bende renöm ile katılabilirim. :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2011 14:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: 1.3 Colt AMT
Meslek: Avukat
Kan grubu: BRh+
yenibirdünya yazdı:
enteresan ama arabanızı seviyorsunuz galiba ilginç bir

enteresan olan detailing yapmış olmam mı :Search: ,
ilginç olan da arabamı sevmem mi? :unknown:
sadece ben değil forum kullanıcılarının çoğu arabasını seviyor diye biliyorum, yoksa beni mi kandırıyorsunuz leyn :aa:
itiraf ediyorum evet, seviyorum ulennnn kısrağımı :Rose:
:gul:
toşu yazdı:
Kendi aramızda bişeyler yaparsak tarihe göre bende renöm ile katılabilirim. :D

ayarlanır yakında yağmurlardan önce, röno değil bisikletle bile gelebilirsin Hakan.

2011 Honda PCX 125

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2011 12:34 

Benim seyahata kesinleşti. O tarihlerde araçsız olarak İstanbul'da olacağım. Kalacağım yer Vefa'da. Bu Atas oto Maltepe civarında mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2011 14:51 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Mitsubishi Colt 2005 1.3 Instyle
Meslek: Filolog
hilmi yazdı:
iDEA yazdı:
Kendimiz yapalım yapmasıda her defasında nasıl yapacağız. zaten arabayı park edecek yer zor buluyoruz. bırakın pasta cila yapmayı araca su bile tutamıyoruzki. boya koruma, iç dış detaylı temizlik taksimde ibbnin otaparkında 50 liraya yaptırıyorum, pasta cila ise 100 lira, iç dış yıkama 17 lira gibi ben hep burayı kullanıyorum uygun bildiğiniz bir yer varsa gidelim hep birlikte.

benim arkadaşın yıkamacısı var apartman altında? yer müsait, kapalı alan 6-7 araba alır aynı anda, konuşup fiyat alabilirim? istanbula geçtikten sonrada sokağın durumuna bakayım olmadı kapatırız orayı :) su sorun değil ama elektrik için kablo gerekir :D

Sokağımı kapatıcaz Doktor??? :) Tam Trakya işi olur be yaaa ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2011 20:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
extrabonus yazdı:
hilmi yazdı:
iDEA yazdı:
Kendimiz yapalım yapmasıda her defasında nasıl yapacağız. zaten arabayı park edecek yer zor buluyoruz. bırakın pasta cila yapmayı araca su bile tutamıyoruzki. boya koruma, iç dış detaylı temizlik taksimde ibbnin otaparkında 50 liraya yaptırıyorum, pasta cila ise 100 lira, iç dış yıkama 17 lira gibi ben hep burayı kullanıyorum uygun bildiğiniz bir yer varsa gidelim hep birlikte.

benim arkadaşın yıkamacısı var apartman altında? yer müsait, kapalı alan 6-7 araba alır aynı anda, konuşup fiyat alabilirim? istanbula geçtikten sonrada sokağın durumuna bakayım olmadı kapatırız orayı :) su sorun değil ama elektrik için kablo gerekir :D

Sokağımı kapatıcaz Doktor??? :) Tam Trakya işi olur be yaaa ;)

buluşma 9 unda ise gelemeyeceğim arkadaşlar, o gün üds sınavım var.

bonuscum bizim sokak çıkmaz :) 20 ev var şu an 10 u dolu, sokakta toplasan 5 araba var.rahat rahat sırayla arabaları çekip yapılabilir aslında.su sorunuda yok, ama elektrik sorun :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2011 16:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: koray
Araç: colt amt 2009 yeni kasa
Meslek: turizmci
Kan grubu: 0rh+
yuxu yazdı:
Benim seyahata kesinleşti. O tarihlerde araçsız olarak İstanbul'da olacağım. Kalacağım yer Vefa'da. Bu Atas oto Maltepe civarında mı?

ikitelli organize de olucak buluşma sizi edirnekapı dan alabilirim cep num daha önce pm den yollamıştım size...bu arada sanırım bizden katılıcak kimse gözükmüyo ses çıkmadığına göre? katılıcak kimse olursa haber versin sabah bir noktada buluşp hep beraber geçelim...doğan hocam sana pm den mesaj attım ses çıkmadı sanırım sende katılmıyacaksın....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2011 18:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Yarın yağmurlu görünüyor ama ben yine de katılmak istiyorum. Sabah 10:30'da başlayacak ve 3-4 e kadar sürecekmiş. Havaya ve bize göre de değişir. Ben öğleden sonra kaçarım zaten. :)

1. sayfada var ama buraya da yazalım.

TEM FSM Anadolu otoyolu yönünden gelirken istoç u geçince havalimanı+ikitelli sapağından çıkınca yol 200m sonra havalimanı ve ikitelli osb olarak ikiye ayrılıyor sağdan İkitelli'ye doğru gidip ilk kavşakta köprünün üstünden(sağda petrolofis var) 2-3km hep düz gideceğiz,
ikinci kavşakta köprünün altından
üçüncü ada düz
dördüncü adadan sol ilk sokağa (solda BİKSAN SİTESİ VAR)
ve 200m sonra sola (TORMAK SİTESİ VAR)
ve 200 m sonra solda ATATÜRK OTO SAN 3. KISIM....

Navigasyona ATATÜRK oto san 3.kısım ikitelli girmeniz yeterli...

Yeni kroki

http://maps.google.com/maps?saddr=Avrup ... 5&t=m&z=14

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

En son SynTheSizer tarafından 09 Eki 2011 00:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2011 23:15 

Doğam hocam yeni kroki bende Buenos Aires olarak çıkıyor :D
Bu arada sizlerden özür diliyorum. Nete girme şansını anca bulabildim. Benim programım elimde olmayan sebeplerle son anda değişti. Şu anda İstanbul dışındayım. Yarın öğleden sonra döneceğim. Keşke katılabilseydim. Doğan hocanın uygulamasını görmeyi, killi temizliği öğrenmeyi çok istiyordum. Size keyifli bir aktivite dilerim. Fazladan bir hafta daha İstanbul'da olma durumum var, kim bilir belki başka bir organizasyon yapılabilir. Tekrardan özürlerimi bildiriyorum :Rose:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2011 18:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Arkadaşlar Koray'la (Rebeldeath) birlikte bugün buluşmaya katıldık. İyi ki yanlız gitmemişim, her ne kadar herkes sıcak kanlı ve dostani olsa da bizim club'dan birilerinin olması daha iyi oluyor.

Buluşmada her marka araç vardı.. 2 adet de Colt olması çok şık oldu. :)

Neler mi yaptık?

ATAS firmasının birçok aşındırıcı polishlerini (pasta) denedik. Hatta Koray'la benim aracı kapalı alana aldık ve birçok ürünü bizim kaportalarda test ettik.

Benim sol fara İrfan hoca 2000grit sulu zımpara ve üstüne aşındırıcı pasta ile çizik gidermesi yaptı.

Yakın zamanda ön kaputum boyanmıştı. Üzerinde portakal kabuğu gibi bir görüntü vardı. Boyanan parçalarda oluşan. Cihazla ölçtük 280-300 mikron çıktı , o yüzden su zımparası ile zımpara yaptık.. Buğulu bi görüntü oldu, daha sonra ağır aşındırıcı ve hafif aşındırıcı ile tekrar parlaklık sağladık.

Korayın da kaputa makine ile cila atıldı, ayrıca ön camına Arexon Rain-Off yağmur kaydırıcı uyguladık.

yuxu yazdı:
Doğam hocam yeni kroki bende Buenos Aires olarak çıkıyor :D
Bu arada sizlerden özür diliyorum. Nete girme şansını anca bulabildim. Benim programım elimde olmayan sebeplerle son anda değişti. Şu anda İstanbul dışındayım. Yarın öğleden sonra döneceğim. Keşke katılabilseydim. Doğan hocanın uygulamasını görmeyi, killi temizliği öğrenmeyi çok istiyordum. Size keyifli bir aktivite dilerim. Fazladan bir hafta daha İstanbul'da olma durumum var, kim bilir belki başka bir organizasyon yapılabilir. Tekrardan özürlerimi bildiriyorum :Rose:

Hocam kil olmadığı için aramadım sizi.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2011 20:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: evren
Araç: colt czt
Meslek: öğretmen
hava yağmurlu diye gelmedim keşke geleydim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2011 22:47 

Ben sadece bizim organizasyonumuz sanıyordum bunu. Olayı tamamen yanlış anlamışım. Doğan hocam canınız sağolsun. Düşünülmek güzel şey. Bu fırsatı sizlerle tanışmak için kullanmak istemiştim ama olmadı. Sağlık olsun. Fatih, Vefa, Sirkeci, Eminönü, Fatih, Sultanahmet civarında çalışan varsa görüşüp bir öğle yemeği yemek yada bir akşamüstü kahvesi içmek isterim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2011 22:58 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Ne zamana kadar burdasın abi ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2011 21:02 

2 hafta kadar daha buradayım kardeşim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2011 19:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: koray
Araç: colt amt 2009 yeni kasa
Meslek: turizmci
Kan grubu: 0rh+
doğan hocamında da dediği gibi buluşmada kendi forumundan birilerinin olması gerçekten çok farklı oluyor, ben doğan hoca dan daha erken gittim buluşmaya herkes çok cana yakın olmasına rağmen biraz yalnız hissettim kendimi :) ara ara yağmur yağmasına rağmen bence gerçekten güzel bir buluşma oldu detailing konusunda hiç bir şey bilmiyordum biraz birşeyler öğrendim organizasyonu düzenleyen irfan hoca ve murat abi sayesinde...bu arada benim ve doğan hocanın arabaları kapalı alana alıp özel ilgi göstermeleri baya güzel oldu. Benim araca elle uygulanabilen polis (pasta) denedik ve güzel bir sonuç aldık daha sonrasında bir iki farklı cila denedik bu arada İrfan hoca polisaj makinesi kullanmam konusunda cesaretlendirdi beni ve ilk denememi onun yardımıyla yaptım :) gayet keyifli bir gündü...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: