Zaman: 27 Nis 2024 22:59

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2010 00:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: aa
Araç: asx
Kan grubu: a rh
Geçenlerde bir yakınımada aynı durum oldu. KIA a beyaz istedi ancak gri geldi 3 haftada bekledi.

Bu arada yaşınız kaç sizin komiksiniz ha resmen sdk yarışı. cocuk gibisini valla. hohohohhahah

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2010 13:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Bu mzyildiz komik adam vesselam... :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2011 14:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Kan grubu: arh
Arkadaşlar merhaba; aracımın kapı camlarında özellikle önlerde, kapıyla arasında boşluk varmış gibi, hareket halindeyken yarı yada daha az veya çok açıkken çatır çutur sesler geliyor artı plastik kısımdan özellikle direksiyon altındaki kısımdan yine çatırtılar geliyor ve yolculuk sırasında ister istemez insanın kafasına takılıyor. Servise gittim ustayla teste çıktık kendide yaşadı ve kapı içini söküp tamirat yapıp yağladı, direksiyon altı plastiğinide tek bir vidası varmış zaten onu sıktı. Oldu diye aldım çıktım ama maalesef eskisi kadar olmasada hala devam ediyor. Japonların almanlar kadar bu tarz konfora önem vermediğini biliyorum ama daha 5 aylık arabamda bunları duymak beni rahatsız etti. Bu tür sıkıntıları olan varmı, nasıl ve neler yaptınız veya yapabiliriz? Bir bilen varsa paylaşım rica ediyorum. Teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2011 23:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
atc1013 yazdı:
Arkadaşlar merhaba; aracımın kapı camlarında özellikle önlerde, kapıyla arasında boşluk varmış gibi, hareket halindeyken yarı yada daha az veya çok açıkken çatır çutur sesler geliyor artı plastik kısımdan özellikle direksiyon altındaki kısımdan yine çatırtılar geliyor ve yolculuk sırasında ister istemez insanın kafasına takılıyor. Servise gittim ustayla teste çıktık kendide yaşadı ve kapı içini söküp tamirat yapıp yağladı, direksiyon altı plastiğinide tek bir vidası varmış zaten onu sıktı. Oldu diye aldım çıktım ama maalesef eskisi kadar olmasada hala devam ediyor. Japonların almanlar kadar bu tarz konfora önem vermediğini biliyorum ama daha 5 aylık arabamda bunları duymak beni rahatsız etti. Bu tür sıkıntıları olan varmı, nasıl ve neler yaptınız veya yapabiliriz? Bir bilen varsa paylaşım rica ediyorum. Teşekkürler

Bende dün ve bugün Denizlinin baklan ilçesine gidip geldim.Yolları Kaymak asfalt olarak tabir edilen asfalt olmadığından bende aynı sesleri duydum.Özellikle sinyal kolunun dibinden geliyo bende.Çok gıcık olurum öyle seslerede ve kolu dibinden tutunca ses kesiliyor. Kaymak asfalta çıkıncada zaten bütün sesler kesiliyor.Bende özellikle sinyal kolunda ses var bununla birlikte kapıdada aynı durum var.Ama kapıda daha az. Bende bi servise gitcem sanırım.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2011 00:25 
Kullanıcı avatarı

Genellemek nekadar doğru olur bilmiyorum ama demekki montajda sıkıntılar var. Muhtemelen bu durumdan tek muzdarip biz değiliz, temenni etmiyorum tabikide ama başka araçdaşlarımızda çıkacaktır. Ben 3 ay önce şehir dışı 1000 km yol yaptım ve maalesef camı açtığımda camdan gelen tıkırtılardan ve diğer tarif ettiğim yerden gelen takırtılardan vede kafam sürekli bunlara kaydığından yolculuktan bir tat alamadım. Dizimi direksiyonun altına dayıyordum sırf bu sese duymayayım diye maalesef. üzülüyor insan hevesi kaçyor hernekadar ufak tefek sounlar olsada can sıkıcı işte. Servis sonucunu iletirseniz sevinirim belki benim servisin yapacağı bişey vardır vede diğer arkadaşlarda böyle şeyler yavamışsa paylaşırlarsa yararlı olur belki. Araçlarımız sağlam güvenli donanımlı ve bence konforlu. Böyle sıkıntılar olmasa iyi ama var bunları çözelimde çözebilirsek hevesler kaçmasın. şimdiden katkılarınız yardımlarınız için teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2011 01:07 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar dert etmeyin, direksiyonun altından gelen ses direksiyon kutusunun uç tarafında takılması unutulan bir parça süngerden ibaret söyleyin oraya sünger yapıştırsınlar ses kesilir. Arabalarınız emsalleri içerisinde en iyi alt yapıya sahip, kasis çukur bozuk yollarda yürüyen aksamından tıkırtı lakırtı vuruntu duydunuz mu? Hayırsa plastik sesi için sıkıntı yapmayın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2011 17:21 
Kullanıcı avatarı

Sayın asx01 temelde hemfiriz zaten yani aracların alt yapı üst yapı güvenlik ve bunların çatısı olan üst kimlik mitsubishi kimligi konusunda bir sıkıntım yok. Ama huylu bır adamım işte, aslında bir araçtaki oncelıklerim arasında bu tür sıkıntıların yasanmayacagı araç seçmek vardı alırken ama asx i arastırınca mitsubıshi güvencesinden dolayı kopek balıgı gıbı atladım üstune huyuma bakmadan. Ama napayım rahatsız edıyo kafam gözüm kayıyor ışte çatır çutur seslere ve canımı sıkıyo. Kapılar ve direksiyon altı demistim birkaç tane daha yerde vardı. Yine onde ve arkada bulamıyordum ama. Benim yazıma cvp yazan arkadas sinyal kolu deyince orayada baktım bendekide ordanmış ve bulmama yardımcı olmuş oldu arkadas en azından teşhis etmeme.Teşekkür ederim kendisine. Şimdı tedavi zamanı. Bakalım serviste bunları nasıl çözucez. Ama maalesef bunu çözsek başkası olucak. Mesela arkadaki ve yan koltuktaki çatırtı nerde napıcaz. Aracın montajını yeniden yapıcaz heralde :(( Paylaşımların devamını rica ediyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2011 01:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
atc1013 yazdı:
Sayın asx01 temelde hemfiriz zaten yani aracların alt yapı üst yapı güvenlik ve bunların çatısı olan üst kimlik mitsubishi kimligi konusunda bir sıkıntım yok. Ama huylu bır adamım işte, aslında bir araçtaki oncelıklerim arasında bu tür sıkıntıların yasanmayacagı araç seçmek vardı alırken ama asx i arastırınca mitsubıshi güvencesinden dolayı kopek balıgı gıbı atladım üstune huyuma bakmadan. Ama napayım rahatsız edıyo kafam gözüm kayıyor ışte çatır çutur seslere ve canımı sıkıyo. Kapılar ve direksiyon altı demistim birkaç tane daha yerde vardı. Yine onde ve arkada bulamıyordum ama. Benim yazıma cvp yazan arkadas sinyal kolu deyince orayada baktım bendekide ordanmış ve bulmama yardımcı olmuş oldu arkadas en azından teşhis etmeme.Teşekkür ederim kendisine. Şimdı tedavi zamanı. Bakalım serviste bunları nasıl çözucez. Ama maalesef bunu çözsek başkası olucak. Mesela arkadaki ve yan koltuktaki çatırtı nerde napıcaz. Aracın montajını yeniden yapıcaz heralde :(( Paylaşımların devamını rica ediyorum.

Rica ederim.Öğretmenim kulaklarım çok iyi duyar:)) Tabi iyi duymanın dezavantajlarıda var.Walla bende taktınmı takarım böyle seslere.Çok küçük basit birşey bencede.Ama uzun yolda çok sıkıntı verici olabiliyor.Bende ilk fırsatta servisin yolunu tutcam.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: