Zaman: 10 May 2024 08:55

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Fiyatı uygun mu ?
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2016 01:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim Berkan Aydın
Araç: Henüz mitsubishim yok
Meslek: Güvenlik görevlisi
Kan grubu: 0rh-
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-a ... 2402/detay

Arkadaşlar linkteki araca gözatıp özelliklerine göre fiyatının uygun olup olmadığı hakkında beni aydınlatırsanız minnettar olurum...en fazla ne kadar verilmeli bu araca sizce

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Fiyatı uygun mu ?
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2016 01:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent
Araç: SUBARU XV
Meslek: Basketbol Antrenörü
Kan grubu: ARH+
Merhaba;
Öncelikle Asx araca en yakışan renklerden biri beyaz..Aracın Km si iyi..Yeni kasa olması avantaj..Ben bir süre önce 2012 Model yeni kasa 50.000 Km de Asx imi 53.000 TL ye satmıştım..Ön sağ kapıdaki sürtme göçükçüde düzeltilebilir bir hasar ancak boya gerekecektir..Bu hasarın fotoğraflarını saklarsanız sizde satarken problem yaşamazsınız diye düşünüyorum..
Tüm bunları göz önüne alırsak,lanse edilmeyen başka bir kusuru yoksa 53.000,53.500 TL bandında satın alabilirseniz doğru bir iş yapmış olursunuz..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2016 02:21 
Kullanıcı avatarı

utabev yazdı:
Merhaba;
Öncelikle Asx araca en yakışan renklerden biri beyaz..Aracın Km si iyi..Yeni kasa olması avantaj..Ben bir süre önce 2012 Model yeni kasa 50.000 Km de Asx imi 53.000 TL ye satmıştım..Ön sağ kapıdaki sürtme göçükçüde düzeltilebilir bir hasar ancak boya gerekecektir..Bu hasarın fotoğraflarını saklarsanız sizde satarken problem yaşamazsınız diye düşünüyorum..
Tüm bunları göz önüne alırsak,lanse edilmeyen başka bir kusuru yoksa 53.000,53.500 TL bandında satın alabilirseniz doğru bir iş yapmış olursunuz..

Merhaba evet abi size katılıyorum beyaz en yakışan renk bencede,kırmızı ile buz mavisinede hayır demem...kırmızı ve buz mavi Asx de görmüştüm onlarda gayet yakışıyor beyazdan sonra...

5 ay önce yolda gördüm Asx i yaklaştım arkasına mitsubishininmiş dedim daha önce bilmiyordum ve hiç görmemiştim asx diye bir aracın varlığını bilmiyordum...tipi hoşuma gitti sonra 5 aydır hergün okunmadık Asx kullanıcı yorumu,izlemedik test videosu,Asx ile ilgili girilmedik inceleme sitesi ve forum sitesi bırakmadım...almanca siteler dahil...bu araç beni çok cezbetti,başka araç içime sinmiyor almak...illa bu aracı istiyorum...bende sizler gibi Asx hastalığına yakalandım sanırım...

Kullanıcı yorumlarının % 90'nın olumlu olması,aracın sorunsuzluğu,donanımı,sağlamlığı,az yakması bu 5 aylık araştırmamın sonucu herkesin hemfikir olduğu özellikleri aracın...gerçekten bir dizel gibi yakıyo araç.

Türkiye'de tutulmaması,2.el piyasası olmaması ki artık ben pek inanmıyom buna,araç tanınıyor gün geçtikçe,parçasının bulunamaması gibi gerekçeler bu aracın alınmaması için bahane olamaz aracın özelliklerinin ve zaten iyi bakılırsa sorunsuzluğunun yanında...hele bi de uzun süre binecekseniz zaten zarar etmeniz söz konusu değil...

Etrafımdakiler de uzak dur derken hep o saydığım gerekçeleri söylüyorlar yoksa daha birinden mitsubishinin araçlarında kalitesizlik ve sorunlu dediğini duymadım...onlarda hem fikir bu konuda...

Babam dayım ve görüşünü aldığım kişilerin çoğunluğu aracı almamam yönünde olsada ben aklın yoluna uyup asx alıcam cesaret edip,umarım pişman olmam ki zannetmiyorum...hepinize gönlünüzdeki aracın nasip olmasını diler kazasız belasız sürüler dilerim dostlar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2016 11:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent
Araç: SUBARU XV
Meslek: Basketbol Antrenörü
Kan grubu: ARH+
Dikkat ettiniz mi bilmiyorum bu forumda Mitsubishi sahibi üyelerin hiç biri markaya körü körüne bağlı fanatik insanlar değildirler..İyisini de yazarlar kötüsünü de..Yeterki haksız bir eleştiri yapılmasın bu markaya..
Siz zaten kendiniz 5 ay araştırmışsınız Asx modelini.Ama ben bir kaç uyarı ve ekleme yapmak istiyorum..
Şuan kullandığım araç 3.Asx im.2011,2012 Yeni kasa,2014.
Bu araba performans istendiğinde belirli devire çıkmanız halinde size performans verir ve dizel gibi yakıyor özelliğini kaybeder :)
Ancak trafik kuralları ve hız sınırları içinde kullanırsanız gerçekten dizel gibi yakar.Kolay kolay arıza vermez içine bindiğinizde kendinizi güvende hissedersiniz..Belirli devirlerde biraz motor sesi alırsınız ama kimilerine göre o ses bile keyiftir..
Gelelim 2. El piyasasına ilk Asx im 3 hafta da,ikincisi 5 günde satıldı..Siz yeterki alırken temiz bir araç alın ve temiz kullanın.
Siz daha yakalanmamışsınız hastalığa sizinki platonik şuan..:) Hele bir sahip olun bir süre kullanın o zaman başlayacak ASX :)
Aynı aracın 3.süne sahip olarak ve tüm samimi duygularla asla pişman olmayacağınızı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim..
Size bu araca yaklaşma diyenlerin çoğunun bu arabayı gördüklerinde ve bu arabaya bindiklerinde çok farklı düşüneceklerinden de eminim..
Maalesef bir süre sonra ailemin otomatik vites ısrarları sonucu aracımı satacak olsam da çok ayrı bir yeri olacak kalbimde..
Keşke otomatik vites Asx olsa..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2016 08:28 
Kullanıcı avatarı

utabev yazdı:
Dikkat ettiniz mi bilmiyorum bu forumda Mitsubishi sahibi üyelerin hiç biri markaya körü körüne bağlı fanatik insanlar değildirler..İyisini de yazarlar kötüsünü de..Yeterki haksız bir eleştiri yapılmasın bu markaya..
Siz zaten kendiniz 5 ay araştırmışsınız Asx modelini.Ama ben bir kaç uyarı ve ekleme yapmak istiyorum..
Bu araba performans istendiğinde belirli devire çıkmanız halinde size performans verir ve dizel gibi yakıyor özelliğini kaybeder :)
Ancak trafik kuralları ve hız sınırları içinde kullanırsanız gerçekten dizel gibi yakar.Kolay kolay arıza vermez içine bindiğinizde kendinizi güvende hissedersiniz..Belirli devirlerde biraz motor sesi alırsınız ama kimilerine göre o ses bile keyiftir..
Gelelim 2. El piyasasına ilk Asx im 3 hafta da,ikincisi 5 günde satıldı..Siz yeterki alırken temiz bir araç alın ve temiz kullanın.
Siz daha yakalanmamışsınız hastalığa sizinki platonik şuan..:) Hele bir sahip olun bir süre kullanın o zaman başlayacak ASX :)
Aynı aracın 3.süne sahip olarak ve tüm samimi duygularla asla pişman olmayacağınızı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim..
Size bu araca yaklaşma diyenlerin çoğunun bu arabayı gördüklerinde ve bu arabaya bindiklerinde çok farklı düşüneceklerinden de eminim..
Maalesef bir süre sonra ailemin otomatik vites ısrarları sonucu aracımı satacak olsam da çok ayrı bir yeri olacak kalbimde..

Yorumlarınız çok önemli sizin gibi tecrübeli kişilerim henüz asx alma arefesinde ve kararsız olan benim gibi kişiler için üstadım...2.ve 3. Aracınızda asx olması sizde bu asx hastalığının kronikleştiğini gösteriyor.öyle hız meraklısı değilim...yapacağım en baba hız ki o da nadiren 120-130 olur...bu hızlarda nr yakar benzinde ki lpgsiz düşünmüyorum asx i... bi de abi benim gibi düşük gelirli kişiler için asx lüks mü olur... (gelir 2.000) kira yok...senede 10.000 kilometre yapmam bile...haftada 2 en fazla 3 kere hareket eder araç yerinden.

Gerçi kolay kolay arıza çıkartmayan bir araç iyi bakılırsa çok uzun yıllar sorunsuz maliyetsiz binilebilir.mazda gibi sorunsuzluk ödülleri var Amerika kıtasında.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2016 11:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
spartacus yazdı:
utabev yazdı:

Yorumlarınız çok önemli sizin gibi tecrübeli kişilerim henüz asx alma arefesinde ve kararsız olan benim gibi kişiler için üstadım...2.ve 3. Aracınızda asx olması sizde bu asx hastalığının kronikleştiğini gösteriyor.öyle hız meraklısı değilim...yapacağım en baba hız ki o da nadiren 120-130 olur...bu hızlarda nr yakar benzinde ki lpgsiz düşünmüyorum asx i... bi de abi benim gibi düşük gelirli kişiler için asx lüks mü olur... (gelir 2.000) kira yok...senede 10.000 kilometre yapmam bile...haftada 2 en fazla 3 kere hareket eder araç yerinden.

Gerçi kolay kolay arıza çıkartmayan bir araç iyi bakılırsa çok uzun yıllar sorunsuz maliyetsiz binilebilir.mazda gibi sorunsuzluk ödülleri var Amerika kıtasında.

İbrahim bey hoşgeldiniz. İnşallah en kısa süre içerisinde gönlünüzdeki ASX'e kavuşursunuz. Hız sınırları içerisinde kullandığınız sürece ASX lpg ile şehirler arası yollarda 8 litrenin üzerine çıkmaz. Benim çok fazla da tasarruf yapacağım diye kendimi kasmadan ulaştığım en düşük tüketim değeri, Aydın-Antalya arasında 100 km.de 7 litre. Ama genel ortalamam 7.5 lt. lpg civarında. Bende 110-120 km hızı pek geçmem. Senede 10 bin km yapan biri olarak uzun yıllar kullanacaksanız lpg taktırın. Lpg taktırdıktan sonra daha fazla gezdiğinizi fark edeceksiniz. Ben ASX ile kendi rekorumu kırdım. ASX'i aldktan sonra 1 yıl sonunda 22 bin km. yapmışım. Önümüzdeki Kasım ayında ASX'imi alalı tam 2 yıl olacak. Bugün aracım 57100 km oldu. Yani şu ana kadar 41 bin km yapmışım. :good: Lüks vs. konusunda gelince elalem ne der falan düşünmeyin. Bütçenizi zorlamayacaksa, alabiliyorsanız alın ve ASX'in keyfine varın. En azından sağlam, arıza oranı düşük, güven veren ve yakışıklı bir araca sahip olacaksınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2016 13:26 
Kullanıcı avatarı

[/quote]
İbrahim bey hoşgeldiniz. İnşallah en kısa süre içerisinde gönlünüzdeki ASX'e kavuşursunuz. Hız sınırları içerisinde kullandığınız sürece ASX lpg ile şehirler arası yollarda 8 litrenin üzerine çıkmaz. Benim çok fazla da tasarruf yapacağım diye kendimi kasmadan ulaştığım en düşük tüketim değeri, Aydın-Antalya arasında 100 km.de 7 litre. Ama genel ortalamam 7.5 lt. lpg civarında. Bende 110-120 km hızı pek geçmem. Senede 10 bin km yapan biri olarak uzun yıllar kullanacaksanız lpg taktırın. Lpg taktırdıktan sonra daha fazla gezdiğinizi fark edeceksiniz. Ben ASX ile kendi rekorumu kırdım. ASX'i aldktan sonra 1 yıl sonunda 22 bin km. yapmışım. Önümüzdeki Kasım ayında ASX'imi alalı tam 2 yıl olacak. Bugün aracım 57100 km oldu. Yani şu ana kadar 41 bin km yapmışım. :good: Lüks vs. konusunda gelince elalem ne der falan düşünmeyin. Bütçenizi zorlamayacaksa, alabiliyorsanız alın ve ASX'in keyfine varın. En azından sağlam, arıza oranı düşük, güven veren ve yakışıklı bir araca sahip olacaksınız.[/quote]

-------------------------------------------------------------------------------------

Sağolun Korhan bey...mitsubishi asx inizle kazasız mutlu keyifli sürüşler dilerim...allah ömür verirse uzun yıllar binmek için alıcam (minimum 5 yıl)...bakım harici hiç sorun çıkardımı aracınız bu 2 yılda...

Antalyayı biliyorsunuz sanırım burda yedek parça bulma sıkıntısı var mı...yetkili servisi her yetkili servis gibi kazıktır herhalde...Antalya da yedek parça bulma durumu özel servis ya da mitsubishi ustası bulma durumu nasıl...bu konularda çok sıkıntı yaşarmıyız

Siz 2 yıllık deneyimli bir asx kullanıcısı olarak gördüğünüz olumsuzlukları var mu aracın...performans isteyince istenilen veriyormu mivec motor...tabi yakıtı içiyor haliyle...uzun ve sert yokuşkarda bayılma zorlanma var mı malum benzinlisinin tortu 154 nm dizelinin 270 nm

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2016 13:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Periyodik bakım haricinde bir sorun yaşamadım. Antalyayı biliyorum ama yedek parça ve usta konusunda çok bir bilgim yok. Zaten henüz bir sıkıntı yaşamadım. Antoto haliyle her yetkili servis gibi biraz pahalı. Ben son iki periyodik bakımımı Akdeniz sanayi sitesindeki Bosch Car Service Turgut Otomotiv'de yaptırdım. Fren balatalarını da orada değiştirttim. Fiyat olarak uygun, ilgi, alaka on numara. Ayrıca bakım sırasında aracınızın başında durabiliyorsunuz. Sadece bakım sayacını 12 ay ve 15 bin km olarak ayarlayamıyorlar ama ileri bir tarih ve kilometreye erteliyorlar ellerindeki bilgisayar ile. Ben oradan memnunum. Mutlaka uygun fiyatlı Mitsubishi yedek parçası satan bir yer vardır sanayide.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: