Zaman: 24 Nis 2024 16:20

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Satılık ASX
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2017 19:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
Ucuz arabalarda piyasa herzaman pahalı araçlara göre daha canlıdır . Hala piyasa ölü. Piyasası çok canlı araçlarda bile şu an durgunluk var . Şu an dolar almış başını gitmiş . Millet para harcamaya korkuyor. Bırakın araç pazarını genel anlamda durgunluk var . Aracınızın değerindeki ve muadili olan araçların ikinci el piyasası çok mu iyi ? Ha şu bir gerçek Mitsubishi ikinci eli maalesef zayıf ancak hiç mi asx satan yok :) ya da alan yok ? Demek ki aracınızı alacak kişi daha parayı toplayamamış :) İnşallah aracınızı gönlünüze göre satarsınız .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2017 17:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: Asx intense 2014
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0+
Chem-ist yazdı:
38 KAYSERİ06 yazdı:
hayırlı olsun tekrardan arabanız o halde.. :)

Akif Bey, anladığım kadarıyla mitsubishi için 2. el piyasası sürekli ölü :). Ben dizel C3 sattım 25.000ya geçen sene şuan muadillerine bakıyorum 30binden aşağı yok. ASX'e aldığım fiyat + yaptığım masrafı yazıyorum yine satamıyorum :)
Genel olarak piyasadaki malın satış fiyatını alıcı belirler. Arz - talep dengesi. 100-110 bin tl bandında aylardır satılamayan Outlander' ler var sahibinden' de. 2013-2014 model Outlander' ların satıcıları araçlarını sıfır km alırken de araçlar o fiyatlardaydı. TL' nin değer kaybını göz önünde bulundurarak aynı fiyattan satmak istiyorlar ama alıcı yok. Eşime 2012 yılında Otomatik Nissan Micra Punch almıştık. 34 bin liraya mal etmiştik. 2016 yıl sonu ötv zammına yakalanmadan satalım da fiyatı hem döviz kuru hem de ötv oranındaki artıştan dolayı artacak 1.6 hacimli otomatik bir Crossover alalım dedik. İlan sitelerindeki muadil fiyatlara göre 41bin lira fiyat koyduk. 1 hafta içinde 36-37-38 bin liradan alıcılar kuyruğa girdi. Az daha bekleyelim derken Ötv zammı kanunu uygulamaya geçti, firmalar zamları uyguladılar ve biz de satmaktan vazgeçip ilanı geri çektik. Zaten ilk açıkladıkları vergi oranlarını uygulamadılar ve araçlardaki fiyat artışı bizim ilgilendiğimiz değerdeki araçlar için 5-6 bin lirayı geçmeyince işin anlamı kalmadı. Ben 2014 sonunda 70 küsür bine aldım aracımı (Asx Intense 2014). Alırken dizel almak istiyordum ama 1.6 dizel yoktu. Ben aldıktan 7-8 ay sonra dizel Asx' ler Türkiye' ye giriş yaptı. Geçenlerde Denizli de ikinci el dizel Asx ilanı gördüm ve takasa ne istersiniz dedim. Aracımı 56 bin TL' te saydılar. Teşekkür ettim. Dizel sevdasından vazgeçtim. İşin özeti piyasada talep gören, marka model ve renkteki özellikle B - C segmenti araçlar ekonomik sıkıntılı dönemlerde bile leblebi fıstık gibi gidiyor, TL bazında(TL değer kaybını gözardı edersek) prim de yapıyor. İnsanımızda düşük hacimli otomatik dizel saplantısı var. Mitsubishi Türkiye pazarında bu kemikleşmiş beklentilere ilaç olamadığı için binek araçta az alınıp az satılıyor. Aracınızı illa satmak isterseniz kademeli olarak fiyat düşeceksiniz. Talepler ve pazarlıklı fiyat teklifleri gelmeye başladığında elinizdeki malın müşteri tarafından belirlenmiş değeri de karşınıza çıkıyor. Zaten aciliyetinizi gidermişsiniz. Kıymayın aracınıza.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2017 15:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Chem-ist
Araç: 2012-ASX Invite
Derinmai yazdı:
Chem-ist yazdı:
38 KAYSERİ06 yazdı:
hayırlı olsun tekrardan arabanız o halde.. :)

Akif Bey, anladığım kadarıyla mitsubishi için 2. el piyasası sürekli ölü :). Ben dizel C3 sattım 25.000ya geçen sene şuan muadillerine bakıyorum 30binden aşağı yok. ASX'e aldığım fiyat + yaptığım masrafı yazıyorum yine satamıyorum :)
Genel olarak piyasadaki malın satış fiyatını alıcı belirler. Arz - talep dengesi. 100-110 bin tl bandında aylardır satılamayan Outlander' ler var sahibinden' de. 2013-2014 model Outlander' ların satıcıları araçlarını sıfır km alırken de araçlar o fiyatlardaydı. TL' nin değer kaybını göz önünde bulundurarak aynı fiyattan satmak istiyorlar ama alıcı yok. Eşime 2012 yılında Otomatik Nissan Micra Punch almıştık. 34 bin liraya mal etmiştik. 2016 yıl sonu ötv zammına yakalanmadan satalım da fiyatı hem döviz kuru hem de ötv oranındaki artıştan dolayı artacak 1.6 hacimli otomatik bir Crossover alalım dedik. İlan sitelerindeki muadil fiyatlara göre 41bin lira fiyat koyduk. 1 hafta içinde 36-37-38 bin liradan alıcılar kuyruğa girdi. Az daha bekleyelim derken Ötv zammı kanunu uygulamaya geçti, firmalar zamları uyguladılar ve biz de satmaktan vazgeçip ilanı geri çektik. Zaten ilk açıkladıkları vergi oranlarını uygulamadılar ve araçlardaki fiyat artışı bizim ilgilendiğimiz değerdeki araçlar için 5-6 bin lirayı geçmeyince işin anlamı kalmadı. Ben 2014 sonunda 70 küsür bine aldım aracımı (Asx Intense 2014). Alırken dizel almak istiyordum ama 1.6 dizel yoktu. Ben aldıktan 7-8 ay sonra dizel Asx' ler Türkiye' ye giriş yaptı. Geçenlerde Denizli de ikinci el dizel Asx ilanı gördüm ve takasa ne istersiniz dedim. Aracımı 56 bin TL' te saydılar. Teşekkür ettim. Dizel sevdasından vazgeçtim. İşin özeti piyasada talep gören, marka model ve renkteki özellikle B - C segmenti araçlar ekonomik sıkıntılı dönemlerde bile leblebi fıstık gibi gidiyor, TL bazında(TL değer kaybını gözardı edersek) prim de yapıyor. İnsanımızda düşük hacimli otomatik dizel saplantısı var. Mitsubishi Türkiye pazarında bu kemikleşmiş beklentilere ilaç olamadığı için binek araçta az alınıp az satılıyor. Aracınızı illa satmak isterseniz kademeli olarak fiyat düşeceksiniz. Talepler ve pazarlıklı fiyat teklifleri gelmeye başladığında elinizdeki malın müşteri tarafından belirlenmiş değeri de karşınıza çıkıyor. Zaten aciliyetinizi gidermişsiniz. Kıymayın aracınıza.

Doğru tespit... Sonuç Mitsubishi binilesi bir araç satılası değil ne yazık ki. Aracı sattıktan sonra, 1-2 sene kullanmak için B sınıfı bir araç düşünüyorum 20-25 binTL'ye. Bu fiyatlara yüksek kmli araçlar bulabileceğim için seçenekler manuel Colt veya Yaris gibi duruyor. Aynı özellikli Yaris Colttan 3-4bin TL daha pahalı ama onu tercih edeceğim galiba. ASX tecrübesinden sonra elimden çabuk çıkarabileceğim bir araca yöneleceğim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2017 16:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: asx
Meslek: öğretmen
Kan grubu: A
aracı sattınız mı hala duruyor mu? benimde bir arkadaşım düşünüyor şu anda

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017 08:01 
Kullanıcı avatarı

meseckin yazdı:
aracı sattınız mı hala duruyor mu? benimde bir arkadaşım düşünüyor şu anda

Araç halen duruyor. Sahibindene yeni bir hesap ile tekrar koyacağım. İlgileniyorsanız whatsapp ile gönderebilirim resimleri.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2017 15:35 
Kullanıcı avatarı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 9155/detay

İlanı canlandırayım dedim. Araç halen satılık...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2017 15:36 
Kullanıcı avatarı

Chem-ist yazdı:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-satilik-2013-ocak-cikisli-temiz-mitsubishi-asx-399639155/detay

İlanı canlandırayım dedim. Araç halen satılık...

Ayrıca belirtmek isterim. Colt ile takas düşünüyorum. İletişim 0536 826 0910

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: