Zaman: 11 May 2024 18:35

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2016 08:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Batuhan
Araç: Asx
Meslek: Serbest
Merhaba Arkadaşlar

2013 model ASX invite sahibiyim. 2014 Temmuz trafiğe çıkışlı aracım henüz 22.000 km de. Araçtan genel itibariyle çok ama çok memnunum. İstanbul şehiriçi bir depoyla 700 km den fazla yol yapıyorum.

Yaklaşık bir ay kadar önce bir şey dikkatimi çekti. Araçta 2750 ile 3000 devir arasında bir vibrasyon oluşuyor. Bu vibrasyon debriyaj yanındaki atak dayama bölgesinden bile hissediliyor. Önce bunu kış lastiğine yordum ama lastikler değiştikten sonra da devam etti. Tabi bu vibrasyonla beraber ön göğüsten de sanki bir bozuk para araya düşmüş gibi ses geliyor. Düz kaymak asfaltta dahi bu vibrasyon ve göğüs sesi mevcut. Daha yüksek devirlerde hissedilmiyor.

Ayrıca bozuk yolda düşük devirde dahi ön göğüdten ses geliyor. Yakında servise gideceğim. Anlamayan insanların orayı burayı kurcalamasını da istemiyorum. İstanbul içinde bu torpido bölgesi sesini herhangi bir serviste hallattiren oldu mu?? Nereye gitmeliyim sizce??

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2016 19:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
Bende de 2013 model invite var 32000 km'de maşallah sizin bahsettiğiniz gibi bir sorun yok .
Bence daha aracın garantisi bitmeden tavsiye edilen bir yetkili servise gidin.
Ayrıca aşağıdaki link size fikir verebilir
http://www.calismaprensibi.com/araciniz ... nedir.html

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2016 20:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
muhtemelen balans ayarı gibi ,az bir ihtimal akslar (aracın. km.si itibariyle olmaması lazım)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2016 10:57 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
Bende de öyle bir sorun yok, servise göstermenizde fayda var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2016 12:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent
Araç: SUBARU XV
Meslek: Basketbol Antrenörü
Kan grubu: ARH+
Sayın Batubey,
Sesin geldiği sırada sürüş güvenliğinizi de tehlikeye atmadan kilometre kadranındaki ışık ayarı yapan küçük düğmeye dokunun yada kilometre göstergesinin çevresindeki metal görünümündeki mika çerçeveye dokunun büyük ihtimalle ses geçici olarak kesilecektir..Benim önceki Asx imdede vardı bu ses.Eğer srun buysa çerçeveleri dikkatli bir şekilde tırnaklarını kırmadan çıkarın iç kısımlarına çift taraflı bant uygulayın ses kesiliyor..Zaman zaman da ses kapı tutma yerindeki vidaların gevşemesindende kaynaklanıyor.İç çukur kısımdaki küçük kapağı dikkatli bir şekilde çıkarın altındaki vidaları sıkın..
Umarım sorununuz çözülür.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2016 23:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Serkan
Araç: mitsubishi asx intense 2014
Meslek: Teknisyen
Arkadaslar ayni sikinti bende de var araci sifir aldigimdan beri. Ses goterge dugmesinden veya cerceveden gelmiyor. Bulmak icin cok ugrastim hatta sinirden yoldan koptugum oldu. Titresim sesi gostergenin ustundeki sert plastik parcadan geliyor.yolda giderken bazen o parcayi kaldırmakla bazen bastirmakla sesi kesiyorum. Serviste soyledim ama pek orali olmadilar. Firsat bulursam araya kagit gibi birseyler sikistirmayi deniycem. Gogus kisminin parcali ve sert plastik malzemeden yapilmis olmasi bu sorunulari yaratiyor diye dusunuyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2016 17:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent
Araç: SUBARU XV
Meslek: Basketbol Antrenörü
Kan grubu: ARH+
Serkan bey merhaba;
Asx in kadı kızı kusuru bu sesler..Benim aracımda şuan hiç yok ancak ileride olacağını biliyorum.
Bu arada benim 2012 Asx imde bahsettiğiniz parça komple değiştirilmişti garantiden bir süre ses yapmadı sonra tekrar zırıltı şeklinde ses yapmaya başladı..
Aracımdan diğer konulardaki memnuniyetim yüzünden hiç önemsemiyorum bile..Güzel bir müzik eşliğinde Asx imin keyfini çıkarıyorum..Bu arada aracımda bluetooth var mı anlayamadım.Yukarıda mikrofon ve hoparlörler var ancak teybin menüsünde göremedim..Aracım 2014 sonu spor jantlı göğüs piyano renkli İntense..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2016 18:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
Göstergenin üzerindeki ince parça benim arabamda da pütürlü asvaltta ve bazı kasislerden geçerken arada zırıltı şeklinde ses yapıyor. Ses çoğalırsa bir çözüm düşüneceğim ama şimdilik çok sık yapmıyor. Ne demişler o kadar kusur kadı kızında da olur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2016 02:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: xman
Araç: 2014 asx intens
Meslek: öğretmen
Kan grubu: 0-
Benimkinde de vardı. Göstergelerin üzerindeki parçadan geliyor buyuk ihtimalle. Serviste bakım icin gittigimde soyledim baktilar. bildigimiz elektrik kablolarini bantlamakta kullanilan bir bant tornavidanın ucuna sarıldı (sökümde konsolu cizmemesi için). Sonra bahsettigim parçayı o tornavida yardımıyla söktüler. Sunger falan sıkıştırdılar ses kesildi. Sünger yerine bence bant kullanilmasi daha dogru. Büyük marketlerde satilan kalın bantlar var o bantlarla ses çıkardığı düşünülen parcalar arasinda izolasyon saglanabilir.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: