Zaman: 27 Nis 2024 17:12

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2016 21:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim Berkan Aydın
Araç: Henüz mitsubishim yok
Meslek: Güvenlik görevlisi
Kan grubu: 0rh-
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-a ... 1403/detay

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var...iş ciddiye binecek...telefonlaştım araç sahibiyle ve düşüneyim dedim...linkteki araca bi göz atıp bana fikir verirmisiniz ? Araç sahibiyle görüştük ciddi alıcıysan son 53.000 e verebilirim dedi...1000 TL indirdi fiyatı kısa bi pazarlık sonucu.ben tekrar buraya yazmayayım linke tıkladığınızda aracın nesi olduğu yazıyo...sorularım şunlar

1- Bu araç bu fiyata alınır mı ? Fiyat iyi mi ?
2- arabadan pek anlamayan biri olarak aracın nerelerine baktırayım özellikle...neye dikkat edeyim...yoksa şasi motor numarasından hasar sorgusu yapmam yeterli midir sizce ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2016 08:47 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
Bende aracımı aldığımda 16 bin kmde almıştım. Aracın kilometresi doğru ise oldukça düşük kmli ve az kullanılmış ancak sonuçta araçta iki kapı değişmiş. Eğer değişen olmasaydı çok düşünmeye gerek yoktu. Yinede hem 2013 hemde düşük km nedeniyle 52 bin tl nakit hazır param var deyin. Kabul ederse alın. Etmezse numaramı kaydedin düşünürseniz 52 tl hazır diyin. Bence ilk anda olmasa bile daha sonra kabul eder.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2016 16:32 
Kullanıcı avatarı

ks34 yazdı:
Bende aracımı aldığımda 16 bin kmde almıştım. Aracın kilometresi doğru ise oldukça düşük kmli ve az kullanılmış ancak sonuçta araçta iki kapı değişmiş. Eğer değişen olmasaydı çok düşünmeye gerek yoktu. Yinede hem 2013 hemde düşük km nedeniyle 52 bin tl nakit hazır param var deyin. Kabul ederse alın. Etmezse numaramı kaydedin düşünürseniz 52 tl hazır diyin. Bence ilk anda olmasa bile daha sonra kabul eder.

Sağolun Korhan bey...52000 TL den fazla verme diyorsunuz...2 kapı orijinaliyle değişmiş yetkili serviste .faturaları mevcut diyor satıcı arkadaş.52000 TL ye alınırsa uyguna alınmış olur diyorsunuz yani...teşekkürler yardımlarınız için...52000 teklif edicem...bir de en uygun LPG hangisi bu araca brc my11 mi ? Sanırım bununda maliyeti 2500 3000 TL gibi...55e gelmiş olcak bana zaten

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2016 17:05 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Kan grubu: A+
Mesele kapıların neden değiştiği kaza şekli önemli? Kapıların değişmeden önceki resimleri var mı? Bu fiyata bu arabadan bulmak imkansız. Şase numarasını alıp sigortasınızdan sorgulatın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2016 21:33 
Kullanıcı avatarı

Jawserdi yazdı:
Mesele kapıların neden değiştiği kaza şekli önemli? Kapıların değişmeden önceki resimleri var mı? Bu fiyata bu arabadan bulmak imkansız. Şase numarasını alıp sigortasınızdan sorgulatın.

Yorumunuz için sağolun...hocam yukarıdaki linke tıklarsanız değişmeden önceki resimleri var kapıların.bi göz atıp yorumunuzu yazarsanız memnun olurum,sizler gibi deneyimli asx sahiplerinin fikirleri çok önemli.bence öyle şasenin direklerin etkilendiği bi kaza değil gibi geldi bana.siz ne dersiniz...kapıların da yetkili serviste orijinali ile değiştiğini ve faturasının mevcut olduğunu söyledi...1000 TL indi az bi pazarlıkla...motor şasi numarası isteyip tramer sorgusu da yaptırayım dediğiniz gibi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 14:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: seyit
Araç: mitsubishi asx
Meslek: memur
2013 model fiyat gayet iyi sonuçta size masraf çıkaracak hiç bir şey yok....bence kaçırmayın..53 e de gayet iyi..şaseye zarar gelecek bir kaza değil

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 14:55 
Kullanıcı avatarı

38 KAYSERİ06 yazdı:
2013 model fiyat gayet iyi sonuçta size masraf çıkaracak hiç bir şey yok....bence kaçırmayın..53 e de gayet iyi..şaseye zarar gelecek bir kaza değil

Sağolun üstad...bencede çok uygun hatta bana fazlaca ucuz bile geldi sahibinden.com da diğer asx sahiplerinin istediği fiyatlarla kıyaslayınca...

Sol 2 kapı yetkili servisde değişmiş orjinaliyle.motor şase numarasının üzerinden tramer den hasar sorgulama yaptım ordada bu durumdan başka bişey çıkmadı.araç gayet temiz gibi anlayacağınız

2013 yani makyajlı kasa zaten...bir de 16000 de...bu fiyata böyle başka temiz bulmak imkansız bence...yetkili servis kayıtları faturalar var elinde arkadaşın.bence expertize veya yetkili servisine bile göstermeye gerek yok..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 14:59 
Kullanıcı avatarı

38 KAYSERİ06 yazdı:

Bir de sizin asx lpgli mi...bu araca hangi lpf en iyisi sizce...lpgli ise aracınız kaç yıldır lpgki kullanıyorsunuz ve LPG den kaynaklı bi sorun yaşadınız mı...bu konuda bi kullanıcı olarak sizden önerilerinizi bizim gibi bu aracı almaya niyetlenmiş ve deneyimsiz kişilere tavsiyeniz neler olur...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 16:08 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Kan grubu: A+
iyi bir lpg ustası bulun, tüm sorularınızın cevabını bulmuş olursunuz: gerekirse başka şehre gidin montaj için

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 16:22 
Kullanıcı avatarı

spartacus yazdı:
38 KAYSERİ06 yazdı:

Bir de sizin asx lpgli mi...bu araca hangi lpf en iyisi sizce...lpgli ise aracınız kaç yıldır lpgki kullanıyorsunuz ve LPG den kaynaklı bi sorun yaşadınız mı...bu konuda bi kullanıcı olarak sizden önerilerinizi bizim gibi bu aracı almaya niyetlenmiş ve deneyimsiz kişilere tavsiyeniz neler olur...

evet lpg li...
alalı 9 ay oldu 79000 de aldım..
alır almaz brc lpg taktırdım 1800 tl ye..10 bin km oldu..gayet de memnunum.
80-90 bin km de fazla sıkıştırarak sürenlerde sübap eritmesi yapıyormuş..açıkçası tasarruf daha çok hoşuma gitti taktırdım..ben lpg li aracı seviyorum...bir kere motor arıza ışığı yaktı...o zaman da lpg yi takan yere gittim tekrar ayar yapıldı..sıkıntım kalmadı...bunun pek de önemli olmadığını kötü yakıttan kaynaklandığını söylendi...durum bu...
aracımdan gayet de memnunum..alırsam da 1-2 yıldan satıp ıntense paket alır lpg takar binerim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 17:41 
Kullanıcı avatarı

38 KAYSERİ06 yazdı:
spartacus yazdı:
38 KAYSERİ06 yazdı:

evet lpg li...
alalı 9 ay oldu 79000 de aldım..
alır almaz brc lpg taktırdım 1800 tl ye..10 bin km oldu..gayet de memnunum.
80-90 bin km de fazla sıkıştırarak sürenlerde sübap eritmesi yapıyormuş..açıkçası tasarruf daha çok hoşuma gitti taktırdım..ben lpg li aracı seviyorum...bir kere motor arıza ışığı yaktı...o zaman da lpg yi takan yere gittim tekrar ayar yapıldı..sıkıntım kalmadı...bunun pek de önemli olmadığını kötü yakıttan kaynaklandığını söylendi...durum bu...
aracımdan gayet de memnunum..alırsam da 1-2 yıldan satıp ıntense paket alır lpg takar binerim...

Daha yeni almışsınız hayırlı olsun...makyajlı kasa mı...aslında asx gayet az yakıyor benzinli olmasına rağmen c sınıfı binek dizellerin çoğundan hatta bazı b sınıfı dizellerden bile az yakıyor bu açık...bütün kullanıcı yorumlarına ve test videolarına baktığımızda bu bir gerçek ama benzinin 5 liraya dayandığı bi memlekette az yakmasına rağmen araç ekonomik olmaktan çıkıyor

Bi ustaya sormuştum mitsubishinin mivec motoru hakkında ne düşündüğünü...çok sağlam dedi ve ekledi bu motora lpg taktırma 1 milyon kilometre anahtar değmez dedi ama lpg taktırırsan 250 bin gider dedi...

Ben mitsubishinin motorunun lpg de kullanılsa hep en az 500 bin km rektefiye görmeyeceğini söyledim...adam usta ve benden çok daha bilgili ama 250 bin de çok az öngördüğü...Fiat albea gördüm be usta dedim 700 binde...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2016 16:59 
Kullanıcı avatarı

Yok makyajlı kasa değil 2011...borcunu bitirince makyajlı untense paketde gözüm....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2016 22:46 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
Asx için en uygun lpg kiti Brc olmakla birlikte asıl önemli olan montaj ve ustadır. Brc My-11 ve My-32'den sonra yeni bir model çıkardı şuan ismini hatırlayamıyorum. Son sorduğumda fiyatı 2300 tl civarındaydı. Ben 25 aydır lpgli olarak kullanıyorum ve lpgde 45 bin km oldu. En ufak bir sorun yaşamadım. Brc'yi tavsiye ederim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: