Zaman: 28 Mar 2024 19:30

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2017 10:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Serhat
Araç: Mitsubishi ASX Intense 2013
Meslek: Yönetici - Mühendis
Kan grubu: 0Rh-
av.ilhami yazdı:
Fiyatı uygunsa bahsedilen parça değişimleri önemli değil; yeter ki elektrik- elektronik sorun olmasın.
expertiz, obd arıza tespit cihazı ile kontrol ediyor mu? etmiyorsa bi şekilde yaptırtın yoksa arızalı abs ikaz lambası sökülmüş olup arıza gizlenmiş olabilir. Aynı şekilde motor arıza ikaz lambası da sökülmüş olabilir.
(şahsi kanaatim Türkiyedeki experlere "OBD yada Diagnoz cihazı" desen, o ne ki derler.)

İlhami Bey bilgiler çok teşekkür ederim şimdi ekspertize bilgi mesajı attım, özellikle obd, abs motor ikaz lambalarına bakmasını istedim.
(Bu arada ekpertizin obd, diagnoz cihazı varmış, elektrik-elektronik hata tespiti yapabiliyoruz dediler)

Fiyat konusunda aracın dış kozmetiğinde eksik var, ek olarak aracın ne tavan çıtası, ne de koruma barları var. Fiyat olarak bu yüzden düşüktür diye düşünmekteyim. Zaten 4800 tl'lik kazası da var. Özellikle eksiği gediği tespit edilmiş araçların eksiklikleri tamamlattırılır. (fiyat pazarlığını ona göre yapacağım) . Nasıl olsa binici aracı olacak. :kart:

Selamlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2017 11:39 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
sizin adınıza sevindim; genelde sabit experler fiziksel inceleme yapıyorlar; amortisör, kaporta, motor testi. sensörler, beyin bakılmıyor. asıl kronik ve çözümü zor olan masraf yaptıran bunlar halbuki.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2017 20:54 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
sizin adınıza sevindim; genelde sabit experler fiziksel inceleme yapıyorlar; amortisör, kaporta, motor testi. sensörler, beyin bakılmıyor. asıl kronik ve çözümü zor olan masraf yaptıran bunlar halbuki.

İlhami Bey, araç iyi çıktı, dış kozmetik olarak biraz rutüşa ihtiyacı var, iç kozmetik olarak fena değil. Motor performansı %87,5 çıktı (aracı gaza boğmuş Kaan Bey :shock: ancak ağır bakım sonrası düzelir.) 66bin km de baskı balata değişmemiş, 80bin civarında el atmak gerekir düşüncesindeyim bir de kesinlikle motoru yıkatmak lazım. Karter den yağ sızıntısı var conta değişimi gerekecek. Tampon ve çamurlukta çizik, ezik var. Diag. ve computestte aracın çalışmayan aksamı yok. Herşeyi yerli yerinde.

Umarım yarına kazasız belasız teslim alırım ve istanbul'a dönerim. Öneri ve bilgi paylaşan herkese teşekkür ederim. Bu aracı almak için 12.000 Tl borçlandım :) umarım borcumu da kapatırım :fan:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2017 21:14 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

anladığım kadarıyla satıcının araç bakım ilgisi yok. bu nedenle tüm yağları sıvıları filtreleri değiştirin.
yağ olarak da Motul 5-30 Eco-nergy kullanın; sessizlik ve yakıt ekonomisi sağladığını ASX kullanan arkadaşların tespitidir. Ayrıca eksiltme yapan motorlarda eskiltmeyi önlüyormuş.
LPG var sa mutlaka ama mutlaka NGK lpg buji kullanın. hatta ekonomik durumunuz dikkate alındığında öncelikle NGK lpg buji alın diğer yağ vs. olayını sonra yapın. buji market Egesan firması 9 taksit yapıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 May 2017 20:54 
Kullanıcı avatarı

Makyajlı Intense geldi.

Resim

Resim

524 km ilk durağım. Ankara Keçiören.
430 km ikinci durağım.

110 km'de şehir içi kullanımlarım.

:Yahoo!:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017 11:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Hayırlı olsun, sizin kadar olmasada sevindik :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017 17:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Arda
Araç: ASX 2011 Invite
Meslek: Mühendis
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2017 13:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış
Araç: ASX 1.6 INTENSE
Meslek: Memur
Zorlubey yazdı:
İlhami Bey açıklamalar için teşekkür ederim. Mitsubishi uzun vadede kullananı mutlu eden bir araç olsa gerek,TR'de sadece 386 adet satılmış bir modelin 110 adet ilanı var. Ailemi göz önünde bulundurursam İstanbul için en uygun aracın ASX olduğunu düşünüyorum. Şuana kadar Alfam'dan sıkıntı yaşamadım. Mitsubishi'de problem çıkartmama konusunda alfadan bir kaç gömlek üstündür diye umuyorum. Muhtemelen 1-1,5 ay içerisinde makyajlı bir invite paket alacağım. İntense 10.000 tl daha pahalı deri koltuk, 17'lik jant, zenon, katlanır ayna gibi ekstraları var ancak türk insanı araç alırken fiyat temelli eğilim gösteriyor gibi.

386 adet satış yıllık değil mi?. Sanki ASX'in tüm yıllara göre toplam satışı gibi olmuş. Örneğin 2015'te - 605 adet, 2016'da - 374 adet satış olmuş

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2017 16:07 
Kullanıcı avatarı

Barış Bey, evet yıllık rakamdan bahsetmiştim. ASX'i yolda pek göremezsin. Sanayide de göremezsin. Bu arada beğendiğiniz aracı alabildiniz mi?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: