Zaman: 28 Mar 2024 16:36

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 56 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2014 23:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Aykut
Araç: ASX
Meslek: Turizm
Kan grubu: A +
zivrisinek yazdı:
Aykut bey üst segment(premium) aracımda var,alt segment takoz aracımda. Ben her aracı kendi kategorisinde değerlendirmeyi uygun görüyorum. Bu yüzden sınıfındaki araçlarla kıyaslarım ASX'i. ASX'in rakipleri Tiguan,IX35,Sportage ve QQ. Bu araçlar içinde anladığım kadarıyla sizin bir daha asla tercih etmem dediğiniz araç ASX. Bende şunu söyleyim ASX CVT şanzumanla gelsin ilk gelen araçlardan birisine yine ben sahip olurum herhalde :)

Elbette üst segment araçla farklı segment aracı kıyaslamıyorum. Zaten fiyatlar çok farklı.. Asx in tercih edilmesi için cvt şanzuman olmalı, hp si 135 e çıkarılmalı.. ses izolasyonu yapılmalı, direksiyon hissiyatı arttırılmalı, iç bölüm iyileştirilmeli, head up display vs gibi birçok özellik eklenmeli, cam tavan açılmalı yada sunroof olarak değiştirilmeli.. özetle araç bu değişimleri gösterirse o zaman olur, ama o zaman da bambaşka sıfırdan bir araç olmuş olur.

Emin olun sattığınız gün en mutlu gününüz olacak :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2014 00:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ersin
Araç: Mitsubishi ASX
Meslek: Mühendis
Kan grubu: ARh+
aykutanil yazdı:
€®$İN yazdı:
Aykut Bey konfor ve güç olarak bir şey diyemem ama güvenlik söz konusu olduğunda Sportage ASX ile kıyaslanamaz bence. Aşağıdaki linkte Sportage 2014 ün test sonuçlarını görebilirsiniz.

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicl ... rtage/2014

Bu arada geçen yıl bizim garajda başıma gelen şeyi anlatayım arkadaşlar. Siteden birisi 2013 sıfır Sportage almıştı, birgün araçları park ederken denk geldik ve arabalarımızdan konuştuk. Sonra konu yakıta geldi, ben yaktığım değeri söyleyince "çok iyiymiş bende tüp taktırmayı düşünüyorum acaba nereye taktırdınız?" diye sormuştu. Ben de araçta tüp olmadığını söyleyince yüzünün ifadesini görmenizi isterdim. :) Onun ki ile benim söylediğim değer arasında yaklaşık %30 fark vardı.

Sizin komşunuzun aracı otomatik şanzumanlı olan sportage dır, otomatik şanzumanlı olan çok yakıyor evet.. ama sportage ın da düz viteslisi var ve onun yakıt verileri pek farklı değil.. Ayrıca kullanıma göre de yakıt çok değişiyor.. Şuan bmw 520i ye şehiriçinde 8.5 - 9.0 lt yaktırıyorum deyinvede çoğusuna abartı geliyor, ama öyle.. fakat full sport modda kullandığımda oldu test etmek için o zaman çok yaktım. Kişiden kişiye göre değişir yakıt olayı.. Ciddi farklar önemli elbette, ancak kanımca 1-2 lt için farklı araç almak mantıklı değil..

Komşumuzun aracı sizin dediğiniz gibi otomatik değil düz şanzuman. Zaten o yüzden şok olmuştu ya. Bu Korelilerin verdiği hiçbir fabrika değerine güvenmeyin arkadaşlar, sonunda kendileri de onların yanlış olduğunu itiraf etmek zorunda kaldılar. Aşağıdaki linki okumanızı tavsiye ederim

http://wap.ntvmsnbc.com/Haber/Goster/25394948

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2014 09:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: asx
Meslek: serbest
aykutanil yazdı:
zivrisinek yazdı:
Aykut bey üst segment(premium) aracımda var,alt segment takoz aracımda. Ben her aracı kendi kategorisinde değerlendirmeyi uygun görüyorum. Bu yüzden sınıfındaki araçlarla kıyaslarım ASX'i. ASX'in rakipleri Tiguan,IX35,Sportage ve QQ. Bu araçlar içinde anladığım kadarıyla sizin bir daha asla tercih etmem dediğiniz araç ASX. Bende şunu söyleyim ASX CVT şanzumanla gelsin ilk gelen araçlardan birisine yine ben sahip olurum herhalde :)

Elbette üst segment araçla farklı segment aracı kıyaslamıyorum. Zaten fiyatlar çok farklı.. Asx in tercih edilmesi için cvt şanzuman olmalı, hp si 135 e çıkarılmalı.. ses izolasyonu yapılmalı, direksiyon hissiyatı arttırılmalı, iç bölüm iyileştirilmeli, head up display vs gibi birçok özellik eklenmeli, cam tavan açılmalı yada sunroof olarak değiştirilmeli.. özetle araç bu değişimleri gösterirse o zaman olur, ama o zaman da bambaşka sıfırdan bir araç olmuş olur.

Emin olun sattığınız gün en mutlu gününüz olacak :)

ahah bu özellikler olursa aracın fiyatı ne olur acaba? :).
herkesin verebileceği bir fiyat var madem böyle bir araç isteniyor daha üst sınıflara bakılmalı bence outlander gibi..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2014 09:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
Valla GLA da hepsi var süper hepimiz ondan alalım. 130 - 150 bin TL arası seç beğen al...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2014 10:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Meslek: SMMM
Bu arada daha öncede bahsetmiştim ama yinelemek gerekiyor.
Fiyat/performans değerlendirmesinin yanında bir de Toplam Kullanım Maliyeti diye bir şey var.
Nedir Toplam Kullanım Maliyeti derseniz... Şöyle anlatayım.
Her üretilen ve satın alınan ürünün bir ömrü vardır. Alan kişiye göre bu ömür değişebilir. Ama bu ömür boyunca aldığınız ve kullandığınız ürün ile ilgili zorunlu giderleriniz olur. Alış Fiyatı ile başlar, MTV, Araç muayene, kullandıkça yada durdukça lastik, yakıt, bakım, isteğe bağlı aksesuar, mecburiyetten LPG vs.. ve beklenmedik giderler. Kullandığınız sürece bunların tamamını toplarsınız. Karşınıza Toplam Kullanım Maliyeti çıkar. Bunu isterseniz kullandığınız yıla, isterseniz yaptığınız km ye bölersiniz ve bir değer çıkar karşınıza. Bunları karşılaştırabilirsiniz o zaman. İsterseniz en sonunda sattığınızda satıştan elde ettiğinizi çıkartırsınız toplamdan, kullanım maliyetiniz ortaya çıkar. Sonra gene karşılaştırırsınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2014 11:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Aykut bey objektif ve güzel bir yorum yapmak istiyorsunuz ama sonunda yine aynı yere geri dönüyorsunuz.Cümlenizin sonunda aynen şu yazıyor " Emin olun sattığınız gün en mutlu gününüz olacak :) "

Hala birileri adına düşünmeye ve onların adına yorum yapmaya çalışıyorsunuz. Objektif bakmak istiyorsanız size bir önerim var :

Bu forumda bu başlık altında toplanan insanların %90'ı ASX aracından memnun ve siz diğer %10'a dahilsiniz. Neden biz %10 olarak bu araçtan memnun değiliz diye özeleştiri yapın demiyorum ama geriye kalan %90 için ileri geri yorum yapmasanız ve insanların seçimlerine saygı duysanız yeter. İnsanlar sattığı gün pişman mı olur mutlu mu olur bu kimsenin umrunda değil ama net bir gerçek var kullanıcıların %90'ı bugün itibariyle aracından çok memnun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2014 11:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: ASX 2011
Meslek: Denetim
zivrisinek yazdı:
Aykut bey objektif ve güzel bir yorum yapmak istiyorsunuz ama sonunda yine aynı yere geri dönüyorsunuz.Cümlenizin sonunda aynen şu yazıyor " Emin olun sattığınız gün en mutlu gününüz olacak :) "

Hala birileri adına düşünmeye ve onların adına yorum yapmaya çalışıyorsunuz. Objektif bakmak istiyorsanız size bir önerim var :

Bu forumda bu başlık altında toplanan insanların %90'ı ASX aracından memnun ve siz diğer %10'a dahilsiniz. Neden biz %10 olarak bu araçtan memnun değiliz diye özeleştiri yapın demiyorum ama geriye kalan %90 için ileri geri yorum yapmasanız ve insanların seçimlerine saygı duysanız yeter. İnsanlar sattığı gün pişman mı olur mutlu mu olur bu kimsenin umrunda değil ama net bir gerçek var kullanıcıların %90'ı bugün itibariyle aracından çok memnun

:good: ayrıca günlerdir aykut beyin yaptığı eleştiriler giderek arabaya yönelik olmaktan çıkıp sanki arabayı alanlara yönelik gibi bir hal de almış, bu da ilginç doğrusu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2014 11:38 
Kullanıcı avatarı

Ömründe adam gibi araba görmemiş insanlar geliyor dandik bir japon arabasını mercedes gibi lanse ediyor tarzında bir yaklaşımı var maalesef benimde rahatsız olduğum konu bu. Hatırlıyorsan Discovery ile buluşmaya geldiğimde sevemedim bu arabayı demiştim ama insanların hayallerinin arabası. Mercedes E220 CDI vardı ondan öncede mesela o arabada bende muhteşem bir etki yapmamıştı. Örneğin Honda JAzz kullanıcıları da ASX kullanıcıları gibi mutlu mesut bir forumları var, Fiesta içinde aynısı geçerli.. Mutluluk ve dostluk parayla alınan bişey değildir ne yazıkki bunu görmek için aslında çok güzel örnekler var ama görmek gerekiyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2014 12:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Aykut
Meslek: Turizm
zivrisinek yazdı:

Merhaba, sonuçta bende bu aracı aldım ve 2.5 yıl kullandım, demek oluyorki aldığım dönemde güzel görerek aldım. Ancak bir gerçek var ki (bana ve birçok resmi otoriteye göre), belki bir tek yakıt olarak araç diğer rakiplerinden az biraz üstün olabilir, ancak diğer tüm özelliklerinde rakiplerinin altında.. Keza bu sebeple sattım. Şuan ikinci bir araç alacağım yine günlük işlerde kullanım için, memnun olsaydım satmazdım kesinlikle. Ama yine de tercih meselesi.. Mutluysanız kullanın elbette.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2014 16:50 
Kullanıcı avatarı

2.0 CVT ile gelirse ASX yine satmaz. 1.6 CVT olması gerekiyor anladığım kadarıyla :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2014 17:33 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
TR'de bu vergi sistemi oldukça ancak böyle tartışır dururuz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2014 18:04 
Kullanıcı avatarı

Açıkcası ben bugüne dek vergiye değil araca baktım binerken. ASX için 2.0 bence gereksiz olur her durumda 1.6 olduğu sürece binerim benzin veya dizel farketmiyor ama CVT süper olur :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2014 00:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
öncelikle herkese selam
gelelim mevzuya : asx ne ix35 den nede sportageden nede diğer suvlardan iyimiş veya kötüymüş bilemem çünkü diğerlerinin hiç birine binmedim hatta dediğim gibi asx te bile deneme şürüşü dahi yapmadım ama asx aldım.
neden asx aldım ?
1. yıllarca almanlara mersedese motor satmış bir japon markası
2.mitsubishinin avrupa markaları ve kore markaları gibi servis anlayışının olmaması (avrupa markaların servis anlayışı = yedek parça ve servis gelirinden sonuna kadar faydalanmak ve bunun için araçlarında kullandıkları parçaların ömürlerinin hani en sağlam olsun ömürlük olsun yerine 3 yıl sonra bozulsun bizde ekmek yiyelim tarzında yapmaları tabi mercedesi bu arada ayrı tutuyorum. ) bildiğim ve duyduğum ve anladığım kadarıyla mitsu bir acayip abi adamlar çok sağlamcı
3. yakıt durumu ve lpg takabileceğim ama takmayacağım bir araç almak istemem.araba almadan önce tüm arabalarla ilgili yorum okumadığım site kalmadı desem yalan olmaz diğer özellikle kore markalarının kullanıcıların forumlarda sorulan ve de yazılan hemen hemen tek şey hangi marka lpg ?
ama asx te ise belkide en az sorulan sorudur bu?
4. güvenlik: okuduğum forumlarda asx in çok sağlam olduğunun söylenmesi 7 hava yastığının olması ve pekçok kuruluştan 5 yıldızlı olması ve amerikada en güvenilir araba seçilmesi.
5. pek çok araçta opsiyonel olarak verilen donanımların ( asr start stop hız kontrol yağmur sensörü far sensörü gibi) asx de standart olması.

sonuç olarak asx aldım ve Allaha binlerce kez hamd olsun. gerçekten çok memnunum evet her araçta artılar ve eksiler olabilir ama ben eksileri (gerçi benim için hiçbir eksisi yok ) olsun olmasın asx ile çok mutluyum Allah nazarlardan korusun kaza bela vermesin (cümlemizi) inanırmısınız hayatımda alıp da en ufak bir pişmanlık dahi duymadığım belkide tek şeydir asx (tek aklımda kalan bazen invite değilde intensemi alsaydım diyorum)
ayrıca bence sadece yakıt konusu ön planda olmamalı ayrıca üstün yol tutuşu ve benim çok hoşuma giden firen kalitesinide unutmamalı. Herkese saygılar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2014 10:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: asx
Meslek: serbest
galerici bir abimiz. lpg takılamayan araçların 2. elde çok ağır gittiğini genelde almak istemediğini söylemişti. demek asx gdı motor olsaymış satılmazmış .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2021 17:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kenan
Araç: Yıldız
Meslek: Otomotiv
Meydana gelen bir kaza sonrası aracın kaza öncesi hasarsız ikinci el piyasa değeri ile kaza meydana geldikten ve tamir edildikten sonraki ikinci el piyasa değeri arasındaki farka araç değer kaybı denmektedir.

Kaza sonrasında hasar gören aracınızı en orijinal parçalar ile aslına uygun olarak tamirini gerçekleştirseniz bile bu hasar geçmişi kayıtlara geçecektir ve aracınızın ikinci el piyasasında talep edilebilirliği eskiye nazaran azalacaktır.

Söz konusu haksız fiilinden kaynaklı değer kaybı zararının giderilmesi için kusursuz veya daha az kusuru olan taraf kendisinden daha çok kusurlu veya tam kusurlu olan tarafa (ya da sigortacısına)talepte bulunabilecektir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2021 10:14 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
kenany yazdı:
Meydana gelen bir kaza sonrası aracın kaza öncesi hasarsız ikinci el piyasa değeri ile kaza meydana geldikten ve tamir edildikten sonraki ikinci el piyasa değeri arasındaki farka araç değer kaybı denmektedir.

Kaza sonrasında hasar gören aracınızı en orijinal parçalar ile aslına uygun olarak tamirini gerçekleştirseniz bile bu hasar geçmişi kayıtlara geçecektir ve aracınızın ikinci el piyasasında talep edilebilirliği eskiye nazaran azalacaktır.

Söz konusu haksız fiilinden kaynaklı değer kaybı zararının giderilmesi için kusursuz veya daha az kusuru olan taraf kendisinden daha çok kusurlu veya tam kusurlu olan tarafa (ya da sigortacısına)talepte bulunabilecektir.

Verdiğiniz hukuki bilgiler için teşekkür ederiz.
Verdiğiniz linki silmek zorunda kaldım. Çünkü site kurucusu ile iletişime geçerek sponsorluk konusunda görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır. görüşülmüş ama ben bilmiyorsam bu konuda bilgilendirmem doğru olur.
Not: sitedeki gelirler sponsorluk vs. ile her hangi bir bağlantım yoktur. bu hususlar "Kurucu başkan" tasarrufundadır. Ben Amatör olarak yardımlaşma amaçlı bu sitede moderatörlük yapmaktayım.

Janissary nickli arkadaş kurucu başkandır. uzun süredir forumda yazmıyor. forum da henüz kapanmadığına göre demekki domain vs. ödemeleri yapıyor. özelden mesaj atın belki döner. Telefonunu yada nerede olduğunu bilmiyorum. tahminim: forumdan gelen sponsorluk paraları ile Havai'de tatil yapıyor olabilir : ) :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 56 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: