Zaman: 23 May 2024 05:06

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2016 13:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: ergün
Araç: ASX 1.8 DPL INTENSE
Meslek: CALISAN
Kan grubu: ARH+
Merhaba arkadaslar

aracımı alalı 2 ay oldu 2011 model ve aldıgım km sı 134.000
yaklasık 2.000km yol yaptım ve 2 sorun ıle karsılastım

uzerındekı jantlar orjınal olup 215:60:r17
bu aracların dıreksıyon sıstemlerı elektrık desteklıymıs dıger aracımda bole bır ozellık bulunmuordu ılk kullandıgımda bı acaıp geldı ve otobanda cok degısık bır hıs yanı guven verdıgı soylenebılır bellı bır hızdan sonra
dıreksıyon sertlesıyor.
sımdı sorunuma gelıcek olursak otobanda duz yolda herangı bı sallantı veya dıreksıyonda bır bosluk yok bı cok kez kontrol ettım: fakat en ufak bır cukurda dıreksıyon saga ve sola donerek aracın yonunu degıstırıyor duz bır alanda bu sorun yok yolda cukur ve bıraz egım varsa dıreksıyonu bıraktıgın an asırı derecede rahatsız edıyor arac saga sola gıdıyor guven vermıor.
4 tane serwıse gıttım bunların 3 tanesı sorunun olmadıgını alt takımların amortısorlerın saglam oldugunu bu araclarda normal oldugunu soledı 1 tanesı ıse amortısorörlerın bozuk oldugunu degısım yapıldıgında bu sorunların ortandan kalkıcagını soyledı. ılk sorunum bu

ıkıncı sorunum ıse yag durumu. yagı degıstırelı 2.000km oldu bu arac 5.2 lıtre yag alıyor
aracımın ekranında yag ıle ılgılı bır ısık yandı yag cubugunu kontrol ettıgımde bu aracların yag cubugunda x konumunun 1 cm yakın ustunde olgunu aracta yag fazlalıgı oldgunu tespıt ettım:
yagı degıstırdıgım ustaya gıttıgımde suyu kontrol ettı burda sorun olmadıgını yaga dızel karısmıs olabılıcegını enjektorlerden bazılarının arızalı olabılıcegını soyledı. aractan yaklasık 1 lıtre yag cektı normal sevıyesıne ındı suan ama ısık hala yanıyor.
sızden rıcam bu soledıklerımı yasıyan veya sorunların neler olabılıcegını bılen varsa lutfen yardımcı olsun.
tesekkurler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2016 20:36 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
Ergün bey forumumuza hoşgeldiniz. Benim 2011 1.6 benzinli ASX'imde böyle bir sorun yok. Diğer arkadaşlarda cevap verecektir. Bu arada mesajlarımızı büyük harfle yazmıyoruz, lütfen küçük harf kullanın. 1. Sorununuz ile ilgili şöyle bir fikrim var. Düz yolda yapmıyor bir kasis yada çıkurdan geçerken yapıyor demişsiniz zaten bu her araçta olmaz mı ? Elleriniz direksiyonda değilse bir kasis yada çukurdan geçerken direksiyonun dönmesi ve aracın sağa yada sola çekmesi normaldir. Zaten direksiyonun bırakılması çokta tercih edilen birşey değildir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2016 01:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: ergün
Araç: ASX 1.8 DPL INTENSE
Meslek: CALISAN
Kan grubu: ARH+
ks34 yazdı:
Ergün bey forumumuza hoşgeldiniz. Benim 2011 1.6 benzinli ASX'imde böyle bir sorun yok. Diğer arkadaşlarda cevap verecektir. Bu arada mesajlarımızı büyük harfle yazmıyoruz, lütfen küçük harf kullanın. 1. Sorununuz ile ilgili şöyle bir fikrim var. Düz yolda yapmıyor bir kasis yada çıkurdan geçerken yapıyor demişsiniz zaten bu her araçta olmaz mı ? Elleriniz direksiyonda değilse bir kasis yada çukurdan geçerken direksiyonun dönmesi ve aracın sağa yada sola çekmesi normaldir. Zaten direksiyonun bırakılması çokta tercih edilen birşey değildir.

Hosbulduk. Mesaj uyarısı ıcın tesekurler dıkkat etmemısım.
Ben sanırım sorunu anlatırken yanlıs yada eksık aktarmısım. Dıreksıyonu tabikide birakmak gibi bir durum soz konusu degil. Fakat en hafif kasiste direksiyonda cekme oluyor bunu engelleyemiyorsun. Her araba demissin benim eski arabam 2005 passat ti zaten ondan alisik olmadigim icin sorun oldu. Onun direksiyonunda bole bir sorun yoktu. Otobanda 130-140km de gideren frene bastigimda arabanin direksiyonu 90 km dusene kadar bi sallanti yapiyor ve araba surekli yolda geziyormus hissi veriyor direksyionu surekli hareket ettirmek gerekiyor sabit tutamiyorsun. rot balans yeni yapildi lastiklerin durumuda iyi buradaki 4 serviste sorun bulamiyor en kotusude arabayi surmekten sogudum cok rahatsiz edici.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2016 10:34 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
Evet bu yazdığınız belirtiler normal değil. Sorunlarınızı linkini aşagıda verdiğim servis&destek bölümünden ustalarımıza tekrar sorarsanız daha hızlı cevap alabilirsiniz.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewforum.php?f=60

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2016 12:14 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Fren disklerinde bir sorun olabilir mi? Daha önce buna benzer bazı paylaşımlar olmuştu. Diskte ufak tefek bir yamulma vs. yüksek süratlerde frene basıldığında titreme yapabilir.

Bir başka ihtimal lastiklerle ilgili olabilir... Yolu iyi tutmuyorsa balans sorunu v.s. varsa. Başka bir yerde daha balansına ve lastik havalarına baktır. Lastik havası fazla olabilir...

Mitsubishi nin birçok aracında elektrikli direksiyon var. Eski aracın 2005 passat hidrolik direksiyon. Yol hissiyatı v.s. olarak elektrikli direksiyondan daha iyidir. Elektrikli direksiyonların çoğunda yol hissi yoktur. Buna rağmen Mitsubishi ninkiler oldukça iyi sayılır. Başka araçlarla deneyimlerim oldu çok daha kötüleri vardı.

Direksiyonun davranışlarına alışamamış olabilirsin. Daha önce anlattığın gibi bir paylaşım olmadı. Aracın önden bir kazası vs var mı? Bunuda araştır derim...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: