Zaman: 09 May 2024 21:17

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ASX YARDIM BİR KAÇ SIKINTI
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2016 11:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: ikbal
Araç: asx 2014
Meslek: memur
Kan grubu: arh+
İyi günler yeni asx aldım aranıza yeni katıldım tokatlıyım.66 binde 2014 intnse 59.000 tl ye aldım zavoli tüp takılı.öncelik sorunlarımı sayıyım aşağı yardımcı olursanız çok sevinirim;

--- aracım ile 5. vitesle uzun yolda çok zorlanıyorum ve düzlükte 5.viteste 150 yi çok zor geçiyor.
----aracım sabahları ilk çalıştıktan sonra tam tüpe geçme aşamasında stop ediyor
---- aracımın yolkuş kalkış desteği çoğu zaman çalışmıyor özellikle birşey yapmak gerekiyor mu ?
----- tüpte şehir içi şuanda 200 km yi gördüm daha depo ışığı yeni teke düştü
---- anlık yakıt durumu hergün sıfırlanıyor neden acaba
---- ayrıca sivas yada samsun servisleri hakkında bilgisi olan varmı.
----- araçta buletut baglantısı yok sanırım açılıyormu bilginiz varmı aux da yok sanırım.

ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLERRR

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2016 15:00 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
Hoşgeldiniz, aracınız hayırlı, uğurlu olsun. Tümüne olmasada bazı sorularınıza cevap verebilirim. ASX testlerde maksimum hız olarak 180-185 km/saat hıza ulaşmıştır. Ancak tabi bu benzinli ASX için geçerli. 150 km hızı geçerken zorlanmanız lpg'den kaynaklı olabileceği gibi debriyaj balatasından da kaynaklanabilir. Yinede 120 km/ saat hızı geçmemenizi öneririm. Aracın lpg'ye geçişte stop etmesi normal değil bu yine lpg kiti ile alakalı olabilir. Yokuş kalkış desteği ASX'in olumsuz bir kaç özelliğinden biridir. Nw zaman devreye gireceği belli olmaz. Birşey yapmanıza gerek yok. Lpg göstergelerinde ledler arası tüketilen mesafe genelde dengesizdir. 34-35 lt lpg alan 41/42 lt.lik bir lpg kiti ile klima açık şekilde şehiriçi en az 350 km civarı yol katedebilirsiniz. Tabi engebeli bir şehirde iseniz bu değer azalır. Yol bilgisayarının Auto ve Manuel modları vardır. Araç 4 saat içinde tekrar çalışmazsa Auto konumundaki değeri her seferinde sıfırlar. Uzun ölçümler için menüden Manuel ölçüm moduna geçip ölçüm yapabilirsiniz ancak bir sonraki çalıştırmada yol bilgisayarı yine Auto moduna döner.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2016 15:05 
Kullanıcı avatarı

ks34 hoşbulduk fiyat olarak nasıl acaba bana uygun geldi önerilerniz için çok teşekkürler zatenuzun yolda 120 üstüne çıkmıyorumda yeni aldığım için bi yükleniyim dedim gitmiyor ama 5.viteste normal düz yoldadahi zorlanıyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2016 15:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: seyit
Araç: mitsubishi asx
Öncelikle hayırlı olsun...ben de bildiklerimi kendi çapımda cevaplayayım... bendeki invinite aracımda usb yok ancak aux var, kolçağın içerisine kabloları takınca diğer ucu da telefonda vs iken cd yazan kısma uzun basılı tutun geçer....hız konusuna gelince aracımda brc var ve ben 200 ü gördüm...sizin görmemeniz şaşırttı baskı balatadandır diye tahmin ediyorum....start stop ise ben aracıma binince
( lpg yi taktırdıktan sonra )hep kapatıyorum..çünkü lpgli araçta onun devrede olmasının hiç bir artısı yok...yani düzenli çalışıp çalışmadığını bile unuttum desem yeridir..ama geçenlerde kapatmayı unutmuşum çalıştı..sıkıntı yok yani...stop etme durumunu ise lpg yi taktırdığınız yerden yada o markaya bakan ustaya göstermelisiniz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2016 15:18 
Kullanıcı avatarı

38 KAYSERİ06 yazdı:
Öncelikle hayırlı olsun...ben de bildiklerimi kendi çapımda cevaplayayım... bendeki invinite aracımda usb yok ancak aux var, kolçağın içerisine kabloları takınca diğer ucu da telefonda vs iken cd yazan kısma uzun basılı tutun geçer....hız konusuna gelince aracımda brc var ve ben 200 ü gördüm...sizin görmemeniz şaşırttı baskı balatadandır diye tahmin ediyorum....start stop ise ben aracıma binince
( lpg yi taktırdıktan sonra )hep kapatıyorum..çünkü lpgli araçta onun devrede olmasının hiç bir artısı yok...yani düzenli çalışıp çalışmadığını bile unuttum desem yeridir..ama geçenlerde kapatmayı unutmuşum çalıştı..sıkıntı yok yani...stop etme durumunu ise lpg yi taktırdığınız yerden yada o markaya bakan ustaya göstermelisiniz

teşekkürler hocam 4.vitesle rahat geçiyor ama 5. viteste 150 ye ancak geliyor star stopta sorun yok yokuş kalkış desteğinde sorun hoca çalışmıyor çoğu zamn . tokat çevresinde bildiğiniz iyi servis var mı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2016 15:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: seyit
Araç: mitsubishi asx
ikbal60 yazdı:
38 KAYSERİ06 yazdı:

teşekkürler hocam 4.vitesle rahat geçiyor ama 5. viteste 150 ye ancak geliyor star stopta sorun yok yokuş kalkış desteğinde sorun hoca çalışmıyor çoğu zamn . tokat çevresinde bildiğiniz iyi servis var mı

pardon yanlış anlamışım....yokuş kalkış belli bir eğime göre çalışıyor bildiğim bu kadar...ankara gibi yerde sorun etmedim yada farkında değilim...tokatta servis konusunda da araştırma yapmalısınız form sayfalarında bir bilgim yok açıkçası

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2016 22:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: TARKAN
Araç: ASX
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: BRH+
öncelikle hayırlı olsun,yokuş kalkış desteğinde vitesi boşa alıp tekrar 1 e yada geri vitese takarsanız çalışır

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2016 00:05 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Kan grubu: A+
hoşgeldiniz
arkadaşlar yazmışlar ama bende yazazyım: 150 yi geçmemesi ve lpgye geçerken stop etmesi LPG kaynaklı sorunlar gibi. yapılacaklar
1- lpg ayarını yaptırmak
2- lpg map parçasını kontrol etmek
3- lpg regülatörünü (kafa) kontrol etmek.
Tüm bunları yaptıktan sonra kesin bir sonuç alamadıysanız asıl sorunu bulana kadar LPG ye geçme derecesini yükseltin +45 derece olsun muhtemelen lpg ye geçişlerinde sorunu çözmez ama sorunu Hissettirmez. mutlaka iyi bir ayar yaptırın. usta aracı bırak soğuk değerlerini görelim diyecektir. en azından ilk ayarda sorunu çözemezse.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2016 11:35 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
hoşgeldiniz
arkadaşlar yazmışlar ama bende yazazyım: 150 yi geçmemesi ve lpgye geçerken stop etmesi LPG kaynaklı sorunlar gibi. yapılacaklar
1- lpg ayarını yaptırmak
2- lpg map parçasını kontrol etmek
3- lpg regülatörünü (kafa) kontrol etmek.
Tüm bunları yaptıktan sonra kesin bir sonuç alamadıysanız asıl sorunu bulana kadar LPG ye geçme derecesini yükseltin +45 derece olsun muhtemelen lpg ye geçişlerinde sorunu çözmez ama sorunu Hissettirmez. mutlaka iyi bir ayar yaptırın. usta aracı bırak soğuk değerlerini görelim diyecektir. en azından ilk ayarda sorunu çözemezse.

150 yi geçmemesi sadece tüpte değil benzinde de aynı stop etmesi tüple alakalı dün dirak benzinle denedim stop etmedi onu göstercem artık 150 meselesini servise götüreceğim herhalde yardımlarınız için teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2016 12:03 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Benzinde de 150 yi geçmemesi aracın kendini korumaya alması olabilir. Arıza lambası yanıyor mu? Yanmasa bile mümkünse Bilgisayara bağlatın. ateşleme sistemini (bobin buji vs.) kontrol edin.
ateşlemede sorun olmasa bile LPG buji (NGK) taktırın.
OBD cihazı yada elm 327 alın +40 TL maliyeti olur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2016 13:16 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
Benzinde de 150 yi geçmemesi aracın kendini korumaya alması olabilir. Arıza lambası yanıyor mu? Yanmasa bile mümkünse Bilgisayara bağlatın. ateşleme sistemini (bobin buji vs.) kontrol edin.
ateşlemede sorun olmasa bile LPG buji (NGK) taktırın.
OBD cihazı yada elm 327 alın +40 TL maliyeti olur.

ilhami bey herhangi arıza lambası vs. hiç birşey yanmıyor arabanın normal alt viteslerde çekşişi felan çok iyi anca 5. vites boş hiç yemiyor . elm 327 nedir buji mi acaba ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2016 16:46 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

elm 327 arıza tespit programlarını/cihazlarını araç beynine (ECU) bağlantı yapan cihaz. elm 327 aldığınızda Telefonunuza OBD2 programı indirmelisiniz. en çok tutulan program Torque pro
cihaz da bu (çeşitleri var)
http://urun.gittigidiyor.com/yapi-marke ... 818-2357-0

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz