Zaman: 23 Nis 2024 19:58

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2012 16:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: koray
Araç: colt amt 2009 yeni kasa
Meslek: turizmci
Kan grubu: 0rh+
http://www.sanalpazar.com/Aquartz-Nano-Set__isp2809680

link bu hocam satan kişi bu konuda baya bilgili istersen cep num. da var bende uygulama hakkında tüm detaylı bilgileri verir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2012 16:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
eyvallah hocam.
bir bakayım da gerekirse alırım senden telefonunu.
selamlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2012 16:08 
Kullanıcı avatarı

selamlar...hocam...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2012 17:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan
Araç: 2015 Attrage CVT Plus
Meslek: Yazılım
rebeldeath yazdı:
100 tl ye nano boya koruma ürünü de alabilirsin aracın da daha uzun süre boya koruma sağlar...ben uzun süre istemiyorum her ay bi glaze atarım üstüne de cila çekerim dersen uygun bir ürün fk 1000p :)

koray hocam burada yalnışınız var. fk 1000 cila değil wax ve aylık uygulamak gerekmiyor bunu tüm testlerde bakabilirsiniz ki en yoğun karşılaştırma ve test skodaforumda yapılıyor. en kötü şartlarda 4-5ay çok rahat koruma sağlıyor ki bunu test ettim. nano koruma işine gelince türkiyede nanokoruma yapan kaç yer var ne tarz ürünleri nano diye yutturuyorlar bilinmez. biçok boya korumacılar meguarisin kutusuna saçma sapan şeyleri doldurum bak meguaris nano uygulayacağım sana diyorlar. en güzeli araştırıp kendin alıp kendin uygulayacaksın. ama ben nano gerçek bir ürün bulamadım şahsen. ve wax olarak en kaliteli fk1000p ve collinite 915 den daha üstün bulamadım. testlerde koyu renk araçlarda collinite 915 açık renk araçlarda fk1000 daha iyi sonuç verdiğine kadar araştırmışlar ki aracın yarısına collinite 915 yarısına fk1000 uygulayıp deneyenler bile var. sonuç olarak collinite 915 daha az toz tutyor ama fk1000p ise güneş ışınlarından ve yüksek sıcaklıktan daha iyi koruyormuş. zaten kutusunda da high temp diye yazıyor. nano işini dediğim gibi araştırmak + ve - lerini öğrenmek lazım. ama fk1000 in herhangi bir eksisi yok üst üste defalarca bile uygulayabilirsiniz. sıkıntı çıkarmıyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2012 18:13 
Kullanıcı avatarı

ercan_wrc yazdı:
rebeldeath yazdı:
100 tl ye nano boya koruma ürünü de alabilirsin aracın da daha uzun süre boya koruma sağlar...ben uzun süre istemiyorum her ay bi glaze atarım üstüne de cila çekerim dersen uygun bir ürün fk 1000p :)

koray hocam burada yalnışınız var. fk 1000 cila değil wax ve aylık uygulamak gerekmiyor bunu tüm testlerde bakabilirsiniz ki en yoğun karşılaştırma ve test skodaforumda yapılıyor. en kötü şartlarda 4-5ay çok rahat koruma sağlıyor ki bunu test ettim. nano koruma işine gelince türkiyede nanokoruma yapan kaç yer var ne tarz ürünleri nano diye yutturuyorlar bilinmez. biçok boya korumacılar meguarisin kutusuna saçma sapan şeyleri doldurum bak meguaris nano uygulayacağım sana diyorlar. en güzeli araştırıp kendin alıp kendin uygulayacaksın. ama ben nano gerçek bir ürün bulamadım şahsen. ve wax olarak en kaliteli fk1000p ve collinite 915 den daha üstün bulamadım. testlerde koyu renk araçlarda collinite 915 açık renk araçlarda fk1000 daha iyi sonuç verdiğine kadar araştırmışlar ki aracın yarısına collinite 915 yarısına fk1000 uygulayıp deneyenler bile var. sonuç olarak collinite 915 daha az toz tutyor ama fk1000p ise güneş ışınlarından ve yüksek sıcaklıktan daha iyi koruyormuş. zaten kutusunda da high temp diye yazıyor. nano işini dediğim gibi araştırmak + ve - lerini öğrenmek lazım. ama fk1000 in herhangi bir eksisi yok üst üste defalarca bile uygulayabilirsiniz. sıkıntı çıkarmıyor

ercan hocam wax ın türkçe karşılığı cila olarak kullanılıyor aynı zamanda olayın detayına girersek fk 1000p tam olarak wax değil sealant (sentekik polimer) tır. yani yapay dır.wax ise içinde doğal carnauba bulundurur. ikisinin kullanım amacı aynıdır. ancak sealant ların dayanım süresi daha fazladır. Türkiye şartlarına göre maks. 3-6 arasında koruma sağlar ki bu da bulunduğun yerin iklimine aracının nerde durduğuna (otopark veya açık alan) yıkama sıklığına ve yıkama şekline göre değişir...

nano işine gelirsek eğer yurtdışı sitelerinden alışveriş yapıyorsan gtecnig var mesela bu bildiğin nano ürün kullanabilirsin...ancak fiyatları biraz pahalıdır. benim tavsiye ettiğim aquart a gelince bu da nano üründür ve fiyatları gtecnig e göre çok daha uygundur. uygulama merkezleri konusunda haklısın en güzeli kendin uygulamak ancak işini hakkıyla yapan yerlerde var mesela ankarada detailing garage var buraya gidipte memnun ayrılmayanı görmedim...nano nun artısına gelirsek aracınızda ince bir katman oluşturarak aracın kolay çizilmesini engelliyor ve aracın daha parlak gözükmesini sağlıyor...aquartz ürünleri ile yaklaşık 2 yıldan beri uygulama yapılıyor türkiye de ve - olarak geri dönüş yapan olmadı. ve şunu da belirtmek istiyorum ki bu işi profosyonel anlamda uygulama yapan bir çok kişi artık kendi araçlarında nano ya dönüyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2012 21:23 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
ercan_wrc yazdı:
bacey yazdı:
eee hacılar yazmışsınız maaşAllah da beyaz araçlar için bir fark var mı uygulama ya da mazlzemede....

cihatım burada amaç aracın orjinal boyasını senelerce aynı temizlikte parklaklıkta tutabilmek. yani beyaz siyah kırmızı farketmiyor önemli olan aracın boya katmanına inmeden cilanın üstüne 1 kat daha tabaka oluşturup çiziklerin pisliğin boyaya kadar inmemesini sağlamak. güneşin zararlı ışınlarından aracı korumak. velasılkelam işe yarıyor :D bi antalya kaçamağı daha yapmak için fırsat kolluyorum öyle olursa müsait yer ayarla gerisine karışma ürünler benden :D haber ederim sana :)

Erjanım, atla gel mekan hazır :D hortum da var :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2012 11:18 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Arkadaşlar bu ürünü alıp kendim bahçede uygulayabilirmiyim ?
Parlatma için iyi sonuç alabilirmiyim ?

MEGUAIRS NXT GEN.TECH WAX 2.0 SIVI BOYA KORUMA
Fiyatına gittigidiyorda 60 TL demişler;
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/megu ... nformation
Resim

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2012 11:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Evo34 yazdı:
Arkadaşlar bu ürünü alıp kendim bahçede uygulayabilirmiyim ?
Parlatma için iyi sonuç alabilirmiyim ?

MEGUAIRS NXT GEN.TECH WAX 2.0 SIVI BOYA KORUMA
Fiyatına gittigidiyorda 60 TL demişler;
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/megu ... nformation
Resim

Evet kolay uygulanır, güzel de parlatır. Yanında gelen pad'e çok az alınır, sürülür. Sonra mikrofiber bez ile üzerinden geçilerek buffing yapılır.

ANCAAAK,

her sıvı cila gibi ömrü kısadır.. Oto yıkamacılarda ph değeri ayarsız 3-4 yıkamadan sonra eser kalmaz.. Her yıkama sonrası Quick detailer dediğimiz hızlı spray cilalar ile geçilirse, daha uzun sürer.

Uygulama kolay, ürün de bereketli olduğu için sık sık da yaparım derseniz sorun olmaz.

Uygulama için bir not: Eğer arabanızda dairesel çizikler, RDS dediğimiz örümcek ağımsı kılcal çizikler varsa.. parlaklık sizi tatmin etmez.. Ayrıca pad ile uygulama yapmadan önce 20gr lık kil ile temizlenmeli yada nano leke çıkarıcılar ile yıkama ileçıkmayan boyaya saplı kirler temizlenmeli.. Yoksa cila atıyorum derken iyice çizik içinde kalır arabanız.

Bu ürünle yapılan uygulamaları ve daha fazlasını konulardan bakabilirsiniz. Ben şahsen artık sıvı cila ile uğraşamam.. Aldım.. şişennin %80'i duruyor öyle.. En iyisi katı wax ve nano ürünler..

Ben ilgiltereden getirtmiştim ama http://erdemboya.ticaretimiz.com/produc ... roup_65801 buradan da alabilirsiniz.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2012 13:51 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Vedat ve Doğan çok teşekkürler dostlar... Uygun zamanımda uygulayacağım bakalım...

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2012 14:46 
Kullanıcı avatarı

sıvı cila olarak hafta sonu chemical guys ın jetseal 109 u denedim gerçekten başarılıydı.... aracımda dairesel çizikler olmasına rağmen görüntü şu anda baya başarılı...gerçi altına chemical guys wett mirror u sürdüm araba daha yeni yıkanmış ıslakmış gibi duruyor. bugün babam beni metrobüse kadar bıraktı sonra 200 mt ilerdeki ışıklarda durdu, aracı görünce aşık oldum nerdeyse acayip bir görüntüsü vardı...kısmet olursa bu ara polisaj yapıcam onun üstünede tekrar wet mirror ve jetseal 109 uyguluycam yazı böle çıkartırım sanırım kış başıda fk 1000p uygular geçerim. elde nano ürün var ama arabayla uğraşmayı sevdiğim için uygulamıyorum. babamın arabaya uyguluycaktım onu da satıcaz başkasına gitsin istemiyorum :) bakalım kısmet yeni alıcağımız arabaya :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2012 09:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
rebeldeath yazdı:
sıvı cila olarak hafta sonu chemical guys ın jetseal 109 u denedim gerçekten başarılıydı.... aracımda dairesel çizikler olmasına rağmen görüntü şu anda baya başarılı...gerçi altına chemical guys wett mirror u sürdüm araba daha yeni yıkanmış ıslakmış gibi duruyor. bugün babam beni metrobüse kadar bıraktı sonra 200 mt ilerdeki ışıklarda durdu, aracı görünce aşık oldum nerdeyse acayip bir görüntüsü vardı...kısmet olursa bu ara polisaj yapıcam onun üstünede tekrar wet mirror ve jetseal 109 uyguluycam yazı böle çıkartırım sanırım kış başıda fk 1000p uygular geçerim. elde nano ürün var ama arabayla uğraşmayı sevdiğim için uygulamıyorum. babamın arabaya uyguluycaktım onu da satıcaz başkasına gitsin istemiyorum :) bakalım kısmet yeni alıcağımız arabaya :)

PB blackhole mu? mirror wet mi? desem.. :bye:

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2012 10:55 
Kullanıcı avatarı

SynTheSizer yazdı:
rebeldeath yazdı:

PB blackhole mu? mirror wet mi? desem.. :bye:

PB BH stoklarımda olmasına rağmen kullanmadım sayılır daha...Wet mirror şu anda favorim oldu arabayı bildiğin ıslak gösteriyor farklı bir havası var...denk gelirsek bir gün hocam senin arabaya da uygularız kararı sen verirsin :) hatta cg. kendi sitesinden hybrid V7 ile wet miror ı galon olarak getirtmeyi düşünüyorum...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: