Zaman: 27 Nis 2024 16:37

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ASX 2.el piyasası
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2016 12:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: emre
Araç: Mitsubishi ASX
Meslek: Yazılım
Kan grubu: 0+
Merhaba arkadaşlar.
2012 model asx'imi 3 yıl kullanımdan sonra bugün itibarı ile satmış bulunuyorum. Alan abimize hayırlı olsun. Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.

Bir kaç günlük satış deneyiminden sonra bu başlığı açma ihtiyacı hissettim. Çünkü ASX düşününen hemen herkesin bir numaralı çekincesi 2.el piyasası olmuş.
Arayan herkes aracı çok beğeniyorum ama tutmadı, 2.el'i kötüymüş gibi yaklaşımlarda bulundular. Açıkçası ben de ilk alırken benzer çekincelere sahiptim. Etrafımdan benzer telkinler aldım. Ama en sonunda kafamın dikine gidip beğendiğim aracı almıştım. İyi ki de almışım. Aracın muhteşemliği konusu bu forumda ve diğer yerlerde çok anlatıldı. O konuya girmiyorum.

Ben yeni deneyimlediğim satış konusundan bahsedeceğim. Zira ben de aracın satışının nasıl olacağını bir kaç gün öncesine kadar bilmiyordum.
Aracı cuma günü akşam malum siteye koydum. Cuma akşam iki bey aradılar. Biri İzmitten gelip görmek istiyorum dedi. C.tesi geldi. El sıkıştık. Çarşamba günü yani bugün satışı bitirdik.
Bu arada bir sürü insan aradı, hemen paranızı getireyim, üç beş fazla vereyim bana verin diyenler de oldu.

2-3 gün ilanın yayında kaldığı sürede 1400 kez görüntülendi 41 kişi favorilerine ekledi.
Evet ASX rakipleri kadar tutmadı (önyargılar yüzünden) ama onu beğenen, bilen ve almak isteyen bir kitle her zaman var.
Yani alırken ve kullanırken yüzümü güldüren ASX'im satarken de yüzümü güldürdü.

Hepinize iyi günler dilerim.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: ASX 2.el piyasası
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2016 12:53 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
:vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2016 13:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent
Araç: SUBARU XV
Meslek: Basketbol Antrenörü
Kan grubu: ARH+
Emre kardeşim öncelikle alana da satana da hayırlı olsun..
Senin açıklamalarına yakın açıklamaları konu başlığıyla değil ancak değişik konu aralarında bende yaptım.
Şuan Allahın izni ile 3. ASX inin keyfini süren bir kullanıcıyım..
Bende ilk 2011 model Asx imi alırken bu tarz endişeler yaşadım.İlk Asx im malum sitede 20. gün satıldı..
2.Asx im 2012 Model yeni kasaydı.İlanı koyduğum 4 yada 5.gün satıldı..Aynı günde hayalimdeki Intens'ime kavuştum.
Bu arada en son sattığım aracımı 2014 yılı Ocak ayında 45.500 TL ye aldım.Kısa süre önce 53.000 TL ye sattım bunuda bilgi olarak vermek istiyorum..
Bu aracı beğenip almayı düşünen arkadaşlara sesleniyorum ve iddaa ediyorum,2.elde bu paraların satın alabileceği sizi hiç bir konuda üzmeyecek,bakımıyla,yakıtıyla,güvenliği ile donanımı ile en iyi araçların başında gelir Mitsubishi ve Asx..
Peki,hiç mi problemi yok bu aracın tabiki var ufak tefek,ancak Temsa da doğru kişilere ulaşır derdinizi doğru anlatabilirseniz bir çok problem ortadan kalkıyor..Diğerleri mesala içeri ses alması falan bana ve bir çok kullanıcıya göre keyif..Ben devirlendiğinde çıkardığı aslan kükremesi sesinden keyif alıyorum..
Bu satırları içimden gelerek hiç bir menfaat gütmeden yazıyorum..
Geçenlerde çok sevdiğim, şarkılarını ve kişiliğini çok beğendiğim sanatçı Hayko Cepkin'in de Asx sahibi olduğunu ve ona 'Göbekli' ismi taktığını okudum ve ayrıca mutlu oldum..
Forumumuzdaki Mitsubishi markasına güvenen arkadaşlarıma da gönüllerindeki Mitsubishi nin nasip olmasını diliyorum..
Bu arada Türkiye'de benden başka 3.Kez Asx sahibi olan var mı bilmiyorum.. :) Araç hakkın da her türlü sorularınızı keyifle cevaplayabilirim..
Saygılar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2016 16:00 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Temiz bir Mitsubishi mutlaka hakettiği şekilde satılır/alıcı bulur.
Forumumuz da da defalarca 1 günde, 2 günde satılan araçlar oldu.

Emre kardeşim ve Levent Abimizin dediklerine sonuna kadar katılıyorum, tespitleri çok yerinde.
Mitsubishi'lerin bir alıcı kitlesi var ve her daim temiz araçları takipteler.

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2016 23:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
şahsi fikrim olarak şunu söylemek isterim. Biz Mitsubishi kullanicilari istisnalar haricinde kişilik olarak diğer insanlardan farklıyiz gibi . Farklı olmayı da seviyoruz. Başkalarının lafı için değil kendimiz için yaşamak istiyoruz. Sağlamciyiz . Bilinçliyiz. Araştırmaciyiz. Bizim gibi olupta ancak mitsubishi sahibi olmayanlar gun geçtikçe mitsubishi markasını tanıma aşamasında .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2016 23:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Onur
Araç: Toyota Corolla
Meslek: Öğretmen
Bence ASX sahibi olmak bir ayrıcalıktır. Trafiğe çıktığımızda her köşe başında malum marka SUV' u görmekten gına geldi. Hani bir tabir vardır ya, Kızılay dağıtmış gibi...
Yolda giderken insanların ASX'e bakışı, bu nadir görülen arabaya hayranlıkla bakmaları insanın gururunu okşuyor. O yüzden ASX'in çok da sık rastlanan bir araç olmaması hoşuma gidiyor.
Bu arada aracımı gören, inceleyen ve daha önce ASX hakkında hiç bir bilgisi olmayan insanlar inanılmaz derecede hayran kalıyor. Bakın hiç abartmıyorum ve kesinlikle duygusal davranmıyorum. Çoğu kişi bu aracı inceledikten sonra ciddi ciddi almayı düşünüyor.
Bence biz ASX kullanıcıları Mitsubishi Türkiye distribütöründen daha iyi reklam yapıyoruz. Bu araçların yeterince tanıtılmaması en büyük handikap.
Konuyu biraz dağıttım ama özetle şunu söyleyebilirim, evet yetersiz reklam ve yaygın olmayan, önyargıyla yaklaşılan bir araç ASX; fakat nadir görülen bir araç olması ona bir gizem ve ayrıcalık hatta çekicilik katıyor.
Saygılarımla...

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2016 09:18 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

atabey052 yazdı:
Bence ASX sahibi olmak bir ayrıcalıktır. Trafiğe çıktığımızda her köşe başında malum marka SUV' u görmekten gına geldi. Hani bir tabir vardır ya, Kızılay dağıtmış gibi...
Yolda giderken insanların ASX'e bakışı, bu nadir görülen arabaya hayranlıkla bakmaları insanın gururunu okşuyor. O yüzden ASX'in çok da sık rastlanan bir araç olmaması hoşuma gidiyor.
Bu arada aracımı gören, inceleyen ve daha önce ASX hakkında hiç bir bilgisi olmayan insanlar inanılmaz derecede hayran kalıyor. Bakın hiç abartmıyorum ve kesinlikle duygusal davranmıyorum. Çoğu kişi bu aracı inceledikten sonra ciddi ciddi almayı düşünüyor.
Bence biz ASX kullanıcıları Mitsubishi Türkiye distribütöründen daha iyi reklam yapıyoruz. Bu araçların yeterince tanıtılmaması en büyük handikap.
Konuyu biraz dağıttım ama özetle şunu söyleyebilirim, evet yetersiz reklam ve yaygın olmayan, önyargıyla yaklaşılan bir araç ASX; fakat nadir görülen bir araç olması ona bir gizem ve ayrıcalık hatta çekicilik katıyor.
Saygılarımla...

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kesinlikle katılıyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2016 21:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Taner TOSUN
Meslek: öğretmen
Kan grubu: arh+
Arkadaşlar benim Asx satılık 4 aydır fakat alan yok ve şuan aldığım fiyata satmaya çalışıyorum. Diğer araçlar değer kazandılar fakat benim asx zararda. İlgilenen arkadaşlara duyrulur....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2016 21:35 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Kan grubu: A+
Hayırlı satışlar. Piyasa suan çok kötü. Acelesi yoksa değerinden satışa koyun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2016 21:50 
Kullanıcı avatarı

asx 2011 intense paket kazasız boyasız hasarsız değişensiz 36bin km de tüp takılmamış yorulmamış aracın piyasa değeri nedir sizce?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2016 22:21 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

52-53 bin tl civarında olması lazım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2016 22:28 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

ByTT04 yazdı:
asx 2011 intense paket kazasız boyasız hasarsız değişensiz 36bin km de tüp takılmamış yorulmamış aracın piyasa değeri nedir sizce?

İlan konunuzu ve ilanınızı yeni gördüm. Açıkçası yüksek bir fiyat yazmışsınız ve bu fiyata 4 aydır satamamanız normal. Herkes malını en iyi fiyata satmak ister ama alan olmadıktan sonra yüksek fiyat yazmanında hiçbir faydası yoktur. Forumda son zamanlarda hatırladığım 3-4 ASX satışı oldu. Fiyatları göz önüne aldığımda 2011 sorunsuz intense'in fiyatı 52-53 bin tl civarındadır. İstediğiniz fiyatı aşağı çekmelisiniz satabilmek için.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2016 22:42 
Kullanıcı avatarı

Kasım ayında 56bin tl ye aldım kış lastiği bakımı vs. 58 i buldu. Bu işten zarar ederek ayrılacağım kesin o zaman. :shock:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2016 00:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
Bence istenilen fiyat çok ama çok da çok değil . Yani o araba da 56 dan aza verilmez ancak 52 53 de olmaz .ancak benceyle iş bitmiyor gerçekler de değişmiyor .
bu tip işler nasiple olur . Bu gün olmaz yarın olur .
Bir de yılların esnafı babamın bir lafı vardır
" parayı , satarken değil alırken kazanacaksın."

En son akif06eren tarafından 10 Haz 2016 03:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2016 00:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent
Araç: SUBARU XV
Meslek: Basketbol Antrenörü
Kan grubu: ARH+
Taner hocam öncelikle hayırlı satışlar diliyorum..
Akif hocamın babasının lafı çok doğru..Şuan sattıkları araçlardan kar ettiğini söyleyenler buna bende dahilim 2 yıl önce büyük zamdan önce araç alanlar..Aslında tüm araçlara zam geldiği için satılan araçtan sonra alınacak araçta zamlandığı için ortada kar etmek diye bir şey yok..Neticede bir araç alıyoruz bu araca keyifle biniyoruz haliyle yıpranıyor ve bir miktar değer kaybetmesi normal..
Ben 2012 yeni kasa İnvite aracımı 50.000 Km de 53.000 TL ye sattım..Çok temiz bir araçtı..
2014 İntens aracımı 7.600 Km de 67.000 Tl ye aldım..
Araç sizin karar da sizin sorduğunuz için naçizane fikrim, fiyatınız biraz yüksek. 53.000-55.000 TL daha makul olur..Aceleniz yoksa aracınızın temizliğine de güveniyorsanız beklemeyide tercih edebilirsiniz..3 lira fazla olsun temiz olsun diyecek çok insan var..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2016 07:40 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

2011 sorunsuz inviteler 48-50 bin tl civarına satıldığından intense için 52-53 bin tl civarıdır dedim ama arkadaşlara katılıyorum. İlk olarak fiyatı 55 bine çekip bir nabız yoklayın. Arayan ve pazarlığa giren kişi sayısına göre bin lira daha aşağı çeker buna göre hareket edersiniz. Alırken biraz yüksek dönemde almışsınız. Bu da doğru. Allah gönlünüze göre versin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2016 10:31 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler fiyatımı aşağıya çekip bakacağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2016 13:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seçkin
Araç: 2014 ASX Invite
Meslek: Mühendis
Benim de bir arkadaşım geçenlerde ASX'imi kullandı ve "hiç bu kadar atak olacağını beklemiyordum, sürüşü de çok rahatmış" dedi. Bizler zaten ASX'i biliyoruz, insanlar da sürünce ya da görünce anlıyor. Ama araçların trafik de dikkat çektiği kesin. Ve gerçekten malum rakiplerine üstün ve daha yakışıklı.

Ben de aracımı 40-45 nin tl bandında araçlarla takas yapmak istiyorum, aracın mevcut kredi borcunu kapatıp düze çıkmak istediğim için. Düşük model bir ASX ya da Subaru Forester düşünüyorum ilk tercih olarak. Forester'lar da çok beğendiğim araçlardan biri. Bence 4 çeker SUV'ların açık ara lideri.

Satış da olabilir takas yerine. İlan sekmesi aşağıda. Kafama yatan başka marka/model araçlar da olabilir.

viewtopic.php?f=37&t=11899

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2016 14:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Volkan
Araç: mitsubishi asx intense
Meslek: Kamu
ByTT04 yazdı:

Arkadaşım merhaba ben asx almayı düşünüyorum ilan sitelerinde aracınız varsa link atabilirmisiniz?Görüşelim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2016 11:58 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

utabev yazdı:
Geçenlerde çok sevdiğim, şarkılarını ve kişiliğini çok beğendiğim sanatçı Hayko Cepkin'in de Asx sahibi olduğunu ve ona 'Göbekli' ismi taktığını okudum ve ayrıca mutlu oldum..

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/ot ... si....html
:good:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz