Zaman: 23 May 2024 06:44

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016 10:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mitsubishi asx 2013 intence
Meslek: Dekoratör
Kan grubu: B+
Arkadaşlar herkese hayırlı günler, forumlar dilerim.Mitsubishi asx kullanıcısı olarak merak ettiğim bir durum var.Asx paylaşım ,bilgi alış verişi ve iletişim için böyle bir oluşum var mı yoksa da bu konu hakkında düşünceleriniz neler? :MCT:

Şahsım adına forumda lanceri olan arkadaşların bu şekilde iletişim halinde olduklarını okumuştum,asx için de faydalı olacağı kanaatindeyim.saygılar.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016 10:55 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Whatsup paylaşım için güzel bir ortam olabilir fakat gelecekte insanların bilgi havuzundan yararlanması adına; yaşanan sorunların burada paylaşılıp aynı zaman çözümlerinde yine burda paylaşılması daha önemli.

Whatsup grubunu bu konuyu baltalar... Fakat whatsup grubunun olmasınında bir zararı yok sadece bu bahsettiğim konuya dikkat edilmesi lazım...

Ayrıca yeri gelmişken sadece 1.8 lancer için whatsup grubu olup diğerlerinin alınmaması vs. sanki gizli bir iş çeviriyormuş gibi hoşuma gitmeyen bir durum zaten...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016 10:58 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
ASX ile ilgili bir Whatsapp gurubumuz yok. Daha önce Lancer Whatsapp grubu konusunda da yazmıştım. Whatsappta araçlarımız ile ilgili bilgi paylaşımı yapmak forumun mantığına aykırı. Herkes sorununu, cözümünü ve görüşlerini whatsapptan yaparsa foruma gerek kalmaz. Buradaki bilgiye herkes ulaşabilir ve geçmişe yönelik arama ile çözüm yöntemleri ve paylaşımlara ulaşılabilir. Ancak whatsapp ta böyle bir imkan yok. Whatsappın buluşma vb. organizasyonlar öncesi gecici olarak kullanıldığında yararlı olabileceğini düşünüyorum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016 14:02 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
AnakinSkyWalker yazdı:
Whatsup paylaşım için güzel bir ortam olabilir fakat gelecekte insanların bilgi havuzundan yararlanması adına; yaşanan sorunların burada paylaşılıp aynı zaman çözümlerinde yine burda paylaşılması daha önemli.

Whatsup grubunu bu konuyu baltalar... Fakat whatsup grubunun olmasınında bir zararı yok sadece bu bahsettiğim konuya dikkat edilmesi lazım...

Ayrıca yeri gelmişken sadece 1.8 lancer için whatsup grubu olup diğerlerinin alınmaması vs. sanki gizli bir iş çeviriyormuş gibi hoşuma gitmeyen bir durum zaten...

Timuçin,
1.8 CVT özel bir araç. Türkiye'de zaten çok az sayıda mevcut. Grup içerisinde de sadece 1.8'e özgü konular görüşülüyor. Forum yararına
olabilecek paylaşımlar da Forum'da konusu açılarak paylaşılıyor.

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016 14:55 

1.8 motor cvt şanzıman var yani. He birde ses sistemi. Abartmayın o kadar... %80-90'nı 1.5 ve 1.6 ile aynı... Hani evo olsa neyse :D Siz bence 1.8'i bu şekilde tabu haline getirmeye çalışıyorsunuz.

Burda yazın 1.8 e özgü nevar bizde öğrenelim. Benimde almayı düşündüğüm bir araç. 1.8 almadan ona özgü konuları öğrenmeyelim mi şimdi? :) Sadece sorunları yazmayın. Bu whatsup işi ayrıştırıyor forumu hiç hoş gelmiyor benim adıma. Başkaları ne der bilmiyorum şahsi fikrim...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016 15:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: hikmet
Araç: colt
Meslek: idareci
Kan grubu: 0rh+
Whatsapp grubu fazla kisinin dahil oldugu ve surekli bildirim yağmuru olan bir uygulamaya dönüsüyor.önceden baska mecrada kullanip kosarak kacmistim gruptan.Boylede handikaplari var.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016 15:42 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

AnakinSkyWalker yazdı:
1.8 motor cvt şanzıman var yani. He birde ses sistemi. Abartmayın o kadar... %80-90'nı 1.5 ve 1.6 ile aynı... Hani evo olsa neyse :D Siz bence 1.8'i bu şekilde tabu haline getirmeye çalışıyorsunuz.

Burda yazın 1.8 e özgü nevar bizde öğrenelim. Benimde almayı düşündüğüm bir araç. 1.8 almadan ona özgü konuları öğrenmeyelim mi şimdi? :) Sadece sorunları yazmayın. Bu whatsup işi ayrıştırıyor forumu hiç hoş gelmiyor benim adıma. Başkaları ne der bilmiyorum şahsi fikrim...

1.8ile ilgili detaylı bilgi için bu iki incelemeyi okuyabilirsin;
http://otomobiltestgaraji.blogspot.com.tr/2013/03/mitsubishi-lancer-18-instyle-cvt.html
http://otomobiltestgaraji.blogspot.com.tr/2016/04/mitsubishi-lancer-18-intense-cvt.html

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016 17:14 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Timuçin,
senin iyi niyetine inanıyorum. Başkalarının söylemleri ile, dolu bir şekilde yazıyorsun lütfen bunu yapma.
İyi forumlar

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016 17:22 

Evo34 yazdı:
Timuçin,
senin iyi niyetine inanıyorum. Başkalarının söylemleri ile, dolu bir şekilde yazıyorsun lütfen bunu yapma.
İyi forumlar

Gerçekten objektif olmak için yazdım. Ne demek istediğini anladım ama inan öyle bir durum yok... Başkasının aklıyla iş yapacak biri değilim. Burda devam ediyorsam "gerçekten" birilerine bir faydam olsun diye.

Bari 1.8 ile 1.5 ve 1.6 karşılaştırmalarım kalsaydı son entry deki, silmeyeydin iyidi :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016 17:33 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Yanlış anlama, sen bu 3'lüyü ( 1.8 ile 1.5 ve 1.6) yeterince kullanıp tecrübe ettin mi kardeşim?

Yani nacizane 2. 1.8i almış ve kullanmış olan biri olarak bazı yorum ve yönlendirmelerim olsun değil mi?
Aracın ara hızlanmalarda F1 ile kullanımında spor araba gibi gidip gitmediğini, uzun yolda 5,8-6,1 ortalamaları rahatlıkla tutturabildiği, yol tutuşu vb.
gibi konularını deneyimlemeden kabulleneceğine tamam ihtimal vermiyorum ama, senin gibi bilinçli bir kullanıcının Mitsubishi'nin böyle bir mühendislik
harikası aracını da yermeni anlayabilmiş değilim.
Evet, fiyatları artıyor. Ama hangisi artmıyor ki?
Zamanında 18bin liraya aldığım Nissan Micra, şuanda 30bin liraya gelmiş. Bırakta farkındalığı artan kullanıcılar sayesinde Mitsubishi'de bir yerelere
gelsin.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016 18:04 

1.5 invite 2 yıl kadar kullandım. 1.6 ve 1.8 kısa süreli deneyimledi. Uzun yol yapmadım fakat bu test sürüşlerinden elde ettiğim bilgileri paylaştım.

Zaten tüketim ve performans ile ilgili rakamlarda ortada. Mitsubishi nin katolog verilerini yakaladığını biliyoruz. 0-100 hızlanması aynı olan hatta 1.6 dan kötü olan 1.8 için çok iddali konuşmamak lazım. CVT şanzıman zaten performans şanzımanı değil bikere... Devir sabit tutup güç üreten ve kesinlikle performans beklenilmeyecek bir şanzıman tipi...

Benim Mitsubishi yada teknolojisine lafım yok. Öyle olsa 4 yıldır bu araçları tercih etmezdim. Hatta 1.8 bakıyorum temiz aklıma yatan biri denk gelirse alıcam.

Sadece 1.8 ile oluşturmak istenilen algıyı doğru bulmuyorum. Kısaca bu aslında...

Piyasa dediğin gibi artmış bulunuyor isteyende istediği fiyata alır satar yorum yapmayacağım bu konuda... Sadece burda gerçekten bu araçları sevenlerin almasını diliyorum. Çok büyük ümitlerle alıp insanlar bu yorumları okuyup bazı hayal kırıklıklarına uğramasınlar...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2016 09:36 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

AnakinSkyWalker yazdı:
Hatta 1.8 bakıyorum temiz aklıma yatan biri denk gelirse alıcam.

Konu kapanmıştır :) :vauv:

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye