Zaman: 16 Nis 2024 09:50

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: haftasonu colt'uma cila
MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2012 15:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: koray
Araç: colt amt 2009 yeni kasa
Meslek: turizmci
Kan grubu: 0rh+
bütçeniz el verdiği sürece daha kaliteli ürünler kullanmanızı öneririm. meguiars türkiye de bulunabilirlik ve kalite açısından baya iyi bir üründür. kullandığınız ürün içeriğinde aşındırıcılar (pasta olarak geçiyor ) mevcut aracınızda dairesel veya derin çizikler yoksa bu tarz ürünler kullanmasanız daha iyi olur. pasta tarzı ürünler çizikleri gidermek için aracanızın boyasını aşındırır....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2012 16:50 
Kullanıcı avatarı

ayub7667 yazdı:
Bilgilendirme için teşekkür ederim Koray bey. Aslına bakarsanız bu konuda çok araştırma yaptım hem burada hem diğer yerlerde ve yemin ederim kafam o kadar karıştı ki. Sonra akşam gittim markete bu ürünlerin bulunduğu raflardan en pahalı olanını aldım çıktım. Ama içeriği hakkında en ufak bir bilgim bile yoktu, şimdi öğrendim. Yalnız şöyle bir durum var aracım 20 aylık ve şimdiye kadar hiç böyle birşey uygulamamıştım. Aracı aldığım ilk zamanlar fırça ile yıkamamaya ve yıkatmamaya çok özen gösterdim ama belirli bir süre sonra dikkat edemez oldum. Tavan kısmında gece sokak lambaları vurduğunda yuvarlak yuvarlak hareler oluşmaya başlamıştı. Bu ürün onun için faydalı olurmu bilemem. Akşam gidince ilk işim tavanı kontrol etmek olacak. Forumda ve diğer forumlarda herkes kendi kullandığı ürünü tavsiye etmiş, haliyle kafam epey bir karışmıştı. Ama bundan sonra azami dikkat göstereceğim bu konuda. Tekrar teşekkürler....

Bende forumları ilk okumaya başladığımda acayip kafam karıştı, hatta gereksiz bi ton malzeme aldım. ancak zamanla kafamda olaylar oturmaya başladı. Şimdi her ne kadar daha bilinçli olsam da bende %100 herşeye hakim değilim. Araç yıkama olayına gelince otomatik yıkama makinelerini ve fırçayı kesinlikle kullanmayın lütfen hatta sünger bile kullanmayın süngerde aracın üzerinde olan toz ve kir parçalarını içine hapseder ve siz aracı yıkarken süngeri bastırdığınızda anlamadan aracı çizmişte olursunuz. bunun yerine wash mit (eldiven) kullanırsanız daha az zarar verirsiniz aracınıza, bu konularla ilgiliyseniz ve aklınıza takılan birşey olursa hiç çekinmeden sorabilirsiniz. ve benim yaptığım hatayı yapıp olayı çok iyi bilmeden çok malzeme almayın :) kullandığınız ürünle örümcek ağı şeklindeki dairesel çizikleri gidermeniz için sert bir ped kullanmanız ve ürünü bastırarak küçük bir alanda 3-5 dak çalışmanız gerekir. eğer bu şekilde çalışmadıysanız çizikleri almanız çok zor olur. Yaptığınız ve yapacağınız tüm paylaşımlar için bende size şimdiden teşekkür ederim. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2012 17:14 
Kullanıcı avatarı

bu eldivenlerin biraz daha kalitelileri var onları kullanabiliriz. hatta biraz daha detaylı çalışıcaksanız aracın belden yukarsını hatta kapıların yarısından yukarsını kaliteli wash mit le daha alt kalite olanı da kapıların yarısından aşşağısına kullanırsınız. malum kapı altı olan kesim daha fazla çamur ve kir oluyor...wax yani cila olayında işin kolayına kaçmak isterseniz sıvı cila kullanabilirsiniz uygulaması gayet kolaydır. katı cila kullanmayı düşünürseniz kullanım ömrü ve dayanıklılık açısından finish kare 1000 (fk1000) tavsiye ederim. Fiyat biraz kallavi dir (70 tl civarı idi en son) ancak kutusu ufak gözüksede kolay kolay bitiremezsiniz en az 3-4 sene götürür sizi... http://erdemboya.ticaretimiz.com/p27296 ... 1000p.html bahsettiğim cilanın küçük boyu bu linkteki...

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Ynt: haftasonu colt'uma cila
MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2012 19:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Yarım kutu fk1000p 30 lira.. Yılda 4 kez uygulansa herhalde 6-7 yıl gider.

Benim 2 sene önce aldığım ürünler hala bitmedi..

Önemli olan pratik uygulansın, uzun ömürlü olsun.

Bu konuda market ürünleri pek iyi olmuyor.

sent by Xperia Neo V

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz