Zaman: 29 Mar 2024 02:27

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2014 10:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kadir
Araç: colt
Meslek: memur
Merhaba arkadaşlar 2012 Colt/umu taaa Antepten gidip aldım. İlk işim küçük bir temizlik operasyonu yapmak oldu. Hemen Koçtaşa bütçeme göre çeyizimi düzmeye başladım. Sonaxın yeşil tüplü döşeme temizlemeyicisi, yine sonaxın portakal rengi araba şampuanı ile hızlı cila aldım. Ayrıca 19 liraya tanınmayan bir markanın 4 lüpaket halinde döşeme temizleyici, kokpit sütü, lastik ve jant temizleyicisini de aldım. İşin güzel tarafı 19 liraya bunlarla birlikte bir MF bez ve sünger de vardı.
Arabamın arka koltuğunda birşeylerin dökülmesiyle oluşan 4-5 bölgesel leke vardı ve işe ordan başladım. Sonaxın yeşil döşeme temizleyicisini önce buralarda kullandım sonra gaza gelip bütün koltuklara giriştim. :) ıslakken silinmiş gibi görünen lekeler ne yazıkki kuruyunca geri geldi ve 25 liralık üründen sonuç alamadım. Ben de ucuz malzeme ile girişti. Spreyli sabun gibi bişeydi ve inanılmaz işe yaradı. Şu an lekelerden eser kalmadı. hemde sonaxın bütün tüpünü boşaltmama rağmen ucuz ürün daha 20 defa yıkama yapacak kadar kaldı elimde.

Ardından arabamı yıkamay giriştim. Önce üzerine su tuttum sonra mikrofiber eldivenle üstten başlayarak iki sefer yıkadım. Fazla vaktim olmadığı için katı wax ve boya tamir işlerine girişmedim. Üstüne hızlı cila çektim ve biraz bekleyerek MF bez ile ovdum. Tahminimden daha çok işe yaradı ve arabaya dokunduğunda verdiği his inanılmazdı. Ardından lastiklere ve jantlara da aldığım ucuz paketin içinden çıkan malzemelerle giriştim. Kokpiti de silip süpürdükten sonra araç galeriden yeni çıkmış gibi oldu.

İşin en ilginç tarafı daha önce hiç böyle bir temizlik yapmamaış olmam ve bu forum sayesinde bu işe girişmiş olmamdı. Sizin yüzünüzden bir detaycı daha ortaya çıktı.
Herşey için teşekkürler. Ne yazıkki resim yüklemeyi bilmediğim için resimlerim yok ama sonraki bakımda mutlaka onları da ekleyeceğim.

Şimdi bir antalya yolculuğu var, dönüşte pastalı cilalı detaylı temizliğe girişeceğim. gelişmleri ve hangi malzeme nasıl kullanılıyo, işe yarıyormu ben de deneyimlerimi paylaşacağım.

Herkese iyi günler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2014 13:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: hakan
Araç: Hyundai i20 1.2 Elite Blue 2015
Meslek: Havayolu
Kan grubu: a+
Vaktiniz olduğunda o 19 tl ye aldığınız tanınmayan markanın temizlik setinin markasını paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler Kadir Bey :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2015 01:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: Colt CZ3 İnvite
Meslek: Öğretmen
Güle güle kirletin :)
Koltuk lekeleri bende de var. Neyle çıkardınız?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2015 01:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: mesut
Araç: COLT 1.5 İnstyle AMT 109 HP ;)
Meslek: makine teknikeri
Kan grubu: a+
Koltuk lekeleri için çok etkili bir tavsiyem olacak, kosla vanis halı ve koltuk yıkama şampuanı(elde olan için) alın bir deneyin bana katılacaksınız, bende çok kötü birkaç leke vardı zannımca çocuk maması ama 2 kez ayrı ayrı zamanlarda silince çıktı, tavsiye ederim. :dus:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: