Zaman: 29 Mar 2024 15:59

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2010 00:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Süngerin üzerine cilayı sürdükten sonra, arabayı damgalar gibi panelin çeşitli yerlerine değdirirsen ve pad'i ortasından bükerek kullanırsan içine fazla emmez.. bir de en son saniyelerde iyice aban ki içindeki de çıksın..

Ayrıca kil ile temizlemeden cila yapma bence.. o ufacık kirleriarabada ciddi harelenmelere sebep oluyor..

Son olarak ellerine sağlık.. Ben de kayın peder gelmeseydi, etek altına detaylı çalışacaktım ama sadece ön kapının etek altı ile benzin kapağını yapabildim.. Haftasonu posa gezdik valla.. :D

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2010 18:34 
Kullanıcı avatarı

evet benim arabaya girişicez :D yani artık heralde inşallah :ROFL: :Yahoo!: :P :Bravo: :unknown:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2010 13:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: aa
Araç: ASX 2010
Meslek: aa
Kan grubu: Arh+
Boyayı korurda süre kısa olabilir. Fiat Bravo araca sonaxda yaptırdık. Uygulamadan sonra araç brandalandı ve garaja parkettik. 3 ay sonra ön çamurluklarda azalma oldu. Üstünde branda olmasına rağmen. Tabi bu tüm korumalar hava şartları, yağmur şiddeti, yol şartları etkiliyor. Ne kadar ziebart 1 yıl desede, autoking 3 yıl desede, meguiars 6 ay desede. Yarı yarıya bu süre çoğu zaman düşüyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 May 2011 09:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Eren
Araç: Mitsubishi Colt
Meslek: Deprem Mühendisi
opeth gibi ben de gectigimiz yaz sonax pasta cila yaptim, nedense cila etkisi çabuk geçti ve sanki yapmadan önceki halinden daha mat oldu :( Bu sene sonax güçlü cilayı deneyeceğim...

Asıl sorunum; yaz geldi ve araba bütün gün güneşin altında kalıyor, benim içim eriyor!!! Tavandaki contaların renginde açılma olmuş. Boyada güneş yanığı gibi lekeler yok henüz, ama olmasından korkuyorum...Gidip ketenden branda mı diktirsem diyorum, sonra da kaş yapayım derken göz çıkarmaktan, boyaya zarar vermekten korkuyorum!!

Sonuç olarak, piyasadaki PVC brandalardan farklı olarak, 100% pamuklu bezden branda diktirsem, boyayı arabayı güneşten korurmuyum, zarar mı veririm? Bırakayım da karaoğlanım güneşte yansın mı? Siz ne tavsiye ediyorsunuz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 May 2011 09:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Eren
Araç: Mitsubishi Colt
Meslek: Deprem Mühendisi
Tamam cila yaparız, hiç sorun değil de......Branda yaptırmaktan vaz mı geçeyim? Tavandaki rengi açılan contaları (ben diyim conta, siz anlayın lastik) ne yapacağız (A hattı hizasındakileri)? Siz de brandanın zararlı olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2012 00:48 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
hanbi ürünü öneriyorsun Vedom...bir de ürünün yanında alacağım ped, bez vs ?...bir de nasıl yapacağımı anlatırsan Antalyaya geldiğinde iskender ısmarlarım :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: