Zaman: 10 May 2024 23:24

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2015 17:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Necati
Araç: ASX INTENSE
Meslek: MAKİNA MÜH.
Kan grubu: 0RH+
Aracım ASX intense. Bu ay aracımın ilk yıllık bakımını yetkili serviste yaptırdım. Yağ ve filtrelerin değişimi ve gerekli noktaların tüm kontrolleri yapıldı. Tutarı 360 T.L.
Bu aracı bir yıldır kullanıyorum. Ara sıra iç ön panelden gelen cızırtılı sesler dışında araç mükemmel. Bu aracın daha doğrusu bu markanın Türkiye'de bu kadar tanınmamasının tek suçlusu distrübitör firma TEMSA. Etkili bir tanıtım ve reklam çalışmaları yok. Biz getiriyoruz alan alır mantığınla satış yapıyorlar.
Servislerde kamyonlar ile binek arabaların ayrılması lazım. Bu araçlar sorunsuz olduğu için servislere daha çok kamyonlar geliyor. Gelen kamyonlar birde çöp arabası ise servis binasının yanına bile zor yaklaşıyorsunuz.
Yaşadığım bir sorunda geçen kış kış lastiği layım dedim. Lassa da bir deseni çok beğendim . Ama LASSA DA ASX intense lastik ölçüsünde lastik yok. Yaşadığım bir şey daha var yılbaşında Mitsubishi den Space starda aldım. Aracın ilk haftasında lastik yarıldı. Üzerindeki Bridgestone olup, aynı ebatta lastik alayım dedim, Lassa bayilerinde bu ölçülerde lastik yok. Aynı markayı bıraktık başka marka allım dedik Türkiye de satılan tüm markaları araştırdık aynı ölçüde lastik yok. Adamlar Türkiye ye satmak için araba getirtiyorlar, lastik fabrikalarında kendi getirttiği arabaların lastikleri yok yok. Bunu TEMSA nın kendisine yazdım telefon ile döndüler çok özür dileyerek en kısa zamanda çözüme kavuşturacaklarını söylrdiler.
Velhasıl bu MİTSUBISHI nin pazarlaması TEMSA ile olmuyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2015 20:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Kan grubu: A+
Bende 215-45-18 bulamadım Avrupa üretiminde yokmuş 225-40-18 aldım lastikte continental da bakın derim

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2015 23:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
Ben kışlık lastik olarak pirelli scorpion winter 215 65R16 takdirdim pirelli diye tereddüt ettim ama alırken test sonuçları na bakmış tim çok iyi sonuçlar bende sonuçların neticesinde taktırdım
sonuç olarak memnunum ve tavsiye ederim zira bu lastikler suv araçlar için üretilmiş

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015 12:00 

İsim: Burak
Araç: ASX Intense
Meslek: Öğretmen
ön panelden benim de ses geliyordu dikkatli bir takip yapınca kontak yuvası kapağından geldiğini farkettim. sonra biraz oynayınca ses gitti. bir deneyin derim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015 14:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
sotto zero kullandım hiç memnun kalmadım.Sert Lastik olmasından kaynaklı sanırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 May 2016 15:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: Asx intense 2014
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0+
Arkadaşlar biraz araştırma yaptım ama sitede Lpg' li Asx' ler için bakım aralığı ne olmalıdır net birşey bulamadım. Aracımı alırken satış temsilcisi arkadaş bakım aralıkları Mitsubishi tarafından 1 yıl yada 20.000 km, Türkiye' de ise Temsa tarafından 1 yıl yada 15.000 km olarak belirlenmiştir ama sen 1 yıl dolmadan 20.000 km yaparsan aracını 20.000 km' de getirebilirsin demişti. Ben de ilk bakıma 20 bin km' de girdim. Bakımı aracımı aldığım yerde değil bana çok daha yakın olan Yıldızlar' da yaptırdım. Ordaki servis danışmanı bakımı biraz geçirmişsiniz biz 15.000 km' de tavsiye ediyoruz dedi. Bir başka bilgisine güvendiğim tanıdığımsa özellikle Lpg' li araçlarda bakım aralıkları benzinliye göre planlanandan daha kısa tutulmalıdır çünkü Lpg' de yanma sıcaklıkları yağın ömrünü daha hızlı tüketir dedi. Bir de Lpg bakımı var tabii ki onda da Lovato Obd sistem 15 bin km diyor ama takan usta 15 bini bekleme Türkiyede gaz kalitesi Avrupa' ya göre düşük oluşundan dolayı biz 10 bin km' yi tavsiye ediyoruz dedi. Eski aracımda her 10bin km' de önce periyodik yağ bakımını yaptırıp hemen arkasından Lpg bakımını da yaptırırdım. Ben de kararsız kaldım, bunu bir sistematiğe oturtmam lazım. Var mı fikri olan?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 May 2016 15:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
lpgli araçlarda 9 yıllık lpgli araç kullanıcısı olarak benim bildiğim yağ benzine göre daha geç bozulur benzinde 3000 km dayanan yağ gazda 4000-5000 km dayanır.
siz bence normal aracın 15000 km de yada yıllık olarak bakımını yaptırın. sadece lpg bakımlarını aksatmayın.
lpg ile ilgili detaylı bilgi linkte var
http://www.akasyaototest.com/Otogaz.html

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 May 2016 17:04 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
Bir yıl veya 15 bin km hangisi önce dolarsa bakım yapılmalıdır. Lpgli araçlarda yağ daha uzun dayanır yani 15 bin kmde değiştirildiğinde gözünüz arkada kalmaz. Ben 15 bin kmde yağ filtre vs bakımı, 10 bin kmde de lpg filtre bakımlarını yaptırıyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: