Zaman: 28 Mar 2024 15:40

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2017 13:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet
Araç: Aksoy
Meslek: Emekli
Kan grubu: 0Rh+
2016 yılı şubat ayında Denizli Özpam'dam almış olduğum ASX İntense Dizel aracım 2017 yılı nisan ayında enjektör arızası yaptı. Yol Yardım Ekibinin bilgisayarlı kontrolünde 2 nolu enjektör arızası tespit edildi ve orada bilgisayar yardımı ile düzeltidi. 2 gün sonra aracımı İzmir Kapanlar servisine götürdüm yakıttan olabilir dediler ve Enjektör temizleme katkısı kullanıldı, temmuz 2017 ayında tekrar motor arızası verdi çekici ile yine servise götürüldü, 2 nolu enjektör arızası tespit edildi, arızanın kaynağının tesisattanmı, enjektördenmi kaynaklandığını tespit için 2. ve 3. enjektörlerin yeri değiştirildi Ağustos ayı sonunda tekrar arıza verdi enjektör kaynaklı denilerek 3. enjektör değiştirildi kurban bayramından sonra aracımı teslim aldım, 15 gün geçmeden 24 Eylülde tekrar enjektör arızası yaptı. Ertesi gün aracımı tekrar servise götürdüm yeni takılan enjektörün Bobininin yandığı belirtildi 5 Ekimde servis tarafından arandım ve aracın hazır olduğu belirtildi 6 ekimde aracı almaya gittiğimde daha serviste çalışırken enjektör bobininin yandığı, arızanının beyinden kaynaklı olabileceği belirtildi, anlayacağınız sabrımı ve terbiyemi muhafaza etmeye çalışıyorum. Daha önce buna benzer arıza yaşayan varmı, nasıl çözdü? Hukuki süreci başlatmamın zamanı geldimi? İzmir servisinin bu sorunu çözebileceğine inancım kalmadı siz ne düşünüyorsunuz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2017 13:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: Asx intense 2014
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0+
Merhaba,
Öncelikle çok geçmiş olsun. Sıfır km araçta çıkan mükerrer arızaların giderilmesi biz kullanıcıların değil üretici, ithalatçı ve satıcının müteselsilen sorumluluğundadır. Sorunu yetkili servis bulamıyor ve çözemiyorsa farzedin ki sanayide X usta bu işi halledecek bu da bir çözüm değil çünkü aracınıza dışarıdan yapılan bir müdahale aracınızı garanti dışı bırakır. Eğer bu işi İzmir, denizli yada ... servisi çözemiyorsa kim çözecek? Peugeot/Citroen servisi mi çözecek? (Motor Psa' dan alınma). Anlattıklarınızdan anlaşıldığı kadarıyla siz son satırlarda bahsetmiş olduğunuz gibi yasal sürecin eşiğine gelmiş durumdasınız. Servislerin iyi niyetinden şüphem yok ama öyle görünüyorki ayıplı mal davalarında tecrübeli bir avukattan hiç değilse bir görüş almanız yerinde oalcaktır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2017 13:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: eyyüp
Araç: carisma
Meslek: öğrenci
Kan grubu: B-
geçmiş olsun hocam.ben denizliyiyim ve 2015 2014 ve 2017 de üç tanıdığımda özpamdan sıfır asx aldı. ama hiçbirinden böyle bi şikayet duymadım mitsubishi aldıklarından gayet memnunlar.hatta biri asx i beğendiği için işi için mitsubishi canter da aldı ve gayet memnunlar.sizin başınıza geldiği için üzgünüm sanırım şanssızlık.malesef sıfır araçta bile can sıkabiliyolar.bence servisle görüşüp sorunun çözülmediği takdirde hukuki işlem başlatıcağınızı belirtin çözüm bulacaklardır bana göre.ne kadar uzun sürerse sürsün lehinize sonuçlanacaktır sizden kaynaklanmıyorsa arıza.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2017 22:34 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
motorun Fransız olması kötü olmuş diyecektim ama gayet başarılı bir motormuş:
http://kimgecer.com/mitsubishi-asx-1-6-dizel/

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala