Zaman: 28 Mar 2024 19:06

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017 10:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Serhat
Araç: Mitsubishi ASX Intense 2013
Meslek: Yönetici - Mühendis
Kan grubu: 0Rh-
Değerli arkadaşlar dün gerçekleşen afet sonrasında bir çok araç zarar gördü. Hepimize geçmiş olsun. Benim aracım da ufaktan nasibini aldı. Arka bagaj spoylerim kırılmış. Tavanda ezik pek olmasa da sağ kapımın üstünde 1-2 parça ezik bulunmakta, bir de ön kaputta olmuş. Neyse ki boyasız ve değişimsiz bir şekilde tamir ediliyor yani araç orjinal yapısını koruyor. Bu konuda bir çok arkadaşa nazaran şanslı sayılırım. Diğer bir husus da araç camlarının ve cam tavanın zarar görmemiş olması (büyük şans)... Çalıştığım yerde her iki araçtan birinin ön ve arka camları patladı. Patates büyüklüğünde yağan dolular lüks, ekonomik demeden tüm araçlara şamarı indirdi.

Bugün itibari ile yetkili servis ile iletişime geçtim. Spoyler için tamir etmeyelim sıfırını 3000 TL'ye verelim diyorlar :shock: ( tamir de edilebilir sonuçta parçası da içinde) bir de 15.000 bakımı için 580+kdv dediler. Bostancı da işini sevdiğim bir başka ustaya sordum bir de farklı bir yerdeki başka bir özel servise daha sordurdum. (Resim gönderdim spoyler tamir edilir, değişime gerek yok diyorlar. Ayrıca rutin bakım içinde taş çatlasa 400 tutar dediler. Yarın birini tercih eder tecrübelerimi paylaşırım.)

Ezikler bir iki bölge daha böyle yer tutmuş iken tavan ilginç bir şekilde sağlam kalmış :fan:

Resim

Spoyler ve tavan. (Maalesef kötü bir huyum var; aracımın 1 milimetresini bile gizlemem, kimisi de aracın değeri kaybolur korkusu yaşar. Bunlar aracın değerini düşürmez, alıcının ve araç kullanan kişinin çevresinin güvenini de kazandırır.)

Resim

Bu arada yetkili servise çok kızdım. Telefon aktarmaları bile gayri ciddi; insanı geriyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017 12:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: vahdettin
Araç: asx
Meslek: Turizm
Serhat Bey,

Çok geçmiş olsun. ALLAH daha beterinden korusun. Burada da depremden maddi değilde, psikolojik olarak çok etkilendik. :(
Biliyorsunuz ASX bakıyorum. Bahsettiğiniz rakamlar çok fazla. İstanbul'da bu fiyatlar veriliyorsa Bodrumda benim halim daha kötü olur.
Malum çok büyük sanayisi ve ustaları olmayan, Mitsubishi yetkili bayi ve servisi olmadığı bir yerdeyiz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017 12:20 
Kullanıcı avatarı

Vahdettin Bey size de geçmiş olsun. Spoyler plastik/fiber veya türevi olduğu için değişen kısmında olmuyor. Ali expres'den 126 USD'ye buldum. Ama almama gerek yok, yarına tamir edecek usta da buldum. Orjinallığı bozulmuyor çok şükür. Bu arada Bodrum çevresinde özel araçlara usta bulmak zor bilirim. Geçen sene yaşadım, arazide ar 156'ımın alt muhafazası fiber korumayı çatlattım (fiber), ürünün stoku bile yoktu kelepçe yoluyla kırılan kısımları takıp yolladılar. Turizm cennetinde emlakçı, rehber, işletmeci, esnaf çok ancak usta az. (Var ama alfayı gören ben almam diyordu :shock: )

Tekrar hepimize geçmiş olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017 14:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Arda
Araç: ASX 2011 Invite
Meslek: Mühendis
Geçmiş olsun, haberlerdeki diğer araçları görünce bence sizin araçta pek bir şey yok gibi, İstanbulun hangi bölgesindesiniz bilmiyorum ama bence çok ucuz atlatmışsınız.

Fiyat bana da acayip pahalı geldi, 3.000 TL nedir yahu azıcık daha zorlasan şahin alırsın :D

Tekrar çok geçmiş olsun, göçükler konusunda da geri bildiriminizi bekliyoruz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017 16:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
geçmiş olsun...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017 14:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: akif
Araç: ASX INVITE 2013
Meslek: TEKNİK ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0rh+
Geçmiş olsun.
Bu arada arkadaşlar eğer çok bunaltıcı bir sıcak varken hava kapandıysa ve karardıysa büyük ihtimalle dolu yağacak demektir. Böyle bir durumla karşılaştığımda ben imkanları zorlayarak gerekli tedbirleri almaya çalışıyorum. Araçta daima iki kilim tutuyorum hani şu piknik kilimleri ayrıca paspaslar ve bağaj paspası var . İstanbul'da resmen afet olmuş. O şartlarda nasıl yapılırdı biraz zor . Eee ne demişler önce tedbir sonra takdir . Olduktan sonrada olmuş ile ölmüşe çare olmaz da derler. Tekrar büyük geçmiş olsun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017 15:03 
Kullanıcı avatarı

Spoiler konusunda maalesef asx az satıldığı için yan sanayi bu tip az giden parçaları bulmak zor Allah'tan Çinliler var . En geç bir aya elde . Diğer markalarda da orijinal parçaları pahalı ancak yan sanayileri var. Birde yerli üretim olduklarını unutmamalı. Maalesef asx inde böyle bir durumu var

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017 23:47 
Kullanıcı avatarı

akif06eren yazdı:
Spoiler konusunda maalesef asx az satıldığı için yan sanayi bu tip az giden parçaları bulmak zor Allah'tan Çinliler var . En geç bir aya elde . Diğer markalarda da orijinal parçaları pahalı ancak yan sanayileri var. Birde yerli üretim olduklarını unutmamalı. Maalesef asx inde böyle bir durumu var

Akif bey bugün bostancıdaki ustam, boyasız tamir etti. Boya için aracı ya da parçayı 1 gün bekletmem gerekecekti mevcut işlerim yüzünden yapamadım. Bu arada dolu ezikleri için de fiyat aldım 1500 tl boyasız tamir için verdikleri fiyat. Boyalı tamir de aynı. Boya takıntım yok ancak boyasız yaptıracağım, 1 ay 15 gün bekleyim diyorum. İnsanlar bayrama araçlarını tamir ettirmiş gitmek istiyor. Yoğunlıktan dolayı fiyatlar fahiş.

Spoyler orjinal tamiri. (Ön tamir, bir sonraki aşama küçük boya ve zımpara olacak ki bu işlem max. 200 tl tutarında olacak)
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2017 13:02 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Kan grubu: A+
.Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2017 18:29 
Kullanıcı avatarı

Diyanetten kurban kestim, Mehmetcik Vakfına da para yardımında bulundum. Az-çok sadaka ile kombo yaptım lakin Yaradan böyle buyurmuş.

Hayırlısı, Allah beterinden saklasın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2017 21:40 
Kullanıcı avatarı

Tekrar Geçmiş olsun sanayilerde de plastik karbon fiber gibi komopozit malzeme tamir sektörü oluşmuş tampon spoiler marşiyel koruma ve iç aksam kompozit malzemeleri çok güzel şekilde onarıyorlar. Fiyatta uygun ancak işin içine boya girdimi fiyat katlanıyor.

Allah beterinden korusun . Ve herşeyin hayırlısını versin

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: