Zaman: 28 Mar 2024 21:09

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 55 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2017 14:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: vahdettin
Araç: asx
Meslek: Turizm
Merhabalar,
Geçen hafta Honda Jazz model aracımızı hayırlısı ile sattık. Nasip olursa model olarak çok beğendiğim fakat hiç kullanmadığım ASX'i satın almak istiyorum.
#62000 tl civarı 2012 50 bin km de İntense alınabilir mi? (Hasar Kayıtsız, Değişensiz, Boyasız)
#Malum çevremizdeki herkes Qashqai ve Tiguana yönlendirse de aldırış etmiyorum.
#Aracın ikinci el piyasası gerçekten çok mu durgun?
#Yakıt olarak değerleri nasıl? (Benzin ve LPG)
#Muğla Bodrumda oturuyorum Ege ve Yakın bölgelerde malum sitede olmayıp ta satan var mı?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2017 15:03 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Kendi piyasası açısından bilemem ama işyerinde arkadaş seat leon satıyor 1.2 TSI. 60 TL. para istiyor 90 bin km. de. Ben İntense'yi tercih ederim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2017 16:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: seyit
Araç: mitsubishi asx
alınmaz mı??
daha ne olacak fiyatı
kaçırmayın
full araba

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2017 16:51 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
Kendi piyasası açısından bilemem ama işyerinde arkadaş seat leon satıyor 1.2 TSI. 60 TL. para istiyor 90 bin km. de. Ben İntense'yi tercih ederim

Tahminimce ASX Seat leondan daha geniştir diye düşünüyorum.
Yazmayı unutmuşum Jazz biraz dar ama kullanışlı idi.
Aracı eşim ve 1 bebek 1 çocuk ile kullanacağız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2017 16:53 
Kullanıcı avatarı

38 KAYSERİ06 yazdı:
alınmaz mı??
daha ne olacak fiyatı
kaçırmayın
full araba

Sizde sanırım asx var:)
Sorduklarım hakkında bilgi verme şansınız var mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2017 18:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Serhat
Araç: Mitsubishi ASX Intense 2013
Meslek: Yönetici - Mühendis
Kan grubu: 0Rh-
Vahdettin Bey, ASX mantık aracıdır. Mantığınıza yatar ise alırsınız. Arka diz mesafesi leondan ve jazz'dan çok daha iyi. İzolasyon aşağı yukarı aynı (jazz'dan iyi benim araç 2013 intense), lpg uyumu da var. (Yakıt tüketimi son derece ekonomik.) 62.000 tl' de fiyat olarak gayet iyi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2017 19:23 
Kullanıcı avatarı

[quote="Zorlubey"]Vahdettin Bey, ASX mantık aracıdır. Mantığınıza yatar ise alırsınız. Arka diz mesafesi leondan ve jazz'dan çok daha iyi. İzolasyon aşağı yukarı aynı (jazz'dan iyi benim araç 2013 intense), lpg uyumu da var. (Yakıt tüketimi son derece ekonomik.) 62.000 tl' de fiyat olarak gayet iyi.[/

Çok teşekkür ederim ilginize Serhat Bey.
Tek çekincem nakite sıkışırsam hemen satamayacağım. Dediğiniz gibi mantık aracı. Umarım en kısa zamanda satın alıp aranıza katılırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2017 14:16 
Kullanıcı avatarı

38 KAYSERİ06 yazdı:
alınmaz mı??
daha ne olacak fiyatı
kaçırmayın
full araba

Muhtemelen öyle olacak Seyit Bey.
Bulursam kaçırmayacağım:) Teşekkür ederim ilginize.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2017 00:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: Asx intense 2014
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0+
Bu forumda geriye dönük taramalar yaparsanız yakıt tüketimi ile yüzlerce mesaj bulabilirsiniz. Radar cezası yemek istemeyen, makul hızlarla yolculuk yapan ara sıra yolu müsait bulup 180-200 km hızlarla aracının performansını test etme babında küçük kaçamaklar yapan (asla yasal hız limitlerini aşmayı tavsiye etmiyorum) bir benzinli Asx sürücüsü ş.dışı 100 km' de ortalama 5,5-6,5 lt benzin tüketir. Ş.içi ise bu rakam 7-8 lt arası gider gelir. Yaşadığınız şehirin trafiği, iklimi, mevsim, günlük sürüş mesafeleriniz, aracınızın bakım ve yük durumu, gaz ve fren pedalıyla olan ilişkiniz her araçta olduğu gibi Asx'te de tüketimi etkileyen parametrelerdendir. Asx' in yol bilgisayarı, tüketimi inanılmaz doğrulukta hesaplar. Yaklaşık % 5 ten fazla saptığını görmedim. Lpg'li kullanacaksanız rakamlar lt cinsinden %20 artar.
İkinci El piyasası konusunda net fikrim yok, satmayı düşündüğümde forumda paylaşırım :-) şuan bindiğiniz araç sınıfı itibarıyla Asx'e nazaran daha kolay el değiştiren bir araç olduğundan al - sat 'ta benzer verim beklemek kanımca yanlış olur. Tavsiyem 2012 ve sonrasında çıkan makyajlı kasa Intense ' yi tercih etmenizdir. Tabi bütçe ve keyif meselesi. Fiyatları birkaç hafta takip ederseniz ortalama piyasa değeri hakkında net fikirleriniz olur. Herşey gönlünüzce olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2017 16:49 
Kullanıcı avatarı

Derinmai yazdı:
Bu forumda geriye dönük taramalar yaparsanız yakıt tüketimi ile yüzlerce mesaj bulabilirsiniz. Radar cezası yemek istemeyen, makul hızlarla yolculuk yapan ara sıra yolu müsait bulup 180-200 km hızlarla aracının performansını test etme babında küçük kaçamaklar yapan (asla yasal hız limitlerini aşmayı tavsiye etmiyorum) bir benzinli Asx sürücüsü ş.dışı 100 km' de ortalama 5,5-6,5 lt benzin tüketir. Ş.içi ise bu rakam 7-8 lt arası gider gelir. Yaşadığınız şehirin trafiği, iklimi, mevsim, günlük sürüş mesafeleriniz, aracınızın bakım ve yük durumu, gaz ve fren pedalıyla olan ilişkiniz her araçta olduğu gibi Asx'te de tüketimi etkileyen parametrelerdendir. Asx' in yol bilgisayarı, tüketimi inanılmaz doğrulukta hesaplar. Yaklaşık % 5 ten fazla saptığını görmedim. Lpg'li kullanacaksanız rakamlar lt cinsinden %20 artar.
İkinci El piyasası konusunda net fikrim yok, satmayı düşündüğümde forumda paylaşırım :-) şuan bindiğiniz araç sınıfı itibarıyla Asx'e nazaran daha kolay el değiştiren bir araç olduğundan al - sat 'ta benzer verim beklemek kanımca yanlış olur. Tavsiyem 2012 ve sonrasında çıkan makyajlı kasa Intense ' yi tercih etmenizdir. Tabi bütçe ve keyif meselesi. Fiyatları birkaç hafta takip ederseniz ortalama piyasa değeri hakkında net fikirleriniz olur. Herşey gönlünüzce olsun.

Erdem Bey,

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Gerçekten bir alıcısı var ise (benim gibi) ASX'i alır. İşyerinden arkadaşım 56 bin liraya 0 km. Dacia Sandero Stepway aldı. Bunların ikisini karşılaştırmak hakaret olur. Ama maalesef parçası ucuz olsun, sık sık arızalansın mantığında insanımız. 2012 model ASX intense de olan donanımların %10'nu bile bu araçta yok. Güvenlik olayı sıfır.
Yakıt konusunda değerler çok iyi. Merak ettiğim LPG deki değerler.
Sabit bir fikir var kafamda... ''Eylül Ekim ayında aldığımda 2-3 bin lira daha ucuza alacağım''
Bu fikir hakkında yanılıyor olabilir miyim?
65 bin lira istenen bir araç o aylarda 60-61 liraya alınabilir mi?

Bu arada Satmayı düşünürseniz ilk benim kulağıma fısıldarsanız memnun olurum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2017 17:24 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Kan grubu: A+
Bence de tatil ve Kurban bayramı bitince fiyatlar düşer. (başka sebepler olabiliceğini de düşünüyorum ama inşaallah tahminlerim tutmaz). Neticede 2 bayram arası araç alınmaz :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017 02:42 
Kullanıcı avatarı

vhdttn yazdı:
Derinmai yazdı:

Erdem Bey,

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Gerçekten bir alıcısı var ise (benim gibi) ASX'i alır. İşyerinden arkadaşım 56 bin liraya 0 km. Dacia Sandero Stepway aldı. Bunların ikisini karşılaştırmak hakaret olur. Ama maalesef parçası ucuz olsun, sık sık arızalansın mantığında insanımız. 2012 model ASX intense de olan donanımların %10'nu bile bu araçta yok. Güvenlik olayı sıfır.
Sabit bir fikir var kafamda... ''Eylül Ekim ayında aldığımda 2-3 bin lira daha ucuza alacağım''

Merhaba,
Lpg'li kullanımda kışın İstanbul Ş.içi çoğu kısa mesafeli yolculuklar olmak üzere 10 lt ortalamanın üzerini hiç görmedim(maksimum tüketim). Uzun yolda ise 6,8 lt ' nin altına hiç düştüğünü görmedim(minimum tüketim). Gaz tüketimine ek olarak ortalama 18-20 bin km' de bir depo benzin kullanıyorum. Araç ilk çalışmada termostat sıcaklığı 40 dereceye ulaşana kadar benzin kullanıyor. Bunun yanında uzun rampa tırmanışlarında aracı yüksek devirlerde(5-6 bin D/dk) sıkıştıracaksam mutlaka benzine alıyorum. Şuan İstanbul dışında tatildeyim. 1 haftada 2000 km' den fazla yol yaptım. Ortalama tüketimim 7 lt lpg. Bir de manuel tüketim ayarı vardır Asx'te. Araç çalışmazken menüden manuel tüketimi seçersiniz ve aracın 0 km' den itibaren ortalama tüketimini okursunuz. Birkaç saat sonra kendi kendine otomatik tüketime geçer. Benim araç 57000 km' de manuelde okuduğum değer 8,4 lt. Tüketim konusunu çok uzattım, son birşey; yıllık 15 bin km ve altı yapıyorsanız asla lpg düşünmeyin. Ben aracımı alırken hedefim 5 yıl yada150 bin km yapıp satmaktı. 2,5 yılı doldu, bu yüzden benim araç size yetişmez :-) size asx mikrobu bulaşmış, muhtemelen birkaç ay içinde yeni asximle aranızdayım diye başlık açarsınız biz de hayırlı olsun deriz.
Firmalar ellerindeki sıfır km araç stokunu eritmek için yıl sonu sürpriz indirimler yapıyorlar doğrudur ama 1 yıl içerisindeki fiyat dalgalanmalarına bakarsanız bunun mağazalardaki "etiket fiyatının yarısı" palavrasından farksız olduğunu anlarsınız. Satış yokken fiyatı şişiriyorlar sonra da geri çekip indirim yaptık diyorlar. İkinci El fiyatlarıysa hep kendini sıfır km' ye endeksler. Geçen yıl eşimin aracını değiştirecektik. Ötv kanunu uygulamaya girmeden alalım dedik ama yıl bitmeden kanun uygulandı. Çıplak fiyatı 55 bin tl üzeri olan araçlar %50 den %60 lık vergi dilimine dahil oldu neticede fiyatları arttı. Bunu gören ellerinde ötv' si ödenmiş 2016 model araçları olan satıcılar satamadıkları fiyatların da üzerine ekleyerek araçlarını satmaya uğraştılar. Yerinizde olsam fiyatların yıl sonunda düşmesini beklemez, uygun fiyata aracını elden çıkarmayı düşünen bir satıcıyla karşılaşana dek ilan taraması yapardım.
Dacia Sandero Stepway kötü bir araç değil. Konfor ve güvenlik zayıf. İç tasarımı da toros ' tan hallice. Taşrada müthiş tercih ediliyor. Dacia Renault ' un daha az para ödemek isteyen müşterilerine sunduğu ekonomik bir alternatiftir. Renault kendi bacağına sıkmamak için tasarım, güvenlik, konfor, malzeme kalitesi vs konularda Dacia'yı asla Renault' un seviyesine çıkartmaz. Ama aynı motorları kullanmakta da beis görmez çünkü Dacia ekonomi de çok iddialı. Arkadaşımın şirketi için aldığı dizel Logan bir depo mazotla 1400 km yol yapıyor. Taksiler, araç kiralama şirketleri, firmaların pazarlama departmanları Dacia'yı eskinin tofaşı, Renault toros' u niyetine kullanıyor.
Neyse, saygılar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017 08:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bülent
Araç: Mazda 3 1.6D Impressive
Meslek: Satış Danışmanı
Kan grubu: A +
2016 sıfır km İnvite 87.000 tl, buna göre de kıyas yapabilirsiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017 11:26 
Kullanıcı avatarı

Derinmai yazdı:
vhdttn yazdı:
Derinmai yazdı:

Erdem Bey,

Merhaba,
Lpg'li kullanımda kışın İstanbul Ş.içi çoğu kısa mesafeli yolculuklar olmak üzere 10 lt ortalamanın üzerini hiç görmedim(maksimum tüketim). Uzun yolda ise 6,8 lt ' nin altına hiç düştüğünü görmedim(minimum tüketim). Gaz tüketimine ek olarak ortalama 18-20 bin km' de bir depo benzin kullanıyorum. Araç ilk çalışmada termostat sıcaklığı 40 dereceye ulaşana kadar benzin kullanıyor. Bunun yanında uzun rampa tırmanışlarında aracı yüksek devirlerde(5-6 bin D/dk) sıkıştıracaksam mutlaka benzine alıyorum. Şuan İstanbul dışında tatildeyim. 1 haftada 2000 km' den fazla yol yaptım. Ortalama tüketimim 7 lt lpg. Bir de manuel tüketim ayarı vardır Asx'te. Araç çalışmazken menüden manuel tüketimi seçersiniz ve aracın 0 km' den itibaren ortalama tüketimini okursunuz. Birkaç saat sonra kendi kendine otomatik tüketime geçer. Benim araç 57000 km' de manuelde okuduğum değer 8,4 lt. Tüketim konusunu çok uzattım, son birşey; yıllık 15 bin km ve altı yapıyorsanız asla lpg düşünmeyin. Ben aracımı alırken hedefim 5 yıl yada150 bin km yapıp satmaktı. 2,5 yılı doldu, bu yüzden benim araç size yetişmez :-) size asx mikrobu bulaşmış, muhtemelen birkaç ay içinde yeni asximle aranızdayım diye başlık açarsınız biz de hayırlı olsun deriz.
Firmalar ellerindeki sıfır km araç stokunu eritmek için yıl sonu sürpriz indirimler yapıyorlar doğrudur ama 1 yıl içerisindeki fiyat dalgalanmalarına bakarsanız bunun mağazalardaki "etiket fiyatının yarısı" palavrasından farksız olduğunu anlarsınız. Satış yokken fiyatı şişiriyorlar sonra da geri çekip indirim yaptık diyorlar. İkinci El fiyatlarıysa hep kendini sıfır km' ye endeksler. Geçen yıl eşimin aracını değiştirecektik. Ötv kanunu uygulamaya girmeden alalım dedik ama yıl bitmeden kanun uygulandı. Çıplak fiyatı 55 bin tl üzeri olan araçlar %50 den %60 lık vergi dilimine dahil oldu neticede fiyatları arttı. Bunu gören ellerinde ötv' si ödenmiş 2016 model araçları olan satıcılar satamadıkları fiyatların da üzerine ekleyerek araçlarını satmaya uğraştılar. Yerinizde olsam fiyatların yıl sonunda düşmesini beklemez, uygun fiyata aracını elden çıkarmayı düşünen bir satıcıyla karşılaşana dek ilan taraması yapardım.
Dacia Sandero Stepway kötü bir araç değil. Konfor ve güvenlik zayıf. İç tasarımı da toros ' tan hallice. Taşrada müthiş tercih ediliyor. Dacia Renault ' un daha az para ödemek isteyen müşterilerine sunduğu ekonomik bir alternatiftir. Renault kendi bacağına sıkmamak için tasarım, güvenlik, konfor, malzeme kalitesi vs konularda Dacia'yı asla Renault' un seviyesine çıkartmaz. Ama aynı motorları kullanmakta da beis görmez çünkü Dacia ekonomi de çok iddialı. Arkadaşımın şirketi için aldığı dizel Logan bir depo mazotla 1400 km yol yapıyor. Taksiler, araç kiralama şirketleri, firmaların pazarlama departmanları Dacia'yı eskinin tofaşı, Renault toros' u niyetine kullanıyor.
Neyse, saygılar.

Tekrar Merhaba,

Aracını satan kişiler bile bu kadar bilgi vermiyor :) Teşekkür ediyorum. Yakıt değerleri kaba hesap LPG km de 18 krş falan yakıyor.
Çok ekonomik. Yılda 15 bin km yapmıyoruz. Bodrumda yaşıyorum. Çoğu yere yürüyerek, motorsiklet ve bisiklet ile gidilebiliyor zaten.
Kabaca önceki aracımızla yılda ortalama 7500-8000 km yaptık. Bazen şehir dışına düğünlere vs gidildi. Yoksa bu kadarda olmazdı.

Sanırım mikrobu kaptım haklısınız bağışıklığımda yok gibi :D Yıl sonunu beklemem konusunda önerinizi dikkate aldım gerçekten. Muhtemelen öyle olacak gibi Yıl sonunu bekleyemeyeceğim :) Çok fazla birşey yazamıyorum kusura bakmayın 2 gündür çok fazla deprem oluyor.
Kısaca yazarsanız çok sevinirim. Konu başlığında ki km ve fiyat konusunda bulduğum bulabileceğim aracı alın mı diyorsunuz? ve Araç içinde kullanılan ekran blaupunkt marka sanırım. Dokunmatik hassasiyeti ve kullanılabilirliği iyi mi?
Çevremde kullanan olmadığı için hiçbir şeyine bakamıyorum. Dün trafikte gördüm neredeyse durdurup, İnceledikten sonra ''Aracınız hakkında bilgi verebilir misiniz'' diyeceğim geldi :D

Saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017 11:27 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
Bence de tatil ve Kurban bayramı bitince fiyatlar düşer. (başka sebepler olabiliceğini de düşünüyorum ama inşaallah tahminlerim tutmaz). Neticede 2 bayram arası araç alınmaz :)

Abi Kinaye yapıyorsunuz sanırım :D :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017 11:31 
Kullanıcı avatarı

__hiroshima__ yazdı:
2016 sıfır km İnvite 87.000 tl, buna göre de kıyas yapabilirsiniz.

Kıyaslamada fiyat çok iyi. Satıcılar ile iletişime geçeceğim sanırım. Link paylaşacağım Yardımcı olursanız sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017 11:33 
Kullanıcı avatarı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 9412/detay

Bu nasıl mesela sizce fiyatı vs iyi mi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017 15:55 
Kullanıcı avatarı

vhdttn yazdı:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-ilk-sahibinden-kazasiz-servis-bakimli-temiz-aile-arabasi-279719412/detay

Merhaba şunu al bunu alma diyemem, belki forumda araç hakkında bilgisi olan yada ikinci el de tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur. Size önerim araç almak konusunda aciliyetiniz yoksa kriterlerinize göre ( misal: 2012 ve üzeri, 50 bin km altı asx intense, ucuzdan pahalıya sırala) şeklinde bir filtreleme yapıp fiyatları bir süre takip edin. Makyajlı kasa asx' ler bildiğim kadarıyla 2014 aralıkta çıkan asx spor jant' a kadar tıpatıp aynı. Dokunmatik ekran akıllı telefon dokunmatiğinden 1-2 tık daha hissiz ama asla vurmatik değil.
Bu arada geçmiş olsun. İstanköy' müş sanırım depremin merkez üssü. Umarım zaiyatınız yoktur. Selamlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2017 02:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
Vahdettin bey şu an piyasa uçmuş durumda özellik olarak asx in yanına bile yaklaşamıyan ancak malum sebeplerden dolayı tutulan 2012 ve üstü model arabaların fiyatları asx e göre yüksek.
Bende 2013 model invite var. Aracımdan çok ama çok memnunum çok şükür.
Yol tutuşu çok güzel 190 km/saat hızda bile sanki 100 km / saat hızda gidiyor gibi. Fren olayı zaten çok güvenli . 2013 temmuzdan beri aracı kullanıyorum masraf olarak bakım masrafı haricinde evhamlılık tan dört tekerin fren balatalarını değiştirttim . Aracı arazide çok kullandığım halde hala çok şükür gıcırtı gıykı sesi falan yok . Ses olarak 120 km/saat hızdan sonra biraz rüzgar sesi var nedeni ise aynaların büyük olması . Ancak aynaların büyük olması çok güzel bir geri görüş veriyor. Teker sesi olarak sadece soğuk asfalt yolda var ancak ben nokian yazlık suv lastiği taktırdıktan sonra yol sesinde bir nebze olsun azaldı. Amortisörleri biraz sert ancak yol tutuşu çok iyi şehir içi düşük hızlarda tümsek ve çukurlarda bu sertliği hissediyorsunuz ancak arazi yollarında yol konforu çok güzel.
Şimdi bazı forumlarda bazı kişiler asx de bu olumsuzlukları fazla abartılı olarak yazıyorlar ancak bu sorunlar sanki diğer araçlarda yokmuş gibi yazmışlar. İnanın diğer markalardada aynı .
Motor gücü olarak çekiş konusunda aracı doğru kullanırsanız hiç bir sıkıntı çekmezsiniz . Örneğin beni Ankara'da kepekli yokuşunda kolay kolay geçen olmaz. sizin o tarafın yollarındada örneğin Bodrum Muğla yolunda o yokuşu 120 km hızla çıkıyorum.
Yakıt konusunda lpg taktırmadım taktırmayıda düşünmüyorum. Ankaradan Polatlı'ya ortalama 99 km hızla 4.4 litrelik ortalama yapmışlığım var. Yine Ankara Antalya arasında 110 km / saat ortalama hızla ve yolun neredeyse yarısı klima açık 5,8 litre ortalama yaptım . Yine yeni Ankara Didim akbük arası gece 120 km/saat ortalama hızla 6,4 litre ortalama yakıt tüketimim oldu . Yine yakında Didim akbük- milas- ören - akbük - akyaka - Marmaris- içmeler- Datça-Marmaris- Muğla- milas- akbük güzergahında 7,4 litre ortalama yakıt tüketimi oldu. Artık siz bu yolların durumunu bilirsiniz tüm yokuşları hiç yakıt tüketimini düşünmeden ortalama 4000 yeri geldi 5000 devirlere çıktım yeri geldi 2. Vites yeri geldi 3. Vitesle çıktım buna rağmen 7,4 litre ortalama iki yetişkin iki çocuk ile çok çok iyi . Aynı yolu benzinli diğer suvlar bırakın suvu diğer binek araçlar yapsın da görelim.
Şehir içi Ankara da Keçiören içi hep yokuştur keçiören içi uzun kullanımlarda 8,5 -9 litre ortalama olur . Eğer yolum Keçiören'den Batıkent Sincan Gölbaşı tarafına düşerse Ankara'nın en yoğun trafiğinde bile 7,5 litreyi geçmez eğer trafik açıksa 6,5 litre ortalamayı geçmez . Keçiören'de evden okula 7 dakikalık yolda ise soğuk motorla 11-11,5 litre ortalama yakıt tüketimi olur.
İç genişliği olarak çok çok geniştir dış görünümde diğer suvlardan küçük gibi durur ancak iç genişlikte hepsinden geniştir .

Yani uzun lafın kısası bundan sonra alırsam almayı düşüneceğim tek araç asx intense olur.
İkinci el piyasasınıda çok kafaya takmaya gerek yok. Acil satma ihtiyacı olması durumunda Allah'ın izniyle iki üç bin eksik ile yine acil satılır. Aynı durum diğer araçlarda da aynı oluyor. Allah düşürmesin diğer araçlarda da durum aynı . Nasip işleri yeri gelir piyasası en hızlı araçlarda bile araç hemen satılamaz.
Şu an piyasa koşullarına göre km si en fazla 60 bin olan araçlar için 2012 makyajlı kasa intense için araç temiz ise 60-65 bin arası verilebilir. Km si en fazla 50 bin 2013 intense 65-70 bin yine km si en fazla 40 bin olan 2014 intense için 70-75 bin lira bence düşünmeden verilir. Temiz araçta 2-3 bine bakılmaz alınır. :ROFL:
Asx aşk tır bunu kullanmayan bilemez . Hakkınızda hayırlısı olsun.
Bu arada tavsiyem kesinlikle 2012 -2013-2014 model makyajlı kasa intense.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2017 11:34 
Kullanıcı avatarı

Derinmai yazdı:
vhdttn yazdı:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-ilk-sahibinden-kazasiz-servis-bakimli-temiz-aile-arabasi-279719412/detay

Merhaba şunu al bunu alma diyemem, belki forumda araç hakkında bilgisi olan yada ikinci el de tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur. Size önerim araç almak konusunda aciliyetiniz yoksa kriterlerinize göre ( misal: 2012 ve üzeri, 50 bin km altı asx intense, ucuzdan pahalıya sırala) şeklinde bir filtreleme yapıp fiyatları bir süre takip edin. Makyajlı kasa asx' ler bildiğim kadarıyla 2014 aralıkta çıkan asx spor jant' a kadar tıpatıp aynı. Dokunmatik ekran akıllı telefon dokunmatiğinden 1-2 tık daha hissiz ama asla vurmatik değil.
Bu arada geçmiş olsun. İstanköy' müş sanırım depremin merkez üssü. Umarım zaiyatınız yoktur. Selamlar.

Erdem Bey Tekrar Merhabalar,

Bu araç filitre yapıpta çıkarttığım sonuçlardandı. Araç sahibi buraya üye olabilir veya bilen birileri vardır.
Tabiki araç hakkında yorum yapmak yanlış olur. Sanırım soruyu yanlış sordum kusura bakmayın. satılan çoğu araç 2011 model. Sonrasında azalarak 2012-2013-2014 diye gidiyor.

Forumda Sağolsun Ahmet Bey,
2011-2012 ve sonrası arasındaki farkları belirtmişti.

Şimdilik iyiyiz çok şükür. Herhangi bir zaiyat yok. Sadece eve giremiyoruz. Bahçeye çadır kurduk orada yatıyoruz. Merkez üssü İstanköy (kos adası) doğrudur. 20 küsür km var aramızda. en küçüğü bile burada hissediliyor. İşin kötü tarafı çoğu tatilci burayı terk etti. Yurtdışı turistleri antalya tarafına yönlendi. Bu senede kötü geçiyor yani.

Bu arada sizede iyi tatiller.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 55 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye